Jump to content


Photo

Gospodinjska dela


  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#41 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 03 January 2006 - 12:33 PM

No jst pa glede na to, da sem trenutno obdobje doma (pač faks počiva in tko) delam tud vsemogoče doma. Tko da:
-kuham (pa mam zlato babico, ki mi ful pomaga...pa zmeri namest mene nardi solato, ker to res sovražm delat)
-sesam
-pomivam
-drgnem kopalnico! zdej sem že tok zverzirana, da lahko nardim celo v 15 minutah biggrin.gif Pač ne maram tega dela
-obešam perilo in ga zlagam.
-pospravljam kuhunjo in dnevno (posoda v stroj in iz stroja, pobiram kozarce po hiši, gliham povštrčke v dnevni, pa pospravljam mizo, ki je zmeri polna revij in časopisov,...)
-brišem prah

V glavnem to...pa še tamav kdaj posesa pa posprav posodo.

Dela, ki jih nikoli ne upravljam:
-likanje
-pucanje oken
-pranje cunj (se še ne zastopm dobr s pomivalcem...kao)
  • 0

The only thing standing between you and your goal

is the bullshit story you keep telling yourself

as to why you can't achieve it.


Jordan Belfort


#42 Errol

Errol

    Sugga daddy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18075 posts
  • Gender:Male
  • Location:Errolov brlog v Banana Republic

Posted 04 January 2006 - 01:09 PM

Jaz pa nisem tako sofisticiran, da bi imel to parno reč. Tudi posesal še nisem. rolleyes.gif Ne da se mi.
  • 0

#43 Errol

Errol

    Sugga daddy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18075 posts
  • Gender:Male
  • Location:Errolov brlog v Banana Republic

Posted 06 January 2006 - 08:36 AM

Kaj, a v 2006 se nihče več ne kani z*******t z gospodinjskimi deli?! Včeraj mi je šla juha čez (sam' za minutko sem pogledal stran, res) in sem moral počistit' še preden sem šel ven. twisted.gif
  • 0

#44 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 31323 posts
  • Location:Primorska

Posted 06 January 2006 - 08:38 AM

Evo mene! biggrin.gif
Ravno zdej sm že perilo obesila! Kar je zame velik napredek, glede na to, da letos še nisem vstala pred deveto, dans pa že ob pol sedmih!Zdej bom pa še malo sesala... laugh.gif
  • 0

#45 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29193 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 06 January 2006 - 12:14 PM

tut mene! biggrin.gif perem itak skoraj vsak drugi dan, mi je že tok v kri prešlo, da se mi niti omenjat tega več ne da .... biggrin.gif danes sem že postelji od staršev zamenjala posteljnino, čakata me še moja in bratova, pomivam itak sproti .... aha, peglala bom tut dans.

errol, to je pa itak splošno znano, da čakaš ko zmešan in gledaš v pisker, pa se nikamor ne premakne, potem pa za manj ko sekundo obrneš glavo in že veselo kipi.

  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#46 Suse

Suse

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 230 posts

Posted 06 January 2006 - 12:18 PM

QUOTE(sonchika)
To parno zadevo imam jaz, pa mi je popolnoma neuporabna. Ko smo čistili ploščice, jih sploh ni dobro očistilo, ker je pač nek čuden nastavek, na katerega daš krpo. Krpa takoj rata mokra, očisti se pa nič ne.
Zdaj ga uporabljamo samo za odtaljevanje hladilnika, da ni potrebno čakati, da se sam odtali. Pričakovala sem več učinka od te reči. Ko sem čistila kopalnico, mi pa je razžgalo zgornji sloj laka na WC školjki. Tako da sem takoj prenehala s čiščenjem. Prevroča para, pač.
Poleg tega je v kopalnici ratala totalna vlažnost in je bilo težko ostati v prostoru. Brezveze, skratka.


V tvojem primeru ne vem, vendar jaz nimam težav. S paro sem čistila zmrzovalnik(meni je bolje s paro, ker si full hitro fertik, sploh če nimas hrane iz zmrzovalnika za dat v drug zmrzovalnik). Čistila sem že tudi ploščice in je fora v tem da ni mus da uporabljas en nastavek za ploščice, ker imaš zlo velik kombinacij(isto za čisčenje oken). Čistila sem že tudi WC pa nisem imela problemov, za to res ne vem. Je pa res če že imaš kakšne občutljive površine morš to delat s tamponom ali pa z krpo.

