Jump to content


Photo

Mozolji zaradi KT?


  • Please log in to reply
112 replies to this topic

#41 pika

pika

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 766 posts
  • Location:Novo mesto
  • Interests:glasba

Posted 31 August 2005 - 01:24 PM

jaz sem sla iz Diane 35 na Harmonet,menda niso tok mocne in prav tako upam,da se mi ne bodo spustil mozolcki cry.gif
  • 0

#42 Blondi

Blondi

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2929 posts
  • Location:Mb
  • Interests:dajanje neumesnih pripomb,onaniranje, poizkušanje različnih znamk pira

Posted 01 September 2005 - 09:47 PM

Sem komaj zdaj odkrila to temo...

Nadi, jaz mam popolnoma enake probleme po prenehanju jemanja KT diane 35 že 3 leta.Poskusla sem z zdravljenjem pri dermatologu, kozmetičarko, zdravljenje z AHA kislinami in vsem možnim....Pomagalo mi je (za odtenek) samo mesečno čiščenje pri kozmetičarki. Zdaj je moj obraz poln brazgotin in sprijaznjena sem z katastrofo, ki jih pripisujem KT.Prej je bila moja koža podobna dojenčkovi ritki.Nihče več me ne prepriča, da začnem spet jemat to kemijo.

Resnica je,da KT katerekoli škodijo, ene bolj druge manj..Prav tako je odvisno od organizma kako se odziva, nekaterim dekletom ne škodujejo praktično nič, drugim zelo...Ampak dejstvo je da je število rojstev treba nekako uravnavati in tako so negativne posledice pogosto zamolčane.
Žal!
  • 0

#43 Ka

Ka

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 628 posts

Posted 02 September 2005 - 07:34 AM

ma pol imamo večinoma vse težave z mozolji po prenehanju jemanja Diane 35?!
se mi je že zdelo, da se je samo meni zgodila ta katastrofa....
  • 0

#44 Eni

Eni

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 130 posts

Posted 02 September 2005 - 08:09 AM

Nisem brala cele teme. Jaz sem tudi jedla Diane, ravno zaradi kože. Koža se je popravila, zato sem jih zamenjala z malo lažjimi, Logest. Moja kolegica je ravno tako jedla Diane, koža se jih je izboljšala za 100%, vendar jih je po 1 letu nehala jemat in ima zdaj slabšo kožo kot prej. Tako da če sklepam po postih, tabletke učinkujejo na kožo le v času jemanja tabletk, torej jih moraš neprekinjeno jemati. Vsaj par let, oziroma dokler koža že itak zaradi staranja začne proizvajat manj loja. Vprašanje pa je, do kdaj... Nisem zdravnik, le sklepam. Nauk zgodbe je torej: ne začni z Diane, če jih ne misliš jemat vsaj 10 lali celo več let? Ali kaj? Sicer si boste še dodatno z* hormone? Kriza... Če je tako, zdravniki sploh ne bi smeli tako zlahka predpisovat te tabletke.
  • 0

#45 Ka

Ka

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 628 posts

Posted 02 September 2005 - 08:14 AM

ja, sej jaz sem tudi imela fantastično kožo med jemanjem. in tudi predpisane so mi ble kot izjemno lahke tablete, blabla...
sicer se mi zdi, da vsem rečejo da so predpisane tablete lahke.
  • 0

#46 vilina

vilina

    sramežljivec

  • Člani
  • 8 posts

Posted 07 September 2005 - 04:43 PM

kaj pa mnenje o logest tabletkah? ali so mocne? se ti po prenehanju le teh tudi pojavijo mozolji?
  • 0

#47 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 07 September 2005 - 04:51 PM

Logest niso kot Yarina in ne vsebujejo hormonov, ki pomagajo k lepši koži.
Pri uporabi Logesta se ti lahko zgodi karkoli - lahko mozolje dobiš, ko jih začneš jemati, lahko tudi po prenehanju - s hormoni nikoli ne veš kako in kaj. (jaz sem z Logestom dobila ogromno, ampak res ogromno celulita).
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#48 vilina

vilina

    sramežljivec

  • Člani
  • 8 posts

Posted 07 September 2005 - 04:56 PM

celulit...ojoj te nadloge pa si res ne zelim sad.gif sedaj jih jemlem ze kaki dve leti in nisem opazila kaksnih drasticnih sprememb...po koliksnem casu pa se problemi pokazejo?
  • 0

