Jump to content


Photo

Voda


  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#41 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 02 January 2008 - 09:11 PM

pijem samo vodo iz pipe.

ančka kak se inštalira ta filter in kje se kupi?
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#42 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25772 posts
  • Gender:Female

Posted 02 January 2008 - 09:18 PM

Filter stane tko...kar precej denarja. Nam je prišel vodovodar to naredit - torej na glavno cev pritrdi eno mašinco pač, ki ima notri filter. Ko se filter zamaši, se prižge ena lučka. Takrat filter spereš, odstraniš svinjarijo in si dober za nadaljnjih nevemkoliko mesecev. Sam filter smo pa dobili preko prijatelja iz Nemčije po tovarniških cenah. Mi smo dali 600€, original cena pa pride cca 1200€.

Kar se pa tiče vrčev (filter menjaš enkrat mesečno):
http://www.bogart.si/proizvodi.html
http://www.bogart.si...rita/index.html



  • 0

#43 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 02 January 2008 - 09:20 PM

kar draga stvar blink.gif
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#44 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3543 posts
  • Gender:Male

Posted 02 January 2008 - 09:27 PM

Glede teh vrčev s filtri imam vprašanje za vse, ki ste jih uporabljali. Sem pila vodo filtrirano na tak način pri kolegici in je voda bila čisto drugačna, skoraj neprijetna za pit (al pač nisem bla navajena). V čem je finta pravzaprav? Ali se lahko odžejaš s tem, ker jaz niti kozarca do konca nisem mogla spit. huh.gif
  • 0

#45 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 03 January 2008 - 08:25 AM

Se pa dobi filter za vodo od Philipsa. Natakne se na pipo in stane 40€. Samo ne vem, kako je potem z menjavanjem filtrom in vsem tem. Kupi se pa v vsakem Mercator centru.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#46 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 03 January 2008 - 10:44 AM

QUOTE(bellini @ 2. 1. 2008 - 21:27) View Post

Glede teh vrčev s filtri imam vprašanje za vse, ki ste jih uporabljali. Sem pila vodo filtrirano na tak način pri kolegici in je voda bila čisto drugačna, skoraj neprijetna za pit (al pač nisem bla navajena). V čem je finta pravzaprav? Ali se lahko odžejaš s tem, ker jaz niti kozarca do konca nisem mogla spit. huh.gif


Ja, se strinjam s tabo, voda je popolnoma drugačnega okusa, meni tudi ni dobra, ampak pravijo, da se sčasoma navadiš. unsure.gif

Sem pa slišala, da te filtrirane vode iso tako zdrave, ker se jim na ta način odvzamejo vitamini or sth. Bo znal kdo drugi kaj več o tem povedati.

Sama pa vodo kupujem, včasih jo pa tudi iz pipe spijem če zmanjka ustekleničene.

  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#47 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 03 January 2008 - 11:49 AM

jaz sem slišala, da je voda iz pipe zaenkrat še bolj "zdrava", kot ustekleničena, ker ta vsebuje ogromno konzervensov, ki so škodljivi. največjo sranje so pa itak vode z okusi.
je povedal od sošolke ata, ki vozi vzorce vod na preiskave.
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#48 Bootylicious

Bootylicious

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 144 posts

Posted 03 January 2008 - 12:19 PM

Mi pijemo doma samo ustekleničeno vodo, ker ima voda iz pipe včasih ful čuden vonj.

Glede vode z okusi...
včasih jo pijem pa to tudi ne več toliko. Se mi pa zdi butasto da jo reklamirajo kot vodo z ukosom, pa si potem misliš da če je to samo voda da je potem to bolj zdravo kot kakšna druga pijača je pa v resnici isto sranje. Ko pogledaš pod sestavine najdeš razne konzervase, sladkor... down.gif

Ttrenutno pa itak najraje pijem sadne sokove. Ali si jih sama stisnem, ali pa jih kupim ( v tem primeru morajo biti 100%)
  • 0

#49 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 03 January 2008 - 12:43 PM

QUOTE(Kinky @ 3. 1. 2008 - 10:44) View Post

Ja, se strinjam s tabo, voda je popolnoma drugačnega okusa, meni tudi ni dobra, ampak pravijo, da se sčasoma navadiš. unsure.gif

Sem pa slišala, da te filtrirane vode iso tako zdrave, ker se jim na ta način odvzamejo vitamini or sth. Bo znal kdo drugi kaj več o tem povedati.

Sama pa vodo kupujem, včasih jo pa tudi iz pipe spijem če zmanjka ustekleničene.


Par vrstic višje je Baby nalepla članek in piše, da mora voda vsebovati čim manj mineralov in tega, da najbolje opravlja svojo funkcijo - baje so te minerali itak anorganski, mi pa nucamo organske, ki pa jih dobimo v sadju.

Potrebujemo minerale iz vode?

Posebno poglavje so minerali v vodi. Težko je sprejeti dejstvo, da so minerali, ki so v vodi, za telo samo dodaten balast, ki po nepotrebnem zaseda prostor na »tovornjaku«. Podjetja, ki polnijo mineralno vodo, so desetletja prepričevala ljudi, kako pomembni so minerali v NJIHOVI mineralni vodi. Dovolj mineralov, dobra prebava, preprečevanje nastanka osteoporoze - so njihovi glavni prodajni argumenti. Nihče pa potrošnikom ne pove (vsaj v Sloveniji ne), da so minerali v mineralni vodi anorganskega izvora in za telo le malo uporabni. Ja, potrebujemo minerale, vendar iz sadja in zelenjave, ki so organskega izvora.


