Jump to content


Photo

proteini


  • Please log in to reply
74 replies to this topic

#41 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 08 November 2006 - 02:28 PM

QUOTE(bluberry @ 8. 11. 2006 - 13:35) View Post

Eno vprašanje imam čeprav ni ravno o proteinih.Kreatin res poveča srčni utrip? A ga to zelo poveča al tak normalno poveča?Je dokaj logično zakaj, samo mi ni da bi bila zadihana all the time.

Da ga poveča? huh.gif Ne dam roke v ogenj, ampak kolikor vem, sem ene Polarjeve meritve opravljal tudi med jemanjem le-tega, pa sem imel pulz v mirovanju 56-58.

Vsekakor pa med jemanjem nisem opazil kakršne koli zadihanosti, razen če je šlo za aeroben trening, kjer pa ni bilo nič drugače kot sicer. smile.gif Ni mi edino jasno ... kaj bi ti s kreatinom? blink.gif Da nisi česa pomešala? Kreatin je snov, ki je v mesu, ga imaš v mišicah in služi kot skladišče energije. ATP zadošča namreč samo za nekaj sekund mišičnega dela. Je pa to mešanica treh aminokislin, jemanje pa omogoča daljše in intenzivnejše treninge. Kaj bi pa z njim počela ti, mi pa ni jasno? smile.gif

  • 0

#42 Pille

Pille

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 107 posts
  • Location:Lj
  • Interests:svasta!

Posted 08 November 2006 - 02:28 PM

QUOTE(bluberry @ 8. 11. 2006 - 13:35) View Post

Eno vprašanje imam čeprav ni ravno o proteinih.Kreatin res poveča srčni utrip? A ga to zelo poveča al tak normalno poveča?Je dokaj logično zakaj, samo mi ni da bi bila zadihana all the time.

Nisem se slisal, da bi kreatin povisal srcni utrip!! hmm.gif
Edini do sedaj znani "stranski ucinek" kreatina je stabilizacija delovanja srcne misice...to je pa kar v redu, ne! Kreatin je v manjsih kolicinah ze prisoten v telesu, telo ga tudi proizvaja. Z dodatnim vnosom samo povecamo koncentracijo v telesu in s tem pridejo pozitivni ucinki.

Mozno je, da si zamenjala kreatin z efedrinom (podobno se slisi), ki spada med pozivila. Ta pa med drugim tudi delno pospesi delovanje srca wink.gif
  • 0
Vse se da, samo hoct je treba!

#43 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 08 November 2006 - 02:33 PM

QUOTE(Hsul @ 8. 11. 2006 - 13:41) View Post

Drugače pa varianta, da med tednom delam samo kardio (mi ni treba jest, samo kak svež sok spijem), za vikend pa vaje za moč. Meni osebno bi to bilo zadost.

Med vikendom boš eno figo naredil, premalo je to da bi zadovoljivo pokril vse mišične skupine? Od vsega tistega kardia boš še shujšal biggrin.gif

Če bi rad časovno zelo efektiven trening, si oglej Russian kettlebells, s tem bojda trenirajo ruski specialci ipd. Znanec je probal tak trening. Rezultat je bilo baje bruhanje po njem, tko da je konkretno ...
  • 0

#44 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 08 November 2006 - 03:04 PM

Premalo? Jah kot sem rekel od želja in potreb. Jaz sem v bistvu kar easy gainer. En dan naredim prsa, ramena in triceps, drug dan pa hrbet in biceps. Noge pa bodi itak stalno delale. In končno, ja, kako kilo ali dve pa bi rad tudi shujšal in hkrati spet pridobil nekaj mišične mase, tako da bi ostal na trenutni teži, ki je 72kg pri 175cm.

Vse je to še v procesu odločanja.

(joj se spomnim, kako je bilo delat bench press s 75kg na prosti štangi, bolečina in užitek hkrati)
  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#45 bluberry

bluberry

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1350 posts

Posted 08 November 2006 - 03:08 PM

No možno da sem se zmotila, ampak kaj ni kreatin za hitrejšo porabo kalorij ob vadbi seveda?Da se srčni utrip poveča sem slišala od brata ki je to jemal in še od nekaterih ljudi. Nevem meni je logično da če pospešiš presnovo da ti hitreje srce bije in sem zato vprašala ker pa nisem ravno prepričana in želim vedeti vse o tem preden začnem.Možno je čisto da je to lari fari,zato sprašujem vas,če veste zagotovo?

