Jump to content


Photo

Kaj ste danes naredili zase?


  • Please log in to reply
7386 replies to this topic

#7301 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17847 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 20 April 2026 - 08:09 AM

Belini, kako je pa potem spust?


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#7302 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4840 posts
  • Gender:Male

Posted 20 April 2026 - 08:41 AM

Belini, kako je pa potem spust?

Ni panike, ker je to res mini vzpon (če je cca 1 km dolg vsega skupaj). Je pa samo zadnjih 50 metrov do ploščadi pred cerkvijo konkretna strmina, ostalo so pa lepo speljane serpentine, zato tudi spust ni zahteven.


  • 0

#7303 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15671 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 20 April 2026 - 09:01 AM

Opa, Barbarina, to je pa že konkretna razdalja! Lepo!

 

Jaz sem prejšnji teden naredila 3 treninge teka. Kondicije je več in gre lažje. 


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#7304 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13012 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 20 April 2026 - 09:14 AM

Barbarina, a se ti da malo vec povedat... po kaksnem terenu teces, a teces po kaksnem programu al kako?
Jaz sem celo zivljenje sovrazila tek, en cas nazaj se je pa to spremenilo in zdaj laufam po svoje malo, po gozdu.
  • 0

#7305 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20539 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 20 April 2026 - 09:37 AM

Ne, po nobenih programih, začela sem avgusta s 5 km, nato sem vsak mesec tekla 1 km več. Večinoma asfalt. Tečem večinoma 1x na teden, včasih 2x, 1 krajši. Vprašaj, kaj te zanima, jaz to vse po občutku delam, nisem se poglabljala v teorijo. :) 

Sem pa jaz tudi v mladosti sovražila tek, men je bila največja muka športno vzgojni karton, ko smo morali 600 m tečt, jaz sem umirala vedno. :D 


  • 0

#7306 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13012 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 20 April 2026 - 09:47 AM

Ne govori, jaz isto.
Spodbudno mi je slisat, da delas po filingu, ker jaz tudi delam tako. Ko se mi ne da vec, hodim, ko se mi spet da, zacnem laufat, ne merim razdalje, ker pustim telefon doma, domov pridem presvicana in rdeca v lica, kar mi je cisto dovolj rekreacije. Nasla sem si eno pot v gozdu, kjer se cesta vije navzgor, tako da se fajn ogrejem. V najhujsi klanec hodim, pol grem kaksnih 20 min po ravnem, pa nazaj, ful uzivam uglavnem. Me zanima kok casa me bo drzalo :D
  • 0

#7307 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17847 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 20 April 2026 - 07:33 PM

Meni tek tudi dolgo ni nil, med faksom sem imela tak love-hate, vcasih sem sla tect, ampak nikoli prav redno. Potem med korono sem kar nekaj tekla, sicer do max 5km, zdaj pa sem tako zakljucila s tem zaradi kolena.

V MB sem bila na neki soli teka, smo dobili neka navodila pa mislim da program teka zacetni.
Ce bi katera imela, naj sporoci. ;)

Da ne bom off topic, cez vikedn sem prehodila cca 15km
Danes 1h fitnesa
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#7308 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18981 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 30 April 2026 - 06:49 AM

V torej sem sla na 30 minutni sprehod v hrib
Vceraj pa sem zacela en nov fitnes program, 50 minut
Danes me boli vse. Delno tudi zato ker sem bila v stiski s casom in se nisem dobro raztegnila ampak mi je vsec in ga bom delala. Tista boga palicica s 30 kg pa za RDL postaja neustrezna in bo treba kupit kaj konkretnejsega.
Tudi na prehrano sem zacela pazit, ker sem zadnje mesece zrla cuker neomejeno. Nisem se zredila zaradi tega, sem pa bila stalno napihnjena in nasplosno bolj neh pocutja.
  • 0
Včasih, redkokdaj se fino ti zdi, da si živ, da te nič ne boli, da je najlepši žarek, ki tebe zbudi, ko si ga odgrneš z oči.

#7309 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25797 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 04 May 2026 - 09:34 AM

jaz sem čez praznike naredila par 5 - 8 km pohodov po ravnem.