Zanima me samo ti imaš čisto isti čistilec? Ker na tržišču obtaja zelo veliko "sesalcev na paro oz. strojev". Ne vem, drugih nisem sprobala...
  • 0

#47 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 06 January 2006 - 07:38 PM

Ne vem katerega imam. Enkrat smo ga kupili v Metroju. Samo jaz ne morem z njim prav nič. Imeli smo ga v proizvodnji in sploh ni spucal ploščic. Je šlo hitreje in bolje na roke.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#48 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29193 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 05 February 2006 - 11:13 AM

imam vprašanje za tiste, ki že so-bivate s partnerji ... zanima me, kolikšen delež gospodinjskih opravil dejansko opravijo vaši partnerji, ne da bi jih ve na to spomnile/naterale in ne v zameno za nekaj, kar ste storile ve (eg.: ker ste ve skuhale kosilo, bo on (milostno) pomil posodo, recimo). pa tut ne mislim tega, da se recimo zmenita, da bo on recimo jutri pripravil kosilo. tako me zanima, koliko (če sploh biggrin.gif ) se iz čistega niča biggrin.gif spravijo kakšno gospodinjsko opravilo postorit. a se slučajno kdaj kateremu samemu od sebe marbit zašajna, da bi blo dobro recimo posesat stanovanje?

ok, sama nimam izkušenj s so-bivanjem s partnerjem (razen posameznih period po mesec dni, ampak to je bila ljubav na daljavo), vem pa vsaj približno, kakšne so (bile) njihove navade, kar se izpostavljene tematike tiče ... dost si jih je samih kuhalo, čeprav so (nekateri) še živeli pri starših, za sabo so znali pospravit, po kosilu posodo pomit (ne samo znali, to so promptno tut delali :notworthy: ), počistit stanovanje ... brez, da bi jim kdo to rekel.

moj foter recimo dolgo ni delal nič ali pa samo prijetnejše obveznosti (šel z mano in z bratom v park se igrat, recimo - dobr, to niso gospodinjska dela, ampak samo primer pač, kaj je delal ati), potem je pa mamiki prekipelo in sčasoma ga je nadresirala ... thumbup.gif

zanima me tut to, kok deleč ste pripravljene iti, da jim bo jasno, da niste edine, ki tam bivate in da oni glih tko 'svinjajo' in da bi blo dobr, če bi kaj počistili/posesali/ ... /

ne zanima me pa to, da vam enkrat na vsake kvatre kaj kupijo v zameno, da ve pač skrbite za dom ... darila iz nič so meni osebno redko redko znak pozornosti, v večini primerov se mi zdijo znak slabe vesti, ki jo hočejo na poceni in na hiter način potapkat.

ok, dost nakladanja z moje strani ... biggrin.gif oder je vaš, drage dame .... biggrin.gif

  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#49 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 31323 posts
  • Location:Primorska

Posted 05 February 2006 - 12:00 PM

A lahk jest prva? biggrin.gif
Sicer govorim za bivšega, s katerim sva kar celo leto skupaj živela v garsonjeri, v najemu.
Bil je kar priden, le kuhanje je najraje meni prepustil.
Velikokrat je on posesal stanovanje, sploh kadar je bil on dopoldne doma (izmenska služba), tud pralni stroj sm ga naučila uporabljat, da je pravilno vse nastavil, velikokrat me je pa še po telefonu vprašal, kako že mora to naštimat..,
Nekak nenapisan in neizgovorjen dogovor sva imela, če sm jest kuhala, je velikokrat on pomil posodo, skoraj vedno je tud on pospravil posteljo (ker to je zame najbolj nepotrebno opravilo), ma ja, kar ok..
Sam meni je še vedno kuhanje predstavljalo precejšnjo obremenitev, ker glede tega je bil pa res zahteven, navajen mamine kuhe in obrok je moral bit res vedno kraljevski zanj.. rolleyes.gif
Jest bi pa skuhala neki po liniji najmanjšega odpora, tolk, da nam več lačna..
  • 0

#50 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29193 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 05 February 2006 - 12:16 PM

[quote=_M_]A lahk jest prva? biggrin.gif

komot! biggrin.gif

Sam meni je še vedno kuhanje predstavljalo precejšnjo obremenitev, ker glede tega je bil pa res zahteven, navajen mamine kuhe in obrok je moral bit res vedno kraljevski zanj.. rolleyes.gif

samo še en dokaz, da moški nikoli ne odrastejo .... biggrin.gif
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#51 Tanjci

Tanjci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2899 posts
  • Location:Celje
  • Interests:stvari na tem forumu

Posted 05 February 2006 - 02:44 PM

kar se tiče gospodinjskih opravil moški nardi sam od sebe samo tisto, kar je že doma moral naredit oz. je od tam navajen...

recimo moj odnese smeti, pa skret vedno on puca, pa dostkrat pol tud kopalnico - jst pa vmes sesam. Recimo, če začnem sesat, mi ni treba nič rečt, ker sam od sebe začne drugje pospravlat.