#49 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 07 September 2005 - 04:57 PM

Odvisno je od človeka do človeka. Meni se je kar hitro poslabšalo stanje glede celulita (zdaj jih jemljem že 3 leta).
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#50 ŁabeŁŁa

ŁabeŁŁa

    sramežljivec

  • Člani
  • 29 posts

Posted 07 September 2005 - 07:40 PM

Meni se je pojavilo ogromno celulita! sad.gif Sicer nevem čemu naj to pripisujem, ampak vrjetno je kaj na tem ne... Zdaj pa nevem kako se ga naj znebim, kr je groznoooo. Jemljem jih že približno 2 leti.
Razmišljam, da bi naredila kakšno 2 mesečno ali 3 mesečno pavzo. To je baje priporočljivo, ne?! Ali ni?
  • 0

#51 levck

levck

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3194 posts
  • Location:Živalski vrt

Posted 07 September 2005 - 08:08 PM

hmm...jst bom zdej iz logest saltala na diane 35...mogoce bom mela pol mal mn mozolckov!?
Sam ne vem ce se splaca zarat tega..ker ene zlo jamrajo da se po diane 25 zredijo..ginekologinja je rekla da je cist odvisno da ene se pr diane 35 druge pr logest itd...
za yarino pa ne mislm dodatno placevat.
  • 0

#52 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3724 posts
  • Gender:Male

Posted 07 September 2005 - 08:13 PM

No bom še jaz tukaj vprašala.....
Jaz jemljem KT Celest in sem z njimi zelo zadovoljna...baje naj bi bile med blažjimi. Zdaj pa kaj to s celulitom drži? ker meni se je kr povečal v tem letu ko jemljem KT., pa nisem vedela kaj je temu vzrok... No jaz upam, da bo šel s telovadbo dol, čeprav rahlo dvomim ermm.gif

Jemlje katera Celest in kakšne so vaše izkušnje?
  • 0

#53 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 08 September 2005 - 06:51 AM

Tudi Cilest so lahko vzrok za celulit. S telovadbo niti ne bo šel dol - moraš pač nehati jemati tabletke, potem bo lažje boriti se proti njemu.
Labella, lahko narediš nekaj mesečni premor. Ni nič narobe.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#54 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23872 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 08 September 2005 - 07:07 AM

QUOTE(lejck)
hmm...jst bom zdej iz logest saltala na diane 35...mogoce bom mela pol mal mn mozolckov!?
Sam ne vem ce se splaca zarat tega..ker ene zlo jamrajo da se po diane 25 zredijo..ginekologinja je rekla da je cist odvisno da ene se pr diane 35 druge pr logest itd...
za yarino pa ne mislm dodatno placevat.


Evo samo en nasvet, da se ti ne zgodi, kar se je meni !
Jaz nikoli nisem imela kože, ki naj bi bila nagnjena k aknam (imam zelo suho kožo).
Več let sem jemala Diane 35 in nehala sem jih jemat pred približno 4 meseci. In takoj po prenehanju so se mi pojavili kao "akne" po celem hrbtu in dekolteju. Ko sem šla k zdravnici je ugotovila, da to niso akne ampak eni hormonski ispuščaji in mi dala eno kremo. In še vedno jih imam.
Skratka, te Diane 35 tablete so menda full močne in to da se boš zredila, mislim da je še najmanjši problem. Jaz priporočam, da vzameš kakšne nizko hormonske, saj imam jaz še vedno velike probleme s čiščenjem telesa od vseh hormonov, ki sem jih dobila v teh letih!

