Jump to content


vojaska parada ob 15letnici osamosvojitve


  • Please log in to reply
72 replies to this topic

#41 Katrin

Katrin

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 836 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 28 February 2006 - 09:12 PM

QUOTE(sajk)
Tisti v Odmevih včeraj je mel same take \"iz trte izvite\". Tipičen nakladač s FDV. Vojska najbolj učinkovita če je v ozadju ... kaj točno naj bi to pomenilo? biggrin.gif Pa to je ja debilno biggrin.gif
Je pa tista gospa ki so jo zraven povabili čisto lepo povedala ... in ne vem kaj se eni jajcajo proti, če jim kaj ni všeč naj pač ignorirajo.


Tista gospa in nakladač sta bila oba iz FDVja smile.gif

In če povzamem Coltove besede: dokler plačujemo davke, lahko izražamo svoje mnenje o njihovem zapravljanju.
  • 0

#42 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 28 February 2006 - 09:19 PM

QUOTE(Katrin)
Tud JLA je bila včasih naša vojska... laugh.gif

Se ti zdi? Ne čutiš razlike?

Idi še ti na Finsko. biggrin.gif
  • 0

#43 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 28 February 2006 - 09:20 PM

QUOTE(Katrin)
Tista gospa in nakladač sta bila oba iz FDVja smile.gif

Vem, zato me je pa prav presenetila ... ni mi pasala v kontekst, reva se je verjetno tam izgubila. biggrin.gif
  • 0

#44 Katrin

Katrin

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 836 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 28 February 2006 - 09:21 PM

QUOTE(Verja)
Zakaj se mormo vedno z eno drugo državo primerjat???


Pa zmeraj z napačno, a ne? smile.gif
  • 0

#45 Katrin

Katrin

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 836 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 28 February 2006 - 09:24 PM

QUOTE(sajk)
QUOTE(Katrin)
Tud JLA je bila včasih naša vojska... laugh.gif

Se ti zdi? Ne čutiš razlike?

Idi še ti na Finsko. biggrin.gif


Razlike? Včasih je bila pač Jugoslavija država, za katero smo navijali. Prisegla sem kot pionirček in pletla vence za Tita...

Zakaj moram na Finsko?
  • 0

#46 Katrin

Katrin

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 836 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 28 February 2006 - 09:27 PM

Jaz imam sam vprašanje, ne me napadat.

A parada pomeni, da to s tanki po ulicah šibajo? laugh.gif Pa minomete prenašajo in kar je še ostalega železja? Al sam dečki s strumnim korakom mehčajo asvalt?
  • 0

#47 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 28 February 2006 - 09:28 PM

QUOTE(Katrin)
Razlike? Včasih je bila pač Jugoslavija država, za katero smo navijali. Prisegla sem kot pionirček in pletla vence za Tita...

Koliko pa si stara? Meni so se tista jajcanja s pionirčki zdela mimo že takrt ... nekako ni bilo prehudega navdušenja doma za to.

QUOTE(Katrin)
Zakaj moram na Finsko?

Saj sama praviš da ne čutiš razlike med JLA, ki smo jo imeli samo pravico financirati - starejši seveda, sam sem premlad - in pa služiti vojaški rok bogu iza nogu v kaki Makedoniji ... O, in lahko smo kot froci v osnovni šoli gledali, kako se sestavi/razstavi ak47, to pa je prikazal obvezno vojak ki ni znal niti besede slovensko.
Idila se je potem končala z napadom na Slovenijo, ti pa to primerjaš z vojsko, ki je dejansko naša, slovenska? Reci da se samo zezaš ...
  • 0

#48 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 28 February 2006 - 09:32 PM

QUOTE(Katrin)
A parada pomeni, da to s tanki po ulicah šibajo? laugh.gif Pa minomete prenašajo in kar je še ostalega železja? Al sam dečki s strumnim korakom mehčajo asvalt?

Odvisno od namenjenih sredstev. V primeru tankov bi bile gotovo gumijaste gosenice, pa verjetno odpadejo. Menda je jasno da ne bi celega mesta preorali zato da bi se mimo peljali. biggrin.gif

Meni se zdi najbolj verjetna kombinacija pehote in lahkih oklepnikov + kak prelet letala. Ampak nekako nisem pristojen za to.

So pa te parade v času hladne vojne vsaj Rusi precej resno jemali, imaš prikazano v filmu Goodbye Lenin. Česa takega tu ne bi bilo. biggrin.gif
  • 0

#49 Katrin

Katrin

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 836 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 28 February 2006 - 09:47 PM

QUOTE(sajk)
QUOTE(Katrin)
Razlike? Včasih je bila pač Jugoslavija država, za katero smo navijali. Prisegla sem kot pionirček in pletla vence za Tita...

Koliko pa si stara? Meni so se tista jajcanja s pionirčki zdela mimo že takrt ... nekako ni bilo prehudega navdušenja doma za to.

Stara sem dovolj, da sem redno zaposlena. Sicer je bilo pa meni pri šestih letih vse dobr smile.gif

QUOTE(Katrin)
Zakaj moram na Finsko?

