Jump to content


Photo

Korona virus / Covid-19


  • Please log in to reply
7286 replies to this topic

#7221 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15286 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 12 April 2022 - 08:00 PM

Jaz sem super.
To z nogo je bilo vec kot ocitno trganje, ki se mi na pomlad zgodi vsako leto skoraj. Danes ne sledu vec o bolecini, ne o nicemer.
Sicer pa od znakov pekoce grlo, malo smrkanja, kar je ze tako 14 dni, pa dva dni sem popoldne za eno uro zaspala, zdaj sem pa energijsko super. Se grlo in nos se odplazita, pa bo...
Mojega je bolel kriz, mel je 12 ur vrocino in dva dni je bil utrujen. On pa nic nosa/grla.

Zabelezila jima je v kartoteki. Ce bi bila stara nad 10 bi ju pa ziher peljala na teste....
  • 0
 

#7222 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26451 posts

Posted 12 April 2022 - 08:40 PM

Te bolecine v krizu so baje kar pogoste ja. No, samo da si bolje.
  • 0

#7223 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16569 posts
  • Gender:Male

Posted 14 April 2022 - 11:17 AM

Penzionisti se kar vztrajajo z maskami. Tako ena tretjina recimo, da je ni imela v Hofru (s prodajalkami vred, kar mi je vsec). Sem mislila, da bodo kar skocili ob novici od veselja. Jaz sem.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#7224 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26451 posts

Posted 14 April 2022 - 11:24 AM

Ja mi smo ze imeli manjsi incident. V bolnisnici jo je potrebno imet ane 😁
  • 0

#7225 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45504 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 14 April 2022 - 11:25 AM

Pri nas tud se marsikateri penzionist nosi masko, pa niso obvezne ze od marca al februarja. Me ne moti. V bistvu me bolj motijo tisti, ki je nimajo in kihajo in kasljajo in teh ni tako malo.
  • 0

#7226 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16569 posts
  • Gender:Male

Posted 14 April 2022 - 11:33 AM

Haha, ora. Tega bo pa zihr ogromno. Saj pomojem jo je tam vsaj se 1/3 imela, ker ne ve, da so "maske padle". Se par % je pa slisalo, da niso obvezne in to je to za njih in je ne bodo dali nikjer gor.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#7227 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26451 posts

Posted 14 April 2022 - 11:45 AM

Ma ja pa pri nas so se vedno okuzbe, ni se za hecat no... Sicer se pa strinjam, mene maske v trgovinah najmanj motijo, razumem,da jo zaposleni ne zeli met 8ur na nosu, saj sem jaz tudi vsa ozuljnena ze.
  • 0

#7228 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15484 posts
  • Gender:Female

Posted 14 April 2022 - 01:15 PM

Moje sodelavke skoraj vse skos nosijo masko, še zunaj. Pa 3x cepljene in 2x prebolele. Go figure.
  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.

#7229 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14838 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 19 April 2022 - 08:06 AM

Pozitiven hitri test imam. :(

 

Včeraj sem imela malo povišano temperaturo, glavobol, bolečine v grlu, smrkav nos. Danes sem imela 37,6. Možno, da je do okužbe prišlo v četrtek ali petek. V petek sem bila pol dneva v tesnem stiku s sodelavcem - mu moram že zdaj javit, ali počakam na zdravnika - za napotnico na PCR? Se to še dela? Toliko je bbilo že napisanega okoli tega, pa še vedno ne vem, kak je postopek. 


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#7230 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5744 posts
  • Gender:Female

Posted 19 April 2022 - 08:17 AM

S pozitivnim testom za samotestiranje pojdi na prvo testirno točko. HAGT je sedaj (vsaj kar se potrdila tiče) izenačen s PCR. 

Potem pa obvesti bližnje stike. Stiki niso več v karanteni, priporočljivo je samotestiranje.