Sicer pa preberte cel članek, če vas zanima.
  • 0

The only thing standing between you and your goal

is the bullshit story you keep telling yourself

as to why you can't achieve it.


Jordan Belfort


#50 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 03 January 2008 - 01:12 PM


bikini, res nisem videla tega članka, pač nisem šla za nazaj brat temo. Sem samo napisala kar mi je ena znanka povedala (se ukvarja s tem v eni izmed naših pivovarn).

Hvala za pojasnilo. wink.gif oops.gif
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#51 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45504 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 03 January 2008 - 02:00 PM

Jaz zaenkrat še pijem vodo iz pipe in jo tudi še bom dokler jo bom lahko.
Nekaj me zanima, tiste, ki kupujete ustekleničeno vodo, a jo tudi uporabljate pri kuhi ali je za tisto dobra kar voda iz pipe?
  • 0

#52 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 03 January 2008 - 02:22 PM

QUOTE(Kalypso @ 3. 1. 2008 - 14:00) View Post

Jaz zaenkrat še pijem vodo iz pipe in jo tudi še bom dokler jo bom lahko.


Enako. smile.gif
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#53 Eli

Eli

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6710 posts
  • Location:vsepovsod

Posted 03 January 2008 - 02:53 PM

Jaz tudi. Čeprav pri nas dostikrat dobesedno po ribah smrdi! bruh.gif
  • 0
With all the paradoxes in life...i could be mango and not know it!

#54 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 24 January 2008 - 09:45 AM

QUOTE(Estera @ 12. 1. 2006 - 10:56) View Post

Evo, ko sem videla zadnji prispevek, mislim da Sajk, pri zadostnem pitju tekočine, sem se spomnila, da že dalj časa želim vprašat, katere ustekleničene vode se vam zdijo najbolj kvalitetne/čiste ipd....
Jaz v bistvu pijem samo Zalo, ali pa kar izpod pipe, ne vidim neke hude razlike, čeprav pravijo, da je ful. Z okusom so mi dobre skoraj vse, samo se skušam izogibat in piti navadno. No, izkušnje?


Zala ima najvišjo vrednost nitritov-mislim da ok 23-27mg/L. Voda iz pipe nekje v Murski soboti pa 43mg/L. V Sloveniji je dovoljeno sicer 44mg/L.

Sama pijem večinoma iz pipe, če pa kdaj pozabim flaško, pa vzamem ustekleničeno.
  • 0
IPB Image

#55 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 27 January 2008 - 10:45 AM

Doma pijem vodso iz pipe, za v šolo, na trening pa ustekleničeno. Najbolj všeč mi je Costela, včasih pijem tudi Izvir, Odo, Zalo, Mercator vodo, ne vem pa, katera je najboljša. Za Zalo sem slišala že marsikaj slabega, vendar včasih kar pozabim in jo zato kupim.

Na strani http://www.gov.si/pitna-voda/ bi moglo pisati, samo meni ne dela... Ko kliknem regijo, ne morem izbrati upravljalca.
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#56 Freya_

Freya_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6695 posts

Posted 27 January 2008 - 11:10 AM

Princeska, sem poskusla, meni tudi ne dela. huh.gif Drugače pa jaz tud pijem vodo iz pipe. smile.gif
  • 0

#57 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29036 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 27 January 2008 - 11:27 AM

doma pijem/čaje delam s prefiltrirano vodo iz pipe (Brita Maxtra filter), v službi mamo pa balone in ustekleničeno Dano. Včasih, ko mi zapaše, si pa ponavadi zunaj, naročim Harmony ali Symphony.
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#58 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27095 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 27 January 2008 - 01:28 PM

Jst tudi pijem vodo iz pipe, včasih (beri: na približno sto let) se spomnem, da bi jo lahko prefiltrirala (mi nimamo tistega, ki ga daš na pipo, temveč en vrč, v katerega natočiš vodo in se v vrču filtrira).
Od flaširanih pijem Dano, Odo, Tiho pa tisto temnomodro Merkatorjevo. Aja, pa na avtomatih imajo samo San Benedetto, tako da pijem tudi to, ja.
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#59 TiTa

TiTa

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3327 posts

Posted 27 January 2008 - 01:29 PM

no jaz za kuho(čaj,kava,špageti...)iz pipe
drugače pa pijem samo ustekleničeno,Tiho ponavadi
  • 0

#60 ZIN

ZIN

    sramežljivec

  • Člani
  • 48 posts

Posted 10 February 2008 - 07:17 PM

Ne pijem več niti ustekleničene, niso vse enako kvalitetne. Pijemo prefiltrirano vodo iz pipe( Brita filter).
Ima mi dosti boljši okus kot direkt iz pipe in prav čutiš, da je bolj mehka. Tudi kava inčaj imata boljšo barvo in okus. Uporabljam jo vsak dan za kuhanje.
Najbolj pa se je izkazala pri prekuhavanju dojenčkovih flašk, cucljev, dud itd. Prej so bili čisto obloženi z apnencem, fuj. Po 10 minutah prekuhavanja s filtrirano vodo pa je ta ostala bisra kot solza in nobenih oblog. Prav navdušena sem bila!
  • 0
Zakaj uporabljati umetno, če pa je naravno toliko boljše?




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users