Recimo sovraži pomivanje posode, zato sva se zmenila, da to vedno delam jaz. Je pa blo tko, da če sem prišla ful pozn iz službe, pol je bla posoda pomita. Pa tud kadar sem bolna al pa se slabo počutm on vse rihta, ne da bi mu kej rekla (tud posesa recimo, pa posodo pomije) biggrin.gif

Perilo obešava skupi, sam ga jst vedno pokličem, da pride pomagat... pojstle ne postelje nikol rolleyes.gif Perilo pa tud dajem vedno jst prat, ker ne zna glih uproabljat stroja. Sam mu bom enkrat tud to pokazala.

Tko no, v večini mam še vedno jst stvari čez (rože, pospravljanje, prah, posoda, perilo ipd), sam ni pa tko kot je blo pri nas doma, kjer je vse mat delala/dela. On je tak, da ko rečem, da bom neki delala pa če sta recimo dve stvari, pol one reče da bo eno od teh stvari naredu.
8)
  • 0
Posted Image

#52 Errol

Errol

    Sugga daddy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18075 posts
  • Gender:Male
  • Location:Errolov brlog v Banana Republic

Posted 07 February 2006 - 01:08 PM

Zanimivo. Kaj, a če kateri pričakuje, da mu skuhate obilno kosilo, večerjo, kar že, ker pač je vajen tako jesti že iz preteklosti imenovane mama, pol je to znak, da ni odrastel?
  • 0

#53 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29193 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 07 February 2006 - 01:37 PM

QUOTE(Errol)
Zanimivo. Kaj, a če kateri pričakuje, da mu skuhate obilno kosilo, večerjo, kar že, ker pač je vajen tako jesti že iz preteklosti imenovane mama, pol je to znak, da ni odrastel?


DA! sej mu valda ne znam js kuhat tak ko njegova ljuba mamika .... mislim, kaj se je zgodilo s prilagajanjem in kompromisi .... pr descih to očitn ne gre .... biggrin.gif
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#54 Errol

Errol

    Sugga daddy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18075 posts
  • Gender:Male
  • Location:Errolov brlog v Banana Republic

Posted 07 February 2006 - 02:43 PM

Brez uspeha napenjam možgane, da bi doumel to logiko. Ampak okej, moj problem. Jaz nisem statistično tipični moški. Spet moj probelm. Raje imam, da mi dotična kuha drugače, bolje, kaj vem kako, samo ne tako kot mama. Če hočem jesti mamino hrano, jo dobim pri njej, a ne? Folk je pač trapast. biggrin.gif
  • 0

#55 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29193 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 07 February 2006 - 02:46 PM

QUOTE(Errol)
Brez uspeha napenjam možgane, da bi doumel to logiko. Ampak okej, moj problem. 1) Jaz nisem statistično tipični moški. Spet moj probelm. Raje imam, da mi dotična kuha drugače, bolje, kaj vem kako, samo ne tako kot mama. 2) Če hočem jesti mamino hrano, jo dobim pri njej, a ne? Folk je pač trapast. biggrin.gif


k 1) dobra roba se sama hvali! pohvalno! biggrin.gif
k 2) točno tako! biggrin.gif

  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#56 Tanjci

Tanjci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2899 posts
  • Location:Celje
  • Interests:stvari na tem forumu

Posted 07 February 2006 - 11:15 PM

ja jst se nikol nisem trudila kuhat kot njegova mama.... pa sej to niti ni nikol zahteval/želel.

je bla pa druga štorija. Preden sem začela delat sem približno 1 mesec kuhala kosilo za naju in njegova starša (fotr, mat)... v bistvu je bil bolj "problem" fotr glede hrane. On je pač navajen že 30 let iste kuhinje... jst se niti slučajno nisem imela namena trudit kuhat kot njegova žena. IPB Image

