Jump to content


Photo

Japonska


  • Please log in to reply
81 replies to this topic

#41 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 06 August 2015 - 05:04 PM

Smo pa pikolovski, hahahaha.  :P  Srna, srne, srnjak, srnjaki. Množina, edina. Važno, da vsi vemo za kakšno žival gre, a ne? :P :lol:

 

 

So pa vrsta Cervus nipponče te že zanima katere vrste so. :wink:

 

 

No, da nadaljujem....

 

Na poti iz Nare, se na obronkih Kyota nahaja meni najljubši tempelj, ki sem ga obiskala na Japonskem: Fushimi Inari-Taisha. Posebnost tega tempeljskega kompleksa so oranžna tori vrata, ki se v neskončnih tunelih vijejo vse do vrha hriba/gore. Vmes so postavljeni miniaturni templji, bolj ali manj porasli z mahom in ovešeni z miniaturnimi obeski tori vrat. 

[attachment=8841:DSC_0149_2.JPG]

Midva sva bila tam v poznih popoldanskih urah, ko se je že pričelo večeriti. Na najino srečo čas, ki sva ga izbrala za obisk ni čas, ko tempelj obišče največ turistov, zato sva na nekaterih odsekih lahko uživala v hoji skozi tunele povsem sama. V večerni svetlobi je bila atmosfera prav čarobna. 

[attachment=8842:DSC_0199_2.JPG]

 

Na 11. dan najinega potovanja po Japonski sva se odpravila v Himeji, mesto pb. 45 minut oddaljeno od Kyota, kjer se nahaja eden bolje ohranjenih gradov na Japonskem. Nedavno nazaj so zaključili z njegovo obnovo in tako sva ga lahko občudovala v vsem sijaju.

Seveda sva šla tudi v notranjost. Na vhodu v notranje prostore gradu sva se morala sezuti in sva grad raziskovala s čevlji v vrečki. Notranjost je bila veliko bolj pusta kot zunanjost. Lesena in preprosta. Sva bila kar malce razočarana nad njo.

[attachment=8843:DSC_0395.JPG]

Ker je Himeji izjemno ohranjen primerek japonskega gradu (velika večina gradov je bila namreč porušenih in nato na novo zazidanih v istem slogu), ga je UNESCO vpisal na svojo listo kulturne dediščine. 

 

V neposredni bližini gradu se nahaja tudi nekdanja rezidenca samurajev: t.j. hiša z čudovitim vrtom in ribnikom. Meni je bil ta vrt eden najlepših kar sem jih imela možnost obiskati na Japonskem. 

[attachment=8844:DSC_0448_2.JPG]

 

Po ogledu, sva se odpravila do Osake, drugega največjega mesta na Japonskem. Tam sva si ogledala akvarij, ki je bil eden boljših akvarijev, ki sem jih kdaj obiskala. Obisk pričneš na površju večih gromozanskih akvarijev, v katerih je ustvarjen ekosistem različnih delov Pacifiškega obroča. Na gladini tako lahko občuduješ živali, ki živijo na površju, medtem ko se počasi spuščaš v nižje dele akvarija, pa lahko vidiš iste živali kako se obnašajo pod vodo oz. kako živijo v sožitjo s tistimi živali, ki živijo v globini. Zanimiv in poučen koncept. Pa še živali imajo na tak način veliko večji življenjski prostor kot v običajnih akvarijih.

[attachment=8845:DSC_0554_2.JPG] 

 

V zadnjem delu akvarija stoji velik in plitek akvarij, kjer plavajo morski psi in ?morski listi? (nisem ziher ali sem prav poimenovala to žival), ki se jih lahko dotakneš. Seveda si moraš najprej dobro umiti in razkužiti roke, nato pa prebrati vsa navodila kako ravnati z njimi, šele nato ti dovolijo da se jih dotakneš. Midva sva se jih in je bilo ful dobro. Morski pes ima presenetljivo trdo kožo, medtem ko je drugo bitje na otip kot želatina. :woot:

[attachment=8846:DSC_0609_2.JPG]

 

S tem se je obisk akvarija zaključil. Odpravila sva se v središče Osake, v Nambo. Tam sva se sprehodila po ulicah, se slikala pred slavnim reklamnim panojem Glico Man na Dōtonboriju, zavila v par trgovin in že je bil čas, da se odpraviva nazaj proti najinemu hotelu v Kyotu. 

[attachment=8847:DSC_0612_2.JPG]

 

Naslednji dan sva se odpravila nazaj proti Tokiu. Shikansen je spet upravičil svoj sloves in nas v dobrih dveh urah pripeljal v nekaj več kot 500 km oddaljen Tokio. Uspešno sva zmanevrirala najine kovčke skozi gnečo na podzemni in poiskala najin hotel. Tam sva odložila stvari, se preoblekla v kopalke in se zrelaksirala v hotelskem bazenu. Nato sva se odpravila na večerjo, po večerji pa še na Tokyo Skytree, 634m visok stolp - najvišji komunikacijski stolp na svetu. Obiskovalci se lahko povzpnejo na dve razgledni ploščadi: prvo na 350m in drugo na 450m. Že iz prve je fenomenalen razlged na Tokio, iz druge pa je še boljši.

