Jump to content


Photo

Splošne novice, članki


  • Please log in to reply
631 replies to this topic

#561 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25761 posts
  • Gender:Female

Posted 24 October 2014 - 08:19 AM


  • 0

#562 monni

monni

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4072 posts
  • Interests:...zanimive stvari....

Posted 24 October 2014 - 05:01 PM

Za se zamislit.Dobro napisano.

http://www.delo.si/m...vete-smeti.html


  • 0
Kakršna sem pač sem. Tako sem narejena, to sem pač jaz. Kadar mi gre na smeh, smejem se na ves glas.
Ljubim tistega, ki me ljubi. Mar je to moja stvar, če res ni zmerom isti ta, ki me vzame za par.
Kakršna sem pač sem. Taka sem, to sem pač jaz.

Jacques Prévert ,Sem kakršna sem

#563 monni

monni

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4072 posts
  • Interests:...zanimive stvari....

Posted 25 October 2014 - 12:16 PM

Pičke


  • 0
Kakršna sem pač sem. Tako sem narejena, to sem pač jaz. Kadar mi gre na smeh, smejem se na ves glas.
Ljubim tistega, ki me ljubi. Mar je to moja stvar, če res ni zmerom isti ta, ki me vzame za par.
Kakršna sem pač sem. Taka sem, to sem pač jaz.

Jacques Prévert ,Sem kakršna sem

#564 monni

monni

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4072 posts
  • Interests:...zanimive stvari....

Posted 18 November 2014 - 03:27 PM

http://www.delo.si/z...icna-pomoc.html


  • 0
Kakršna sem pač sem. Tako sem narejena, to sem pač jaz. Kadar mi gre na smeh, smejem se na ves glas.
Ljubim tistega, ki me ljubi. Mar je to moja stvar, če res ni zmerom isti ta, ki me vzame za par.
Kakršna sem pač sem. Taka sem, to sem pač jaz.

Jacques Prévert ,Sem kakršna sem

#565 monni

monni

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4072 posts
  • Interests:...zanimive stvari....

Posted 27 November 2014 - 10:17 AM

Bog v zlatu,ženske v blatu


  • 0
Kakršna sem pač sem. Tako sem narejena, to sem pač jaz. Kadar mi gre na smeh, smejem se na ves glas.
Ljubim tistega, ki me ljubi. Mar je to moja stvar, če res ni zmerom isti ta, ki me vzame za par.
Kakršna sem pač sem. Taka sem, to sem pač jaz.

Jacques Prévert ,Sem kakršna sem

#566 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25341 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 05 March 2015 - 02:16 PM

Why women are more often right

 

 

In a relationship between two people who are of different sexes, classes, or ethnic backgrounds, it’s reasonable to assume that each person’s knowledge of the world will have been shaped in no small part by their status. Class and sex and race and faith are some of—but surely not the only—prisms through which we see and interpret the world. Patriarchy, the complex system through which male identity is privileged in an extraordinary number of ways, impacts everyone. Yes, as the famous phrase notes, it “hurts men too.” But one particular thing that patriarchy does is warp our understanding of everything around us, particularly things like power dynamics, sexuality, and how we communicate with one another. Feminists point out the deeply obvious: The class of persons most likely to be discriminated against by the system are also those most likely to be aware of the system itself. 
 
This enhanced awareness leads to something called “epistemic privilege.” (Epistemology is the philosophical discipline that deals with how we know things.) Epistemic privilege means that in a heterosexual relationship, it is generally—though not universally—the case that the woman will see gender-based power imbalances more clearly than will her boyfriend or her husband. This isn’t because of “feminine intuition,” it’s because folks in a historically oppressed class are always required to be more aware of power dynamics than those who belong to the dominant group. The same epistemic privilege can occur in race and class relations, regardless of the sex of the people involved.
 
Here’s an obvious example: rape and parking lots. Both men and women are intellectually aware of the reality of rape. Most understand that it is men who almost always do the raping and women who are generally the ones attacked. But because of his privilege, a man can walk into a parking lot by himself at night and forget about rape, because his maleness affords him the luxury of remaining unobservant of the possibility of sexual danger. A woman walking alone in a parking lot at night will have a different experience, rooted in her vulnerability as a member of a class targeted for sexual violence. Not only is she more vulnerable, but her very understanding of the issue is superior to that of a man walking in the parking lot. He has the privileged luxury of ignorance; she’s forced to reflect, constantly, on rape and its threat to her. That means that when the discussion of women’s vulnerability to assault comes up, women ought to enjoy “epistemic privilege” in the conversation.
 
Yes, it does mean that all else being equal, when the subject is rape, the average woman’s opinion does “count” more.
 
/.../

 

Res odlicno branje (in se kako relevantno v raznih drugih domenah!).


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#567 monni

monni

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4072 posts
  • Interests:...zanimive stvari....

