Jump to content


Photo

Filozofska fakulteta v Ljubljani - vprašanja o študijskih programih


  • Please log in to reply
465 replies to this topic

#41

  • Guests

Posted 27 January 2007 - 04:41 AM

Profesor za dramo je tudi meni najljubsi izmed vseh in je res uuuuaaaaaa, zakon!!! Eden redkih ljudi, ki se mi vidi, da ma res rad to, kar predava!!
  • 0

#42 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12116 posts
  • Gender:Female

Posted 27 January 2007 - 05:21 PM

Hm, a se lahko tu not vštulim še z drugimi jeziki? smile.gif

Jst sm že skoraj odločena namreč za dvopredmetno ang in jap, ampak me vsi blazno strašijo, da je to blazno pretežko, da ni šans, da nardim, da je preveč, da če sm zmešana, da ang znajo itak vsi, da je jap brezveze... In potem čujem še da jih nardi blazno malo letnik in zgodbe o ljudeh ki pustijo pred brucovanjem in me prime želja po kvalitetnem harakiriju. Tko da če ma kdo kršne bolj realne podatke, da študira kej od tega oz pozna koga ko študira itd ali ve karkoli!

Blaah, grozno je zbirat študij sad.gif
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#43 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 27 January 2007 - 05:25 PM

Hevea, najbolš da se odločiš sama. Če ti angleščina leži, če si vestna pri učenju, potem bo šlo. Te zgodbice pa itak o vsakem faxu širijo, kr neki. Sploh se ne ozirat! Izberi nekaj, kaj imaš rada in potem bo kul smile.gif Japonologija je pa itak zakon ;)
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#44 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29183 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 27 January 2007 - 05:30 PM

QUOTE(Ana @ 26. 1. 2007 - 22:32) View Post

Kaj pa če vzameš dvopredmetno, bi se dalo kombinirat z novinarstvom al pa s čim podobnim (stiki z javnostmi) ? Oprostite moji nevednosti, ampak bi se rada malo pozanimala. smile.gif


pri dvopredmetnem študiju lahko dejansko vzameš katerikoli 2 smeri študija na katerihkoli fakultetah - v glavnem, kar ti srce poželi - samo se znajo urniki fejst prekrivat, še sploh, če maš en faks na enem koncu mesta, drugega pa na drugem.

  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#45 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 27 January 2007 - 05:35 PM

Kokr pa jst vem, ne morš kombinirat FF in FDVja. Že tko so ukinli, da npr. študiraš novinarstvo in zraven en jezik na FF, dvomim pa da bi potem lahko kaj takega.

Edino, če greš na vzporedni študij, kar pa zahteva ogromnooo energ., itak je pa tako (kot je Špela rekla), da se ti velikokrat urniki prekrivajo!
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#46 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29183 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 27 January 2007 - 05:36 PM

fajn se je, jasno o študiju pozanimat na info dnevih. sem dosti slišala, da je na angleščini porazno pri književnih predmetih (okorelost, nič novega, neki fosilni predavatelji po večini), da pa se pri jeziku kar dogaja. naj navedem en banalen primer bivše sošolke iz gimnazije, ki je šla angleščino študirat izključno zaradi tega, ker je imela dotični predmet vsa 4 leta 5 (pustmo zdej dejstvo, da ni znala konverzirat in bla od ušesa do ušesa napiflana zgolj slovnična pravila, ob strani) in kaj se je zgodilo? dete je bilo še pred začetkom semstralnih počitnic tako šokirano nad tem, da more tut knjige brat v abgleščini in da majo zaraven še ke eno blesavo književnost, da je naslednje leto prebegnila .... hm, kam drugam kot na FDV. rolleyes.gif twisted.gif
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#47 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12116 posts
  • Gender:Female

Posted 27 January 2007 - 06:34 PM

Hvala za odgovore!
No, malo ste mi dvignilemoralo kr jst z največjim veseljem berem tudi knjige v angleščini in mi to ni prevelik problem smile.gif
Na informativnih pa se mi zdi da vsi bolj reklamo za svoje študije delajo ipd.
Amapk jst se tolažim s tem da uni ki ne nardijo večinoma niso resni al pa so zbrali slab študij (kar jst upam da nisem) itd. in tudi sm navajena delat dosti stvari, ker delam že zdej vzporedno srednjo glasbeno, tko da prevelik šok vseeno ne bi smel bit. Upam!
Vseeno pa z veseljem slišim še kakšno mnenje izkušenega študeta! tongue.gif
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#48

