Jump to content


Avstrija


  • Please log in to reply
249 replies to this topic

#41 Zlatolaska

Zlatolaska

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4192 posts
  • Location:Maribor (okolica)
  • Interests:zdravje,lepota,moda,šport,fotografije...

Posted 27 January 2012 - 03:13 PM

Jaz sem bila v torek na Dunaju. Sicer sem imela vročino in je bil občutek kot da bi sladoled lizal skozi steklo, ker sploh nisem mogla uživat in mi ni blo za nikamor, ampak sem kljub temu ugotovila da je čudovito mesto in že iščem načine kdaj bi lahko šla nazaj da bi lahko uživala tako kot se spodobi. Najbolj bi šla na en šoping, pa združila z živalskim vrtom, bi pa šla pogledat tudi naravnoslovni muzej, baje je ful zanimiv (okostja dinozavrov, metulji...)

Dost raje bi šla individualno ampak se mi zdi tak stresno iskat vse. cry.gif
Spomnim se dveh ulic, ena na kateri je MAC, Mango, (gigantski) Peek & Cloppenburg, Forever 21, Humanic, Sacher cafe, Starbucks,....in čist na koncu ulice, kjer je nek trg, je še ogromna ZARA in pa ena prekrasna cerkev!
ve mogoče katera ulica je to?

Naslednja ulica, ki mi je ostala v spominu pa je ena prestižna: Louis Vuitton, Chanel, Gucci, Tommy Hilfiger, Burberry,... in mislim da tudi Demel, se motim? Je to na enaki ulici?

Demel je neka ful znana slašičarna/kavarna, ampak sem jo videla na poti nazaj komaj, me smo šle v Sacher cafe, dobra saherca ampak pač res je ful drago, kos torte ok. 5€ (pa še majhen je), en čaj ok. 5€,...

Mi smo imeli dež in močan veter, hočem se vrnit poleti. Navdušena sem bila tudi v Manner trgovini kjer sem kupila dva Casali likerja, enega Rum Kokos enega pa Schoko Bananen woot.gif 15% alk.

IPB Image
  • 0
Memento mori.

#42 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13811 posts
  • Gender:Female

Posted 27 January 2012 - 05:04 PM

domnevam da govoriš o Herrengasse in Grabnu, tista velika cerkev je pa katedrala, imen. Stephnasdom
Ja, Dunaj je tudi meni všeč, center je dokaj obladljiv peš. Imam to rada, ker sicer ne dobim neke predstave o mestu
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#43 TASH

TASH

    engaged to Brokoli

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4548 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 12 March 2012 - 01:57 PM

Ta prva ulica je Kartner strasse, tista z Burberryjem, Guccijem itd. je pa vzporedna s to. Jst sm lih nazaj iz Dunaja, B R O K E, sm bla še v Parndorfu, res ogromn outlet village.
  • 0

Believe in nothing, no matter where you read it, or who said it, no matter if I have said it, unless it agrees with your own reason and your own common sense.
- Buddha


#44 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16268 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 30 October 2012 - 08:12 PM

V petek odhajam v Celovec, tako, da se priporočam za nasvete kaj je potrebno videt, kje imajo ugodno kavo, zabavo, karkoli. :)
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#45 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13811 posts
  • Gender:Female

Posted 30 October 2012 - 08:33 PM

Spominjam se, da so se vsi slovenci, ki so hodili v Celovec v šolo pritoževali, da se zvečer nič ne dogaja, moje izkušnje so enake. Ko se trgovine zaprejo večeinoma vidiš le ljudi, ki sprehajajo pse. Lahko in uapm, da se je v vmesnem času kaj spremenilo.
Sicer pa priporočam Kebab, edini, ki ga jem,na Domgasse(med alter in neuer platz), nasproti enega hotela z rozasto fasado.
Priporočam še sladoled v arcobalenu, nasproti city arkaden.
Lepa je pot ob kanalu do Vrbskega jezera, jaz sem tam tekla. Vrbsko jezero je pa sploh krasno, kot da si na morju.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#46 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16268 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 30 October 2012 - 08:44 PM

