Jump to content


Photo

Road Trip


  • Please log in to reply
112 replies to this topic

#41 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 20 February 2018 - 12:55 PM

Jaz sem podobna kot Ana. Pred potovanjem vedno narediva okviren načrt kje bova potovala, in v skladu s tem raziščem možnosti prenočišč, tako da res lahko izbereva najboljše razmerje med ceno, kvaliteto in lokacijo prenočišča. Od Brazilije naprej nikamor več ne greva na blef. Se mi zdi, da si tako prihraniva kar precej živcev in časa, pa tudi nekaj denarja. Recimo zdaj na Tajskem sva ravno ujela promocijsko ceno na bookingu in bi naju isti hotel v Ao Nangu prišel kar precej dražje če bi se samo pojavila na vratih ali bi ga rezervirala dan ali dva vnaprej. V Braziliji, ko še nisva imela kreditnih kartic in nisva mogla rezervirat v naprej, sva prvo noč šla v hotel, ki sva si ga nagledala prek interneta in sva plačala skoraj dvakratni znesek cene nočitve kot je bila navedena na posredniškem portalu. Ko sva se pa nenajavljena pojavila v hostlu v Sao Paulu nisva več dobila zasebne sobe in sva mogla spat v dormitoryu skupaj s spooky smrdljivim Kolumbijcem. Tisto noč sva oba bolj malo spala. Tako da ja, seveda se da seveda tudi brez rezervacij, ampak jaz osebno sem med potovanjem veliko bolj sproščena, če vem da imam vsa prenočišča urejena.


  • 0

#42 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18003 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 20 February 2018 - 12:57 PM

Enako, jaz tudi vedno prej preverim na bookingu in Tripadviserju ocene in slike.
  • 0

#43 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25760 posts
  • Gender:Female

Posted 20 February 2018 - 12:59 PM

Meni je pa precejšen minus rezervacij ta, da se moraš potem nujno držat urnika. Vsaj pri nama to ne bi šlo dobro čez, ker se je zgodilo tudi, da zaradi takih in drugačnih razlogov nisva prišla do načrtovanega kraja za prespat za tisti dan.
  • 0

#44 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 20 February 2018 - 01:11 PM

Saj na road tripu je verjetno težje predvidet časovni okvir. Sploh, če se na pot odpraviš z motorjem. 

 

Pa verjetno tudi zelo odvisno od kraja kam se odpravljaš na road trip. Na Islandiji si npr. težko predstavljam, da ne bi nič rezervirala v naprej. Mogoče bi še šlo v poletnem času, ko lahko tudi kampiraš, ampak v hladnejših mesecih pa nikakor. Ostalih prenočišč ni na pretek in vsaj takrat ko sva Isladijo raziskovala midva, so bila najugodnejša in najbolje ocenjena hitro zasedena. 


  • 0

#45 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18003 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 20 February 2018 - 01:12 PM

Jaz itak taksnih roadtripov, ko si en dan v enem kraju, ne maram prevec, ker v enem dnevu ne uspem spoznati kraja toliko, kot bi zelela, zato mi tudi krizarjenja niso vsec. Da bi samo povrsno preletela znamenitosti, mi pa sploh ni, raje grem na sprehod cez mesto in kaj lokalnega pojest.
  • 0

#46 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13793 posts
  • Gender:Female

Posted 20 February 2018 - 01:18 PM

Meni se zdi bolj vprašanje ali si malo control freaka in imaš rad stvari vnaprej določene ali ne. Nismo si vsi isti in čisto ok je tako. Moj nasvet je bolj v smislu, če ti bo to povzročalo stres, da ne bosta vedela kje bosta spala vnaprej si rezerviraj že doma. Midva si lani v Bosni polovico časa nisva pa je bil mož na začetku živčen, potem pa videl da zdaj to res ni več taka panika ali pa v enem primeru ko sva šla vprašat. Ne velja pa to za vse lokacije, brez vnaprejšne rezervacije te lahko spanje pride precej drago potem.


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#47 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10737 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 20 February 2018 - 01:22 PM

Pa ja, kakor komu sede. Saj ni pravil.
Jaz tudi vedno rezerviram prej. Izjema je bil Iran, ker se to ne da in ta road trip z avtom po V Evropi, ki je bil ze v startu zamisljen kot izlet na hojladri :)
  • 0

#48 _Mayckica_

_Mayckica_

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3149 posts
  • Gender:Female
  • Location:Bled

Posted 20 February 2018 - 01:39 PM

Meni so šle kocine pokonci samo ko sem tole brala, jaz sem definitivno eden izmed control freak-ov, ki rabi imeti vse rezervirano vnaprej, drugače sem čisto živčna, je pa tudi res da hodim v hotele, tako da ti hostli ipd zadeve zame ne pridejo v poštev (izjema je bil Exit, ampak to zame ni dopust)

 

Še sreča da smo si tako različni :P


  • 0
Dance...when everything is falling apart, and you have nowhere to go, just turn on the music and let you feelings flow

