Jump to content


Photo

Od avgusta kajenje prepovedano!


  • Please log in to reply
303 replies to this topic

#41 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 26 June 2007 - 12:11 PM

QUOTE(Kinky @ 22. 6. 2007 - 19:32) View Post

Osebno podpiram ta zakon, čeprav sama sebe smatram za social smoker-ja. smile.gif In ravno v tem vidim največji užitek, da grem v bar, si naročim kakšno pivo in si tam kakšnega prižgem. biggrin.gif


Jaz enako, kadim samo v družbi, ob kakšni pijači. Med tednom si ga nikoli ne prižgem sploh, pa še zdej itak zadnje leto praktično sploh ne kadim več (enkrat na mesec, ko grem res kam tko bolj ven žurat, zato se 'po definiciji' ne morem prištevat med kadilce) ker fanta full moti. Tko da ta zakon bo od mene terjal še tisti en čikec na mesec s frendi ... me is sad. laugh.gif

QUOTE(Katrin @ 22. 6. 2007 - 23:47) View Post

Ne kadim in mi gre na jetra vonj po dimu (Jenna - sem včasih kadila ;)), in vem, da počasi vsa EU leze na to, ampak mi je tole vseeno hinavščina na kubik. Ob treh ponoči v diskaču, ko se alkohol toči v potokih in kokainski zadetki hodijo naokoli, bomo pazil na kadilce? Vele važno. Imeli smo čisto dober zakon, samo nihče ga ni izvajal. Ne kadit v restavracijah, dnevnih kafičkih in slastika barih, ampak na nekaterih krajih je pa res malo bizarno in hinavsko uvajat take prijeme.


S tem se fuuul strinjam in tudi Neyka ima dober point, na prejšnji strani.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#42 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23564 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 26 June 2007 - 12:16 PM

QUOTE(Neyka @ 26. 6. 2007 - 12:58) View Post


Seveda pa potem navadnim smrtnikom mečejo pesek v oči, da to delajo samo v dobro nekadilcev.

Državo pač briga če nekadilcem obleke smrdijo pa če jim pasivno kajenje škodi, dokler finance to dopuščajo.

Ta zakon sucks down.gif


Meni je čisto in popolnoma vseeno s katerim razlogom to država dela. Vse kar je meni pomembno je, da bom končno šla lahko v lokal in ne bom domov prismrdela kot pepelnik, ne bodo me pekle oči, predvsem se pa ne bom nadihala dima. In dokler bo ta zakon meni pomagal pri zgoraj omenjenih zadevah, ga 100% podpiram.

Kdo bo pa pri tem zaslužil ali na izgubi oz. kdor se hoče zagiftat s kajenjem, mi pa kratko malo dol visi. Kot so mi bili vedno brezvezni napisi in opozorila na škatlicah. Jaz bi samo (komur bi se dokazalo, da je kadilec) dala višje zavarovanje v primeru zdravljenja zaradi kajenja oz. gre kompletno zdravljenje iz tvojega žepa. Enako pri voznikih in motoristih (če se razkantaš in nisi pripet/ne nosiš čelade, voziš v vinjenem stanju in podobno).
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#43 pinga

pinga

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3804 posts

Posted 26 June 2007 - 12:53 PM

se popolnoma strinjam s kami
  • 0
"Freedom is just another word for nothing left to loose" (J. Joplin)

#44 TiTa

TiTa

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3327 posts

Posted 26 June 2007 - 02:27 PM

jaz sicer kadim ob kavici, na pijačah in to ampak pozdravljam ta zakon! Poleti itak ni problema se sedi zunaj, pozimi pa bom pač šla na kavo ali čaj pa bova s prijateljco ven na čik pauzo skočile(kot v srednji šoli) biggrin.gif Drugače pa podpiram!
  • 0

#45 Neyka

Neyka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 232 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 26 June 2007 - 02:42 PM

QUOTE(Kami @ 26. 6. 2007 - 13:16) View Post

Jaz bi samo (komur bi se dokazalo, da je kadilec) dala višje zavarovanje v primeru zdravljenja zaradi kajenja oz. gre kompletno zdravljenje iz tvojega žepa. Enako pri voznikih in motoristih (če se razkantaš in nisi pripet/ne nosiš čelade, voziš v vinjenem stanju in podobno).


