Jump to content


Photo

Mačke


  • Please log in to reply
712 replies to this topic

#681 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25344 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 07 April 2021 - 11:46 AM

Barve je kot Siberian forest cat, samo ta na tvoji sliki ima krajšo dlako.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#682 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26102 posts
  • Gender:Female

Posted 07 April 2021 - 09:42 PM

Siberian je videti bolj dolgodlaka, ja. : )
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#683 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17027 posts
  • Gender:Female

Posted 25 March 2022 - 10:13 AM

Že dlje časa si želim mačko. Fant pa je proti, češ, da mačke niso za bit celo življenje zaprte v stanovanju. Kakšen nasvet, ideja? 😶
Koliko imate mesečnih stroškov za mucka?
  • 1

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#684 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26450 posts

Posted 25 March 2022 - 10:14 AM

Nas se cisto dobro pocuti, pa sosedov in verjetno milijon drugih tudi. Zivljenjska doba prostozivecih mack je enih 3x krajsa. Mesecno je med 10 in 20€ vsega skupaj pomojem.
  • 0

#685 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18021 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 25 March 2022 - 10:18 AM

Naš gre sicer po želji ven, a gre samo na wc ponavadi. Večino časa je noter. Nimam nasveta, ker je pri nas podobno, mož ima podobno mnenje, midva z J. si ga pa želiva.


  • 0

#686 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 25 March 2022 - 10:28 AM

Jaz imam notranji macki in sta cisto zadovoljni noter. Moja mami ima tud dve macki, ki sta samo noter in sta zadovoljni (pa je bila ena od njiju prej prostoziveca). Nobeni od njih nic ne manjka, so zadovoljne.
Macke so ful teritorialna bitje, ki se navezejo na prostor, tako da ko se enkrat navadijo na prostor, nimajo problema.

Za stroske pa nisem pravi naslov, ker imam dve in ker je macja hrana tu malenkost drazja.
  • 0

#687 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16568 posts
  • Gender:Male

Posted 25 March 2022 - 10:33 AM

Ni vsak macek isti. Eni ze generacije niso bili zunaj. Mi smo ful veseli, ko sosedovi hodijo na wc na nas vrt :D Pa ko ti ga povozi ali se mu vnamejo rane od pretepov, je cisto veselje. Ne vem, no. Pse se tako cuva, macek je pa potrosna roba al kaj...

Stane pa najbrz za enega 20€-25€, ce malo boljse kupis.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#688 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10749 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 25 March 2022 - 10:37 AM

Jaz izkusenj nimam, ker je bila moja maca zunaj in notri, kakor je zelela. Stroskov sem imela pa jaz 50€, ce ne vec, ker sem ji kupovala samo boljso hrano. Sem pa potem precej prisparala, ko sem izvedela za zoohit in sem tam za pol ceneje dobila hrano, v primerjavi z Mr.pet ipd.
  • 0

#689 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25344 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 25 March 2022 - 12:47 PM

Mačkoni so zakon! Jaz bi tudi (nekoč) imela notranjega oz. da je zunaj pod nadzorom (ograjen vrt recimo). Kar smo imeli muc doma pri naših starših, so bile vse zunanje in samo ena (Fluffy) je bila z nami več kot leto dni. Toliko o življenjski dobi zunanjih muc :( Tako da sem na eni točki starše rotila, naj jih ne nosijo več k hiši, ker nisem več zmogla izgube za izgubo procesirat.

Ta teden smo zdaj imeli na počitnicah eno 17-letno seniorko, ki je bila vseskozi izključno notranja (pa pri nas je lahko bila na vrtu, ker ne more več tako visoko skocit, da bi šla čez ograjo ;)). Za kvaliteto življenja pa moraš potem toliko bolj skrbet, ker je vse na tebi, jasno.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#690 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17027 posts
  • Gender:Female

Posted 25 March 2022 - 12:48 PM

Anouk, kaj pa je pri vas ovira?
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#691 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25344 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 25 March 2022 - 01:08 PM

Nič konkretnega, razen pač varstva v času dopusta (izgubiš pa tudi spet malo na fleksibilnosti). Pa še s psi najinih prijateljev in znancev bi se nekako morali razumeti, ampak so že psi taki, da niso ravno ljubitelji mačk ;)). Tako da si zdaj vsake toliko cigavega drugega kosmatinca za krajši čas izposodimo, ko nam paše.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#692 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82917 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 25 March 2022 - 01:17 PM

Ponavadi je kontra, da macke ne marajo psov. :D
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#693 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18021 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 25 March 2022 - 01:23 PM

Ja. Pri nas jih psi pustijo pri miru. :)


  • 0

#694 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25344 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 25 March 2022 - 02:28 PM

Fino ;) Od najboljše prijateljice psička vse izvoha in šiba za njimi. Enkrat sva jo imela čez vikend in naju je potegnila v vsak drugi grm na sprehodu, lol no. Prej nisva vedela niti za 5% mačk v tem okolišu. Molly pa tolerira edini svojega sostanovalca, z drugimi mački pa ne najdejo skupnega jezika.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#695 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82917 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 25 March 2022 - 02:35 PM

