Jump to content


Photo

Občutljivo lasišče?


  • Please log in to reply
66 replies to this topic

#41 eve

eve

    trance chick

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10431 posts
  • Gender:Female
  • Location:Novo mesto

Posted 12 November 2007 - 05:22 PM

Dilema, hvala. wink.gif Sej v bistvu ni zame, sam sej ni važno. Pol bom pa kar Vichyev dercos kupila. smile.gif
  • 0
Never allow someone to be your priority while you're just their option.

#42 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 12 November 2007 - 05:25 PM

QUOTE(DiLeMa @ 12. 11. 2007 - 16:49) View Post
Jenna, nabavi si FidiVal. Pa Lavera plavica šampon, če imaš karkoli z lasiščem narobe. Works wonders.

Si bom nabavila v bližnji prihodnosti. Z lasiščem pa nimam kaj narobe, zaenkrat.



  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#43 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17006 posts
  • Gender:Female

Posted 12 November 2007 - 05:52 PM


A pa tale FidiVal tablete delujejo samo na lase? Mislim, tam piše, da se priporoča za takšne in takšne lase. Jst bi jih mela, če bi imele še na kožo npr. dober učinek. smile.gif
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#44 čebelica-maja

čebelica-maja

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 199 posts

Posted 12 November 2007 - 06:34 PM

..a je gdo probal merz spezial dragees? pomagajo kej?..sicer ne vem če ih imate v Sloveniji, na Hrvaškem vem da so..

http://www.oktal-pha...va/proizvod/54/
http://www.vasezdrav...nje/clanak/169/

upam da boste kej razumel oops.gif
  • 0

#45 čebelica-maja

čebelica-maja

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 199 posts

Posted 02 December 2007 - 11:53 PM

sem probala lavera plavico in mi ni nič zmanjšal prhljaja, celo več ga je..sem očitno edina ki ni zadovoljna s tem šamponom? al ne? hmm.gif

  • 0

#46 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 03 December 2007 - 11:30 AM

Kako dolgo ga pa že uporabljaš? Ga pustiš kej učinkovat na lasišču?

Meni je ful pomagal.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#47 Eli

Eli

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6707 posts
  • Location:vsepovsod

Posted 03 December 2007 - 12:09 PM

Moram tudi jaz poskusit tole plavico, mam zadnje čase prav katastrofalno občutljivo lasišče. Kaj v CE jo imajo? Bom fanta nasrala da se v soboto odpeljema v "kino" laugh.gif

Kaj bi bilo pa dobro za izpadanje las? Sma zadnjič s fantom preučevala, da se mu čisto mičkeno rečijo,ampak ne zaj ful...pa kar precej suhe lase ima. Tako,da bi mu en šamponek kupila,za balzam dvomim da bi ga uporabljal. No,pa saj če mu zagrozim s plešo, se bo vdal biggrin.gif
  • 0
With all the paradoxes in life...i could be mango and not know it!

#48 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 03 December 2007 - 01:31 PM

Eli, mogoče uporablja preagresivne šampone in ni dosleden pri negi (taki so tipi večinoma, se mi zdi) in mu zato kupi kakšen nežen in negovalen šampon, recimo Lavera z mlekom vrtnic. Je ful nežen, krasne lase naredi in čudovito neguje lase in lasišče, tko da tudi balzama ne bo potreboval.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#49 čebelica-maja

čebelica-maja

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 199 posts

Posted 03 December 2007 - 03:28 PM

QUOTE(DiLeMa @ 3. 12. 2007 - 11:30) View Post

Kako dolgo ga pa že uporabljaš? Ga pustiš kej učinkovat na lasišču?

Meni je ful pomagal.


kakšne 3 tedne, skor 4ga uporabljam.. kaj pa misliš pod 2vprašanjem?

  • 0

#50 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10713 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 03 December 2007 - 03:36 PM

A šampon takoj spereš dol ali spereš šele po parih minutah delovanja?
  • 0

#51 čebelica-maja

čebelica-maja

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 199 posts

Posted 03 December 2007 - 03:40 PM

..šamponeram in sperem..a bi mogla pustit par minut? hmm.gif
  • 0

#52 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10713 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 03 December 2007 - 03:56 PM

Ja. Pusti nekaj časa, da deluje. Par minut.
  • 0

#53 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 03 December 2007 - 04:39 PM

Kot je že Frida rekla, ga definitivno moraš pustit, da deluje na laseh/lasišču. Jaz ga pustim zihr kakšne tri minute, če ga boš takoj sprala, ne moreš pričakovat nevem kakšnega učinka. Žal to ne piše na pakungi, pa bi moralo.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#54 KittyKat

KittyKat

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 225 posts
  • Location:Ljubljansko barje :P

