Jump to content


Photo

Potovanja...


  • Please log in to reply
692 replies to this topic

#621 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22761 posts
  • Gender:Female

Posted 11 March 2023 - 05:39 PM

Gledam včasih te kao noro poceni počitnice v eksotičnih krajih. Leti so itak vedno iz takih krajev, da se moraš 5 ali več ur vozit do letališča, tako da moraš računat še bencin, vinjete do tja, parkiranje...
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#622 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 83956 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 11 March 2023 - 05:42 PM

Ja, ampak za 13 nočitev recimo vsaj da se splača. Ne razumem ljudi, ki rinejo na take destinacije za en teden ... 


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#623 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45608 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 11 March 2023 - 08:00 PM

Se naceloma strinjam, da je za daljne destinacije potrebnih vec kot teden dni, ampak je treba vzet v obzir, da nekateri ne dobijo kar tako vec kot teden dni dopusta v kosu.
  • 0

#624 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 83956 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 11 March 2023 - 08:08 PM

V Slo je malo takih, ker je zakonsko doloceno, da mora en del dopusta trajati najmanj dva tedna. Tezje je samo pri sp-jih in mogoce tistih, ki so v tekocem letu ze koristili dva tedna dopusta in ne morejo spet.
Nama se za en teden se v Dalmacijo ne da. :lol:
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#625 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45608 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 11 March 2023 - 08:31 PM

Mnja, pa v pri tistih, ki delajo v solstvu je izven poletnih pocitnic tezko dobit vec kot en teden dopusta.


Haha. Pa saj je skoraj isto, 7h voznje do Dubrovnika ali 6h let iz Ljubljane do Dubaia :lol:

Mi letimo naslednji teden na Portugalsko :lol: Malce sva mazohista. :lol:
  • 0

#626 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25828 posts
  • Gender:Female

Posted 31 May 2023 - 07:39 PM

Ravnokar sem rezervirala letalske karte za Turčijo. 530€ za vse 4. Povratna. V Zurichu imamo sicer 9h layover, ampak bomo plačali 160CHF za double room direktno na letališču in se pred letom naspali kot ljudje.

 

Zanima me, kje vzamete riziko odpovedi? Nazadnje sem imela Triglav... Notri bom dala letalske karte, rentacar, parking v Benetkah, prva dva hotela (in morebitne naslednje)... Koliko vas je prišlo za kaj podobnega? 


  • 0

#627 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45608 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 31 May 2023 - 07:58 PM

Kewl! Boste na enem tistih zgodnjih jutranjih letov, da boste prespali na letaliscu? :) Kdaj letite?


Za riziko odpovedi pa zal nisem pravi naslov.
  • 0

#628 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25828 posts
  • Gender:Female

Posted 31 May 2023 - 08:00 PM

Priletimo 20.10 in odletimo 5.45. Ker bomo imeli samo carryon, rabimo biti na Gate samo pol ure pred letom...torej ob 5.15...
  • 0

#629 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45608 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 31 May 2023 - 08:21 PM

Pametno, da boste prespali. Bo takoj lazje.
  • 0

#630 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 83956 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 31 May 2023 - 08:38 PM

Uf, a ni pol ure vseeno ful na knap? Kolikor mi je znano, je to letalisce veliko, pa vseeno je treba vedno cakat na security check itd.
Ta teden sem v FB skupini Ugodno po svetu brala eno prav neverjetno zgodbo, kako so eni Slovenci zamudili let s tega letalisca pa sploh niso bili pozni. Sicer mislim da s cekirano prtljago, ampak vseeno.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#631 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26733 posts

Posted 31 May 2023 - 08:53 PM

Ja,mi smo imeli 25 minut od enega do drugega gatea in smo tekli 😁
  • 0

#632 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25828 posts
  • Gender:Female

Posted 31 May 2023 - 09:22 PM

"It will only work out for you if the big luggage is going directly to the final destination Antalya. Than you don’t need to get to the gate at 3:30, because you are already in the gate area. And they open the gate for boarding only 30 minutes bevor departure."

