Jump to content


Photo

Anoreksija - potrebujem pomoč


  • Please log in to reply
761 replies to this topic

#701 Anya

Anya

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2582 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 18 February 2007 - 08:12 PM

Luminelle, se strinjam s tabo.
Ampak anoreksija je nenazadnje poseldica tega da nimajo vsega pošlihtanega v glavi, familiji....Tako da ja. Je duševna bolezen.
  • 0
I`m not afraid of happy endings.
I`m just afraid my life won`t work that way.

#702 luminelle

luminelle

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1429 posts
  • Location:Woods

Posted 18 February 2007 - 08:20 PM



Saj nisem rekla da to ni bolezen sem pa rekla da si to bolezen vecina sami "naredijo" al kak naj recem..ker v podstresju ni kaj vredu.Tudi problemi recimo doma so krivi ampak tisti ki so mocni jim to do zivega ne pride.Jaz imam tud skoz probleme pa se ne pustim.
  • 0
Achte auf deine Gefühle, denn sie formen die Energie und damit dein Leben!

#703 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 18 February 2007 - 08:46 PM

Ja sam eni enostavno ne zmorejo vsega pritiska. Nimajo vsi močnega karakterja in se pod težo skrbi enostavno zlomijo. Tega jim na nek način ne moreš očitat. Eni začnejo pit, drugi se začnejo drogirat, tretji se ubijejo, četrti pa začnejo stradat in se uničevat. V tem vidijo nek smisel. Nikakor ne zagovarjam te izbire propada, bega pred resničnostjo, ampak ti ljudje enostavno ne vidijo ničesar drugega. Lahko skušajo na ta način starše opozorit nase, da obstajajo in da imajo tudi oni probleme.
Kakorkoli že, razlogov je ogromno in se jih ne da popredalčkat v eno kategorijo.
Tudi sama težko razumem, zakaj se eni podajo v to....
Drugače pa ostalih postov tud ne mislm komentirat, ker so nekateri preveč trmoglavi in se sploh ne potrudijo da bi razumeli.
Ti ljudje ne potrebujejo kritike in usmiljenja, oni potrebujejo nekoga z močnim karakterjem, ki bi jim bil pripravljen dopovedat, da to ni način in da bi jih vodil skozi celotno okrevanje. Nasveti, kot npr.:"Pejt jest!!!" so nesmiselni in primitivni.
Življenje je kruto, in če se vi lahko spoprimete z njim, še ne pomeni, da se ostali lahko. Vedno obstaja v populaciji šibki člen, ki enkart popusti in se težko potem spet postavi na lastne noge.
  • 0

#704 inchika

inchika

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1186 posts
  • Location:planet Zemlja
  • Interests:vse pozitivno

Posted 18 February 2007 - 10:24 PM

QUOTE(ananas @ 18. 2. 2007 - 20:46) View Post

Ja sam eni enostavno ne zmorejo vsega pritiska. Nimajo vsi močnega karakterja in se pod težo skrbi enostavno zlomijo.


Sej to je PREDVIDEVAM hotla rečt luminelle s tisto izjavo, da si to bolezen sami/e nakopljejo. Za svoja dejanja odgovarjamo samo mi sami. Če sem si pa narobe razlagala, potem pa pardon.
In moral bi se zavedat, da vsako naše dejanje vpliva na nekoga drugega...
  • 0
Nobena pot ni dolga, če po njej hodimo s prijateljem...

#705 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 18 February 2007 - 10:46 PM

Ja, sj to štekam, da je hotla povedat da si bolezen sami ustvarijo...
Sam zmotlo me je mišljenje, ki sm ga razumela, kot v smislu, da ne obstajajo šibki ljudje, ki pa za razliko od nekaterih (npr. nje) to prebrodijo na način, ki sm ga že opisala. Mora dopustit možnost, da niso vsi "tako kot ona" močni, ker to je potem zatiskanje oči pred resnico.

the end
  • 0

#706 luminelle

luminelle

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1429 posts
  • Location:Woods

Posted 18 February 2007 - 10:51 PM

Yup inchika biggrin.gif Nasplosno ce ze pride do te bolezni je zato,ker si krhek in razumem, saj je logicno.Ne razumem pa kako lahko dobivas leta in leta pomoci iz vseh strani in nic.Nic poboljsanja.Leta in leta mucis (ce ze ne psiho) telo in bliznje ter ljudi, ki ti pomagajo.Za to pa ni opravicila.To je zame egoizem do vseh in samega sebi.1x bodo vsi od napora obupali ker tudi starsi si ne morejo zivljenje unicit zaradi otrokove trme al karkoli pac to je.Potem pa te pustijo da se sam razvijas kak znas in ces,tudi ce bi umrl.Tudi telo ne more konstantno napora zdrzat.


ananas dopuscam da so tudi sibki ljudje in se zlomijo.Tako se pride do te bolezni,depresije in se veliko drugih.. ampak da se ne poskusas pobrat ali da se noces pobrat pa mi je mimo smile.gif in se 1x vse je v psihi in anoreksija prihaja iz psihe.
  • 0
Achte auf deine Gefühle, denn sie formen die Energie und damit dein Leben!