Posted 10 December 2007 - 09:21 PM

Jaz bi vas prosila za en nasvet oz. pomoč.
Že ene 2-3 mesece imam grozne težave z lasiščem. Začelo se je nekako takrat kot faks, tako da domnevam, da je kriv predvsem stres. Povsod po lasišču so se mi začele delati take male hrastice, tako da me je vse srbelo in sem se skos praskala po glavi. Posledično me je celo lasišče peklo, lasje pa so bili mastni že po enem dnevu.
S tem problemom sem šla k frizerju po nasvet in mi je dal en dokaj vredu šampon. Ta šampon mi je toliko pomagal, da si sedaj glavo umivam na dva dni. Omenil mi je tudi, da bi bilo fajn, če bi si omislila kakšno olje za lasišče. Razmišljala sem, da bi si omislila lushev Snake oil.
Zanima me, če ima katera že izkušnje z olji za lasišče ali pa kakšnimi podobnimi izdelki? Ali pa bi bilo bolje zamenjati šampon, kaj menite?
Res upam, da mi bo ratalo ta problem čim prej rešit, ker se mi že meša od tega. Pa nikoli prej nisem imela podobnih problemov sad.gif
  • 0
Ni ti potrebno biti popoln, da bi bil popoln zame.

#55 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 10 December 2007 - 09:31 PM

Kater šampon pa ti je dal? Mogoče bi probala s plavico, ugibam? hmm.gif
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#56 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 10 December 2007 - 09:36 PM

KittyKat, s temi zadevami se ni za zafrkavat - s praskanjem povzročaš ranice in kraste, v katere se naselijo bakterije in glivice in lahko povzročijo vnetje. Najprej si dobi kvaliteten šampon proti razdraženem lasišču, lahko vzameš kakšnega proti prhljaju, ki zdravi lasišče in preprečuje razvijanje bakterij in s tem vnetij. Jaz bi ti priporočala Psoren šampon, ki deluje zelo pomirjujoče na lasišče in odpravlja tovrstne težave. Jaz ga imam in je resnično 1A, dobiš ga v lekarni.

IPB Image

Ali pa opevana Lavera plavica, to bi tudi bila dobra izbira. Pa dr. Hauschka ima eno tako vodico (notri so naravni ekstrakti, ki zdravijo in pomirjajo lasišče) in jo naneseš na lasišče po pranju in ne izpiraš. Baje odlično pomiri in pozdravi lasišče, ne glede na to, ali gre za razdraženost, poškodovanost, kakšno infekcijo ali prhljaj.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#57 KittyKat

KittyKat

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 225 posts
  • Location:Ljubljansko barje :P

Posted 10 December 2007 - 10:10 PM

Sarah, dal mi je od Carltona šampon z zelenim čajem, ki se mi zdi še dokaj vredu, vendar pa vsebuje Sodium Laureth Sulfat, kar pa ziher ne deluje dobr na moje že tako razdraženo lasišče.
DiLeMa , hvala ti za tako izčrpen nasvet. Saj vem, da se ni za zafrkavati s tem, zato pa sem rekla, da vprašam tukaj, ko punce res veste kaj in kako. Sem že prou žalostna zaradi stanja mojih las cry.gif
No, naslenjič, ko bom v mestu grem v lekarno po Psoren, pa pogledat še za tisto vodico dr. Hauschke. Potem pa bom držala pesti, da bo pomagalo smile.gif
  • 0
Ni ti potrebno biti popoln, da bi bil popoln zame.

#58 Hannah

Hannah

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2559 posts
  • Gender:Female

Posted 10 December 2007 - 11:14 PM

punce, en OT: kje se lahko kupi lavera šampone? DM, Muller? Hvala lepa smile.gif
  • 0
Vse, kar si že bil,
in vse, kar boš - nisi. Le
to, kar si - si ti.

(V. Bajac - Knjiga o bambusu)

#59 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13778 posts
  • Gender:Female

Posted 10 December 2007 - 11:18 PM

Ne kupuj tisto zadevo od Lusha, meni je naredila ranice na lasišču. Pojma nimam kako.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#60 KittyKat

KittyKat

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 225 posts
  • Location:Ljubljansko barje :P

Posted 10 December 2007 - 11:26 PM

QUOTE(Hannah @ 10. 12. 2007 - 23:14) View Post

punce, en OT: kje se lahko kupi lavera šampone? DM, Muller? Hvala lepa smile.gif

Na spletni strani http://www.tm-shop.si/si/, če si iz LJ pa tudi v Kalčku v BTCju in v Mercator centru v Šiški.
QUOTE(Frčica @ 10. 12. 2007 - 23:18) View Post

Ne kupuj tisto zadevo od Lusha, meni je naredila ranice na lasišču. Pojma nimam kako.

Ufff, hvala za tole informacijo wink.gif

Edit: no tako, učeri sem si kupila od Haucshke Neem Haarlotion in sem ga tudi že uporabila. Zadeva je super!!! Sem mislila, da mi bo kaj zmastilo lase, ampak se vse lepo vpije. Jupiiiiii, hvala DiLeMa :*
  • 0
Ni ti potrebno biti popoln, da bi bil popoln zame.




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users