Saj sama praviš da ne čutiš razlike med JLA, ki smo jo imeli samo pravico financirati - starejši seveda, sam sem premlad - in pa služiti vojaški rok bogu iza nogu v kaki Makedoniji ... O, in lahko smo kot froci v osnovni šoli gledali, kako se sestavi/razstavi ak47, to pa je prikazal obvezno vojak ki ni znal niti besede slovensko.
Idila se je potem končala z napadom na Slovenijo, ti pa to primerjaš z vojsko, ki je dejansko naša, slovenska? Reci da se samo zezaš ...


To je tko kot bi jaz rekla, da je bil Janša prihuljen že takrat, ko smo demonstriral za četverico. Pa ni res, takrat je bil car. In v času Juge, pred vso pizdarijo, je bila Juga naša. Zakaj je treba zgodovino za nazaj vrednotit na podlagi zadnjih dogodkov? Potem bi morali zgodovino vsako leto na novo napisati in interpretirati.
  • 0

#50 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 28 February 2006 - 09:59 PM

Seveda je bil car ... celo Kacin je bil, pa se je kasneje spridil. To o tem koliko je bilo kaj naše pa ne bi, itak se je pralo možgane na veliko. Totaliratni sistem pač. Titovi pionirčki heh. Mislim - se ti ne zdi to smešno? Jaz vidim precej podobnosti s hitlerjugendom. Mladina ki se jim pere glave ... kljukica. Vse to ima ime po šefetu, ki je diktator ... kljukica. Kljukice ni samo pri samih dejanjih, ampak mi nekako nismo imeli kakega vojnega stanja. Če bi imeli, verjetno tudi Titovi pionirčki ne bi bila čisto nedolžna zadeva ...
  • 0

#51 Katrin

Katrin

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 836 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 28 February 2006 - 10:01 PM

Absolutna, seveda, če gledamo za nazaj. Ampak takrat smo lepo mirno stali brez pardona, ko je sirena zatulila in to brez slabih misli smile.gif
  • 0

#52 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 28 February 2006 - 10:25 PM

Kaka sirena? blink.gif Jaz se spomnim samo onih ob zračnih napadih?
  • 0

#53 Colt

Colt

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 432 posts

Posted 28 February 2006 - 11:35 PM

QUOTE(Katrin)
In v času Juge, pred vso pizdarijo, je bila Juga naša.

Katrin...tule me spominjaš na tovarišico v mojem prvem razredu OŠ, ko smo morali stati mirno vsako jutro in prepevati ''od Vardarja pa do Triglava''. Sicer niti ni važno da je bila ena vrhovnih partijskih aktivistk in ovaduhinj, bolj je bil takrat (zame)važen njen odnos do nedolžnih otrok. Dandanes npr bi jo lahko komot kazensko ovadil.

Sicer pa...da je bila Juga naša...bi se dalo debatirat. Slovenija NIKOLI ni bila in se ni čutila kot popolnoma pripadna SFRJ, saj so nas vedno ''molzli'' na račun ''nerazvitega kosova''. kolk $$ je šlo dejansko tja, se ve.


QUOTE(Katrin)
Zakaj je treba zgodovino za nazaj vrednotit na podlagi zadnjih dogodkov? Potem bi morali zgodovino vsako leto na novo napisati in interpretirati.

Zato ker dandanes ni več tako nevarno razmišljat malce drugače kot pa je bilo prej zapovedano in te je v nasprotnem primeru lahko čakal goli otok. Ker kosti silijo ven praktično iz tal po celi Sloveniji. Ker ima svoboda govora in misli tudi pozitivne posledice. Dovolj? smile.gif
Res pa je da se podmladek dedičev zločincev morda malce trese...namreč vsaka dodatna kost ki pogleda ven, nekako zamaje stare in nedotakljive mite o božanski CK ZK. Verjamem da je neprijetno...

G
  • 0

#54 Errol

Errol

    Sugga daddy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17878 posts
  • Gender:Male
  • Location:Errolov brlog v Banana Republic

Posted 01 March 2006 - 01:25 PM

Džizs, kako imaš oprano glavo. V Jugi smo se kar fino imeli. Za kake iz zemlje štrleče kosti nismo (kaj dosti) vedeli, komaj za Goli otok. Pionirčki in Hitlerjugend? Kaj pa ZSMS in podmladek, recimo, Nove Slovenije? Kakor je prva primerjava neumestna, je druga že primernejša. Ujel sem še konec JLA. Kar se je dogajalo ob razpadu Juge, nima zveze z vojsko, ki sem jo služil jaz. "Bogu iza nogu", ma je kapetan z menoj govoril najčistejšo slovenščino in še gor so me gledali, ker sem bil "Slovenec", pa je moj foter bil, danes bi rekli, čefur oz. boskur. Ja, v J. Ameriki sem ugotovil, da je bila Juga vojaška diktatura. Kar nekaj let sem živel v J. Ameriki, pa lahko rečem, da je bila Juga banja. Vojska je bila tam veliko resnejša stvar kot je tule, parad pa niso uprizarjali. Še enkrat ti povem: nekaj zgodovine v roko, pa zraven slišati, kako tanki zares streljajo in kakšen zvok ima krogla, ki ti leti mimo glave. Sicer pa je parada v Ljubljani draga in neškodljiva zabava.
  • 0

#55 HENTAI

HENTAI

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 124 posts

Posted 01 March 2006 - 02:23 PM

joj, še en, ki vse ve

Kaj ko bi že enkrat priznali, da SFRJ ni bila za vse ... zdajšnja država pa tudi ne ... vsaka ima/je imela svoje dobre in slabe lastnosti. In pri vsaki bodo kosti ven gledale ... verjamite.


