Jump to content


Photo

Kako odstraniti silikone z las


  • Please log in to reply
132 replies to this topic

#41 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 09 March 2008 - 07:30 PM

Jaz sem brala, da se pred kemično obdelavo las ful priporoča uporaba takega globinskega šampona, ker las med drugim tudi fejst odpre in lahko barva prodre res globoko. Koliko je v tem resnice, pa seveda ne vem.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#42 Zlatolaska

Zlatolaska

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4192 posts
  • Location:Maribor (okolica)
  • Interests:zdravje,lepota,moda,šport,fotografije...

Posted 09 March 2008 - 07:32 PM

Za poskusit je. smile.gif

Jaz bom ziher pri naslednjem barvanju to probala, ker ko bom nabavla ta šampon, jasno ga bom mela preveč. Tko da bi ga lahko porabila tudi v ta namen.
  • 0
Memento mori.

#43 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 09 March 2008 - 07:41 PM

Jaz še zdej ne vem, katerega naj nabavim.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#44 fire-fly

fire-fly

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 583 posts

Posted 10 March 2008 - 02:52 PM

Danes sem dobila novo brošurco od Tigija in sem slučajno zasledila, da je tudi njihov Catwalk Sexed-Up Shampoo v bistvu globinski. V tej brošuri namreč piše da globinsko očisti, odstrani ostanke styling izdelkov in klor.

Tole je ta šampon

IPB Image
  • 0
Why so serious?

#45 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 10 March 2008 - 04:52 PM

Tega je uporabljal moj fant, poizkusila sem ga pa tudi sama in se mi ne zdi nič kaj globinski. Je kremast in naredi lase prijetno mehke, diši pa božansko po malinah, sicer zelo sladko, ampak nama s fantom je bil vonj ful všeč. Brala sem, da se po dobrem globinskem šamponu prav čuti, da so lasje takšni 'stripped' in da tudi balzam kak popijejo vase, pri tem šamponu pa tega ni bilo čutit - meni se je zdel popolnoma običajen.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#46 fire-fly

fire-fly

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 583 posts

Posted 10 March 2008 - 07:10 PM

Kaj pa če bi si umešala v šampon domač jabolčni kis - misliš da bi to delovalo?
  • 0
Why so serious?

#47 Klavdija27

Klavdija27

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 504 posts

Posted 11 March 2008 - 02:41 PM

Bi se ja. Sem to naredila včeraj, ker nikakor ne najdem kupilnega globinskega. Uporabila sem šampon z veliko citrusi (Lush Happy Hippy)- ker je za globinsko dobro tudi npr. limonin sok in pa 2x šamponirala, vmes 2x lase prelila z 3 dcl jabolčnega domačega kisa. In dobro zdrgnila s prsti, počakala 5 minut.



Res ogromna razlika v laseh. Takšni poskočni so, kar nekako so zadihali, volumnasti a ne puhasti. Potem sem nanesla še nesilikon masko in lasje so...kaj naj rečem, čisto drugačni kot zadnje mesece. Res je tudi, da sem si postrigla precej izsušenih las v dolžino, ampak vseeno se pozna ful.



Probaj, jaz sem ziher, da je delovalo in ne bom nobenega globinskega šampona kupovala, ker ga ni treba.


  • 0

#48 november.rain

november.rain

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4554 posts

Posted 11 March 2008 - 08:00 PM

Jaz enkrat na teden uporabim Alverde birke&salbei da odstranim silikone in morem rečt da je res odličen,tako po učinku kot sestavinsko.Pa zelo dobro očisti lase.
Jaz ga bom vedno imela na zalogi.
  • 0

#49 fire-fly

fire-fly

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 583 posts

Posted 12 March 2008 - 08:30 AM

QUOTE(november.rain @ 11. 3. 2008 - 20:00) View Post

Jaz enkrat na teden uporabim Alverde birke&salbei da odstranim silikone in morem rečt da je res odličen,tako po učinku kot sestavinsko.


Pa sej to ni globinski šampon - al se motim? hmm.gif
  • 0
Why so serious?

#50 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 12 March 2008 - 09:33 PM

Ne, ni globinski, ga pa hvalijo kot takega, ki zelo dobro umije - ampak to ni eno in isto. Pravi globinski šampon mora imet tudi sposobnost raztopit obloge magnezija in kalcija, ki se nalagajo na laseh zaradi trde vode. Tak je seveda omenjeni Keune Clarifying Shampoo, ampak ga nikjer ne najdem. Je sicer na Keune spletni strani omenjen, ampak preko te spletne strani lahko na žalost naročajo samo frizerski saloni, ne pa tudi posamezni kupci.