#49 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26435 posts

Posted 20 February 2018 - 01:41 PM

Meni je bilo vedno zanimivo iskat prenocisca, ker na ta racun marsikam zaides, kamor sicer ne bi :)

Frida, nekaj sem pisala, veliko teh izletov je bilo tudi 10+ let nazaj :) v tem casu se je sigurno tudi marsikaj spremenilo, predvsem Bolgarija je verjetno cisto druga slika :D
  • 0

#50 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10737 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 20 February 2018 - 01:47 PM

Ampak v tej temi je govora o road tripu, kar je daljsa pot z avtom ali motorjem. To je potovanje drugacne vrste kot pac potovanje. Sej veste kaj mislm.
Ora, ja saj se nekaj spomnim, ampak Francije se pa ne.
  • 0

#51 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 20 February 2018 - 01:48 PM

Jaz se ful podpišem pod Kalypso, imam sama tudi takšne izkušnje.

 

Midva sva imela recimo na Tajskem vse rezervirano vnaprej in sem potem tudi na licu mesta gledala cene hotelov, v katerih sva spala, pa je bila cena duplo. Enako velja za ladje in ostalo - kar sem rezervirala prej in plačala preko interneta, je bilo praviloma ceneje kot na licu mesta.

 

Plus tega si recimo ne predstavljam, da bi po 20. urah potovanja prispela v Bangkok in okoli iskala prenočišče, bog ne daj, da bi prispela sredi noči. Enako velja za vse ostale prevoze znotraj države - si ne želim s tem ukvarjat med potovanjem, ker rada v miru najdem najboljše opcije zase. 

 

Se mi pa še nikoli ni zgodilo, da bi me urnik kakorkoli preganjal. Vedno sem dovolj dobro raziskala vse, da sem bila v vsakem mestu ravno prav časa. 

 

@Frida - meni je isti princip. Jaz sem vedno vse planirala vnaprej. :)


  • 0
Viens, reste ici!

#52 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26435 posts

Posted 20 February 2018 - 01:51 PM

Meni je roadtrip najljubsa oblika potovanja. Z izjemo nekaj dnevnih obiskov vecjih mest. Javni prevozi se mi zdi, da te ful omejijo na neke obljudene lokacije :). Pa recimo sama pot na Sicilijo mi je bila ful zanimiva, ker smo imeli vmes se 2 postanka na celini :). Aja pa pozabila sem na provanso, Francija mi je itak ena ljubsih destinacij :)
  • 0

#53 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10737 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 20 February 2018 - 01:55 PM

 
@Frida - meni je isti princip. :)


:D men pa ne lol
  • 0

#54 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82911 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 20 February 2018 - 01:57 PM

Pomoje je cisto odvisno, koliko imas srece. Midva sva nabasala ze na obupne nastanitve, ki so na netu izgledale super in tudi poceni niso bile. Je pa toliko manjsa moznost, ce imas vnaprej rezervirano. Ampak privat apartmajev s ceste itak ne vidis, tako da bi v vsakem primeru morala tudi na lokaciji iskat prek neta.

Ana, SZ Evropa, nisva se zacrtala poti.

Meni je tudi nekaj cisto drugega, ce gres na potovanje ali pa road trip, kjer si v vsakem kraju samo dan ali dva.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#55 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 20 February 2018 - 02:12 PM

Meni je isti pricip v smislu, da se premikaš iz mesta v mesto in kraja v kraj. Če ne z avtom pač z vlakom, letalom, ladjo...

V vseh primerih (ali potuješ z avtom po cesti ali z ladjo po morju ali z letalom po zraku) imaš lahko stvari začrtane vnaprej ali pa tudi ne. Torej mi je v tem smislu princip pač enak. 

 

Mislim da nobena ni govorila o potovanjih tipa "en teden v enem mestu in domov". Jaz že več čas govorim o "tripih", ki so trajali 2-3 tedne in kjer sem naredila po par tisoč km s takšnim ali drugačnim prevoznim sredstvom.


  • 0
Viens, reste ici!

#56 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26435 posts

Posted 20 February 2018 - 02:20 PM

Ja saj to imas pa prav, ampak meni je potovati z avtomobilom vseeno veliko ljubse :)
  • 0

#57 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10737 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 20 February 2018 - 02:21 PM

Ja, lahko nehamo razpredat, sej se stekamo :D
  • 0

#58 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 20 February 2018 - 02:25 PM

Ja saj to imas pa prav, ampak meni je potovati z avtomobilom vseeno veliko ljubse :)

 

Meni odvisno. Če pot traja ful bolj dolgo, potem nikakor ne (primer hitri vlaki Bcl-Madrid-Malaga). 

 

Frida, meni se ni zdelo, da se štekamo. :)


  • 0
Viens, reste ici!

#59 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10737 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 20 February 2018 - 02:34 PM

Aja ne? :) :D
Ce bi sle skupaj na potovanje, bi se verjetno steple, tuki pa mislm da nam kar gre. Hec hec


  • 0

#60 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 20 February 2018 - 02:40 PM

Ja, ni šanse, da gresta dva s tako različnimi idejami na potovanje skupaj. :D


  • 0
Viens, reste ici!




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users