Jump to content


Photo

Kuhinje & kuhinjska oprema


  • Please log in to reply
638 replies to this topic

#581 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30828 posts
  • Location:Primorska

Posted 25 July 2021 - 12:53 PM

Ma saj to je isto na inoxu... Res pa črno korito lepo izgleda, sem videla pri kolegici.
  • 0

#582 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17015 posts
  • Gender:Female

Posted 25 July 2021 - 01:37 PM

Mislis take iz Silgranita in podobnih materialov (kamen+plastika)? Sem ze videla crne z belimi praskami.


Ja. OK, nisem si mislila, da se še bolj pozna 😮
Od katerih proizvajalcev pa imate iz inoxa? Baje je več rangov kvalitete inoxa, razlikujejo se po sami debelini pleha in vsebnostjo niklja, ki daje trdnost. Dobri naj bi bili od 200+€ naprej.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#583 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26419 posts

Posted 25 July 2021 - 01:51 PM

Alveus. Blanko je enak cenovni razred in boljsa kvaliteta baje.

Pa se nekaj sem skoraj pozabila. Dobavitelj zanje je PMF,ki se nahaja nekje med Emporiumom in Bauhausem, cene so tudi do 30% nizje brez akcij.
  • 0

#584 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16550 posts
  • Gender:Male

Posted 25 July 2021 - 02:02 PM

Foster. Narocen je iz Italije, kjer je bil skoraj 300 ceneje.

https://www.vieffetrade.eu/prodaja
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#585 Buggy

Buggy

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5068 posts
  • Gender:Female

Posted 25 July 2021 - 06:13 PM

Mi imamo crnega kerrock. Pomijem s citronsko in je kot nov, ze dobra 4 leta in ga ne zamenjam za nic na svetu 💚

http://druzina.enaa....2/05/pomkor.jpg
  • 0
Seduce my mind and you can have my body.
Find my soul and I'm yours forever.

#586 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22470 posts
  • Gender:Female

Posted 26 July 2021 - 07:20 AM

Midva imava črnega od Alveus. Material je granital. Meni se ne zdi, da bi bil bolj zasvinjan kot inox. Se brez problema očisti. Jaz ga umijem kar z detergentom za posodo ali z razmaščevalcem. Jaz sem zadovoljna. Edino kakšne praske od noža se znajo poznat, če ti pade gor.

 

Buggy kako uporabiš citronsko, kar potreseš v korito, ali zmešaš z vodo v razpršilki?


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#587 Buggy

Buggy

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5068 posts
  • Gender:Female

Posted 26 July 2021 - 07:35 AM

Potresem, razmazem z glitzi gobico in pustim par minut, potem pa samo sperem z vodo.
  • 0
Seduce my mind and you can have my body.
Find my soul and I'm yours forever.

#588 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12105 posts
  • Gender:Female

Posted 26 July 2021 - 08:08 AM

Jaz sem si v pršilki zmešala citronko in vodo. To je vrhunsko čistilo za vodni kamen, lahko reguliraš kislost, pa ne smrdi tako kot kis.


  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#589 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25759 posts
  • Gender:Female

Posted 26 July 2021 - 11:43 AM

jaz vse s citronko čistim


  • 0

#590 _Mayckica_

_Mayckica_

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3140 posts
  • Gender:Female
  • Location:Bled

Posted 27 July 2021 - 01:36 PM

Midva imava črno korito nič se gor ne pozna, niti ene praske, sploh ni primerjave z inox.

Pomivalca imava Bosch in je super izredno tih, pečico in štedilnik pa Electrolux,za Gorenje sva tudi midva slišala veliko slabih izkušenj in sva se ga izogibala
  • 0
Dance...when everything is falling apart, and you have nowhere to go, just turn on the music and let you feelings flow

#591 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22470 posts
  • Gender:Female

Posted 28 July 2021 - 07:28 AM

No, ja, praske se poznajo, če si kaj neroden in ti ponesreči nož pade na korito npr, kot pri vsaki drugi površini. Sicer pa ne. Najino korito ni bilo posebej drago, pa ima samo eno praskico ali dve, od noža, pa še to ni bela. Jaz sem zadovoljna s črnim koritom. Matilda, če ti je črno bolj všeč in se ti zdi, da bi ti bolj pasalo v prostor, vzemi. :)

 

Tisto o zasvinjanosti je pa zame pretiravanje. Najino se nič kaj bolj ne umaže kot katero drugo, očisti se tudi čisto normalno. Včeraj sem prvič poskusila še s citronsko kislino v zrncih in gobico in je res šel ves vodni kamen stran, ki se je nabral spodaj ob robu pipe.