- Nikol nisem nič ocvrla, ker tega ne maram in ker rada zdravo jem (on bi itak imel vse neki mastno) rolleyes.gif
- Nisem nikol dala kuhanga krompirja v solato, ker mi je to res fuj (in vedno stresem krompir iz vilce, kadar ga nabodem v solati rolleyes.gif )... on si solate brez krompirja ne predstavlja IPB Image
- Za prilogo sem velik raj delala riž (njegov fotr je mentalitete, da more bit vsak dan krompir na mizi, v kakršnikoli obliki že IPB Image)... zato že mal iz principa nisem krompirja vključila v meni (vsak dan).. ker mi je to mim biggrin.gif

- Mat od lubija vedno nardi najmanj ene 2 različni prilogi... ne vem sicer zakaj, da se slučajno (mogoče) ne bi zgodil, da kater kerega nebi maral... no men je to izguba cajta, sploh ker veš, kaj kdo ne je (in 2 prilogi nardiš pol recimo samo če veš, da kdo česa res ne je, a ne IPB Image )

  • 0
Posted Image

#57 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 31323 posts
  • Location:Primorska

Posted 08 February 2006 - 08:20 AM

No, nekako v tem smislu je bilo tudi pri nama, problem je bil samo v kuhi in hrani torej.
Za bivšega tud kosilo ni bilo "ta pravo", če ni bilo sestavljeno iz mesa (v kakršnikoli obliki), najraje je imel, če je bil zraven še krompir. twisted.gif
Men se pač enostavno ni dalo ubadat s tem, kaj bom naslednji dan skuhala, da bo njemu prav in za to porabila po več ur, ker je pol takoj začel kej sikat čez jed, če ni bilo po tradicionalnem, ma..adijo pamet.
men je bilo važno, da se nekaj naredi na hitro in okusno, kar je vsekakor mogoče.
Zdej, ko opažam, kako iste poglede na tovrstne zadeve imava s sedanjim tipom, kar verjet ne morem, da tud taki obstajajo.. biggrin.gif
  • 0

#58 Errol

Errol

    Sugga daddy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18075 posts
  • Gender:Male
  • Location:Errolov brlog v Banana Republic

Posted 09 February 2006 - 08:38 AM

Jutrooo. :sleepy4: Zgoraj sem se pritajeno delal norca iz Ojdipovega kompleksa. Ne vidim se v teh zgodbah. Razmišljam, zakaj je toliko neuspelih zvez, ma to ne spada v tole rubriko. Kje je hudičev advokat?
  • 0

#59 Tanjci

Tanjci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2899 posts
  • Location:Celje
  • Interests:stvari na tem forumu

Posted 09 February 2006 - 08:18 PM

QUOTE(_M_)
Za bivšega tud kosilo ni bilo \"ta pravo\", če ni bilo sestavljeno iz mesa (v kakršnikoli obliki), najraje je imel, če je bil zraven še krompir. twisted.gif

men je bilo važno, da se nekaj naredi na hitro in okusno, kar je vsekakor mogoče.

ja tega tvojga bivšega je defenitivno cajt povozil rolleyes.gif

jst pridem dam ob 17h-18h. Itak jem v službi, tko da doma se pri nama zdej sploh ne kuha. V glavnem lifestyle je zdej čist drugačen, da razen čez vikend res skor ni cajta za neka ne vem kaj kosila.

Po drugi strani se mi zdi stran vržen tud vikend, če more ženska cel dopodne previset v kuhni, da priprav kosilo z ene 5-7 jedmi, ki se itak pojejo v 20 minutah ermm.gif: beda... jst hočem met neki od vikenda!

  • 0
Posted Image

#60 Errol

Errol

    Sugga daddy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18075 posts
  • Gender:Male
  • Location:Errolov brlog v Banana Republic

Posted 10 February 2006 - 08:43 AM

Hja, to je to, Tanjči, ne rečem, da nimaš na svoj način prav. Jaz gledam na to drugače. Meni prav paše, če se pripravi kosilo ali večerja z več hodi. Ni važno koliko, da je 5-7 hodov, važno je, da tisti, ki kuha v tem uživa. In uživa še dalje, ko se zberejo družina ali prijatelji okoli mize in to ni samo zadovoljevanje potrebe po kalorijah, ampak je tudi druženje. Hm, saj lahko gremo v restavracije in gostilne, z mojo družbo smo ugotovili, da če se vzamemo skupaj, naredimo veliko bolje kot v večini lokalov. V bistvu pa ni važno, kaj ješ, važno je, da je okusno in da je druženje prijetno za vse. V nedeljo gostim frende, ki so si zaželeli pečenega piščanca in krompir. Nič ekstravagantnega, ma z dobrim vincem bo fajn. Pol pa še kavica in sladoled v dnevni sobi. Na srečo so izumili pomivalni stroj........... biggrin.gif
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users