Jump to content


Photo

Korona virus / Covid-19


  • Please log in to reply
7286 replies to this topic

#7241 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15283 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 24 April 2022 - 11:47 AM

Pri nas je mami se vedno brez glasu, to je edino.
Fotr za katerega so se najbolj bali razen utrujenosti ni imel nicesar.
Midva sva oba 100% ok, otroci tudi.
Sodelavec je imel pa zelo blag potek, 3 dan ga je zacel boleti kriz (ampak to je imel se prejsnji sev, decembra) in se danes ni vredu. Ima sum na revmatoidni artritis.
Mene moti samo to, da se tako poudarja kako je to samo po covidu, v resnici so pa vse taksne posledicne mozne tudi po drugih virozah. Moj fotr 20 let ze ne voha, zacelo se je po neki virozi takrat.
Podobno je z RA, se mi zdi da se vse te avtoimune bolezni dostikrat sprozijo po kaksnih obolenjih. Tako je npr z mojo koprivnico, vse se je zacelo po eni okuzbi decembra 2013. Zdaj pa niti niso fleki ampak imam druge tezave ob okuzbah.
Moram pa povedati, da sem ves cas jemala telfast. Meni se ob vsaki okuzbi pojavijo nepojasnjene bolecine v prsih, zgornjem delu hrbta, poziralniku. Kot da bi imela "cmok". Ko sem videla da sem pozitivna sem takoj zacela s telfastom in je to mocno zmanjsal/preprecil.
Ob tisti "gripi" januarja je bilo res hudo...sem ga vzela samo dvakrat, pa bi morala biti konsistentna, ker sem skoz imela bolecine. Niti ni da bi tezko dihala, bolj je obcutek da se je nekaj zataknilo v poziralniku/prsih/hrbtu....
A katera od medicink ve za kaj bi lahko slo?
Glede na to da se pojavi ob okuzbah bi jaz rekla da gre za odziv na okuzbo.
Se pa ne ob vsaki - sigurno ce je vrocina in vecinoma samo ob respiratornih.
  • 0
 

#7242 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14838 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 24 April 2022 - 12:25 PM

Olivija, to zategovanje je bilo tudi pri meni en simptom covida. Cele noči nisem spala zaradi tega.

Mojega je začelo po telesu bolet, sploh ni znal razložit, al so mišice al živci... To se preden sva bila potrjeno pozitivna.



Uf, noro. Jaz mam pa ocitno tak Benjamin Button potek bolezni 😅
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#7243 Eli

Eli

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6710 posts
  • Location:vsepovsod

Posted 24 April 2022 - 12:31 PM

Fiona, to je neke vrste alergična reakcija. Jaz dobim enako. Isto fleki, srce mi nabija in cmok v grlu. Ponavadi je to prvi znak, da bom zbolela. Je pa pri vsem ali gre za gripo, hujši prehlad ali trebušno virozo.
Pri covidu (ali reakciji po cepljenju nihče ne ve točno od česa) sem rabla Medrol.
  • 0
With all the paradoxes in life...i could be mango and not know it!

#7244 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17034 posts
  • Gender:Female

Posted 24 April 2022 - 12:55 PM

Znano je, da so raznorazne viroze in druge okužbe lahko sprožilci avtoimunih obolenj in alergijskih reakcij. Mehanizmi v spremenjenem delovanju imunskega sistema so zelo kompleksni in še vedno ne v celoti pojasnjeni. Tudi meni se po omikron covidu dogajajo "čudne" težave. Pred 2 tednoma sem pri naših doma nabirala cvetoče veje in me je alergijski rinitis matral celo popoldne, dokler se ni po 2 claritinih (samo to je bilo pri roki) malce umirilo. Še nikoli prej nisem imela alergije.
Cela kopica kroničnih težav in stanj, ki bodo sledila covidu, se v članke in učbenike šele piše. Zato je še vedno grozno, da obstajajo zanikovalci virusa in njegovih posledic.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#7245 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25765 posts
  • Gender:Female

Posted 28 April 2022 - 07:21 PM

Izolacija traja 7-10 dni od pozitivnega testa ali od začetka znakov?
Vem samo, da lahko po 7 dneh prekinem z negativnim testom....
  • 0

#7246 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18025 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 28 April 2022 - 07:44 PM

A si +?
  • 0

#7247 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25765 posts
  • Gender:Female

Posted 28 April 2022 - 07:46 PM

Jes
  • 0

#7248 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17034 posts
  • Gender:Female

