Jump to content


Photo

Kje kupujete?


  • Please log in to reply
603 replies to this topic

#561 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30867 posts
  • Location:Primorska

Posted 20 January 2024 - 06:14 PM

Jaz imam že dolgo aplikacijo na tel.in vedno odprem tudi kupone za koriscenje ugodnosti.
  • 0

#562 Buggy

Buggy

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5071 posts
  • Gender:Female

Posted 20 January 2024 - 06:21 PM

Meni gre pa to ful na živce. Potem si res prisiljen imet ves čas telefon v rokah. Isto sem jim ta teden v Mullerju komentirala. Ni mi všeč to posiljevanje z aplikacijami. Pa itak ne štekam te fore, pač če češ imej 10 % dol ob sobotah in naj to velja za vse, kaj moram tam nek kupon kazat za to.


  • 0
Seduce my mind and you can have my body.
Find my soul and I'm yours forever.

#563 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17027 posts
  • Gender:Female

Posted 20 January 2024 - 06:25 PM

Se strinjam. Najboljš, da imamo 10 aplikacij še za to. Ne vem, če je to napredek ki ga želimo z digitalizacijo.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#564 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25346 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 20 January 2024 - 06:38 PM

Absolutno ne, kakšna neumnost je res to. Meni telefon že zdaj kdaj pojamra, da bi morala kaj pobrisal za bolj optimalno delovanje, pa imam res minimum aplikacij gor (slike in drugo je vse ločeno na SD kartici). Najbolj bo pa seveda prizadelo starejše z nizkimi dohodki.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#565 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26104 posts
  • Gender:Female

Posted 20 January 2024 - 10:29 PM

Ja, Spar ima to s kuponi z novim letom, nisem pa vedela, da ne smejo opozarjati. Koji k… . Videvam pa, da imajo vseeno na blagajni tiskane kupone in jih občasno komu skenirajo, še nisem ugotovila, po kakšnem sistemu. Zadnjič sem rekla, če ga moram pokazati (glede na to, da je nekomu pred mano poskeniral tiskan kupon) in je prikimal.

Tako preziram te kao neočitne kvazi premetene marketinške fore, da me kdaj prime, da sploh ne bi vstopila v trgovino.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#566 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82920 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 20 January 2024 - 10:36 PM

Hofer je ze pohitel z oglasi, da oni niso diskriminatorni do starejsih in drugih, ker so pri njih ugodne cene skos in brez kuponov. :D To je marketing, Planet. ;) Da rabis poleg kartice se digitalen/tiskan kupon, je pa strel v koleno.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#567 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26104 posts
  • Gender:Female

Posted 20 January 2024 - 10:56 PM

Jina, saj vem, samo mene na splošno moti sprenevedanje, ovinkarjenje in da se folk dela budalo, ko zastavim konkretno vprašanje (ravno Hofer to prakticira, nikoli nihče kao ne ve, zakaj ni zaloge nečesa in tudi ne, kdaj, če spet bo). Pri meni ta način povzroči nasprotni učinek. Cenim direktnost. Zadnjič sem naletela na eno iskreno trgovko, sem se ji prav zahvalila.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#568 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29026 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 21 January 2024 - 10:56 AM

V Merkatorju je bil najprej za vikend 25% popust na izbrani izdelek, potem so to prestavili na sredo, ker so za vikend uvedli 10% popust na celoten nakup. Kode so bile na magnetkih na hitrih blagajnah. Zdaj je za vikend ali ali, s kodami pa okoli hitrih blagajn leta en študent, ki ob tem še odpravlja napake in pomaga kupcem. Hitre blagajne niso več hitre, folk siten, ker mora čakat. Pa mislim, da popusti veljajo samo, če imaš pika kartico. Če jim je tak problem ta bogi popust ob cenah, ki jih imajo, pa bog pomagaj res.
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#569 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13802 posts
  • Gender:Female

Posted 21 January 2024 - 11:03 AM

Verjetno to imajo, ker spremljajo nakupovalne navade. Je pa tečno. Toliko trgovin, zapomnit si kdo ima kdaj popuste je zame že preveč.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#570 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16568 posts
  • Gender:Male

Posted 21 January 2024 - 12:04 PM

Da ne govorimo o tistih Lidlovih, ki so pa res samo v aplikaciji (v Sparu lahko celo iz kataloga izrezes, zato sem rekla, da kartica ni dovolj, moras imeti vedno brez izjeme zdaj se crtno kodo za vsak "popust") in celo na doloceno uro v dnevu 🙄 Ubogi ljudje, ki morajo gledati na vsak €.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#571 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15275 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 21 January 2024 - 01:34 PM