Sleponja jaz, pred nosom mam to :creatine monohydrate:kreatin je naravno v našem telesu in skrbi za energijske zloge v mišicah,oz da gradi mišice. Bedarija,tega pa že ne rabim. Ampak če pa razvijaš mišice se tudi porablja maščobica..kar je pa potem ok če želiš shujšati.
Potem je to bolj za moške in ženske z željo pa mišičastem telesu?

Katera stvar pa je potem za hitrejšo porabi kalorij??se mi je zdelo da nekaj v zvezi z kreatinom hmm.gif
  • 0
Fake people wear fake clothes and have feak personality becouse they have FAKE BRAINS!
WINK (fake one) :))))

#46 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 08 November 2006 - 03:10 PM

Ne, kreatin ni to kar ti misliš. Ti si verjetno mislila na Karnitin (L-Carnitine). Ta je za hujšanje. Kreatin je za moč in maso.
  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#47 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 08 November 2006 - 03:12 PM

A, točno ... L-karnitin ... pa ... nič posebnega, še najbolj se ti poveča utrip zaradi kofeina in taurina, ki sta prisotna v tovrstnih mešanicah. In ne, čisto normalno sem tekel s tem. smile.gif
  • 0

#48 bluberry

bluberry

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1350 posts

Posted 08 November 2006 - 03:19 PM

Ja ja to sem mislila, točno karnitin-pa to res hasni kaj??moraš ekstremno muvat al lahko doma sediš pa se kalorije porabljajo biggrin.gif ?
Kje se pa to dobi?

kava boljša celo??Ja koliko je pa moraš potem popit?Potem ziher pol leta ne bom spala če bom začela to delat redno biggrin.gif .
Pri l karnitinu je tudi bitje srca pospešeno ali ni? pa je zato boljša kava?
  • 0
Fake people wear fake clothes and have feak personality becouse they have FAKE BRAINS!
WINK (fake one) :))))

#49 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 08 November 2006 - 03:19 PM

Malo že, čudežev pa ni. Ključno pri tem je, da lahko spremljaš svoj pulz. Mora biti namreč dovolj nizek. Pa ne zato ker bi bilo nevarno da se ti kaj pripeti, ampak mora biti v določenem dovolj nizkem območju, da kuriš maščobe, ne pa beljakovin iz mišic.

Kje se dobi? Trgovine s športno prehrano ... glej ZS.
  • 0

#50 bluberry

bluberry

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1350 posts

Posted 08 November 2006 - 03:20 PM

Razumem-potem gre večinoma glukoza oz tisto kar prej poješ in ne zaloge ne?Hvala guys!

No še nekaj me zanima če že veste toliko!Katero je boljše meso ali soja? Živalske beljakovine naj bi se bolje izkoristile-znani mit. Je to res ali ni?Jaz pojem ogromno soje ker mesa nimam rada,niti skute niti jogurtov huh.gif Pojem je res veliko in maščoba gre fajn dol ampak ,jaz bi rada izgubljala mišice in maščobo-kar mi je pa znano da ne gre skupaj?Kakšen recept,sovražim svoje mišičaste tace in rit. devil.gif
  • 0
Fake people wear fake clothes and have feak personality becouse they have FAKE BRAINS!
WINK (fake one) :))))

#51 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 08 November 2006 - 03:27 PM

QUOTE(bluberry @ 8. 11. 2006 - 15:20) View Post

Razumem-potem gre večinoma glukoza oz tisto kar prej poješ in ne zaloge ne?Hvala guys!