Posted 29 April 2022 - 10:47 AM

Od zacetka znakov
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#7249 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5743 posts
  • Gender:Female

Posted 29 April 2022 - 11:05 AM

Od zacetka znakov je priporicilo nijz. Ampak meni mulca niso hoteli testirat pred 7 dnem od testa, ceprav je imel znake 4 dni prej. Dva dni po testu pa je bil 5 dni zaporedoma negativen doma. Tako, da je odvisno od tolmacenja izvajalca testa.
  • 0

#7250 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25765 posts
  • Gender:Female

Posted 29 April 2022 - 11:06 AM

A daj jebemu, sem sestri omenila in mi je rekla, da je 7 dni od testa....da bi morala it na test takrat, ko sem začela imet znake. Which makes NO sense...v sredo sem si sama naredila test (iz nazofarinksa) in je bil negativen, včeraj pa šele pozitiven...
In zdaj grem lahko prekinit izolacijo šele v sredo namesto ponedeljek...
  • 0

#7251 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14838 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 29 April 2022 - 12:18 PM

Enako, kot Supergirl, sama sem plačala HAGT uradni test - če je rezultat negativen, se ti izolacija prekine.


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#7252 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15283 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 05 May 2022 - 09:20 AM

10 days at isolation camp.

https://www.instagra...id=YmMyMTA2M2Y=
  • 0
 

#7253 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25765 posts
  • Gender:Female

Posted 05 May 2022 - 09:50 AM

No, na spletni strani našega ZD piše, da lahko prekineš izolacijo med 7 in 10 dnem po pozitivnem test. Testiranje je brezplačno.
Jaz nisem mogla prekinit (sem še vedno pozitivna). Na 5. in 6. dan je bila kontrolna črtica skoraj nevidna, ker ji je testna črtica pobrala vso barvo...
  • 0

#7254 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17034 posts
  • Gender:Female

Posted 05 May 2022 - 06:26 PM

saj je že mesece tak protokol... ali?
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#7255 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30876 posts
  • Location:Primorska

Posted 05 May 2022 - 06:32 PM

Je razlika, ali je 7 dni od simptomov ali pa od poz. testa.
  • 0

#7256 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25765 posts
  • Gender:Female

Posted 05 May 2022 - 06:48 PM

^to, ja...
  • 0

#7257 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17034 posts
  • Gender:Female

Posted 05 May 2022 - 07:07 PM

aja, to. Mi smo ob navodilih vedno šteli od dneva pojava simptomov, tud uradna navodila MZ so bila taka...v praksi pa seveda, je bilo nekaj nejasnih lukenj in si je vsak interpretiral "po svoje". Ma na test točkah ne bi smeli zavrnit nikogar, ki se ravna po točnih navodilih dr, ampak ja, bit će bolje. :D
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#7258 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25765 posts
  • Gender:Female

Posted 05 May 2022 - 07:33 PM

Ja, saj vem, da so tudi uradna navodila taka...ampak očitno naš ZD interpretira drugače in imajo to tudi na svoji strani objavljeno (7. do 10. dan od pozitivnega testa).
Po drugi strani pa pediatrinja v istem ZD ni poslala prijateljičinega sina (niti prijateljice) na test po 7 dneh, ampak ji je rekla, da je 7 dni in čau, nobenega testa več.

Potem se pa pejt 🤷‍♀️
  • 0

#7259 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26451 posts

Posted 06 May 2022 - 05:10 AM

S tem, da pri nas zdaj kaze, da skoraj nihce vec ni negativen po 7 dneh od testa ampak res 7 dan od pojava simptomov...pa da je kar precej pcrjev (ki jih se vedno delamo) negativnih. Upam, da koncno gremo ven z rdece cone in da se odlocijo za nekaksno reorganizacijo teh rdecih con na drzavni ravni, preden zdravstveni kader ves v Hoferjih pristane (vsaj tisti,ki dejansko delajo, ne uni,ki se jih tako rado povsod postavlja kot nek primer,koliko enega prostega casa imajo).
  • 0

#7260 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16569 posts
  • Gender:Male

Posted 11 May 2022 - 07:16 PM

Cjoooo, zdaj mi brat pravi, da je pozitiven pa celo dopoldne sva bila vceraj skupaj na 30 kvadratih potem smo pa se 2 uri skupaj obedovali. Pa spomnim se, da je parkrat pokasljal 🤦
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users