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#592 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12105 posts
  • Gender:Female

Posted 10 August 2021 - 08:50 PM

Za koliko popusta se vam je uspelo dogovoriti pri nakupu kuhinje? Nam so v Harvey Normanu zrisali eno ful lepo od Veneta Cucine, ampak mi je malo draga, pa nimam občutka, koliko se da pritisnit ...
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#593 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22470 posts
  • Gender:Female

Posted 10 August 2021 - 10:16 PM

Moj bivši sodelavec, ki je vedno pritiskal za popuste, je v eni trgovini, ko mu niso hoteli dat višjega popusta, prodajalcu rekel, naj gre k šefu in mu reče, da je cigan. Poskusi. :lol: Malo heca. :D
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#594 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17015 posts
  • Gender:Female

Posted 10 August 2021 - 10:38 PM

V Dan Kuchen dajo -5% na gotovino, drugače pa, če uradno ne reklamirajo kakšnih popustov, jih ne bojo kar tako dali na lepe oči. Jaz bi na vašem mestu več ponudb od različnih salonov pridobila.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#595 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12105 posts
  • Gender:Female

Posted 10 August 2021 - 10:53 PM

Ljudje ful pravijo, da se da dobit popust, če znaš vprašat, no jaz ne znam  :butl: se mi je pa kr obneslo v HN, sem rekla, da me zanima, kje se da prišparat, pa je začel gospod govorit o temu, da bi se dalo še kaj zmenit, in to s takim tihim glasom, kot da je to neka skrivnost :D Pa me zanimajo izkušnje in preizkušene tehnike. Marmelada, si bom zapisala to o ciganu :lol:


  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#596 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17015 posts
  • Gender:Female

Posted 10 August 2021 - 11:00 PM

Veze in poznanstva ziher pomagajo 😄
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#597 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12105 posts
  • Gender:Female

Posted 10 August 2021 - 11:06 PM

V to pa ne dvomim, ampak mi nič ne pomaga  :mad2:  Pozna katera koga? :lol:


  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#598 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17984 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 11 August 2021 - 06:51 AM

Baje res lahko dobiš popust v trgovinah s pohištvom, če vprašaš. Vprašaj, če je to zadnja cena al se še daj kaj zbit? :)


  • 0

#599 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22470 posts
  • Gender:Female

Posted 11 August 2021 - 07:13 AM

Jaz se tudi ne znam it tega. Oziroma vprašam in če rečejo ne, rečem aja ok. Ampak se sigurno da ponekod. Kolega je npr kupoval sedežno v Lesnini in je vprašal, če je kaj popusta. Prodajalec mu je ponudil nekaj, kolega pa je rekel, da ima sorodnico, ki dela v Lesnini v LJ in mu je rekla, da se da dobit več popusta. Prodajalec je šel nekam stran k šefu, čez nekaj časa je prišel nazaj in dal kolegu višji popust. Tisto s sorodnico, ki dela v Lesnini v LJ je bilo izmišljeno. :lol: Je pa dobil sedežno res ful ceneje.

 

Midva sva za aparate za kuhinjo tudi dobila nekaj dodatnega popusta v Big Bangu, ker je kolega serviser in veliko sodeluje z Big Bangom, nama je zrihtal.


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#600 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17015 posts
  • Gender:Female

Posted 16 August 2021 - 09:46 AM

Na koncu sva se odločila za GA+ kuhinje. Niso najcenejši, ampak so naju zaradi drugih stvari prepričali. Vzela bova tudi vso belo tehniko pri njih razen hladilnika. Prišlo naju bo pa cca 6k.

Edit: pravite, da naj napišem še kaj več ☺️ kuhinja bo nemške znamke Noblesse v "skandinavskem slogu": bele mat fronte v lakiranem MDF, delovni pult topel odtenek hrasta, zaobljeni krajši ročaji, L oblika (1,8 x 3,27 m) s kotnim elementom (ledvičke), veliko visečih omaric za shrambo. Napa bo vgradna v omarici, se je ne bo videlo.

Slike skice žal nimam.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users