Ampak to ne pomeni nujno, da jih ne marajo, zanimive so jim. Larsu so tudi, bi se igral z njimi. One pa ponavadi vse nasrsene sikajo nazaj. Se pa obcasno kaksna najde samo okrog his, tako na sprehodu jih v naravi ne srecamo.
Ce macka odrasca s psom katere koli starosti, se bosta pa skoraj sigurno razumela.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#696 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17027 posts
  • Gender:Female

Posted 27 March 2022 - 06:13 PM

Velika večina mi pravi, da z notranjim bivanjem ni težav. Stroški, razen veterinarske oskrbe, pa se mi tudi zdijo zelo nizki. Prijateljica je rekla, da glede mačjega peska se dobi tudi tak, ki ga lahko splakuješ v wc, kar je ful praktično v bloku.
Pripravila bom seznam argumentov in zbrala informacije. Pač dejstvo je, da fant nima pojma o mačkih. Mati je tudi rekla, zakaj bi imela mačka v stanovanju, da to je za zunaj miši lovit. Mi je žal, da sem sploh kaj omenila. Kako so mački po kmetijah zgolj potrošna roba, vem žal iz prve roke.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#697 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14834 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 28 March 2022 - 01:57 PM

Ma, naj si mislijo svoje. Vidva bosta bivala, ne oni. :)

 

Jaz sem VELIK ljubitelj mačk in smo doma imeli muco, ki je bila notranje zunanja. Sprva ni bila dobrodošla v notranjih prostorih, kjer sta oče&mam nikoli ni imela dovoljenja, v ločenem zgornjem nadstropju pa je potem lahko bila. Jaz sem bila tudi mnenja, da v Ljubljani v majhnem stanovanju (cca 55m2 plus balkon) ne bi imela mačke, nato pa sem iz parkirišča pobrala to našo kosmatinko, pa ji je tu čist fajn, ne sme bit zunanja, ker je okužena z FIV virusom.

 

Pač ni tako aktivna, ona mi v osnovi deluje precej lenobna in fina. Ko je pri starših in ima ogromno prostora za laufarijo in raziskovanje, on spi. :D

 

Tudi par kolegic ima mačke, notri v hiši/stanovanju, pa jih spustijo ven na teraso.  Nekatere mačke rabijo več gibanja, pa si dajo duška po mačjih drevesih, pa skočijo na omaro, če je prostor. Druge so pa bolj na easy.  Je pa res, da je dlaka potem not, pa pesek tudi rade raznesejo, jaz vsak dan okoli kopalnice in kjer največ peska raznese, pometem. Sam so tako prisrčne živali, meni prav manjka, kadar je ni (jo oddam, kadar me ni v stanovanju po več dni skupaj in nimam koga, ki bi jo prišel hranit/pocrkljat) - eni so lahko sami dlje časa, naša ne more bit, je precej občutljiva. Če maček ni problematičen (zelo navezan, slabega zdravstvenega stanja), ga lahko oddaš tudi v mačji hotel, 12eur/dan je, se mi zdi, pri hipodromu ima ena gospa.

Za primere, ko pa niso problematični, pa nastaviš mačji hranilnik, ki jim dozira hrano. Ali odpelješ k nekomu, ki v času tvoje odsotnosti poskrbi zanjo. 

 

 

 

Mačji pesek kupujem Everclean ali Santobelle (se mi zdi), 10 kg je men 13-17 eur. Z našo ena škatla kar nekaj časa zdrži, ima velik WC s pokrovom. Na pasjahrana.net se splača naročevat vse, tudi opremo, ker imajo par eur ceneje kot v fizičnih trgovinah. 


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#698 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16568 posts
  • Gender:Male

Posted 28 March 2022 - 02:04 PM

K tej pri hipodromu mi vozimo. 19 damo za oba. Ona je taprava cat lady :) Pozna vse svoje stranke (macje, ne ljudi), posebnosti, zdravstvena stanja, imena...
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#699 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23600 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 07 June 2022 - 07:01 AM

Kalypso (in ostale), lepo prosim za nasvet.

 

Tašča bi rada s seboj na morje vzela odraslega mačka, ki ne mara vožnje z avtom. Premišljuje, da bi mu v hrano dala kakšno pomirjevalo oz. uspavalo, saj bi bilo najprej dobri 2 uri vožnje z avtom, potem pa še na katameranu cca 2,5 ure.

 

Kako prelagate, da se loti tega projekta, ali obstajajo kakšna zdravila za to? 

 

Kako je pa se opravlja wc na taki poti? 


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#700 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25762 posts
  • Gender:Female

Posted 07 June 2022 - 07:20 AM

Hm....ni to odgovor, ki ga želiš, ampak jaz bi v njenem primeru pustila mačka doma pa naj ga pride nekdo nahranit in pocrkljat med odsotnostjo... Se mi zdi, da bi znalo biti vse skupaj preveč stresno zanj, še posebej če ne mara vožnje....
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users