http://www.keune.si/...php?show_cat=10

Ja, drugače pa sem jaz danes preizkusila tole s kisom in sicer sem vzela 200ml bio jabolčnega kisa, ga precedila in dodala (tudi precejeni) sok ene velike limone. Lase sem najprej oprala s šamponom, potem pa sem jih fajn ožela in jih prelila s to mešanico kisa in limone ter pustila delovat nekje okoli 5-10 minut. Potem sem lase še enkrat oprala s šamponom in jih temeljito ponegovala z rekonstruktorjem in hranljivo masko. Lahko povem, da se je pred nanosom maske čutilo, da so lasje nekako slečeni, težko bi drugače razložila - bili so ful volumnasti, ko da imam 2x več las na glavi (pa že itak jih imam veliko), pa bili so nekak ful bolj konkretni in občutek sem imela, ko da so res popolnoma, globinsko očiščeni. Sicer kis malo izsuši lase, ampak nikakor ne zelo in po spiranju maske in sušenju so bili takšni kot zmeraj, se mi pa dejansko zdi, da so se svetili še bolj kot običajno. Kisa se na srečo niti malo ne vonja na laseh, me je skrbelo, da bom smrdela.

Jaz tega verjetno ne bom več ponavljala, se mi vseeno zdi lažje in verjetno še manj agresivno, če kupim dober globinski šampon, a na žalost še vedno ne vem, kje ga bom dobila.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#51 Pipi

Pipi

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1092 posts

Posted 13 March 2008 - 04:50 PM

Jaz sedaj tudi iščem en globinski šampon - očitno nam ne ostane drugega kot kupiti v kakem frizerskem salonu...
Sem pa včeraj tudi jaz mela "kisovo" kuro, pa moram rečt, da ne opazim neke bajne razlike. Iščem še naprej šampon... smile.gif
  • 0
"It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society."

#52 november.rain

november.rain

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4554 posts

Posted 15 March 2008 - 07:59 PM

QUOTE(fire-fly @ 12. 3. 2008 - 8:30) View Post

Pa sej to ni globinski šampon - al se motim? hmm.gif


Ne ni globinski ampak meni osebno je zelo čistilen.Mi očisti lase do "škripanja" in jim da volumen.

Btw:izmenično pa uporabljam še z Keune ultra mild
  • 0

#53 Klavdija27

Klavdija27

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 504 posts

Posted 15 March 2008 - 08:03 PM

Bom malo OT:



Pravijo, da minerale in kovine briše iz las tale sestavina:



TRISODIUM EDTA: An ingredient used in cleansing the hair shaft of such impurities as minerals and metals that can build-up on the hair.



Ki pa jo najdemo itak skoraj v vsakem šamponu.


  • 0

#54 fire-fly

fire-fly

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 583 posts

Posted 16 March 2008 - 08:26 AM

Ja sam ne čisti pa ta sestavina silikonov, ki pa so najbrž dosti bolj trdovratni ...

Sem si pa js tud zadnjič umila lase s kisom - lasje so bli res mal drugačni, imeli so več leska in so se izredno lepo skodrali. Tko da nkakšen učinek že mora imet biggrin.gif
  • 0
Why so serious?

#55 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10733 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 16 March 2008 - 09:28 AM

Kaj pa Logonina maska, tista, ki naj bi jo uporabil pred barvanjem? Ta tud obljublja, da lase globinsko očisti.
  • 0

#56 Klavdija27

Klavdija27

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 504 posts

Posted 16 March 2008 - 03:07 PM

QUOTE(fire-fly @ 16. 3. 2008 - 8:26) View Post
Ja sam ne čisti pa ta sestavina silikonov, ki pa so najbrž dosti bolj trdovratni ...

biggrin.gif




To sem cikala na Dilemin post, glede magnezija in kalcija (zato OT)


  • 0

#57 tyasa

tyasa

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1851 posts
  • Location:French Polynesia

Posted 16 March 2008 - 07:49 PM

Jaz sem dala danes malo jabolčnega kisa kar med šampon in neke bistvene razlike ni bilo ampak vseeno so pa lase malo bolj ''lahki'' smile.gif
  • 0
We must let go to live on.

#58 Pipi

Pipi

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1092 posts

Posted 20 March 2008 - 09:50 AM

QUOTE(DiLeMa @ 7. 3. 2008 - 14:57) View Post

Balea je lansirala Trend It Up Reinigendes Shampoo - globinski šampon, ki lase temeljito očisti vseh styling gelov, voskov, sprejev, lakov in krem.

IPB Image


Dilema, kaj novega glede tega?
  • 0
"It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society."

#59 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 20 March 2008 - 12:57 PM

Ne, žal ne. Nisem bila že ene 14 dni v DM in nimam pojma, če so tole že dobili. huh.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#60 Pipi

Pipi

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1092 posts

Posted 20 March 2008 - 01:05 PM

Upam, da bo kmalu, pa da bo dober :-)
Jaz bom šla danes mimo DM, pa malo pošnjofala kako in kaj.
  • 0
"It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society."




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users