  • 0

#7231 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3531 posts
  • Gender:Male

Posted 19 April 2022 - 08:25 AM

Tako kot je Supergirl povedala. Pred testiranjem ne rabiš napotitve zdravnika, ampak prideš na testno točko s potrjenim izvidom samotestiranja. Ko bo HAGT pozitiven pa obvestiš zdravnika, da ti odpre bolniško. Če želiš kljub okužbi volit, imaš še do jutri do 24.00 ure na e-upravi (če imaš sigen-co) oddat vlogo za volit na domu, pri oddaji vloge moraš oddat potrdilo o pozitivnem testu, ki ga shraniš iz zVem. Sem ravnokar tole naredila in dobila potrjeno, da bodo prišli na dom :)


  • 0

#7232 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14838 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 19 April 2022 - 09:19 AM

Hvala obema! Jaz bom v službi v nedeljo, verjetno bom že bolje takrat, no, upam! 

En teden od simptomov bo v petek pri meni. 

 

Ah, kake kolobocije z volitvami. Včeraj sem oddala e-vlogo, da želim spremeniti volilni okraj, misleč, da bom potem lahko šla na predčasne v Ljubljani. Nisem prebrala, da lahko predčasno greš samo v svojem okraju volit. Morda bom v nedeljo že neg. Na dom jih ne morem naročit, saj ne vem, od-do kdaj bomo imeli snemanje. Najlažje bi bilo oddat po pošti, ampak to ne pride v upoštev zame. 


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#7233 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17034 posts
  • Gender:Female

Posted 19 April 2022 - 09:37 AM

Vsaj 7 dni, torej do vključno nedelje moraš biti v izolaciji in če te v nedeljo fizično hočejo v službi, ne bo šlo.

edit: pardon, sem videla kasneje. Sem mislila, da si zbolela včeraj.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#7234 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3531 posts
  • Gender:Male

Posted 19 April 2022 - 10:26 AM

A ni 7 dni od testa in ne simptomov?
  • 0

#7235 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30880 posts
  • Location:Primorska

Posted 19 April 2022 - 10:39 AM

Če so simptomi, od takrat.
  • 0

#7236 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5744 posts
  • Gender:Female

Posted 19 April 2022 - 10:59 AM

Olivija, boš imela kar srečo, če boš v nedeljo že lahko delala. Navodilo je dvoumno: ponoven test je 7 dni od prvih simptomov oz. od testa, če si asimptomatski. Meni mulca niso hoteli testirat pred sedmim dnem od testa, čeprav je imel simptome 4 dni prej.


  • 0

#7237 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26451 posts

Posted 19 April 2022 - 11:21 AM

Ja tudi pri meni je bilo tako...
  • 0

#7238 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14838 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 19 April 2022 - 01:56 PM

Oh. Ja nimam kaj, jim bom javila, pol pa vidimo naprej, kako bo. Hvala za pomoč, vsem!

 

Doma starša prav grdo kašljata, mami je tudi pokazalo pozitiven test, oče pa se ne želi testirat, ker pravi, da je itak že 8. dan zdaj in da mu bo pokazalo negativno.

 

Nobeden od njiju nima namena javit svojemu zdravniku, jaz ju ne razumem, zakaj ne. Sem rekla, če drugega ne, da imata vsaj neko kontrolo čez nekaj tednov, da ju pregleda zdravnik, jima posluša pljuča. Oče je samo kašljal, mami ima prehlad + malo povišano temperaturo, pa tudi grdo kašlja. 


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#7239 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14838 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 24 April 2022 - 08:01 AM

Yay, danes sem negativna. Kaselj je bil prisoten 2 dneva. Zdaj na koncu sem izgubila voh in malo okusa, kljub temu, da si operil spricnem v nos 2x na dan (od torka naprej) in lahko diham skozi nos. Delala sem trzasko omako iz domacega petrsilja in cesna, ki sta praviloma fajn aromaticna, nisem nic vonjala! Na pico sem si dala obilno zlicko, edino zapeklo me je na jeziku, okusila nisem nicesar. :cry:


Od vceraj me trga po rokah, nogah, pod koleni, po hrbtu, vceraj popoldan se je zacelo, kot nek musklfiber + zategnjenost. Cuden obcutek. Tudi, ko imam sprosceno telo, je tak obcutek kot pri raztegovanju.
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#7240 Christianne

Christianne

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6526 posts
  • Gender:Female

Posted 24 April 2022 - 11:33 AM

Olivija, to zategovanje je bilo tudi pri meni en simptom covida. Cele noči nisem spala zaradi tega.

Mojega je začelo po telesu bolet, sploh ni znal razložit, al so mišice al živci... To se preden sva bila potrjeno pozitivna.
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users