To so mi s hotela odgovorili. Imeli bomo samo ročno prtljago (vsak 8kg). Itak ne bomo samo 30min prej tam...tako komot pa ne upam bit 🤭🤣
  • 0

#633 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45608 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 31 May 2023 - 10:09 PM

Na gateu nameravajo bit pol ure pred letom, kar je cist dovolj. Zürich je fajn. Skozi security gre ponavadi hitro (se da vnaprej pogledat kako dolgo traja cakanje na spletni strani letalisca), na passport control gre ponavadi se hitreje. Verjetno bodo odrinili ali iz gate D ali E od koder odrinejo leti v non-EU. Ce bo bolj odaljeni E, vas caka voznja z vlakcem in rezervirajte kaksnih 10-15 min vec. V normalnih okoliscinah bi rekla, da lahko zapustijo hotel eno uro prej (ce se ne motim, sta oba Hyatt in Radisson direkt povezana s terminalom), ampak je vseeno cas carterjev in veliko jih leti v zgodnjih jutranjih urah, tako da mogoce raje startajte iz hotela kaksnih 10 min vec.
Edit: a potem boste prav v hotelu v transit area? Potem pa je 30min res dovolj. Sploh, ce letite iz istega terminala na katerem je hotel.

Mozu je enkrat uspelo v 30min iz zelezniske skozi security in passport control ter z vlakcem na terminal E, ampak je bilo ful stresno, tako da ne priporocam.

Sem tud jaz brala tisto zgodbo na FB in se mi zdi da je zenska na polno pretiravala in je bila njihova krivda, da so zamudili. Mogoce so okence res zaprli nekoliko prej, ampak ce vidis, da je zaprto okence, ki naj bi bilo odprto, gres vprasat na informacije zakaj je temu tako, ne pa da stojis in do zadnjega cakas, da se bo prikazala marija. Na vsakem od treh check- inov v Zürichu, so tako okence za info, kot tudi osebje, ki usmerja v pravo vrsto ali za check in ali za baggage drop. Potem glede dretja sem prepricana, da so tudi sami povzdignili glas, ker sicer se ne bodo usluzbenci kar tako za svojo zabavo drli nate. Ko pa se zacnes zdirat na Švicarje, pa bodo postali zadrti in neprilagodljivi in ne bodo premaknili mezincka, da bi pomagali, kvecjemu bodo postali uradni in zahtevali, da je vse po regeljcih. Ko je napisala, da so jim poklicali policijo na securityu, sem ziher, da so mogli posteno gobcat, ker se nisem dozivela, da bi komu to storili zaradi prevrnjenega stebra. Moj mulc je ze tud podrl enega teh stebrov, ko se je vesil nanj medtem ko nisva bila pozorna, pa smo se lepo opravicili in ga pobrali, varnostnica pa je zategnila nazaj trakove in nam ni noben klical policije. Sem pa bila pred leti prica, ko so enemu zivcnemu gospodu, potem ko je imel predolg jezik, zagodli tako, da so njegov kovcek so dali na stran za dodaten pregled in ga je moral odpret, varnostnik je pa preglegoval s polzjo hitrostjo. Po moje je tisti tip zamudil let… tako da ja…
  • 0

#634 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25828 posts
  • Gender:Female

Posted 31 May 2023 - 10:52 PM

Glede teh Slovencev sem tudi jaz ustvarila zelo podobno sliko v glavi. :)

Ja, prav v Transit hotelu bomo, ki je takoj pri terminalu D, se mi zdi.
  • 0

#635 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15758 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 01 June 2023 - 05:48 AM

Koliko prej pa je pametno biti na letaliscu?
Za obe smeri me zanima....
Jaz se nic vec ne spomnim. Nazadnje sem letela 12 let nazaj.
  • 0
 

#636 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17185 posts
  • Gender:Female

Posted 01 June 2023 - 06:19 AM

A ta zgodba napisana pred 3 dnevi?
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#637 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 31302 posts
  • Location:Primorska

Posted 01 June 2023 - 06:40 AM

Ja, jaz sem tudi brala in me je kar groza obhajala.


  • 0

#638 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15758 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 01 June 2023 - 07:01 AM

Kera zgodba kje? :lol:
  • 0
 

#639 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 31302 posts
  • Location:Primorska

Posted 01 June 2023 - 07:02 AM

Ta teden sem v FB skupini Ugodno po svetu brala eno prav neverjetno zgodbo, kako so eni Slovenci zamudili let s tega letalisca pa sploh niso bili pozni. Sicer mislim da s cekirano prtljago, ampak vseeno.


  • 0

#640 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17185 posts
  • Gender:Female

Posted 01 June 2023 - 07:03 AM

Sem našla, se strinjam s Kalypso...začenši s tem, da če so imeli še čekirano prtljago za oddat, so bili prepozno na letališču. In če že takoj nekaj ni štimalo (zaprt check in), do leta je pa še dobra ura, greš prec poizvedovat kaj in kako, oni so pa čakali, hčerka je slikala okrog s telefonom... Tudi jaz ne verjamem, da se je uslužbenka z lepega zdrla na njih.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users