Jump to content


Photo

Zoisova štipendija


  • Please log in to reply
547 replies to this topic

#521 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27074 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 06 December 2012 - 02:33 PM

Opa, torej če nimam osebne s sabo, mi lahko dajo kazen? Potni list je veljaven, ne nosim pa ga s seboj.
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#522 Errol

Errol

    Sugga daddy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17836 posts
  • Gender:Male
  • Location:Errolov brlog v Banana Republic

Posted 06 December 2012 - 03:53 PM

Če te policaj praša po vozniški, prometni in osebni, pa ugotovi, da ti je osebna potekla, plačaš kazen.
  • 0

ESTOY FLOR DE ATORRANTE

UN CONTURSI MALEANTE


#523 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27074 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 06 December 2012 - 04:33 PM

Opa, miki, tega pa nisem vedela! Bom šla naslednji teden delat novo osebno!
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#524 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 06 December 2012 - 04:47 PM

Zakon o osebni izkaznici (ZOIzk) v drugem odstavku 2. člena navaja: "Državljan s stalnim prebivališčem v Republiki Sloveniji, ki dopolni 18 let starosti in nima veljavne javne listine, opremljene s fotografijo, ki jo je izdal državni organ, mora imeti osebno izkaznico.", v prvem odstavku 3. člena pa: "Državljan mora osebno izkaznico ali javno listino iz drugega odstavka prejšnjega člena na zahtevo uradne osebe, ki je po zakonu za to pooblaščena, dati na vpogled." V skladu s 1. točko 18. člena se z globo ... kaznuje za prekršek državljan, ki nima osebne izkaznice ali veljavne javne listine, opremljene s fotografijo, ki jo je izdal državni organ (drugi odstavek 2. člena).
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#525 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27074 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 13 December 2012 - 09:51 AM

http://www.delo.si/n...ele-aprila.html

 

Aha. Do aprila bom pa jedla sneg in meglo, faks se bo pa tudi končal sam od sebe. Sej ne, da bom že januarja rabila najmanj 1000e zaradi faksa. Naaaaajs.


  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#526 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25328 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 13 December 2012 - 10:17 AM

:o

 

Uau, tole pa je praznicna novica!


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#527 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 13 December 2012 - 10:40 AM

Auch. To so pomoje izjavili samo zato, da si pokrijejo rit, po moje bodo izplacane prej.

Jaz sem lani dobila januarja, pa mi je bila panika. Da bi bila sele aprila.. saj niti delat ne bi mogla, ker te zadnja 2 semestra ozemajo kot spuzvo, bili smo tudi po 15 ur na dan na faksu.

 

Letos je nizja, pricakovano je pa vsaj ze nakazana in imam mir. Coco* - drzim pesti, da cimprej dobis odlocbo! Si sploh ne morem predstavljat, kaksni stroski morajo to bit, ze pri nas gre ogromno kesa za material in printe, pri tebi pa se blago in ostali dodatki, fuck!. :/


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#528 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27074 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 13 December 2012 - 10:45 AM

Po moje pa ne in res lahko pričakujem odločbo februarja (mi ne pomaga, da jo dobim prej, ker itak kasneje nakažejo) in nakazilo marca ali aprila ker nakazila pridejo naenkrat, v šusu, za vse. Sploh ne vem, kaj bom. Zdaj moram najpomembnejši projekt v 3 letih omejiti v okviru našparanega denarja. Mmm. Fak of.


  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#529 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 13 December 2012 - 12:59 PM

Vseeno, posiljam pozitiv vajbrejsnz!

scribbler_2.png


  • 1
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#530 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27074 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 13 December 2012 - 02:18 PM

Ooo, hvala. (:

Da samo še enkrat izpljunem - na kurac mi gre ta pravna država. Tako, zdaj pa naprej delat.

 

Pardon za besedo na k, lepša ne obstaja.


  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#531 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25328 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 13 December 2012 - 02:58 PM

Vseeno, posiljam pozitiv vajbrejsnz!

scribbler_2.png

Bos mogla malo omest tole, se pajcevine gor nabirajo : D


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#532 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 13 December 2012 - 03:58 PM

To je PREPLET pozitivnih vibracij vseh nas, ne pajcevina. ^^


  • 1
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#533 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27074 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 14 December 2012 - 08:19 AM

https://www.facebook...lan_user_joined

 

Shod pred Javnim skladom RS, 10.januar


  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#534 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27074 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 19 December 2012 - 05:44 PM

http://www.skis-zvez...ajajoÄŤega-leta

 

NI DENARJA ZA ŠTIPENDIJE

 

Gre za izjavo, da Ministrstvo za delo, družino in socialne zadeve ne bo moglo zagotoviti denarja za izplačilo štipendij po prvih nekaj mesecih prihajajočega leta.