S tem se strinjam in mislim da bi bila večina kadilcev za. A smo morda dobili to opcijo? Nikakor.

Vse kar se je zgodilo je bilo to, da je država desetletja podpirala kajenje sedaj pa nam bo to z eno kretnjo prepovedala. Kako nazadnjaško!!!

Seveda je vam nekadilcem to popolnoma vseeno, ker pač ne razumete in ne morete razumeti.
Opažam pa, da je v bistvu najmočnejši argument, ki ga imate in zaradi česar podpirate prepoved ta, da vam smrdijo obleke in vas pečejo oči blink.gif

Mislim halo!?!

Očitno podpirate totalno kršenje osebne svobode iz tako banalnih razlogov. Razumem da so stroški za državo visoki pa razumem, da pač nekatere dovolj moti škoda, ki jo povzroči pasivno kajenje telesu da podpirajo zakon, ki bo spremenil način življenja milijonom po svetu.
Da bom pa zato v petek zvečer pozimi morala na mrazu pred diskoteko cigaret prižigat, ker nekomu oblekca smrdi ali pa ga mal učki pečejo rolleyes.gif

En zelo velik down.gif pa tudi bivšim kadilcem ki jih moti dimček. Zelo dobro razumejo kaj to pomeni za kadilce pa jim je seveda popolnoma vseeno. In to iz enega razloga. Ker jim pač ob cigaretnem dimu paše cigaret. Ker jim ob kavi pa po hrani pa po seksu paše cigaret. In točno vedo kako je kadilcem kul ker še vedno imajo to. In potem naredijo nekaj tipično slovenskega v stilu: "Zakaj pa bi sosed imel, če jaz nimam"


QUOTE(Kami @ 26. 6. 2007 - 13:16) View Post

Meni je čisto in popolnoma vseeno s katerim razlogom to država dela. Vse kar je meni pomembno je, da bom končno šla lahko v lokal in ne bom domov prismrdela kot pepelnik, ne bodo me pekle oči, predvsem se pa ne bom nadihala dima. In dokler bo ta zakon meni pomagal pri zgoraj omenjenih zadevah, ga 100% podpiram.


Ja tudi tako se da k stvari pristopit ja.

Veliko ljudi podpira vojno v Iraku iz istega razloga.
Dejstvo je, da je Bush napadel Irak zaradi nafte in ne zaradi grožnje s kemičnim orožjem. Pri tem je umrlo precej nedolžnih ljudi.
Seveda je nekaterim ljudem to popolnoma vseeno in pravijo: "Tak režim je bilo potrebno ustaviti. Vzrok tega napada nas ne zanima, saj cilj opravičuje sredstva."

Podpora iz popolnoma napačnih razlogov.
  • 0
Hey girls I lost myself! Anyone found me?
I have gone to look for myself... If I should return before I get back, Please keep me here.

#46 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 26 June 2007 - 03:01 PM

QUOTE(Neyka @ 26. 6. 2007 - 15:42) View Post

Mislim halo!?!

Očitno podpirate totalno kršenje osebne svobode iz tako banalnih razlogov. Razumem da so stroški za državo visoki pa razumem, da pač nekatere dovolj moti škoda, ki jo povzroči pasivno kajenje telesu da podpirajo zakon, ki bo spremenil način življenja milijonom po svetu.
Da bom pa zato v petek zvečer pozimi morala na mrazu pred diskoteko cigaret prižigat, ker nekomu oblekca smrdi ali pa ga mal učki pečejo rolleyes.gif

blink.gif Pa kaj ti bluziš?! Kako kršenje osebne svobode? A to, da je nekadilec, ki ne kadi, ker se zaveda škodljivosti cigaretnega dima in hoče živeti bolj zdravo, prisiljen med pijačo, ker gostilničarji niso sposobne ustrezno urediti prosotre za njih, vdihovati dim in se mu izpostavljati, čeprav tega noče, pa ni kršenje človekovih pravic po čistem zraku?
Če se vi (mi) zastrupljamo, bi se morali pa še ostali ali kaj?