Nič ne dogaja, ti to resno? :cry: Najino stanovanje je ene 400m od diska, tak da ima da se kaj dogaja tam. :D
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#47 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13811 posts
  • Gender:Female

Posted 30 October 2012 - 09:07 PM

Tko so takrat rekli, pa niso bili to neki mirni fantje :D lej, še vedno ti ostane park pa litrca :lol:, pa če praviš da je diskač zraven bo neki že ;) Kje pa je ta diskač?
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#48 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45504 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 03 November 2012 - 01:09 AM

Posted Image
http://www.rtvslo.si...a-dunaju/294983
  • 0

#49 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27095 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 03 November 2012 - 04:57 PM

Oftopik, ampak a se samo meni zdijo te postave ful ženske? o.o Tip v sredini je prava peščena ura, no. :lol:
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#50 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12108 posts
  • Gender:Female

Posted 04 November 2012 - 06:49 PM

:lol1: Meni se ne zdijo pretirano ženske, LOL :D
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#51 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16268 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 07 November 2012 - 12:58 PM

Tko so takrat rekli, pa niso bili to neki mirni fantje :D lej, še vedno ti ostane park pa litrca :lol:, pa če praviš da je diskač zraven bo neki že ;) Kje pa je ta diskač?

Hmm, mislim da je nekje v okolici Ebentaler strasse, Mah boma že nekaj, drugače bomo pa kr v stanovanju kaj spili. V park nebi ravno zdaj po mrzlem hodla. :)
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#52 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13811 posts
  • Gender:Female

Posted 11 November 2012 - 05:44 PM

Tisti del mesta mi ni tako poznan.
Nedvomno sprobaj piva :) meni je zelo všeč Villacher temno.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#53 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16268 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 11 November 2012 - 07:55 PM

Sem poiskala, diskoteka se imenuje Congress. :)
Cimra mi je povedala za en kafič, kjer se baje koroški slovenci precej zbirajo, tako da bova šle kaj tja pogledat, ampak je v soboto in nedeljo zaprt. :/
Če veš za kako pivnico, ki je fajna za sprobat piva pa le na plan z imeni. :)
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#54 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13811 posts
  • Gender:Female

Posted 11 November 2012 - 07:59 PM

Žal vem to bolj za Graz. Sem pila bolj piva, ki sem jih kupila v trgovini.
Ja, za ta kafič sem slišala, pa nikoli nisem bila tam, ker je čez vikende zaprt.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#55 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16268 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 11 November 2012 - 08:00 PM

To mi jitak nerazumljiva filozofija, da so kafiči zaprti čez vikedn.
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#56 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13811 posts
  • Gender:Female

Posted 11 November 2012 - 08:08 PM

Za Celovec pa dokaj razumljiva :D
Ok, cist zares: ful ej vozačev, veliko jih ej iz Slovenije(moj bivši je hodil na dvojezično šolo, on in sošolci so hodili domov v Lj). Najverjetneje bi bil cetrtek najboljša izbira. V petek po moje večina že gre.
Eno kolegico imam sicer iz avstrijske Koroske. Lahko jo kontaktiram in vprašam kam ona hodi.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#57 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16268 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 12 November 2012 - 01:18 PM

Bi prosila ja. :)
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#58 TASH

TASH

    engaged to Brokoli

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4548 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 22 November 2012 - 11:02 PM

Hahaha, povsod so posterji za to razstavo, mam enga kolega, ki je gej pa je bil ful razočaran glede razstave? :D :lol1:Ful je dobr zdej v Museums Quartirju, ker skos na polno dogaja, pa res cel Dunaj je poln božičnih marketov, mmm. Čakam da še glavne lučke prižgejo, čeprov večina je že. :wub2:
  • 0

Believe in nothing, no matter where you read it, or who said it, no matter if I have said it, unless it agrees with your own reason and your own common sense.
- Buddha


#59 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3535 posts
  • Gender:Male

Posted 20 July 2013 - 11:11 AM

Mene zanima,ce je katera tudi poleti sla v Avstrijo? Predvsem me zanima narava in jezera na koroskem.
  • 0

#60 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14839 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 20 July 2013 - 12:11 PM

Uuu, to mene tudi zanima!


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users