  • Guests

Posted 27 January 2007 - 07:08 PM

Lahko studiras dvopredmetno na dveh razlicnih faksih, zdaj ko se uvaja bolonjska reforma, je to se sploh zazeljeno, kao interdisciplinarno sodelovanje...
Js mam ogromno sosolk, ki majo prav to kombinacijo, knjizevnost in novinarstvo, pa se je vsem ful fajn poklapalo..kar se ti pa prekriva pa tut ni panike, na knjizevnosti skoraj pri nicemer ni obvezna udelezba.

Drugac pa glede kombinacij: tk ko je rekla Spela, se da kombinirat skoraj z vsem, blazno dobro se popvezuje s filozofijo, sociologijo kulture ali pa kakim jezikom.. veliko skupnih tock ma tut s slovenscino, samo tisti s to kombinacijo so pa glede branja in posledicno pomanjkanja prostega casa precej ful obremenjeni. Je sicer res, da se da veliko izpitov nardit, brez da bi prebral eno samo knjigo iz seznama literature, samo z zapiski iz predavanj, samo saj hodis na faks zato da bos cimvec odnesel in se naucil, ne pa zato, da izpite nardis po liniji najmanjsega odpora sam tolk da jih pac nardis. In ce dejansko beres, kar naj bi prebral, pa ce hoces brat poleg tega se kaj za sebe, je to dvoje kr zahtevna kombinacija.
Ne vem ce nima Spela prav tega? smile.gif
  • 0

#49 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 27 January 2007 - 07:24 PM

A ni rečeno, da je dvopredmetno novinarstvo ukinjeno? Ker če ni, bi jst zihr še eno stvar na FF vzela...
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#50 eve

eve

    trance chick

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10431 posts
  • Gender:Female
  • Location:Novo mesto

Posted 27 January 2007 - 09:24 PM

QUOTE(Špela @ 26. 1. 2007 - 21:26) View Post

[color=#993399]PK se splača vzet s kakšnim perspektivnim jezikom (no, sej v bistvu nič na humanistiki ni perspektivno, ker ne prinaša pridnih uradničkov, a ne smile.gif). včasih je bila samostojna smer študija PK, ne vem, če še obstaja. zaposlitev je tko tko - nam so nekaj trobili o založbah, pisanju literarnih kritik za medije ali pa akademska kariera, kej več baš ni. zato priporočam dvopredmetno, samo bodite pametni pri izbiri. smile.gif


Jao, men je tko bedno, ker skor vse, kar razmišlam za študij, ni služb oz. je bol tko-tko. huh.gif cry.gif Zdej sploh več nwem, kaj bi blo vredu, ker tud, če mi je neki ful všeč, morm gledat, za naprej, glede zaposlitve ( to nam vsi vcepljajo v glavo huh.gif )... Čist sm zmešana, čeprou se bom mogla resno odločt šele nasledno leto. Sam itak morš že prbližn vedt, kaj boš šel naprej zarad izbirnih predmetov na maturi.
  • 0
Never allow someone to be your priority while you're just their option.

#51 levck

levck

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3194 posts
  • Location:Živalski vrt

Posted 27 January 2007 - 09:26 PM

kokr jst vem, ne mors fdv-ja in ffja kombinirat, ker ff nima bolonskega sistema.
Se je pa VCASIH dal ja.

Tko so rekl na referatu FF.
  • 0

#52 redkvica

redkvica

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2250 posts
  • Gender:Female

Posted 27 January 2007 - 09:42 PM

ja lejck tako je. v letu 07/08 kombinacija ff in fdv ni možna. ko se bo pa ff zmigala in nardila bolonjsko bo spet možno. kdaj pa bo to ne vem ...
  • 0
If sometimes you feel yourself little useless, offended and depressed, always remember that you were once the fastest and most victorious sperm in your group!