[attachment=8848:DSC_0640_2.JPG]

V bistvu šele, ko vidiš Tokyo iz višine, dojameš kako ogromna urbana džungla je to mesto. Midva sva bila na stolpu v večernih urah, tako da sva bila priča neštetim lučem, ki jim ni bilo konca. Povrh vsega je svetila še polna luna, ki se je čudovito odsevala v morju.

[attachment=8849:DSC_0783_2.jpg]

Sicer je vstopnina na Tokyo skytree kar zasoljena, vendar je razgled iz vrha vreden vsakega centa. 


  • 2

#42 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 06 August 2015 - 05:23 PM

Predzadnji dan sva bila že precej izčrpana od tempa potovanja, zato sva ga preživela ležerneje. Za zajtrk sva se znova srečala s prijateljem, nato pa sva želela obiskati še owl cafe. Tega sva sicer zlahka našla, vendar sva ugotovila, da se rezervacija termnov začne šele čez eno uro. Ker nama čakanje pred stavbo ni dišalo, sva se sprehodila po četrti. V slabe pol ure, ko sva se vrnila do stavbe, se je pred vhodom nabrala dolga kolona turistov. Ker nama res ni bilo do čakanja in ker kljub čakanju po informacijah z interneta, v bar dnevno spustijo samo omejeno število ljudi, sva si dejala, da bova prihranila obisk za naslednjič, ko bova v Tokiu. 

 

Odpravila sva se nazaj na Shinjuku, kjer sva opravila še zadnje nakupe souvenirjev za domače in kjer sva si v blagovnici v stilu londonskega Harrodsa in pariškega Gallerie Laffayette na oddelku s prehrano nabrala najrazličnejših jedi, ki sva jih nato odnesla s seboj in pojedla kar v najini hotelski sobi. 

 

Po obilnem obedu sva se sprehodila še do Metropolitan Government Building.

[attachment=8851:DSC_0837_2.jpg]

 

V najvišjem nadstropju so uredili razgledno ploščad na katero je vstop prost. Tako sva videla Tokio iz višine še v dnevni svetlobi. Sam razgled sicer ni tako dober kot iz Tokyo Skytree-ja, saj je stolpnica nižja, poleg tega jo obkroža več enako visokih stolpnic in zato nimaš pravega občutka višine. Kljub temu pa je razgled dober. Lahko tudi tukaj vidiš kako ogromen je Tokio.

Žal je medtem, ko sva bila gor pričelo deževati in vidljivost se je kmalu drastično poslabšala, zato sva se vrnila nazaj v hotel, kjer sva počasi pričela s pakiranjem. 

 

[attachment=8850:DSC_0800_2.JPG]

 

Zadnji dan sva tako samo pobrala kovčke, poravnala hotelski račun in jo mahnila proti letališču. Na letališču sva si privoščila še zadnji suši, nato pa je bil počasi čas za odhod. 

 

 

 

No, splošni vtisi so o Japonski so fenomenalni. Je res čudovita država, s bogato kulturno dediščino. Čista, urejena. Ljudje so noro prijazni in vljudni. Kljub temu, da ful slabo govorijo angleško, se trudijo in rišejo, kažejo z rokami in nogami. Prav užitek je bil potovati po takšni državi. 


  • 4

#43 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12105 posts
  • Gender:Female

Posted 06 August 2015 - 05:57 PM

Kalypso :wub: Čudovito poročilo, prav odpelje te zraven na Japonsko. Kje ti je bilo pa najbolj všeč?


  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#44 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 06 August 2015 - 06:43 PM

V zadnjem delu akvarija stoji velik in plitek akvarij, kjer plavajo morski psi in ?morski listi? (nisem ziher ali sem prav poimenovala to žival), ki se jih lahko dotakneš.

attachicon.gifDSC_0609_2.JPG

 

:lol: :lol:

da ne bomo spet pikolovski, ampak c'mon :D Ta "druga bitja" so skati, in nikakor ne morski listi, katerega ti servirajo na krožniku ponavadi.


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#45 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 06 August 2015 - 07:17 PM

Ja sorry no. Se nisem mogla spomnit kako se imenujejo, nisem pa šla googlat. :oops: Hvala za razjasnitev. Še dobro, da imamo tako pametne in razgledane soforumašice, ki imajo odgovor na vse nejasnosti. :wink: :P

 

 

Kalypso :wub: Čudovito poročilo, prav odpelje te zraven na Japonsko. Kje ti je bilo pa najbolj všeč?

