Jump to content


Photo

Kuhinje & kuhinjska oprema


  • Please log in to reply
638 replies to this topic

#541 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5744 posts
  • Gender:Female

Posted 15 July 2021 - 11:31 AM

Ravno včeraj so dokončali kuhinjo v stanovanju od tašče in tasta. Ker sta na budgetu, smo vzeli Ikea Knoxhult kuhinjski blok z dodatki. To je res poceni, neflexibilna kuhinja, ki za vaju verjetno ne pride v poštev (tudi jaz je ne bi zbrala zase, razen za kakšen vikend ali prehodno stanovanje). Ampak sploh ni slaba. Cena: za 2,60 m elementi zgoraj, spodaj in belo tehniko (ventilacijska pečica, plinska plošča, napa, koriti, pipa in kombiniran gorenje hladilnik) smo dali okoli 1300 €. Ker pa si je tašča želela pečico v stojni višini, smo pokombinirali z metod linijo iz ikee in ima še ta element. V glavnem, super.

 

Drugače sem pa jaz pred 11 leti dala kuhinjo delat po meri, ker je prostor tako majhen in netipičen, da ni šlo drugače. Cene se ne spomnim, imam pa leseno s pultom iz masivnega oljenega lesa. 

 

Mami je naročila kuhinjo v DanKuchen, pred leti, ko so imeli neko akcijo -50% na lesene dele. Je res velika kuhinja z veliko omarami, predali in ostalim. Mislim, da je bila 7000€ s popustom.


  • 0

#542 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17063 posts
  • Gender:Female

Posted 15 July 2021 - 11:49 AM

V DK so me glede Ikee še to opozorili, da kuhinjo dobiš v prafaktorjih in moraš par 100€ še za montažo odštet... Drugje je montaža v ceni in če gre kaj narobe, so oni odgovorni.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#543 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30936 posts
  • Location:Primorska

Posted 15 July 2021 - 11:50 AM

Midva sva bila tudi na inf.izračunu pri njih, pa bi za enak sestav, kot sva ga potem naročila v Gorenju, placala skoraj 3x več.
  • 0

#544 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5744 posts
  • Gender:Female

Posted 15 July 2021 - 12:24 PM

Res je. Če si vešč sestavljanja, ni težav. Midva sva sedaj tašči in tastu častila montažo. 


  • 0

#545 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16598 posts
  • Gender:Male

Posted 15 July 2021 - 02:21 PM

Ikeo sestavljati pa res ni rocket science. Drugih pa res sam dejansko ne mores.

Mizarji so naceloma cenejsi, eni mocno kvalitetnejsi od dobrih salonskih, eni ne tako. Masiva je od 500 na meter naprej. Zatakne se pri barvah (ker imajo firme zascitene) in (vsaj pri nas) zasedenosti. V letih se steje pri dobrih :D
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#546 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17063 posts
  • Gender:Female

Posted 15 July 2021 - 02:54 PM

Ja saj mizarji v teh časih so nekateri za pol leta vnaprej zasedeni 😆
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#547 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23636 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 15 July 2021 - 03:17 PM

MIdva sva pred 10 leti kupila Svea - Irena ...  sva dala za lesen del (4m zgornjih in spodnjih) 1.800 eur. Nisva dala pa predalov z mehkim zapiranjem.

Za pečico in indukcijsko sva dala 900 eur, za pomivalca 720 . Hladnilnik sva takrat obdržala najinega.

Po 10 letih ni nobene potrebe za menjavo karkoli.

 

Samo toliko v vednost, da se to ne uniči kar tako v 10 letih, tudi če je cenejši razred, kaj šele, da je malo boljše kvalitete.

 

 

 

Jaz sem ob selitvi kupila na Bolhi cca 10 let staro kuhinjo, Gorenje + vsi aparati;  uporabljam jo dobre 3 leta, pa je tudi še vse, kot mora bit. Edino pult sem morala novega kupit, ker je seveda tu drugače razporejeno, kot je bilo tam.


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#548 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26161 posts
  • Gender:Female

Posted 15 July 2021 - 07:39 PM

Da se pritaknem k debati - mi imamo tudi 10+ let staro Sveino kuhinjo. Cene se žal ne spomnim, je pa vse bp, edino na vratih omarice, ki meji na pečico, je odstopil - ne vem, kako se temu reče - na robu vrat omarice se je odlepila zgornja plast od podlage, zaradi vročine. Se komu sanja, če se da to kako popraviti?
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#549 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17063 posts
  • Gender:Female

Posted 15 July 2021 - 07:53 PM

Folija čez MDF morda?
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#550 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22531 posts
  • Gender:Female

Posted 16 July 2021 - 08:07 AM

Matilda, ravno to sem ti mislila reči, glede teh govoric o testiranosti pri mizarjih, da saj verjetno ne bosta imela te kuhinje za 20 let. Če bi pri dobrem mizarju dobila precej bolj ugodno kuhinjo, pa tako, da mi je všeč, bi se jaz za to odločila.