#707 piko*biko

piko*biko

    **LeGeNdA**

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5294 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 18 February 2007 - 11:01 PM

kako ti ves, da si krhek ce mas anoreksijo? anoreksiki so po vecini perfekcionisti, majo stvari pod kontrolo itd.... ti krneki prbijas, me zanima kok anoreksikov poznas, da use ves
  • 0
Lazje je verjeti lazi, ki si jo slisal stokrat, kot pa resnici, ki je nisi se nikoli

#708 luminelle

luminelle

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1429 posts
  • Location:Woods

Posted 18 February 2007 - 11:02 PM



Veliko.
  • 0
Achte auf deine Gefühle, denn sie formen die Energie und damit dein Leben!

#709 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 18 February 2007 - 11:04 PM

QUOTE
in se 1x vse je v psihi in anoreksija prihaja iz psihe.


S tem se popolnoma strinjam! To je zame sociološčo psihološka zadeva, in sicer na eni stranji se strinjam Z Luminelle da se ti ljudje morajo naučiti sprejeti pomoč (in jo tudi hoteti), po drugi strani pa seveda opozarjam, da je pri anoreksiji popačena samopodoba človeka, in reči takemu človeku na nonšalanten nači, kako ej daj malo več jej in se pozdravi, je malo podobno kot reči npr. shizofreniku ej daj stari, bodi normalen.

Seveda je to vse samo MOJE mnenje.
  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#710 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82917 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 19 February 2007 - 07:44 AM

Naj samo povem, da v družini nimam (niti nisem mela) nobenih problemov.

Pa daleč od tega, da sem karakterno šibka, ravno obratno. Ne poznam večjega perfekcionista od sebe.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#711 besweety_inside

besweety_inside

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2139 posts
  • Location:štajerska
  • Interests:snowboard,snowboard,snowboard,bordanje sem rekla?=)

Posted 19 February 2007 - 11:52 AM

QUOTE(Jinadaze @ 18. 2. 2007 - 19:48) View Post

Mal drugače misli, ja ... Da naj se sramujem svoje anoreksije, ker s tem v prvi vrsti škodujem ljudem okol sebe. Tut prav. huh.gif
Sicer pa ne vem, kaj ma tisti, ki tega ni doživel sam (al pa vsaj kaj strokovnega o tem prebral), za govorit o takih stvareh.

In ja, zmenjene smo, ti je le potegnilo. rolleyes.gif


In kaj si ti doživela, povej mal, mogoč bom spremenila mnenje. Vse tako osebno jemlješ, pomoje res kaj hudega. Res ne vem kaj si doživela, neki sem pregledovala temo nataj, pa se mi ni dalo tega brat, raje kaj strokovnega preberem.
Pa ne mi prosim o tem komu je potegnilo ali ne. Do sedaj ti je vsak moj post potegnil nekam drugam, kot bi mogel.
Kaj se neki pizdiš skos. Leave me alone. Sam sodelujem na tem forumu. ne rabim za vsakim svojim postom tvoje ime zagledat.
  • 0

#712 inchika

inchika

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1186 posts
  • Location:planet Zemlja
  • Interests:vse pozitivno

Posted 19 February 2007 - 03:34 PM

...do ''odprtja'' te teme, se mi je še zdelo, da vem kaj je anoreksija...z vsemi temi posti ste me pa čist zmešal no wallbash.gif . Enih tolk varjant je že blo napisanih, pa vse so ble popljuvane.

Če si smem dovolit vprašanje, kako lahko karakterno močna oseba, brez kakih posebnih težav, ''pristane'' v anoreksiji?? Jaz si to tako razlagam - karakterno močna oseba najde načine, da se spopade s svojimi problemi, vključno z anoreksijo in začne delat na tem, da ima oseba nadzor nad anoreksijo in ne anoreksija nad osebo.

Čist nič več mi ni jasno blink.gif Se pa zavedam, da največ veljajo izkušnje, zato nekdo, ki tega ni dal osebno skozi, ne more vedet točno kako pa kaj, pa tudi če še tolko strokovne literature prebere. Ker nekaj prebrat, al pa nekaj na svoji lastni koži doživet, je čist druga zgodba.
  • 0
Nobena pot ni dolga, če po njej hodimo s prijateljem...

#713 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82917 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 19 February 2007 - 03:35 PM

besweety_inside - spremenila boš mnenje ... O čem? huh.gif

Če te zanima, beri. Lahko samo povem, da sem mela na koncu OŠ skor še enkrat tok kg, kot zdaj. Froci pa veš, kakšni so.