Si nekaj anarhistično naperjena in razmišljaš enostransko. Temu se reče egoizem.
Kadilci imajo možnost izbire, da se umaknejo tja, kjer bojo lahko pokadili svoj čik, medtem ko pa nekadilec naj naredi kaj? Prosi natakarja, da mu pijačo postreže na pločnikku pred lokalom, ker je gostišče neustrezno zračeno ali pa ker sta prostora za kadilce in nekadilce ločena le z nalepko in nekim teglcom umetnih rož?

Ne gre samo za smrdeče lase, oblačila. Gre za odločitev posameznika za zdrav način življenja, ki ga ne more uživat, ker se pač povsod smradi s čiki.

Pišeš o pomembnosti cigareta za kadilca... Brez njega ni še nihče umrl, zaradi njih, pa na milijone ljudi. Komu se zdaj krati svoboda?
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#47 pinga

pinga

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3804 posts

Posted 26 June 2007 - 03:06 PM

ob temle argumentu, ki se nanaša na osebno svobodo, se vedno nasmejim! kot bi se kdo delal norca...

  • 0
"Freedom is just another word for nothing left to loose" (J. Joplin)

#48 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 26 June 2007 - 03:07 PM

Še vedno si tu? laugh.gif
Definiraj svoj smeh...
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#49 pinga

pinga

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3804 posts

Posted 26 June 2007 - 03:12 PM

ja oops.gif sej že greeeem laugh.gif
moj smeh je ironične narave, nanaša se na neykin post, strinjam se pa s tabo
  • 0
"Freedom is just another word for nothing left to loose" (J. Joplin)

#50 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23564 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 26 June 2007 - 03:16 PM

Očitno nisem dovolj nazorno napisala, da sta vonj mojih oblek in da me pečejo oči samo še dodaten minus. Prvotno me pa moti, da moram jaz vdihatav sranje ko je dim, zato ker drugi ne morejo zdržat brez cigaret v javnih prostorih. In to zdravljenje, ki je omenjeno, bi jaz poleg zakona samo še DODALA in ne bi predlagala kot ali ali varianto.

Torej moje mnenje je naslednje: kdor hoče kaditi, naj to dela nekje, kjer ne moti nobenega nekadilca (ne da moramo slabe razvade nekaterih prenašati vsi).

In če smo ravno pri kršenju pravic, smatram da je tudi moja osebna svoboda še kako kršena, ker ne morem v miru nekje sedet na kavi (v zaprtih prostorih) in da zraven ne bi bila primorana vdihavat dima.
In kadilcem bodo zdaj nekje omogočene kadilnice, kjer boste lahko še naprej v miru kadili. Nekadilcem to skoraj nikjer ni omogočeno v tej meri, da dejansko ne bi dim prišel do nas (še ko so bili prostori ločeni, se je dim širil, kaj šele ko so samo na mizo nalimali nalepko "prepovedano kajenje" okoli mene so pa vsi kadili.

Tvoje zmrzovanje pa primerjam z mojimi pekočimi očmi ... pač stranski učinki kajenja oz. nekajenja na javnih mestih. Tako kot sem jaz trpela pekoče oči, če sem hotela biti v lokalu, boš ti zdaj zmrzovala. Zakaj bi bilo tvoje "trpljenje" več vredno od mojega ... in tako kot sem jaz imela na izbiro, da bi se umaknila iz prostora, boš ti imela na izbiro, da ne boš zunaj na mrazu prižgala cigareta. Vsak bo imel svoje žrtvovanje.

