Jump to content


Photo

Vaše trenutne želje


  • Please log in to reply
7127 replies to this topic

#7041 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 18 April 2012 - 08:02 PM

^^ Ditto.

To pa mi je najbolj zlajnana in patetična ever :lol:

Zlatolaska, upam, da te nikoli ne srečam na cesti :unsure:


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#7042 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45504 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 18 April 2012 - 08:10 PM

Saj imaš prav Ana, ampak teoretične osnove kot so kdo ima prednost v križišču pa je vseeno potrebno poznat, ne pa da sredi križišča ugibaš kaj naj storiš. Ogrožaš sebe in druge.

Ko je govora o vožnji in voznikih... Res mi je težko priznat, ampak dejansko ko me kdo znervira na cesti, je to ženska ali dedek s kapo.
  • 0

#7043 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13811 posts
  • Gender:Female

Posted 18 April 2012 - 08:18 PM

Patetika ali zlajnanost, vidim dosti neumnosti na cesti, še ene več ne rabim, hvala.
Ja, ana, nisem bila suverena, sem pa poznala predpise in sem vedela kaj v križišču naresti. Počasneje kot to naredim sedaj, seveda. Priznam, da je meni delalo probleme zavijanje v levo, v velikih križiščih, ker mi je inštrukto non stop tulil, da naj iščem globino in sem se bolj s tem ukvarjala kot s tem, da moram speljati ko se pokaže prostor,
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#7044 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 18 April 2012 - 08:34 PM

Saj Zlatolaska najbrž pozna pravila itak, saj je nardila CPP.
Najbrž je želela povedat, da še ni popolnoma suverena in ne ve v prvi sekundi kaj
mora nardit, kar se meni zdi nekak normalno. Pač vsak ve da če zavija levo nima prednosti
(you go left, you loser :D ). Je pa normalno da mlad voznik še pač ni enako suveren
kot nekdo, ki ima izpit že nekaj časa. Potrpežljivo. :)
  • 0
Viens, reste ici!

#7045 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13811 posts
  • Gender:Female

Posted 18 April 2012 - 08:40 PM

Ja, če je govora o suverenosti je to nekaj povsem drugega. Ona je napsiala, da gre na blef.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#7046 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 18 April 2012 - 08:42 PM

Saj Zlatolaska najbrž pozna pravila itak, saj je nardila CPP.
Najbrž je želela povedat, da še ni popolnoma suverena in ne ve v prvi sekundi kaj
mora nardit, kar se meni zdi nekak normalno. Pač vsak ve da če zavija levo nima prednosti
(you go left, you loser :D ). Je pa normalno da mlad voznik še pač ni enako suveren
kot nekdo, ki ima izpit že nekaj časa. Potrpežljivo. :)

^^Bravo. :yes:
  • 0

#7047 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 18 April 2012 - 08:42 PM

Ja, se strinjam. Med suverenostjo in tem, o čemer je pisala Zlatolaska je velika razlika.
  • 0

#7048 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25357 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 18 April 2012 - 08:47 PM

Ja. Pa če nisi prepričan, potem pač počakaš in poskušaš na hitro pretuhtat situacijo (spustiš drugega naprej ali počakaš na zvok hupe kakega živčnega voznika za tabo, če nisi dovolj hiter mislec :P), ne pa da greš na vrat na nos in si misliš, da bo že inštruktor zaviral, če bi prišlo do situacije, ko bi koga (skoraj) izsilil. Ker potem, ko enkrat inštruktorja ni več zraven, si prisiljen se zanest nase, in cel - se opravičujem izrazu - podelan.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#7049 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13811 posts
  • Gender:Female

Posted 18 April 2012 - 09:05 PM

Bi dodala še, da samo zato ker narediš cpp ne pomeni, da dejansko obvladaš vsa pravila. Nekateri so se v moji generaciji vse skupaj le nadudali iz pol, brez razumevanja. Ne pravim pa, da je Zlatolaska ena izmed teh, da ne bo hude krvi.
Sicer pa je zaželjeno jasno izražanje, meni se ne da, niti ne vem zakaj bi morala, za vsako razmišljat če je dejansko mislila tisto kar je napisala in kako bi se dalo to interpretirati.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#7050 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 18 April 2012 - 09:08 PM

Se strinjam s Frčico, pa jaz sem napisala tudi, da kako da jo je ON spustil na glavno, saj on ve in presodi če si
zrel, ali ne. In to, da narediš cpp še zdaleč ne pomeni, da obvladaš, stvari so v praksi veliko drugačne, saj to
vemo vse, saj smo vse voznice,
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#7051 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45504 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 18 April 2012 - 09:30 PM

Ja, če je govora o suverenosti je to nekaj povsem drugega. Ona je napsiala, da gre na blef.