Sicer ti pa nisem težila za brezzveze, ampak ker si za luminellino izjavo (o tem, koga naj bo sram) rekla, da je samo mal drugačno mnenje. Seveda.

inchika - karakterno močna oseba z anoreksijo bo še tok bolj perfekcionistična, kot šibka. In če se nočeš pozdravit, se ne boš. Nima nič opravit s karakterjem.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#714 luminelle

luminelle

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1429 posts
  • Location:Woods

Posted 19 February 2007 - 04:18 PM


jina moje misljenje ni niti tako napacno ce bi se zamislila...razmislila.. ali vsaj pomislila kaj sem jaz napisala:)ce si jaki perfekcionist brez nekih problemov,mi ni jasno zakaj si jih sama povzrocas.
inchika IPB Image
b_s do it my way - IPB Image
  • 0
Achte auf deine Gefühle, denn sie formen die Energie und damit dein Leben!

#715 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 19 February 2007 - 04:39 PM

Kolikor jaz vem, se ravno ljudje, ki so "kao" največji perfekcionisti, skrivajo za svojo popolnostjo. It kdaj ven nenamazan, skuštran, se slečt pred ljudmi, brez da te panika, kak zgledaš...to je za mene met jajca in se sprejemat takšnega kot si. Seveda pa je to samo moje ponižno mnenje. Da se ne najde kdo, ki bo še mene linčal. Mogoče nimam pojma o anoreksiji konkretno, vem pa definitivno OGROMNO o odvisnosti nasploh in samozavest je ZELO povezana s katerokoli obliko le-te. Koren odvisnosti je nesprejemanje samega sebe. Kdorkoli misli nasprotno, si zatiska oči.
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#716 exotica

exotica

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 693 posts
  • Location:Barcelona, España

Posted 19 February 2007 - 04:50 PM

QUOTE(luminelle @ 19. 2. 2007 - 16:18) View Post

ce si jaki perfekcionist brez nekih problemov,mi ni jasno zakaj si jih sama povzrocas.


to se tudi jaz sprašujem???
mislim, da ne bom nikoli razumela osebe, katere se podajo v anoreksijo, v bulimijo confused.gif
  • 0

#717 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25762 posts
  • Gender:Female

Posted 19 February 2007 - 04:58 PM

Sej se ne podajo v to. To zveni, kot bi se odločile: jst bi pa rada mela anoreksijo / bulimijo... Začne se z obsesijo, konča s psihično in posledično telesno boleznijo, katero je težko premagati.
  • 0

#718 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 19 February 2007 - 04:58 PM

QUOTE(exotica @ 19. 2. 2007 - 16:50) View Post

to se tudi jaz sprašujem???
mislim, da ne bom nikoli razumela osebe, katere se podajo v anoreksijo, v bulimijo confused.gif

Odgovor je dosti preveč kompleksen, da bi se ga dalo razložit kar tu, na forumu. Najbolje se ga da razumet, če daš težavo sam skozi in jo seveda s strokovno pomočjo poskušaš utemeljit in razložit. Korenine problema segajo zelo globoko. Tam je treba iskat. Anoreksija, bulimija, prenažiranje, fiksanje, karkoli, so le pokazatelj - vrh ledene gore.

Sama sebi se zdim smešna, ko take veleumne poste pišem smile.gif
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#719 luminelle

luminelle

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1429 posts
  • Location:Woods

Posted 19 February 2007 - 05:15 PM

QUOTE(Ancka Pomarancka @ 19. 2. 2007 - 16:58) View Post

Sej se ne podajo v to. To zveni, kot bi se odločile: jst bi pa rada mela anoreksijo / bulimijo...




(jina)inchika - karakterno močna oseba z anoreksijo bo še tok bolj perfekcionistična, kot šibka. In če se nočeš pozdravit, se ne boš. Nima nič opravit s karakterjem.



- to je zame odlocno in ce se nekatere odlocijo da si ne bodo pustile pomagat se same odlocijo da bodo imeli anoreksijo in celo kaj hujsega.Saj vedo kaj delajo,vedo posledice.
  • 0
Achte auf deine Gefühle, denn sie formen die Energie und damit dein Leben!

#720 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 19 February 2007 - 05:35 PM

blink.gif


ja, punca se eno jutro zbudi in si reče : Danes pa ne bom nič jedla, hočem bit suha in HOČEM anoreksijo. Prosim te lepo. Punce v takem stanju sploh slišat ne dajo, da imajo anoreksijo.. Vsi okrog nje to vedo, ampak ona je sama sebi všeč oz. si ni všeč in poskuša shujšat še bolj in vedno je "debela".
  • 0
Viens, reste ici!




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users