 

Ikea kuhinje pa jaz ravno zato ne bi izbrala, ker montaža ni všteta v ceno. Ja, saj lahko sam sestaviš, ampak boš rabil ful več časa, kot če ti jo monter/mizar sestavi. Poleg tega, če pri montaži kaj poškoduješ, si sam kriv.

Kakšno omaro, predalnik sestavit že, s celo kuhinjo se pa jaz ne bi jebala.

Od fanta sodelavec je letos naročil kuhinjo v Ikei. Za montažo so mu hoteli zaračunat 700 €.


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#551 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26161 posts
  • Gender:Female

Posted 16 July 2021 - 09:13 AM

^^
Uf. In je potem sam zmontiral?

Matilda, zna biti, ja.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#552 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25377 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 16 July 2021 - 01:02 PM

Montaža je res kar zalogaj (ali finančne ali časovni). Pri ikei tudi včasih kaj zmanjka ali ostane viška, da si potem glavo beliš, če vse štima ali ne. Pa to je res ogromno enih kosov in paketov pri kuhinji, jaz se je sigurno ne bi sama lotila. Naši so pa v dveh dneh položili ploščice zadaj in vse zmontirali (sicer kuhinja ni ikeina, pa vseeno).
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#553 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22531 posts
  • Gender:Female

Posted 16 July 2021 - 02:38 PM

Planet, ni vzel te njihove montaže potem, ne. Ne vem, ali so se sami lotili ali je našel kakšnega cenejšega monterja.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#554 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17063 posts
  • Gender:Female

Posted 21 July 2021 - 08:12 PM

Nobilia kuhinjo so nama pa v 2 različnih salonih naračunali cca 3000-3500 leseni del. V to je vključeno: obdelava front lak MDF, ledvičke in slabih 5 metrov zgornjih+spodnjih elementov.
Res je pa fajn it v več salonov, saj kmalu dobiš občutek, kdo ti kaj prodaja + od vsakega lahko še kakšno novo idejo pobereš.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#555 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18066 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 21 July 2021 - 08:14 PM

Mislim, da imava midva Nobilio tudi.
  • 0

#556 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26161 posts
  • Gender:Female

Posted 22 July 2021 - 09:12 AM

na vratih omarice, ki meji na pečico, je odstopil - ne vem, kako se temu reče - na robu vrat omarice se je odlepila zgornja plast od podlage, zaradi vročine. Se komu sanja, če se da to kako popraviti?


Sem vprašala v Lesnini, lahko naročiš nova vrata, s popravljanjem pa nimajo izkušenj.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#557 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17063 posts
  • Gender:Female

Posted 22 July 2021 - 09:20 AM

V garanciji leseni del verjetno ni več?

Nama je za Alples kuhinjo prav prepričano pribil, da je garancija na leseni del 1 leto, "tako kot povsod drugje". Pa ni res, DK in Nobilia imata 5 let (kar je načeloma največ možno), pa gotovo še kdo...
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#558 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26161 posts
  • Gender:Female

Posted 22 July 2021 - 09:24 AM

Matilda, žal ne, je 10+ let stara kuhinja. : )
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#559 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25377 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 22 July 2021 - 09:54 AM

Ja, standard je 5 let, kakšne bedne fore imajo to pri Alplesu? Midva sva po 6 ali 7ih letih hotela naročiti novo fronto in vodila kot nadomestilo ene kuhinjske omarice, pa ni več šlo, ker na X let obnavljajo programe in imajo potem druge barve/materiale/ročke v naboru. Z omarico sicer ni bilo nič narobe, samo midva sva želela pod koritom izvlečni predal za smeti, ker nama je tako bolj praktično zaradi ločevanja odpadkov in izkoristka prostora.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#560 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17063 posts
  • Gender:Female

Posted 22 July 2021 - 10:24 AM

Razumem, a sedaj sta imela klasično odpiranje? Si že kaj kazala kuhinjo v ustrezni temi, sem že malo pozabila?

Še 2 izrisa imava pred sabo, sva bila pa včeraj ful zadovoljna z eno gospo, ki nama je zrisala Nobilio. Minus je ta, da ponuja od bele tehnike samo Gorenje. Ali pa plus, ker je manj dela z izbiranjem. 😄
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users