Tisto kar prej poješ gre kakor koli obračaš najprej, zato je fajn prej nekaj ur ne-jest ogljikovih hidratov. Zato je pripravno it tečt zjutraj, saj o efektih tega sem že pisal. Edino ... sezona za to se ti izteka. tongue.gif


QUOTE(bluberry @ 8. 11. 2006 - 15:20) View Post

Pojem je res veliko in maščoba gre fajn dol ampak ,jaz bi rada izgubljala mišice in maščobo-kar mi je pa znano da ne gre skupaj?Kakšen recept,sovražim svoje mišičaste tace in rit. devil.gif

Kaj da ne gre? Resnični problem je pridobivanje mišične mase in hkrati zgubljanje maščob. To gre samo z zajebano dieto.

  • 0

#52 bluberry

bluberry

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1350 posts

Posted 08 November 2006 - 03:32 PM

Verjemi mam jaz zajebano dieto...in je težko težko. Ker sem hujšala samo z beljakovinami-mesom se mi je zdaj tako zagnusilo,sploh puranje da ga resnično ne morem več vohati in ne videti. Samo jaz mam že zadosti mišic oz mam tako konstitucijo da mam boke široke evil.gif in se lepo masa tam nabiara in potem še mišice na nogah. .In ko neham jesti beljakovine v ogromnih količinah je namesto mišic maščoba in potem tehtam-katero je boljše. Jaz želim oboje dol,vse dol,nekaj malega mišic bi imela ampak ne pa take...
  • 0
Fake people wear fake clothes and have feak personality becouse they have FAKE BRAINS!
WINK (fake one) :))))

#53 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 08 November 2006 - 03:35 PM

Oboje dol praviš da hočeš, hočeš. Tle pomaga samo stradanje nažalost. Ampak samo kalorično stradanje, ne pa tudi pomanjkanje vitaminov, mineralo in ostalih za telo esencialnih stvari (razen seveda kalorij). Baje da kronična podhranjenost, z vidika kalorij seveda, tudi podaljšuje življenje smile.gif
  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#54 bluberry

bluberry

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1350 posts

Posted 08 November 2006 - 03:37 PM

Hsul kaj ti me želiš narediti anreksično da bom potem namesto pametovanja v temi anoreksija sama prosila za pomoč... biggrin.gif Eh sem vedela da bom to slišala. Samo tega ne bi jaz,ker je to prehudo,sem že probala v začetku mojih "diet" zdaj sem se pa odločila da pride v poštev samo še sprememba življenskega stila prehranjevanja in hja očitno bodo moje mišice ostale tam kjer so. down.gif
  • 0
Fake people wear fake clothes and have feak personality becouse they have FAKE BRAINS!
WINK (fake one) :))))

#55 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 08 November 2006 - 03:43 PM

Kako maso/višino pa maš, če ni skrivnosti?

Hsul - meni se je zaradi preveč teka zgodilo točno to - izgubil kar nekaj mišične mase, poleg maščob. In jamčim, da nisem stradal. Nažiral sem se in jemal proteinske dodatke. Je pa odvisno od telesnega tipa to.
  • 0

#56 bluberry

bluberry

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1350 posts

Posted 08 November 2006 - 03:50 PM

Ja ja saj to odvisno od posameznika-ne fer bedarija biggrin.gif . Kile so 62/165,glede na to da sem mela včasih špehastih 62 je ogromna razlika tako da vsem ko povem da imam takšno kilažo me samo čudno pogledajo zdaj.
  • 0
Fake people wear fake clothes and have feak personality becouse they have FAKE BRAINS!
WINK (fake one) :))))

#57 Pille

Pille

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 107 posts
  • Location:Lj
  • Interests:svasta!

Posted 08 November 2006 - 09:30 PM

Bluberry:
Moj recept je tak, da vsak dan pojes 500kcal manj kot jih tvoje telo potrebuje. Ob tem je nujna prisotnost aerobnega treninga (najboljsi je tek) z obcasnim anaerobnim teningom. Treningi morajo biti vsaj 4x na teden, priporocam vec! Pa tud ce je samo 15min teka...vazn da telo dela!
Obmocje srcnega utripa naj nikoli ne preseze 80% maksimuma (maksimum=220-leta...okvirno). Tvoja misicna masa ti bo pomagala pokurit vso mascobo okoli, samo ce bos dovolj dosledna.