Študenti še enkrat v dveh dneh poudarjamo, da bi sredstva za izplačilo štipendij morala biti zagotovljena. Ne samo zagotovljena: v rebalansu proračuna za leto 2012 je bilo za izplačio štipendij zagotovljenih 111.651.542€, v predlogu proračuna za leto 2013 pa je za to namenjenih 88.195.041€. Še enkrat poudarjamo, da se ob neuveljavitvi proračuna na prvi dan novega leta do nadaljnjega izvršuje proračun iz prejšnjega leta. Denarja za izplačilo štipendij bi torej moralo biti več kot dovolj.

 

Naj poudarimo tudi, da se bo koncesijska dajatev iz študentskega dela odvajala po dogovoru iz sredine leta 2012. Mladi bomo torej v proračun (in v primeru neuveljavitve državnega proračuna za leto 2013 ne v poseben proračunski sklad za štipendije) vplačevali za štipendije več, na drugi strani pa nam grozi njihovo neizplačevanje iz proračuna. Kam naj bi šel manjkajoči del sredstev?


  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#535 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17006 posts
  • Gender:Female

Posted 11 September 2013 - 09:51 AM

Kako je že s tem, če ti štipendija zamrzne zaradi prenizkega povprečja, koliko časa ostane zamrznjena, 1 leto? In po tem letu, če še vedno ni dovolj dobro povprečje, jo izgubiš?


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#536 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25757 posts
  • Gender:Female

Posted 11 September 2013 - 09:58 AM

Ja.

 

Ampak pazi - oni gledajo povprečje letnika in ne "šolskega leta". Če delaš letnik dve leti, se upošteva povprečje dveh let.


  • 0

#537 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25328 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 11 September 2013 - 01:04 PM

A si prepricana? Jaz sem skoraj sigurna, da gre za solsko leto, razen v primeru, da imas v zadnjem solskem letu le 3 ali manj ocen - potem das za zadnji 2 leti.


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#538 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45501 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 11 September 2013 - 01:07 PM

A si prepricana? Jaz sem skoraj sigurna, da gre za solsko leto, razen v primeru, da imas v zadnjem solskem letu le 3 ali manj ocen - potem das za zadnji 2 leti.

:yes: Jaz sem prepričana, da se šteje šolsko leto.... razen če se ni od takrat ko sem se nazadnje zanimala za te zadeve kaj spremenilo.


  • 0

#539 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25757 posts
  • Gender:Female

Posted 11 September 2013 - 01:15 PM

Ja v mojem primeru je bilo tako...

ponavljala sem 3. letnik, povprečje sem imela dovolj visoko, ampak nisem naredila pogojnih izpitov.

 

potem sem pa v letu ponavljanja naredila tiste izpite, ki so mi manjkali...ampak je bilo povprečje tistih izpitov prenizko za štipendijo. Dokumentacijo sem vseeno oddala, kasneje so me pa klicali, da naj pošljem še kopijo kartice (TRR), ker je povprečje mojega tretjega letnika (redno leto + ponavljanje) dovolj visoko za štipendijo.

 

Je pa res, da se ne spomnim, koliko izpitov sem tisto ponavljalno leto naredila....bolj malo.


  • 0

#540 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17006 posts
  • Gender:Female

Posted 27 June 2014 - 01:10 AM

No, meni tudi v 2.letniku ni uspelo imet povprecja 8.5, in sem jo izgubila, jbg. Sedaj v 3.letniku imam pa se kar lepo povprecje (do zdaj), ampak bom verjetno ponavljala letnik. Sem izbrskala odgovor na vprasanje, ki ste si ga zastavljale ze zgoraj: uposteva se povprecje ocen za preteklo studijsko leto glede na leto, za katerega se zaprosi. Vkolikor pa bi v tistem letu imel manj kot 3 ocene, se uposteva se eno leto prej (torej 2 leti).
Potemtakem, ce mi za ponavljalno leto ostanejo recimo 3je izpiti in jih naredim, se upostevajo potem za povprecje samo ti 3je? :D
Sicer sem pa itak prevelik optimist, ker so pogoji za pridobitev na faksu nemogoci - moras bit med top 5% v generaciji na svoji smeri po povprecju in pa obvezno se imeti izjemen dosezek.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users