#53 eve

eve

    trance chick

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10431 posts
  • Gender:Female
  • Location:Novo mesto

Posted 27 January 2007 - 09:51 PM

prej ko slej bodo to mogl nardit, ker Bolonjsko mrjo uvest vse fakultete do šol. leta 2009/10 (možn, d sm celo eno leto dodala, nism čist prepričana al je 09/10, al 08/09... hmm.gif mislm, d je ta kr sm ga napisala..)
  • 0
Never allow someone to be your priority while you're just their option.

#54 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13970 posts
  • Gender:Female

Posted 27 January 2007 - 11:29 PM

Eve, ne si pustit da ti tupijo kaj it študirat da bo perspektivno. Itak bi se morala pol usmerit v naravoslovje samo ne vem koliko koristijo državi ljudje, ki pri delu niso s srcem hmm.gif Kaj pa oni navsezadnje vejo(domnevam, da misliš na državo)kaj bodo rabil čez 10 let? Takšne prognoze niso ravno zanesljive. Bistveno je, da študiraš kar ti je všeč, v čemer se najdeš; služba pa, mah če so jo vsi pred tabo dobil jo boš ti tud! Prva verjetno ne bo sanjska, bo pa naslednja ali še naslednja.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#55 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45608 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 28 January 2007 - 12:20 PM

Po evinem postu sem ravno mislila napisat to kar je napisala Frčica. Kdo pa pravi, da bo ko boš končala študij enako stanje kot je zdaj. Študiraj nekaj takega, kar te veseli in ne nekaj po čemer boš potem imela službo. Ker če študraš nekaj kar te sploh ne zanima, dvomim da študij sploh končaš. Jaz sem se odločila za študij, ki me zanima in mi ni žal, kljub temu, da so me opozarjali, da potem ne bom dobila službe, ker nas je baje veliko preveč.
  • 0

#56 eve

eve

    trance chick

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10431 posts
  • Gender:Female
  • Location:Novo mesto

Posted 28 January 2007 - 01:54 PM

Mh sej vem. Mate čist prou. smile.gif K do pa res ve, kaj bo čez 6,7 let?! hmm.gif
Kalypso, ti zgodovino študiraš, ne? Sm razmišlala tud o zgodovini, sam dvopredmetno. Sam škoda je, ker če vzameš dvopredmetno, zgubiš staro nemščino (gotico) sad.gif to bi pa se učila...
  • 0
Never allow someone to be your priority while you're just their option.

#57 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29183 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 28 January 2007 - 03:13 PM

QUOTE(piko*biko @ 25. 1. 2007 - 22:01) View Post

lahko delas npr v kniznici


za v knjižnico delat vedno bolj jemljejo bibliotekarje, na žalost.

  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#58 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45608 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 28 January 2007 - 03:16 PM

QUOTE(eve @ 28. 1. 2007 - 13:54) View Post

Mh sej vem. Mate čist prou. smile.gif K do pa res ve, kaj bo čez 6,7 let?! hmm.gif
Kalypso, ti zgodovino študiraš, ne? Sm razmišlala tud o zgodovini, sam dvopredmetno. Sam škoda je, ker če vzameš dvopredmetno, zgubiš staro nemščino (gotico) sad.gif to bi pa se učila...

Jap. Enopredmetno v Mariboru.
  • 0

#59 eve

eve

    trance chick

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10431 posts
  • Gender:Female
  • Location:Novo mesto

Posted 28 January 2007 - 05:56 PM

Sm mislna d v Lj. No pa sej nima veze... Mah men so rekl, d je na zgodovini ful tko tipou in da se vsi ful grebejo... Če bom že šla zgodovino, bom šla dvopredmetno.
  • 0
Never allow someone to be your priority while you're just their option.

#60 Darla

Darla

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 443 posts
  • Interests:marsikaj

Posted 02 February 2007 - 03:27 PM

QUOTE(eve @ 28. 1. 2007 - 17:56) View Post

Mah men so rekl, d je na zgodovini ful tko tipou in da se vsi ful grebejo...


Prvič slišim, da se vsi ful grebejo na zgodovini biggrin.gif
Jst ti tud priporočam dvopredmetno, najbolje s kakim tujim jezikom (zarad službe pa to). Tak sm nardila jst in sem ful zadovoljna. Pri zgo me moti edino to, da je na enih temah fuuul poudarka, na drugih pa (skoraj) nič. Se moraš pa sam mal angažirat smile.gif
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users