:yes:

Ja, se strinjam. Med suverenostjo in tem, o čemer je pisala Zlatolaska je velika razlika.

:yes:

Moja želja je, da pobiču odobrijo udeležbo na konferenci in pride k meni!
  • 0

#7052 Zlatolaska

Zlatolaska

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4192 posts
  • Location:Maribor (okolica)
  • Interests:zdravje,lepota,moda,šport,fotografije...

Posted 18 April 2012 - 10:32 PM

No, hvala Ani, da je napisala, kar bi bil moj prvi odgovor na vse to.

Prav ne morem verjet, kako kr povzamete, da grem na vrat na nos, kao bo ze instruktor zabremzal, halo? :/ meni so jasna in poznam vsa pravila, sem dala skoz predavanja kjer sem dejansko poslusala, ker nisem neumna, da ne bi vedela da so vse to informacije ki jih bom dejansko potrebovala in nima smisla "presvinglat". Sem predelala celo knjigo o predpisih, kar nisem razumela podebatirala z atejom in odpisala cpp brez napake. Tako da ne skrvet, da bom v kriziscu katero nabasala. :down:

Jaz sem govorila o tistih ulicah v naselju kjer si vcasih na prednostni, vcasih pa so enakovredna, in tega NIKAKOR ne morem vedet dokler pocasi zlezem naprej in pogledam, ce imata levi in desni kak znak za odvzem. Citiram instruktorja "pac pocasi poglej, drugace ne mors vedet", po drugi strani pa ti lahko takoj ocitajo pomanjkanje samozavesti, premalo odlocnosti in s tem oviranje prometa. Enako velja za primere ko prednostna zavije, pac itak da je dolgoletnim voznikom v sekundi logicno, jaz pac se nimam tiste odlocnosti,kar mi je na predizpitni tudi izpostavil kot napako, ker ce imas prednost moras brez cincanja odlocno naprej. Jaz pa, ko nisem ziher, ali se ne vidim znakov na levi ali desni VEDNO upocasnim in pogledam, kar pa se mi (ce je bilo po nepotrebnem) steje v napako. Ampak moja logika je, da raje upocasnim in pogledam kot pa da konu vzamem prednost, kot je ena napisala, da se kar brezglavo zapeljem.. pa daj no, kot da sem neka kokos, red
s. Mislim ob voznji se mi instruktor konstantno zgraza nad dolgoletnimi vozniki, kako brezglavo vozijo in ne boste mi rekle da tudi ve vozite 100% po predpisih, ker se nisem vidla takega, da ne omenjam miljon situacij ko mi vsamejo prednost, izsiljujejo, me ne spustijo not, prehitevajo konkretno cez omejitev, mi nepotrpezljivo vozijo za ritjo...in ttut to so situacije, pri katerih grem na "blef", ampak vedno po najbolj varni poti kaj gre, ceprau se mi to steje v napako.

Brezveze mi je, da se moram tu zdaj zagovarjat, ampak ne prenesem nekega zgrazanja in zavijanja ocmi nad tem da po 22 urah voznje v celem zivljenju dvomim v sebe. Jaz mislim da se vec kot polovico vsega kar se tice voznje, naucis kasneje, kot samostojen voznik, sproti... ker izkusnje so tiste ki dajo znanje na tem podrocju. Izkusnje ki jih jaz po tako maldm casu zal nimam. moram pa najprej opravit izpit, da lahko zacnem in se sreca da to ne bo v blizini Kinky in Frcice, da vaju ja ne bi ovirala.

  • 0
Memento mori.