 

Včeraj sem šla pa z gospodično prvič po 15 letih tečt. Sem bila presenečena, da mi sploh ni bilo tako zoprno, kot mi je bilo pred leti (takrat sem tekla 2 meseca kao za DM tek in ugotovila, da to res ni zame - vsakič muka in sem čakala tisti "ko se telo enkrat navadi, začneš uživat" - no nisem!). 

Včeraj sem šla z zelo nizkimi pričakovanji, šli sva zelo na easy - pretekli dobrih 3 km (7min/km) in sem bila presenečena, da nisem umrla zraven (od napora ali brezveznosti). Sva se zmenili, da greva še kdaj....

Mogoče je pa samo v glavi, ker nisem šla zase, ampak za podporo njej in mi je bilo takoj lažje.  


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#7310 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18981 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 04 May 2026 - 09:43 AM

Jaz tecem samo se tako, da mi je v veselje. Izredno pocasi, vmes hodim, se ustavljam in opazujem naravo. Point mi je samo to, da je utrip v 3 coni, cesar s hojo po ravnem ne dosezem.
  • 0
Včasih, redkokdaj se fino ti zdi, da si živ, da te nič ne boli, da je najlepši žarek, ki tebe zbudi, ko si ga odgrneš z oči.

#7311 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25797 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 04 May 2026 - 09:56 AM

moj utrip je bil že pri tem v povprečju na 166  :whistling: . Pa sem se odlično počutila, sem mislila, da imam precej nižjega ... 

Jaz imam res noro visok pulz samo da se začnem premikat


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#7312 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18981 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 04 May 2026 - 01:05 PM

To sem imela tudi jaz. Z izpostavljenostjo v coni tri se ta utrip potem znizuje. Vcasih sem imela okrog 80 sedec na kavcu. Danes imam 67, ponoci pa 58.
To je podatek kok mas dobro/slabo aerobno bazo. Zelis si, da utrip v mirovanju in nasplosno ni prav visok.
  • 0
Včasih, redkokdaj se fino ti zdi, da si živ, da te nič ne boli, da je najlepši žarek, ki tebe zbudi, ko si ga odgrneš z oči.

#7313 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20539 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 05 May 2026 - 08:00 AM

A ni cona 3 70-80% maksimalnega pulza? Torej visoko intenzivno? 

 

Edit: sem šla brat, sta še 2 coni nad tem :) 


  • 0

#7314 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18981 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 05 May 2026 - 08:04 AM

Ne. To je toliko da med tekom lahko govoris. Zame nekje do maks 145. Ponavadi tecem tako da je med 135 in 140.
Ko sem zacela nisem mogla tect da bi bla v coni tri. Sem bla skoz visje. V 3 samo s hojo. Zdaj pa v tri samo s tekom ali hojo v strm hrib.
  • 0
Včasih, redkokdaj se fino ti zdi, da si živ, da te nič ne boli, da je najlepši žarek, ki tebe zbudi, ko si ga odgrneš z oči.

#7315 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20539 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 09 May 2026 - 12:10 PM

20 km 2h in 2 min.
Ful si želim, da mi uspe polmaraton naslednji teden pod 2 h. Moram od četrtka dalje ful loadat ohje, da bom imela energije. Danes sem hin.
  • 0

#7316 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18981 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 09 May 2026 - 02:23 PM

Svaka cast!
  • 0
Včasih, redkokdaj se fino ti zdi, da si živ, da te nič ne boli, da je najlepši žarek, ki tebe zbudi, ko si ga odgrneš z oči.

#7317 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4840 posts
  • Gender:Male

Posted 09 May 2026 - 02:30 PM

Samo res Barbarina. To pa so priprave.👍

Jaz sem tudi hin. 55 km s kolesom v slabih treh urah in 500 višinskih metrov. Na stravi sem local legend postala 💪😄
  • 0

#7318 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18508 posts
  • Gender:Male

Posted 09 May 2026 - 07:19 PM

Mi smo jih pa vsi naredili 8 peš.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#7319 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 46726 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 10 May 2026 - 10:49 AM

Mi tud vceraj 8km peš. Razgibana pot, malce gor, malce dol, malce po ravnem. :)
  • 0

#7320 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25797 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 11 May 2026 - 08:20 AM

V soboto 33km okoli LJ in včeraj še dobrih 5km po okolici


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 





7 user(s) are reading this topic

0 members, 7 guests, 0 anonymous users