Jump to content


Photo

Poletje in koža na obrazu:(


  • Please log in to reply
68 replies to this topic

#41 Fergie

Fergie

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2499 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 06 July 2006 - 12:11 PM

Mene pa zanima ali je možno prepričiti oz. ublažiti lupljenje kože. Preprečiti verjetno ne, ampak če opaziš, da se boš žačela "lupiti", a lahko s kakšno kremo to ublažim oz. da se to tok ne pozna?
  • 0

#42 piko*biko

piko*biko

    **LeGeNdA**

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5294 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 06 July 2006 - 03:16 PM

Fergie, js ponavad tko nardim da se po tusiranju (ce grem vn) namazem s kako fesjt mastno kremo da tiste olupke zalep ob kozo... ce me razums... ene par urc zdrzi in se sploh ne opazi da se lupim... drugace pa lupljenja ne mors preprecit, tko pac je ermm.gif
  • 0
Lazje je verjeti lazi, ki si jo slisal stokrat, kot pa resnici, ki je nisi se nikoli

#43 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 06 July 2006 - 03:25 PM

QUOTE(Princeska)
Kaj pa od Vichy-ja sončna kremica za obraz? Baje je nekomedogena? Je uredu?


ermm.gif:
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#44 Fergie

Fergie

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2499 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 06 July 2006 - 03:26 PM

Ja sej to je res edina rešitev...
Hvala za odgovor pikica ;)
  • 0

#45 piko*biko

piko*biko

    **LeGeNdA**

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5294 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 06 July 2006 - 03:28 PM

ni zakej, upam da ti bo pomagal, pa da se bos cim prej olupla biggrin.gif
  • 0
Lazje je verjeti lazi, ki si jo slisal stokrat, kot pa resnici, ki je nisi se nikoli

#46 Fergie

Fergie

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2499 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 06 July 2006 - 03:30 PM

Ja hvala za dobre želje tongue.gif biggrin.gif
Sej sploh ni hudo, še sreča wink.gif
  • 0

#47 inchika

inchika

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1186 posts
  • Location:planet Zemlja
  • Interests:vse pozitivno

Posted 06 July 2006 - 04:00 PM

QUOTE(Frida Kahlo)
Hmmm, kako, da ne?
Da razložim še enkrat: pred pol leta sem nehala z jemanjem Diane in sem dobila mozolje, ki so pogojeni hormonsko. Moja koža je pa drugače suha, če se ne namažem s kremo, me vse zateguje, zjutraj se mi čisto malo sveti samo nos. Moja koža sploh ni mastna, ne vem pa, če bi lahko rekla, da je normalna oziroma mešana.


A si Diane jemala zaradi mozoljev, predvidevam. Kolko časa pa? A potem, ko si jih prenehala jemat, si dobila več / enako / manj mozoljev? A sm že preveč radovedna? wink.gif
  • 0
Nobena pot ni dolga, če po njej hodimo s prijateljem...

#48 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10716 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 06 July 2006 - 05:05 PM

Diane sem začela jest zarad mozoljev, ker sem pri 20-ih kar naenkrat dobila podkožne mozolje, ki so se mi pojavljali po licih in so bolel k hudič...groza uglavnem. Po kakšnem letu uporab raznih kremic, mi je dal ginekolog Diane in sem jih jedla 4 leta (vmes je bla pavza 8 mesecev). Nehala sem jih jest letos čist na začetku leta, se pravi sem brez njih že pol leta. Vmes je bila koža enkratna. Zdej sem dobila nazaj mozolje, ampak take čudne. Niso podkožni, delujejo mi bolj kot kakšni izpuščaji, k se niti stisnit ne da. Pa pred menstruacijo se mi po bradi mal nardijo.
Srugač je pa pri meni še ena posebnost, da imam večino mozoljev na desni strani obraza, leva stran je praktično brez mozoljev. To mi ni prav nič jasno zakaj??!!
  • 0

#49 inchika

inchika

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1186 posts
  • Location:planet Zemlja
  • Interests:vse pozitivno

Posted 06 July 2006 - 05:14 PM

A tako to. Ker jst jih tudi jemljem, kaki 2 leti zdaj, pa mi mozolji včasih po bradi še ratajo...tko da jih pričakujem nazaj, ko bom enkrat s tabletami prenehala biggrin.gif
  • 0
Nobena pot ni dolga, če po njej hodimo s prijateljem...

#50 Zlatolaska

Zlatolaska

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4192 posts
  • Location:Maribor (okolica)
  • Interests:zdravje,lepota,moda,šport,fotografije...

Posted 08 July 2006 - 03:53 PM

QUOTE(Frida Kahlo)

Srugač je pa pri meni še ena posebnost, da imam večino mozoljev na desni strani obraza, leva stran je praktično brez mozoljev. To mi ni prav nič jasno zakaj??!!


Men tud so se take stvari dogajale...sem mela prvo samo na levi strani in desno čist čisto..sploh pri licah se mi je vidlo to. In pol čez ene pol leta sem mela na obeh pol pa samo na desni i zdaj s5 na obeh ermm.gif
  • 0
Memento mori.