Drasticne "zajebane" diete ti jaz odsvetujem! Take diete so za telo prevelik sok za telo in trpijo vse komponente telesa, ne samo mozgani! S takimi dietami najprej izgubis misice sele potem pocasi mascobo, medtem pa zjebes metabolizem v nulo. Tega noces! down.gif
Bodi vztrajna in pusti si cas!
  • 0
Vse se da, samo hoct je treba!

#58 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 08 November 2006 - 10:45 PM

Pille, da ne bo pomote - z zajebano dieto sem mislil nič cukra, skoraj nič maščob oz. kar jih je pretežno olivno olje in podobno. smile.gif
  • 0

#59 bluberry

bluberry

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1350 posts

Posted 08 November 2006 - 11:23 PM

prehrana:vse polnozrnato:basmati riž,polnozrnate testenine,kruh peče mama-brez kvasa brez bele moke z semeni,nič cukra (nič od nič,vse etikete pregledam od kečapa,konzerv,vse mora bit brez cukra-težaško delo),kokosova maščoba ki se baje ob praženju ne spremeni v nasičene maščobe,sadje zjutraj,drugače zelenjava,jajce,ribe,proactiv margarina(kao zdrava itak je dosti ne pojem),skuta,soja,kalčki,leča ,kuskus in podobne zadeve,konzerve so samo ribe ostalo ni v mojem jedilniku,če delam omako primešam sojino omako v prahu.Čsto vse spremenila-prvi teden obup,zdaj je vse ok ampak kile ne grejo več dol...ne grejo in v mrzlem se mi sedaj ne ljubi bežati ker bom doma cel mesec z angino ležala.jem veliko beljakovin,ogljikove hidrate jem pretežno zjutraj in zmerno. Da ne bote mislili da mam ortoreksijo al kako se že reče,obsedenosti z zdravo prehrano. Ta sprememba je bila nujna zaradi teže in zdravja,itak se vse prične z zdravo prehrano...ampak človek pričakuje padec teže verymad.gif verymad.gif in ne pojem veliko,ko sem lačna jem in počasi ter raje večkrat kot pa da se nabašem.Temu se pravi slabi geni,hvala mama in ati,neizmerno sem vama hvaležna.

Samo jaz se ne predam twisted.gif
  • 0
Fake people wear fake clothes and have feak personality becouse they have FAKE BRAINS!
WINK (fake one) :))))

#60 Pille

Pille

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 107 posts
  • Location:Lj
  • Interests:svasta!

Posted 09 November 2006 - 09:54 AM

QUOTE(bluberry @ 8. 11. 2006 - 23:23) View Post

...ampak kile ne grejo več dol...ne grejo in v mrzlem se mi sedaj ne ljubi bežati ker bom doma cel mesec z angino ležala.jem veliko beljakovin,ogljikove hidrate jem pretežno zjutraj in zmerno. ...ampak človek pričakuje padec teže verymad.gif verymad.gif in ne pojem veliko,ko sem lačna jem in počasi ter raje večkrat kot pa da se nabašem.Temu se pravi slabi geni,hvala mama in ati,neizmerno sem vama hvaležna.

Samo jaz se ne predam twisted.gif

Same pohvale glede jedilnika...bravo!!! thumbup.gif
Sicer ti pa tud zdrava prehrana ne pomaga, ce jo pojes prevec...ampak to itak ze ves!

Zgleda da si res v nezavidljivi situaciji...ocitno je, da tvoje telo absorbira vse kar pojes z zelo dobrim izkoristkom (v kameni dobi bi zivela lepo, dolgo zivljenje). biggrin.gif
Vseeno ne smes nehati jesti. Ze tako pocasen metabolizem bi lahko s tem se bolj upocasnila. Priporocam ti vsaj 5 obrokov na dan (majhnih normalno). Orientiras se lahko tako, da jes na vsake 3 ure in nic vec. Tako imas konstanten obcutek sitosti, medtem ko metabolizem se vedno sopa.
Tudi ce se ti gibanje zunaj gabi (noben noce zbolet...normalno), se moras nekako gibati. Obstaja na tone sportov, ki se igrajo znotraj dvoran ali pa fitnes, aerobika... Brez gibanja skoraj ne bo uspeha!!!
  • 0
Vse se da, samo hoct je treba!




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users