Hvala Hevea! :) Težko reči. Več stvari. Templji, prijaznost in spoštljivost ljudi, opice, hrana, čistoča, japonski wc-ji, Tokio kot mesto samo.... toliko dobrih stvari, da se težko odločim samo za eno. Japonska je res nekaj posebnega. :)


  • 0

#46 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25330 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 06 August 2015 - 11:11 PM

Super, Kalypso, hvala za porocilo! :) 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#47 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 09 August 2015 - 03:22 PM

Kalypso, hvala za poročilo! Vse izgleda super, komaj čakam, da grem še jaz :woot: , je že kar nekaj časa na wishlisti. :)


  • 0
Viens, reste ici!

#48 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 10 August 2015 - 01:06 PM

Hvala punci. :)


  • 0

#49 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 23 September 2015 - 11:17 AM

27 things you learn as a tourist in Japan :lol:


  • 0

#50 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 08 October 2015 - 04:44 PM

18 must eats when traveling around Japan yummy.gif


  • 0

#51 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 18 November 2015 - 09:16 PM

18 Things Japan Has That The Rest Of The World Desperately Needs


  • 0

#52 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 01 June 2016 - 06:38 PM

  :love:


  • 0

#53 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 14 July 2016 - 10:48 AM

tumblr_o6hzklgQ4h1s9vky5o1_1280.jpg


  • 0

#54 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 11 January 2018 - 01:46 PM

Jaaa jaz tudi gledam. Mene tudi vlece Indonezija, gledam kam bi sla na porocno potovanje. Zadnjic sva gledala dokumentarec o Japonski in bila cist navdusena pa me je minilo ko sem vidla cene :P

Japonska je TOP! Pri meni je menda med top 5 najljubših držav. Fenomenalna hrana. Bolj prijaznih, vljudnih in srčnih ljudi kot so Japonci še nisem srečala. Vse je urejeno do potankosti. Čisto. Čudoviti templji in parki. Javni prevoz je urejen v nulo. Jo toplo priporočam.

Kar se pa tiče stroškov, meni se ni zdela pretirano draga - nič kaj dražja kot je npr. London. Se mi je zdel npr. Singapur dražji.


  • 0

#55 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10715 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 11 January 2018 - 02:01 PM

Kva sem ti fovs no.
  • 0

#56 _Mayckica_

_Mayckica_

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3140 posts
  • Gender:Female
  • Location:Bled

Posted 11 January 2018 - 07:56 PM

Verjamem da tam ni tako drago, ampak je treba pridt tja. Pa najraje bi sla na vodeno potovanje ker se mi zdi da na tak nacin ful odneses in izves stvari, katerih ce potujes sam ne (zgodovina, legende, geografija...)
  • 0
Dance...when everything is falling apart, and you have nowhere to go, just turn on the music and let you feelings flow

#57 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10715 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 11 January 2018 - 08:05 PM

Če sam potuješ, si za moje pojme veliko več zapomniš, ker spremljaš pot od a do b in sam načrtuješ, o geografiji in zgodovini pa sam prebereš v vodniku in izluščiš, kar te zanima. Kot da si zapomniš vse, kar vodič trobezlja? ;)

Sem pred leti gledala karte do Tokya in so bile 800€, pa je bila redna linija, sploh ne kakšna akcija.


  • 0

#58 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 12 January 2018 - 12:42 AM

Glede vodenih potovanj se kar strinjam s Frido. Pri samem načrtovanju potovanja zagotovo bolje osvojiš geografijo kot če nekdo pripravi potovanje zate. Kar se pa tiče razlage na licu mesta pa mislim pa, da pa ni razlike ali prebereš papirnati vodič, poslušaš popotniški podcast ali poslušaš razlago človeka. V prvi meri stvar vsakega posameznika in njegovega interesa koliko odnese od te razlage. Na koncu koncev se tudi, če potuješ v lastni režiji lahko udeležiš vodenih tur po mestih in znamenitostih. 

Organizirane ture so res bolj komot kot če moraš vse organizirati sam, ampak se mi Japonska res zdi država, ki je varna in kjer je tako enostavno potovat naokoli, da se mi zdi res je škoda da bi šel tja v organizirani skupini. Ko si del skupine, si kar nekako izoliran od okolice in s tem se močno zmanjša možnost spontanega pristnega stika z lokalci, ti stiki pa so ponavadi prav tisti, ki so najbolj zapomnjivi. 

Leti pa se dobijo že zelo ugodno. Midva sva takrat letela za manj kot 500 CHF, zdaj so pa cene mogoče malenkost višje. Let z enim postankom iz Ljubljane in bližnjih letališč lahko BP dobiš že za cc. 500 EUR. 


  • 0

#59 Buggy

Buggy

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5068 posts
  • Gender:Female

Posted 12 January 2018 - 05:40 AM

Pa dovolj dobro razumejo anglesko, da se lahko zmenis osnovne stvari?
  • 0
Seduce my mind and you can have my body.
Find my soul and I'm yours forever.

#60 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25330 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 12 January 2018 - 05:49 AM

Kalypso, kako izgleda popotniški podcast in kje to najdeš? Sliši se zanimivo!
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users