Posted 19 March 2015 - 02:56 PM

Sirija - človeška tragedija


  • 0
Kakršna sem pač sem. Tako sem narejena, to sem pač jaz. Kadar mi gre na smeh, smejem se na ves glas.
Ljubim tistega, ki me ljubi. Mar je to moja stvar, če res ni zmerom isti ta, ki me vzame za par.
Kakršna sem pač sem. Taka sem, to sem pač jaz.

Jacques Prévert ,Sem kakršna sem

#568 Errol

Errol

    Sugga daddy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17861 posts
  • Gender:Male
  • Location:Errolov brlog v Banana Republic

Posted 02 April 2015 - 08:03 AM

http://www.spiegel.d...-a-1023506.html

 

Zgoraj je link do intervjuja Slavoja Žižka v Spieglu.


  • 1

ESTOY FLOR DE ATORRANTE

UN CONTURSI MALEANTE


#569 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 22 February 2016 - 09:26 PM

In South Africa you are twice as likely to be murdered if you are a white farmer than if you are a police officer - and the police here have a particularly dangerous life. 

 

Whites Murdered in ‘Modern’ South Africa

:o


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#570 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 20 June 2016 - 04:51 PM

Air travellers riot as pilot takes off without them after two hour delay because he was worried about being late - OMG

 


  • 0

#571 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 24 June 2016 - 12:31 PM

UK in EU

 

cDMh2M0.jpg


  • 0
Viens, reste ici!

#572 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 25 August 2016 - 11:58 PM

British Olympic team’s decision to issue 900 identical bags backfires at baggage claim :lol: :lol:

CqiPVr_XYAAYQNH.jpg


  • 0

#573 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23584 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 16 March 2017 - 08:19 AM

Zastekljena Nama in burgerji pod gimnazijo


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#574 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13793 posts
  • Gender:Female

Posted 16 March 2017 - 08:43 AM

Ko so pred leti namestili stekleno fasado na Nami se je izkazalo, da je bilo to narejeno na pol mimo zakonodaje. Upam, da bo v tem primeru potekalo brez težav in, da je ZVKD dal "žegen" na tole. Meni se sicer zdi, da bo skrpucalo, ker ne bo več v proporcih. Ampak pri nas se moderne arhitekture itak ne spoštuje.

Mazzini je na temo arkad Name napisal: Ljubljana izgublja arkade. Po Slonu jih je zagradila tudi Nama - občina je to dovolila. Simbolno je to hud udarec skupnemu javnemu prostoru in potuha privatizaciji javnega.

 

 

Več: http://www.mladina.s...anje-dediscine/


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#575 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 01 June 2017 - 07:02 PM

Swiss mountain village bans tourists from taking photos (ENG) - only in Switzerland :lol:

864a7f2dbac671cd452d78f6053e4644ed90701e


  • 0

#576 Christianne

Christianne

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6525 posts
  • Gender:Female

Posted 29 May 2018 - 10:49 AM

Na spletni strani knjiznic bi morala biti povezava, kamor vpisete kraj knjiznice, clansko stevilko in geslo, potem pa te avtomatsko preusmeri na PressReader

 

To velja za določene knjižnice? Ali katero spletno stran imaš v mislih?


  • 0

#577 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25341 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 29 May 2018 - 11:33 AM

Mislim, da je vecina knjiznic v sistemu, jaz recimo dostopam do baze preko Metlike, ampak mi vcasih ne odpre njihove spletne in komot tudi preko katere druge strani prides not, ker gre za isti link (itak moras vpisat ime kraja knjiznice in clansko stevilko, npr. tukaj). Geslo imam pa jaz tisto, ki ga uporabljam za podaljsevanje gradiva preko spleta ipd. 

 

Na Nizozemskem imajo malo drugacen sistem za dostopanje, ne rabis biti vclanjen v knjiznico ampak lahko samo prides v njihove prostore, se povezes na njihov Wi-Fi in potem preko HotSpot tocke dostopas do gradiva (velja menda en teden, potem moras it spet do knjiznice). 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#578 Christianne

Christianne

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6525 posts
  • Gender:Female

Posted 29 May 2018 - 11:58 AM

Ok, super!
  • 0

#579 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13793 posts
  • Gender:Female

Posted 29 May 2018 - 12:20 PM

Anouk, super, hvalaaaa!


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#580 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25341 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 29 May 2018 - 12:53 PM

Ni za kaj :)

 

Midva sva aplikacijo nalozila tudi na oba telefona in tablico, kjer si lahko potem stevilke tudi preneses in jih beres offline + lahko nastavis, da ti nove stevilke avtomatsko dodaja. Tablica je bolj prakticna zaradi formata, ker ne rabis vsake stvari do max zoomirat, ampak za kaksno revijo prelistat, ko si na vlaku ali kaj podobnega, je pa cist solidno. 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users