Jump to content


Photo

Kje stanujete?


  • Please log in to reply
109 replies to this topic

#41 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29035 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 11 April 2006 - 11:54 PM

vrstna hiša: dnevna, kuhinja z jedilnim kotom, pralnica/špajza, 3 spalnice, kopalnica, spodaj še en wc, balkon, vrt.

smo pa prej živeli v 2,5 sobnem stanovanju v bloku.

bi pa se preselila v večstanovanjsko hišo v trisobno stanovanje v centru mesta. takoj. biggrin.gif

  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#42 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 12 April 2006 - 12:38 AM

Živim v stanovanju.
Želim si živeti v stanovanju.
Stanovanje je meni pravljično-v centru mesta.tako kot zdaj.Nisem za hiše nekje ob ... ne vem kje biggrin.gif
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#43 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 12 April 2006 - 01:56 AM

.
V Lj sem v bloku, sama, garsonjera.
Doma sem tudi v bloku. Imamo pa še hišo, vendar se ne mislimo nikoli tja preselit.



.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#44 TiTa

TiTa

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3327 posts

Posted 12 April 2006 - 06:19 AM

v hiši
in v svoji hiški bom tudi živela s svojim
  • 0

#45 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30908 posts
  • Location:Primorska

Posted 12 April 2006 - 07:41 AM

copy paste:

Doma imamo ogromno bajto (spodaj garaža, v sredini kuhinja, dnevna, 2 spalnici, jst sobo na podstrešju)
z bivšim sva živela v garsonjeri, s cimro v študentu in tudi v garsonjeri, pa sm se čisto prilagodila, se mi zdi.

Čeprav je pa ni čez zasebnost v hiši, ki je nekaj čisto drugega kot v sobici v bloku, to sem pa izkusila pri bivšem doma, kjer so tud imeli stanovanje v bloku in mi je blo ful čudno, ker sva bila recimo v sobi, pa kljub temu še vedno vedela in slišala vse, kaj se v stanovanju dogaja, kar pri nas doma ni možno, hehe..
Eh..če bom kdaj prošla do lastnega stanovanja, bo po moje čist kul.

O bajti si pa ne upam sanjat, ker se mi sam približno svita, kolk dinčkov gre že samo za papirje, da lahk začneš kaj delat..kaj pa šele potem vse ostalo. Nimam pa nikogar, da bi mi šenkal miljone za to..
Drugače res skoraj ne vidim možnosti, kako priti do svoje hiše, če ne delaš in šparaš lih od 18 leta dalje.
  • 0

#46 TiTa

TiTa

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3327 posts

Posted 12 April 2006 - 08:08 AM

QUOTE(_M_)
copy paste:
Drugače res skoraj ne vidim možnosti, kako priti do svoje hiše, če ne delaš in šparaš lih od 18 leta dalje.


mafija biggrin.gif
  • 0

#47 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 12 April 2006 - 10:40 AM

Aja-sobno...3 sobno oz okoli 100 kvadratov.Pa pomembno mi je,ja kolko je veliko.Moj brat se je ravno preselil tisto leto,ko sem jaz prestopila v srednjo šolo(10 let je starejš) in sem lahko sama zaživela v sobi.(itq je blo NE mogoče...obup, skratka)
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#48 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29035 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 12 April 2006 - 01:17 PM

QUOTE(rea)
Nisem za hiše nekje ob ... ne vem kje biggrin.gif


js tut ne. biggrin.gif predmestja me čisto ubijejo. ko smo se sem preselili, sem najprej mislila, da se nam nikol na to nikakvo 'kulturo' sosedstva navadla. v večini primerov lepo skos pridem z ignoranco. še sreča. biggrin.gif
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#49 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23615 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 12 April 2006 - 01:49 PM

Živim/va v najcenem enosobnem stanovanju.

Željo imava, da bi se v roku parih let lahko preselila v kaj večjega ... (ampak, če ne zadaneva na lotu, imava za enkrat zelo malo možnosti biggrin.gif )
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#50 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 12 April 2006 - 02:16 PM

Jaz živim v hiši (večstanovanjska hiša - 4 stranke al družine), imamo tro sobno stanovanje, posebaj WC - kopalnica, kuhinja, shramba. Dve sobi sta ogromni (preveliki), moja je za pol ene une sobe. Strop je cca 3 metre 30 cm. Želim si živeti v taki hiši kot sem vendar manjše stanovanje, to takrat ko bova šla s fantom na svoje. In seveda nižji stropi, to me ful moti.
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#51 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45504 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 13 April 2006 - 11:37 PM

Jaz sem do 6. leta živela v bloku, od takrat naprej pa živim v hiši.
  • 0

#52 TiTa

TiTa

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3327 posts

Posted 14 April 2006 - 06:14 AM

midva bova pa nekje v bližini mesta, da bom lahko hodla na sprehode,v naravo....pa še vedno dovolj blizu mesta(da skočiš v avteka pa si 3 minute tam wink.gif )
  • 0

#53 žeula

žeula

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1613 posts
  • Location:~¤~¤~¤~

Posted 14 April 2006 - 03:43 PM

QUOTE(TiTa)
midva bova pa nekje v bližini mesta, da bom lahko hodla na sprehode,v naravo....pa še vedno dovolj blizu mesta(da skočiš v avteka pa si 3 minute tam wink.gif )


uja, to je fajn!

drgač pa živim v hiši. in mi je ful fajn!!
  • 0
Vedno sem čutila, da je trenutek, ko se zjutraj zbudiš, lepši od vseh 24 ur. Misliš si, da se lahko zgodi karkoli. In dejstvo, da se to skorajda nikoli ne zgodi, sploh ni pomembno. Možnost vedno obstaja.