In primerjanje Busha in kajenje je v tem primeru popolnoma neprimerno. Jaz točno vem zakaj podpiram ta zakon in kakšne bodo pome prednosti, samo čisto vseeno mi pa je s kakšnim razlogom bo to naredila država (zato, da bo dejansko pomagala nekadilcem, zato da bo zmanjšala odvisnost ali zato ker se je nekomu to zahotelo). To mi je pa res čisto vseeno.
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#51 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 26 June 2007 - 03:20 PM

QUOTE(pinga @ 26. 6. 2007 - 16:12) View Post

moj smeh je ironične narave, nanaša se na neykin post, strinjam se pa s tabo

Pridna! IPB Image
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#52 Neyka

Neyka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 232 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 26 June 2007 - 03:21 PM

QUOTE(Adriane @ 26. 6. 2007 - 16:01) View Post

blink.gif Pa kaj ti bluziš?! Kako kršenje osebne svobode? A to, da je nekadilec, ki ne kadi, ker se zaveda škodljivosti cigaretnega dima in hoče živeti bolj zdravo, prisiljen med pijačo, ker gostilničarji niso sposobne ustrezno urediti prosotre za njih, vdihovati dim in se mu izpostavljati, čeprav tega noče, pa ni kršenje človekovih pravic po čistem zraku?
Če se vi (mi) zastrupljamo, bi se morali pa še ostali ali kaj?

Si nekaj anarhistično naperjena in razmišljaš enostransko. Temu se reče egoizem.
Kadilci imajo možnost izbire, da se umaknejo tja, kjer bojo lahko pokadili svoj čik, medtem ko pa nekadilec naj naredi kaj? Prosi natakarja, da mu pijačo postreže na pločnikku pred lokalom, ker je gostišče neustrezno zračeno ali pa ker sta prostora za kadilce in nekadilce ločena le z nalepko in nekim teglcom umetnih rož?

Ne gre samo za smrdeče lase, oblačila. Gre za odločitev posameznika za zdrav način življenja, ki ga ne more uživat, ker se pač povsod smradi s čiki.

Pišeš o pomembnosti cigareta za kadilca... Brez njega ni še nihče umrl, zaradi njih, pa na milijone ljudi. Komu se zdaj krati svoboda?


Vse kar si povedala bi imelo smisel če bi kadilci res imeli možnost izbire. Osebna svoboda kadilca bi bila kaditi v lokalu. Seveda bi nam bilo prav če bi odprli lokal samo za kadilce. V njem bi bilo poskrbljeno za osebno svobodo vseh. Nekadilec pač ne bi vtopil, kadilec bi prižgal cigaret ob kavi, natakar pa bi se tudi imel možnost po lastni izbiri tam zaposliti pa še večjo plačo bi imel.
A se ne strinjaš, da bi blo v tem primeru poskrbljeno za vse? Verjetno ti je za to opcijo vseeno!

Seveda tebe prav tako zanima samo interes nekadilcev v tem primeru. Kar je seveda prav tako anarhistično, enostransko in egoistično...

Kadilci sicer umirajo po lastni izbiri. Od pasivnega kajenja pa nekak še nisem slišala podatkov o umrljivosti.
O kakih boleznih že, ne pa umrljivosti. huh.gif


  • 0
Hey girls I lost myself! Anyone found me?
I have gone to look for myself... If I should return before I get back, Please keep me here.

#53 pinga

pinga

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3804 posts

Posted 26 June 2007 - 03:25 PM

aja bolezni zate niso dovolj? samo, če človek umre, je stvar premisleka vredna ???
  • 0
"Freedom is just another word for nothing left to loose" (J. Joplin)

#54 Neyka

Neyka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 232 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 26 June 2007 - 03:38 PM

QUOTE(Adriane @ 26. 6. 2007 - 16:01) View Post

Pišeš o pomembnosti cigareta za kadilca... Brez njega ni še nihče umrl, zaradi njih, pa na milijone ljudi. Komu se zdaj krati svoboda?


Pinga to je bil argument zgoraj citiranega...
To da bolezni zame niso dovolj je pač tvoje mišljenje.