#7053 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12108 posts
  • Gender:Female

Posted 18 April 2012 - 10:41 PM

Saj te štekam, kaj hočeš povedat, ampak če napišeš, da se ti v prometu ne sanja in da greš NA BLEF, potem pač požri kritike, saj si se ti nerodno izrazila, ni treba zdaj bit nekaj užaljena. Itak nihče ne vozi popolno, ti želim ful sreče na glavni vožnji in samozavestno, a varno vožnjo po narejenem izpitu. :)
  • 4

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#7054 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18222 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 18 April 2012 - 10:44 PM

Pomoje ni mislila na blef u stilu "nič ne znam", ampak na blef, da pač ni 100% da bo naredila. Kar pa itak noben ni bil, preden je šel na glavno, tko da čist štekam kaj je mislila. Damn, ene pa zakomplicirate. :D
  • 0

After all this time?

Always.


#7055 Zlatolaska

Zlatolaska

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4192 posts
  • Location:Maribor (okolica)
  • Interests:zdravje,lepota,moda,šport,fotografije...

Posted 18 April 2012 - 10:56 PM

^ to, ja.. in se vedno mislim da je nemogoce da si v tako zacetni fazi ze cist ziher vase.

Hevea: Ze, ampak se v tistem momentu res tak pocutim, ker nisem ziher, postanem previdna, pa si mislim da sem jaz opica, potem pa mi rece, da vcasih pac mors najt druge nacine da ugotovis, na cem si. Pac tipu je vse samoumevno, itak, tut men nekoc bo, ampak zaenkrat sem rajs malo prevec previdna, kot pa da ogrozim sebe + druge. ker to, ko ti tak o drugih razlaga, kaksne napake delajo na izpitni, kurjo kozo dobis. Se vkljucijo na hitro cesto brez da bi sploh mrdnili, niti ogledala ne pogledajo, menjajo pas v kriziscu, al pa s celim kljunom zapelje iz stranske na glavno, ker je "pozabil" ustavit. Pa ne vem kak bi sploh lahko kdo sklepal da nimam pojma o prometu, menda bi izkusen instruktor to prej opazil. Mene niti najmanj ne skrbi da padla prvic, drugic, samo da bom odvozila varno.

Zanimiva mi je ta fraza "na glavno", pri nas se to sploh ne uporablja, prvic sem zdaj slisala.

  • 0
Memento mori.

#7056 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13811 posts
  • Gender:Female

Posted 19 April 2012 - 06:35 AM

Joj, kakšna užaljenost. Če zapišeš "na blef" lahko pričakuješ takšne reakcije, jaz ne živim v tvoji glavi, da bi vedela kaj misliš kar sem napisala že zgoraj.
Pa prosim, a lahko off topice pišeš z 10? :)
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#7057 Zlatolaska

Zlatolaska

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4192 posts
  • Location:Maribor (okolica)
  • Interests:zdravje,lepota,moda,šport,fotografije...

Posted 19 April 2012 - 07:02 AM

^ saj pa imam majhen font. :huh:

Nobene uzaljenosti ni, pojasnila sem stvar, za tiste, ki ste si razlozile po svoje. Vec kot ena je napisala, kaj sem hotela povedat, tako da se ocitno ze nisem cist napacno izrazila. Kar se pa tice pricakovanosti reakcij, da upas, da me nikdar ne srecas, nisem pricakovala, ne. :lol:

  • 0
Memento mori.

#7058 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13811 posts
  • Gender:Female

Posted 19 April 2012 - 07:13 AM

Čudno, jaz vidim font 8
Pa zlatolaska, ne da se mi, misli si kar si hočeš. Če se ti zdi, da si se dobro izrazila, prav.
  • 1

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#7059 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25770 posts
  • Gender:Female

Posted 19 April 2012 - 07:15 AM

Zlatolaska, velikost 8 je ful premajhna za normalno brat :D Jaz ful dobro vidim male črke...pa se pri velikosti 8 kar malo mučim :lol:
  • 0

#7060 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13811 posts
  • Gender:Female

Posted 19 April 2012 - 07:20 AM

no, evo, jaz sem mislila, da piše da ima font 10 :D zdaj ko sem si prekopirala v word in povečala pa vidim, da piše da ima mali font. Daj, prosim, na 10 naslednjič, ne na 8
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users