LP
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#55 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 08 September 2005 - 08:57 AM

Se strinjam. Skoraj vse, ki so jemale Diane, so po prenehanju jemanja dobile na kupe mozoljev.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#56 ewwwa

ewwwa

    sramežljivec

  • Člani
  • 10 posts

Posted 08 September 2005 - 10:38 AM

jst sm tut dubla najprej na recept diane35 pa sem kar hitr prešaltala, ker sem tko zlo spremenila vedenje (agresivna in depresivna za znort) pa še čutla sem da se mi prou nabirajo kg po njih! Uglavnem to sm rekla tut gin.pa me je gledala kt da sm mal pr... in kao da niso sploh tko močne in ni razlik-ja valda... moja kolegica se je zredila ko pujs po njih(min 10kg),koža se ji je popravla-pol nehala jemat in spet kriza... jst mam zdej že 2leti cilest in je kt da neb nč jemala-klinc je edin če pozabm tablet ker takoj dobim rdečo(kar se pri diane ne zgodi-dokaz kolk močnejše so)...glede celulita pa bi rekla da pazi prehrano in gibanje-od tablet ga jst nisem dubla-ga ma pa zato ta moja kolegica ogromno...prav vidno...mogoče od diane,sam spet ona je skos piškotke,čips,evrokrem,čokolade,uglavnm nasploh en sam OH pa vsega boga medtem ko jst takih stvari ne jem nikol in ful pazm (pr men na jedilniku so sadje,kosmiči,ribe,riž... in velik vode). No po pa ugibimo pol od kje ga je dubla...
  • 0

#57 ewwwa

ewwwa

    sramežljivec

  • Člani
  • 10 posts

Posted 08 September 2005 - 11:14 AM

aja pa še neki glede mozoljev...ta prav gel + krema delajo čudeže+ mal globji popravek pa tablete b kompleks kar še babice vejo da ta vitaminček poprav naše mozole (kvas je men preogaben da bi ga kr tko pojedla) in pa glavo nad paro od kamilc
  • 0

#58 vilina

vilina

    sramežljivec

  • Člani
  • 8 posts

Posted 08 September 2005 - 11:38 AM

ewwwa: k si napisala da cim pozabs eno tabletko takoj dobis menstro...po kokm casu pa nej bi jo prblizn dubu normalno? vem da je normalno vse kar je v roku enga tedna sam vseen. jst jo ponavad dobim po 4 oz 5 dneh...pa se mi to zdi kr mal pozn.
  • 0

#59 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3724 posts
  • Gender:Male

Posted 08 September 2005 - 12:18 PM

QUOTE(vilina)
ewwwa: k si napisala da cim pozabs eno tabletko takoj dobis menstro...po kokm casu pa nej bi jo prblizn dubu normalno? vem da je normalno vse kar je v roku enga tedna sam vseen. jst jo ponavad dobim po 4 oz 5 dneh...pa se mi to zdi kr mal pozn.


Jaz jo vedno dobim 4 dan po prenehanju in to zjutraj med 7 in 8 uro biggrin.gif Je res neverjetno, da je tak pošlihtana...jaz pa lepo pripravljena smile.gif

Kar se pa tiče pozabljene tabletek. Jaz sem jo enkrat pozabla vzet in ker nisem vedal, da lahko v tem primeru pač naslednji dan vzameš dve hkrati potem dobla mestruacijo čez 4 dni. Pred kratkim sem tudi pozabla vzet tableto in jo potem redno vzela naslednji dan skupaj s tisto, ki je bila na vrsti in nisem dobla menstre.

LP
  • 0

#60 pika

pika

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 766 posts
  • Location:Novo mesto
  • Interests:glasba

Posted 08 September 2005 - 12:45 PM

QUOTE(lejck)
hmm...jst bom zdej iz logest saltala na diane 35...mogoce bom mela pol mal mn mozolckov!?
Sam ne vem ce se splaca zarat tega..ker ene zlo jamrajo da se po diane 25 zredijo..ginekologinja je rekla da je cist odvisno da ene se pr diane 35 druge pr logest itd...
za yarino pa ne mislm dodatno placevat.


jst sm pribizno 2 leti jemala diane 35 in ko sm se odlocila za premor,sem postala vsa mozolasta,kljub temu,da nisem imela niti v puberteti nikakrsnih problemov.Da se mi je stanje izbolsalo sm spet zacela jemat diane 35,in sedaj po enem letu sm se odlocila,da presaltam na kaj bol "neznega" in sem dobila Harmonet.
Se pa po Diane nisem zredila niti za kilo...
Torej povzetek,kar sem hotla povedat:ce nimas res velikega problema z aknami-ogromnega,ne it na te tablete,je se dosti drugih.

LP,Pika
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users