#54 LPgirl

LPgirl

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 578 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 14 April 2006 - 04:23 PM

Živim v bloku (dnevna, kopalnca, WC, kuhna, spalnca, pa 2 sobi zame) in se za nč na svetu ne bi preselila v hišo, sebe si sploh ne morm predstavljat kje v predmestju ermm.gif
  • 0

#55 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45504 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 21 October 2006 - 01:33 PM

QUOTE(*simoncy* @ 2. 5. 2005 - 16:03) View Post

Stanujete na vasi, v mestu, na podeželju, na kmetiji? V hiši, bloku?
Kako se vam dopade prostor kjer živite?
Kje bi radi živeli?

Sama živim v mestu - v Mariboru. Živim v hiši, ki leži v naselju samih hiš. Sama lokacija naše parcele mi je všeč, saj je v bližini gozd, v mesto prideš peš v 20 minutah,... Manj mi je všeč lokacija same hiše, saj imamo z vseh strani sosede in tako nimaš neke zasebnosti, ki bi jo imel, če bi bila hiša na samem.
Najraje bi pa živela na lokaciji, kjer imamo vikend. Hiša stoji na samem, je pb. 5 minut vožnje in 40 minut hoje oddaljena od centra Maribora. Z nobene strani ni sosedov, na eno stran je gozd, na drugo breg z goricami. In ful je mir tam. Mogoče pa nekoč...


  • 0

#56 Parvinder

Parvinder

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3483 posts
  • Gender:Female
  • Location:Suomi

Posted 21 October 2006 - 05:57 PM

Jaz pa živim v majhni vasici na Gorenjskem, sicer že skor na Primorski biggrin.gif Živim v hiši na hribčku, tako, da imam malo zasebnosti, ne da bi bili vsi sosedi nagneteni okoli nas. Tukaj živim že vse življenje tako, da sem že čisto navajena, pač, da smo toliko oddaljeni od mesta (17 km) in mi je navadn, da pač skor nič nimamo tukej in moram za vsako stvar it pač v mesto-kamor pa itak vsak dan grem v šolo, tako, da mi niti ni tako hudo. Me pa včasih nekaj zagrabi, da bi šla za vsako ceno živet v mesto, kjer imaš praktično vse pri roki. Amapk to je samo včasih.
  • 0
tudi pozimi dišiš po cvetju poležane trave spomladi

#57 _Mayckica_

_Mayckica_

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3168 posts
  • Gender:Female
  • Location:Bled

Posted 21 October 2006 - 10:15 PM

jaz živim v vasici blizu Bleda. Je ful lepo, imam travnike, gozdove na vsakem koraku... ni veliko prometa, razn na oni cesti ki gre do Vintgarja ker tja skos vozijo avtobusi. Mi je blazno všeč, ne bi svoje hišice nikol zamenjala za kakšen blok.
  • 0
Dance...when everything is falling apart, and you have nowhere to go, just turn on the music and let you feelings flow

#58 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 21 October 2006 - 11:17 PM

Meni je Gorenjska zelo všeč, sploh mesta a la Tolmin, Bovec. Ni lepših krajev...

Sama pa živim v Črnučah, S del Ljubljane (malo naprej od Bežigrada), v blokovskem naselju. V stanovanju mi ni všeč, dasiravno je naše stanovanje v dveh etažah in ni ravno majhno. Sem se ravno nekako v teh dneh odločila, da grem nekje čez eno leto ven, seveda ako bodo zvezde v ugodnem položaju.S sosedi osebno nimam stikov, niti ne iščem stikov z "sonaseljčani", dost jih poznam na videz, pa sem raje sama kot v njihovi družbi. Imam pa kolegico še iz vrtca le 100m stran smile.gif .
Ljubljane ne maram preveč, všeč mi je le staro mestno jedro, sama klima in ponudba pa no go. Imam občutek, da "nočno" življenje izginja, tudi kafiči niso več kar so bili... Vse gre v neko grupiranje in wannabe fancy lokacije (Bar npr rolleyes.gif), alternativa je bolj klošarija kot karkoli drugega. Trgovska ponudba izvenm centra in nakupovalnih središč izumira, do najbližje drogerije imam kar nekaj km (kar mi gre pošteno v nos, ko mi česa zmanjka) - škandal smile.gif , v bližini pa le dva človeku prijazna kafiča. Mnja.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#59 Brokoli

Brokoli

    Gaga's favorite monster

  • Člani
  • PipPipPipPip
  • 4674 posts
  • Location:from Russia with love

Posted 22 October 2006 - 11:15 AM

QUOTE(*simoncy* @ 2. 5. 2005 - 16:03) View Post

Stanujete na vasi, v mestu, na podeželju, na kmetiji? V hiši, bloku?

Živim na Brodu- to je na obrobju Ljubljane ( pod Šmarno goro skoraj). Živim v hiši, čaprav si včasih želim da bi raje živel v bloku huh.gif .

QUOTE(*simoncy* @ 2. 5. 2005 - 16:03) View Post
Kako se vam dopade prostor kjer živite?

Mi je fajn da ne živim v centru mesta. Tukej je bolj umirjeno ( ni tolko prometa itd.). Z avtobusom sem v centru mesta v približno 40-45 minutah. tako da mi je čist fajn tukaj. biggrin.gif

QUOTE(*simoncy* @ 2. 5. 2005 - 16:03) View Post
Kje bi radi živeli?

v tujini tongue.gif . Anglija bi bila pravšnja zame. Tudi Pariz ne bi bil slab smile.gif .



  • 0
I wanna just dance, but he took me home instead, uh oh!There was a monster in my bed.

#60 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 23 October 2006 - 12:18 PM

.
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users