Na sparovi aplikaciji si naredis "list" nafakas gor stvari ki so na kupon in jih bos kupil in problem resen. A mi je nov sistem vsec? Ne. A lahko kej naredim? Tud ne.
Tiste ki pa nocte telefona pa skarje v roke pa kartico v zep.
Logicno je vse to z enim namenom - ce gledas letake obstaja vecja sansa da bos kupil se kaj kar ne bi.
To je pac namen.
Jaz se vedno ne bom sla v spar noben drug dan kot v petek.
  • 0
 

#572 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18222 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 21 January 2024 - 02:52 PM

Mislm da je namen predvsem, da prisilijo cimvec ljudi, da si nalozijo app in jih lahko potem bombardirajo s push notificationi. Podatke so tut prek kartic dobival. Najbolj problematicno je pa to seveda predvsem zarad starejsih, ki nimajo pametnih telefonov, pa tut letakov ne dobijo vsi. In lih oni bi jih vecinoma najbl rabl ane. Mi nimamo problema k mamo app ze od zacetka.
  • 0

After all this time?

Always.


#573 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25346 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 21 January 2024 - 03:38 PM

Ne vem, kak eksperiment je to, ampak res upam, da propade ta sistem. Pri nas pač skeniras kartico oz. kodo iz aplikacije, kjer imas shranjene kode vseh trgovin, in ti na blagajni pač odbije tiste popuste avtomatsko. To komplicirane na ta izdelek, na drugi izdelek, dan v tednu, letak ... Omg no. Točke in kar je še tega za razne dodatne akcije (za kakšne lonce, nože, kar pač je aktualno in da ni v tednu ponudbi) se avtomatsko zbirajo, ko skeniras kartico. Ko jih je dovolj zbranih, te na blagajni samo vprasa, če jih želiš koristit ali raje unovcit v obliki 5 EUR popusta na tisti nakup in to je to. Ne pa da delajo znanstveno.fantastiko iz tega (razen, če jim je cilj, da starejše in tiste, ki nimajo, trenirajo v mentalnih izzivih. Namesto križank ali sudokujev rabiš vsak teden/mesec novo tabelo, kam it kupit kruh, mleko, zelenjavo.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#574 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16568 posts
  • Gender:Male

Posted 21 January 2024 - 04:14 PM

Mi smo itak socialci. Tretji svet, haha. Drugi pa baje res.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#575 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15275 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 21 January 2024 - 05:52 PM

Ja to akr Anouk pise bi bilo bolj prakticno...
  • 0
 

#576 Errol

Errol

    Sugga daddy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17884 posts
  • Gender:Male
  • Location:Errolov brlog v Banana Republic

Posted 14 February 2024 - 08:57 AM

Ali kdaj kupite v trgovinah z jestvinami predpripravljeno pico. Zanima me, v kateri trgovini se vam zdi najboljša, pa kako vam pol uspe doma speči pico.


  • 0

ESTOY FLOR DE ATORRANTE

UN CONTURSI MALEANTE


#577 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3522 posts
  • Gender:Male

Posted 14 February 2024 - 09:12 AM

Za zmrznjene pice ne vem povedat, za peko pa priporočam uporabo kamna za pico v pečici (šamotna plošča). Je vsestransko uporabna tudi za peko drugih reči, ne zgolj pice (kruh, rogljički ipd). Drugače pa daš kamen v pečico in jo segreješ na max.


  • 0

#578 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22491 posts
  • Gender:Female

Posted 14 February 2024 - 10:17 AM

Ta kamen imamo tudi mi. Za zamrznjeno pico žal tudi jaz ne vem, ker jih vedno doma sami naredimo. Bi pa enkrat poskuša tisto iz Štartaj Slovenija, ki jih prodajajo v Sparu. Takrat so jo oglaševali kot pravo napoletansko.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#579 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18222 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 14 February 2024 - 10:21 AM

Ja, meni je ta najboljša od zmrznjenih. Pausa se imenuje msz. So pa že skoraj po 7€.  :wacko:

 

dt_sub.jpg


  • 0

After all this time?

Always.


#580 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26104 posts
  • Gender:Female

Posted 14 February 2024 - 12:10 PM

^^
Dobra videt. Za vikend sem vzela nekaj podobnega pri nas v Kavarni pa je bila presenetljivo okusna.

Jaz sicer jemljem v Sparu te mini pice, položim na črn pekač na peki papir in pečem po navodilih na škatli oz. spremljam zapečenost robov pice.

https://www.spar.si/...-9x30g/p/524084


Anouk, to je pa res fajn sistem za koriščenje ugodnosti. Push notifications imam pa jaz brez izjeme izklopljene.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users