#51 Naty

Naty

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 321 posts
  • Location:Middle of nowhere
  • Interests:Najraje imam glasbo - LINKIN PARK :D (sploh mi je všeč Mike Shinoda) ... pa ples, nogomet ;) ...

Posted 08 July 2006 - 05:31 PM

A to je možno??
Dejte ... ne me strašit no biggrin.gif biggrin.gif
  • 0
It's a Mike Shinoda thing ... you just wouldn't understand!!

#52 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 08 July 2006 - 05:53 PM

Kako spite? A je to možno zaradi tega, ker pretežno spite na boku - umazan vzglavnik in to.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#53 inchika

inchika

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1186 posts
  • Location:planet Zemlja
  • Interests:vse pozitivno

Posted 08 July 2006 - 05:57 PM

Zdaj si me spomnila sonchika... kadar mam mastne lase in me prime lenoba, da se mi jih ne da it oprat kar isti dan, zvečer ko spim imam razpuščene, in zjutraj vedno dobim kako mastno packo kjer se potem razvije mozolj...a to je potem kar tko mogoče - z vzglavnika, ki ga "umažejo" mastni lasje, na kožo - mozolj?!
  • 0
Nobena pot ni dolga, če po njej hodimo s prijateljem...

#54 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 08 July 2006 - 05:58 PM

Možno je.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#55 Naty

Naty

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 321 posts
  • Location:Middle of nowhere
  • Interests:Najraje imam glasbo - LINKIN PARK :D (sploh mi je všeč Mike Shinoda) ... pa ples, nogomet ;) ...

Posted 08 July 2006 - 06:07 PM

Sam kaj pa to da maš tko naprej lase (šiške - frufru) pa čeprav maš oprane?? Js sm nekje prebrala, da tudi oprani lasje delajo mozolje ... a je to res?? Pa če maš tko naprej na čelo posrtižene lase na kolk dni si jih moreš prat, da se ti ne delajo mozolji? Js si drugače na 2-3 dni perem ...
  • 0
It's a Mike Shinoda thing ... you just wouldn't understand!!

#56 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82831 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 08 July 2006 - 07:56 PM

QUOTE(Naty)
Sam kaj pa to da maš tko naprej lase (šiške - frufru) pa čeprav maš oprane?? Js sm nekje prebrala, da tudi oprani lasje delajo mozolje ... a je to res?? Pa če maš tko naprej na čelo posrtižene lase na kolk dni si jih moreš prat, da se ti ne delajo mozolji? Js si drugače na 2-3 dni perem ...


Ja, ker ko se dotikajo kože, dražijo lojnice- kar privede do mozolja. wink.gif
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#57 inchika

inchika

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1186 posts
  • Location:planet Zemlja
  • Interests:vse pozitivno

Posted 09 July 2006 - 08:16 AM

QUOTE(Jinadaze)
Ja, ker ko se dotikajo kože, dražijo lojnice- kar privede do mozolja. wink.gif


OMG!
  • 0
Nobena pot ni dolga, če po njej hodimo s prijateljem...

#58 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10716 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 09 July 2006 - 08:41 AM

Glede mozoljev na eni strani obraza: pri meni je očitno to samo hormonskega izvora, ker ne delam nič drugače, kot takrat, ko sem mela KT in lepo kožo... za obraz imam posebno brisačko, spim na obeh straneh...
Kozmetičarka se mi je tudi čudila in rekla, da je to mogoče zarad držanja telefona na tej strani obraza, čeprav to pri meni spet ni tako, ker imam telefon vedno na drugi strani obraza in se ne dotikam lic s telefonom.
Sem pa enkrat to vprašanje zastavila enemu dermatologu na enem forumu in je napisal, da se to pač dogaja v redkejših primerih.
  • 0

#59 Zlatolaska

Zlatolaska

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4192 posts
  • Location:Maribor (okolica)
  • Interests:zdravje,lepota,moda,šport,fotografije...

Posted 09 July 2006 - 10:25 AM

Pr men je vrjetno kriv povšter ker jas spim na jogiju sam ker zdej renoviramo hišo in dobim nvo sobo prej sm mela visoko pa se mi ni več daalo tak da zdej v bistvu na podu ležim .. pa še kužka mejhnega mam in to tam vse skače po pojstli tak da me je zdej kr zgrozilo... pa tud včasih se mi ne da las oprat ko že mam masne in tut mam frufru .. jojojoj blink.gif
  • 0
Memento mori.

#60 Naty

Naty

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 321 posts
  • Location:Middle of nowhere
  • Interests:Najraje imam glasbo - LINKIN PARK :D (sploh mi je všeč Mike Shinoda) ... pa ples, nogomet ;) ...

Posted 09 July 2006 - 11:15 AM

QUOTE(inchika)
QUOTE(Jinadaze)
Ja, ker ko se dotikajo kože, dražijo lojnice- kar privede do mozolja. wink.gif


OMG!


JAP!!!!
In kaj je zdej boljše - da se namažeš s korektorjem in na ta način zakriješ mozolje ali da zakriješ s frufrujem?
Sam res groza no ... pa lih mam tok lepo lase postrižene sad.gif biggrin.gif
  • 0
It's a Mike Shinoda thing ... you just wouldn't understand!!




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users