Zdaj pa vidva "vojaška obsedenca", vsak v svoj kot pa nehajta se primerjat v poznavanju zgodovine oz. orožja, izkušenj in podobnega.

Kmalu bomo na fazi 5 letnih otrok: "moj oči ima pa večjega lulča kot tvoj".

Kot čisti laik sem mnenja, da bi OBA lahko vzela kašno knjigo o zgodovini, saj zgodovina ni nikoli tako črno/bela kot jo želita prikazat.

Govoril sem! Howk biggrin.gif
  • 0
I never hated a man enough to give him his diamonds back. - Zsa Zsa Gabor

#56 Katrin

Katrin

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 836 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 01 March 2006 - 09:05 PM

QUOTE(sajk)
Kaka sirena?  :shock:  Jaz se spomnim samo onih ob zračnih napadih?


Nekaj časa je sirena tulila v času ko je Tito umrl in praviloma se je bilo treba ustavit in stat na miru.
  • 0

#57 Katrin

Katrin

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 836 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 01 March 2006 - 09:15 PM

QUOTE(Colt)
na tovarišico v mojem prvem razredu OŠ, ko smo morali stati mirno vsako jutro in prepevati ''od Vardarja pa do Triglava''. Sicer niti ni važno da je bila ena vrhovnih partijskih aktivistk in ovaduhinj, bolj je bil takrat (zame)važen njen odnos do nedolžnih otrok. Dandanes npr bi jo lahko komot kazensko ovadil.


V prvem razredu pa tako bistrega duha? Če ti po resnici povem, tudi jaz nisem bila nikoli zadovoljna s svojimi učitelji. Partija al pa kapitalizem, vedno je kaj narobe z njimi, ma da je njihov poklic...
QUOTE(Colt)

Sicer pa...da je bila Juga naša...bi se dalo debatirat.  Slovenija NIKOLI ni bila in se ni čutila kot popolnoma pripadna SFRJ, saj so nas vedno ''molzli'' na račun ''nerazvitega kosova''. kolk $$ je šlo dejansko tja, se ve.


In kot vidim se nekateri še vedno veselo trepljajo po prsih. Zdej smo v EU kot manj razviti in molzemo razvite... stavim, da se tudi 'ta razviti' ne počutijo čisto pripadne EU.


QUOTE(Katrin)

Zato ker dandanes ni več tako nevarno razmišljat malce drugače kot pa je bilo prej zapovedano in te je v nasprotnem primeru lahko čakal goli otok. Ker kosti silijo ven praktično iz tal po celi Sloveniji. Ker ima svoboda govora in misli tudi pozitivne posledice. Dovolj? smile.gif
Res pa je da se podmladek dedičev zločincev morda malce trese...namreč vsaka dodatna kost ki pogleda ven, nekako zamaje stare in nedotakljive mite o božanski CK ZK. Verjamem da je neprijetno...

G


Preseneti me in reci, da si bil takrat hudo brihten in napreden Tinček kurirček in si že takrat vedel kako stvari stojijo in v katerem grmu tiči zajec ter da si grozni učiteljici v prvem razredu navkljub uspel bežati pred partijo... kar naprej ti dopovedujem, da ne zanikam vsega tega, kar si napisal.
  • 0

#58 Katrin

Katrin

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 836 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 01 March 2006 - 09:18 PM

QUOTE(HENTAI)

Kmalu bomo na fazi 5 letnih otrok: \"moj oči ima pa večjega lulča kot tvoj\".


A pri vas ste fotrove lulčke primerjal? laugh.gif
  • 0

#59 Slovenija

Slovenija

    sramežljivec

  • Člani
  • 1 posts

Posted 02 March 2006 - 11:58 AM

Pa sej ta parada bi bila mirovniška, ne pa razkazovanje moči in vojske. Imeli bi rožice in nam jih sadili!!!

Dol s parado!
  • 0
Slovenc

#60 HENTAI

HENTAI

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 124 posts

Posted 02 March 2006 - 12:03 PM

QUOTE(Katrin)
QUOTE(HENTAI)

Kmalu bomo na fazi 5 letnih otrok: \"moj oči ima pa večjega lulča kot tvoj\".


A pri vas ste fotrove lulčke primerjal? laugh.gif


A seveda! biggrin.gif
  • 0
I never hated a man enough to give him his diamonds back. - Zsa Zsa Gabor




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users