Na kratko je pa tale izliv besed pomenil:

1) Če že podpirate zakon, ga podpirajte iz pravih razlogov.

2) Potrudite se razumet kadilce, ker nas bodo prisilili razumeti vas.

3) Obsojate nas da smo egoisti ni vam pa do obojestranske rešitve problema. Pa se potem človek vpraša...
  • 0
Hey girls I lost myself! Anyone found me?
I have gone to look for myself... If I should return before I get back, Please keep me here.

#55 besweety_inside

besweety_inside

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2139 posts
  • Location:štajerska
  • Interests:snowboard,snowboard,snowboard,bordanje sem rekla?=)

Posted 26 June 2007 - 03:39 PM

predlagam da si vse skupaj skadite kak čik, in mal umirite živčke biggrin.gif laugh.gif

edit: u ljubljanski kafani
  • 0

#56

  • Guests

Posted 26 June 2007 - 03:42 PM

Kje pa je bilo razumevanje s strani kadilcev do sedaj? hmm.gif

Sicer pa, ali je to takšno žrtvovanje, če moraš iti skadit cigaret ven? Nihče ti ne prepoveduje, da si v lokalu, da spiješ pijačo itd. Doma lahko kadiš po mili volji, in to v zaprtem prostoru. laugh.gif


  • 0

#57 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 26 June 2007 - 03:46 PM

Itak, da ljudje umirajo! Zdaj bomo tu iskali dlako v jajcu in se obešali na vsako napisano besedo.
Za umrljivost pri nepasivnih kadilcih ne bom podajala medicinskih argumentov, ker so vsem znani (seveda tistim, ki jih želijo videt), prav tako je na njih napisani na 100-tine spletnih strani (Google: pasivno kajenje, umrljivost) in še česa.

Obe dobro veva, da je uvedba strogo kadilskih ali nekadilskih lokalov, v kolikor želimo pravično razdelitev, popolnoma nesmiselna. Kateri gostinec pa ga bo želel? To je, kot da nimaš dovoljenja za točenje alkoholnih pijač.
Lokalov s prepovedjo kajenja bi bilo najbrž kaki procent in spet bi bili na istem.

Glej, sploh se mi ne da. Mam občutek, da lahko napišem kakršenkoli argumet, pa ne boš razmislila o njem. Je jasno videti, da si zakalupirana v svojem razmišljanju. Saj, zaradi mene... Problem je v tem, da ozkost ni še nikomur prinesla nič dobrega.

Odhajam v miru. IPB Image

p.s.: Tudi sama sem občasni kadilec, a spoštujem tiste, ki se imajo dovolj radi, da tega pač ne počnejo.

EDIT:
QUOTE(Neyka @ 26. 6. 2007 - 16:38) View Post

1) Če že podpirate zakon, ga podpirajte iz pravih razlogov.

Zgoraj podani argumenti so po tem takem nični. OK
Mi pade na pamet: Ali je prebrala sploh KARKOLI izmed do sedaj napisanega? Ali pa tukaj morbit velja filozofija, da imajo kadilci večvredne argumente? Nekadilski so torej že a priori manjvredni. Hm... želja po čistem zraku - zdravem načinu življenja... hmm.gif Res bedno in popolnoma nično
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#58 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 26 June 2007 - 03:54 PM

QUOTE(Nila @ 26. 6. 2007 - 16:42) View Post

Kje pa je bilo razumevanje s strani kadilcev do sedaj? hmm.gif


Jaz zase lahko rečem, da sem ful razumevajoči kadilec. Vedno sem poskrbela, da se ni nikomur kadilo direkt v faco, če me je kdo izrecno in vljudno prosil, da ne kadim, nisem. Nikoli nisem kadila niti pri sebi, niti pri nikomur drugemu doma, nikoli v družbi otrok. Absolutno sem podpirala to, da so v gostilnah in restavracijah prostori razdeljeni na kadilske in nekadilske, to se mi tudi zdi pravilno. Ampak, ker je to seveda mnogo težje (pa tudi precej bolj smotrno) kot popolna prepoved, zdej pač je kar je - torej popolna prepoved, kar je meni čista bedarija. Če bi se dosledno prakticirali ločeni prostori s kvalitetnim prezračevanjem, do tega sploh ne bi prišlo. Ampak pri nas se itak vedno gre po liniji najmanjšega odpora ...


QUOTE(Adriane @ 26. 6. 2007 - 16:46) View Post

Obe dobro veva, da je uvedba strogo kadilskih ali nekadilskih lokalov, v kolikor želimo pravično razdelitev, popolnoma nesmiselna. Kateri gostinec pa ga bo želel? To je, kot da nimaš dovoljenja za točenje alkoholnih pijač.
Lokalov s prepovedjo kajenja bi bilo najbrž kaki procent in spet bi bili na istem.


To pa res ni enako, excuse me. Sploh pa jaz sem podpirala to, da ima vsak lokal ločene prostore, kar se mi ne zdi taka panika za narest. Pač vmes ločnica s kakšnimi kvalitetnimi steklenimi vrati, ki dobro tesnijo itd. Ampak v to vložit kakšen tolar, pardon - evro, bi bila strašanska groza.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#59

  • Guests

Posted 26 June 2007 - 03:58 PM

DiLeMa, moj komentar se je nanašal na tole izjavo:

QUOTE(Neyka @ 26. 6. 2007 - 16:38) View Post
2) Potrudite se razumet kadilce, ker nas bodo prisilili razumeti vas.


Tukaj se mi postavlja vprašanje, ali mora res država ljudi prisiliti k razumevanju? hmm.gif
  • 0

#60 Neyka

Neyka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 232 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 26 June 2007 - 04:03 PM

QUOTE(Adriane @ 26. 6. 2007 - 16:46) View Post

Zgoraj podani argumenti so po tem takem nični. OK
Mi pade na pamet: Ali je prebrala sploh KARKOLI izmed do sedaj napisanega? Ali pa tukaj velja filozofija, da imajo kadilci večvredne argumente? Nekadilsko so torej že a priori manjvredni. Hm... želja po čistem zraku - zdravem načinu življenja... hmm.gif Res bedno in popolnoma nično


Adriane resnično ne vem če lahko meni očitaš zgornje besede. Spodaj maš moj citat.

Kot sem rekla če že podpirate zakon ga podpirajte iz razlogov ki jih tudi kadilci razumemo, ne nam pa naprej metat smrdljivih oblekc.
Če bi bolj pozorno brala bi verjetno ugotovila da me izredno moti samo vaša brezbrižnost, nerazumevanje našega problema.
Pa preden mi naprej vržeš kako pa jaz ne razumem problem nekadilcev si ponovno preberi moj citat.

QUOTE(Neyka @ 26. 6. 2007 - 15:42) View Post

Razumem da so stroški za državo visoki pa razumem, da pač nekatere dovolj moti škoda, ki jo povzroči pasivno kajenje telesu da podpirajo zakon, ki bo spremenil način življenja milijonom po svetu.



QUOTE(Adriane @ 26. 6. 2007 - 16:46) View Post

Obe dobro veva, da je uvedba strogo kadilskih ali nekadilskih lokalov, v kolikor želimo pravično razdelitev, popolnoma nesmiselna. Kateri gostinec pa ga bo želel? To je, kot da nimaš dovoljenja za točenje alkoholnih pijač.
Lokalov s prepovedjo kajenja bi bilo najbrž kaki procent in spet bi bili na istem.


Država ima seveda moč omejiti število kadilskih lokalov, tako kot ima moč omejiti število igralnih salonov, za katere potrebuješ licenco.

Kadilci smo se pač pripravljeni prilagoditi nekadilci pač zato nimajo interesa.

  • 0
Hey girls I lost myself! Anyone found me?
I have gone to look for myself... If I should return before I get back, Please keep me here.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users