Jump to content


Photo

Avtošola in inštruktorji


  • Please log in to reply
542 replies to this topic

#481 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 25 January 2010 - 11:44 PM

Če se ne moreš vključit na AC, pelješ naprej po odstavnem pasu (in se seveda probaš vključit).
Pa pospeševalni pas, drugač. biggrin.gif
  • 0

#482 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25772 posts
  • Gender:Female

Posted 25 January 2010 - 11:50 PM

točno tako ja! in zaradi tega ne smeš past na izpitu....krneki....
  • 0

#483 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 83013 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 25 January 2010 - 11:57 PM

QUOTE(Braunkopf @ 25. 1. 2010 - 19:36) View Post
Meni je bila pa to prva misija, ko sem dopolnila 18 let. Ful pride prav imet izpit. Pa konec koncev je še ena stvar pri kateri smo si ženske izborile enakopravnost, je treba to mal izkoristit, pa se považit pred fanti. sleep.gif



To je res, ampak jaz bi dejansko vozila minimalno (tako kot večina mojih kolegov, če pomislim).
Pred faksom nimam kje parkirat, ko grem ven, pa pač ne morem vozit. ker nisem na vodi.
Poleg tega sem preponosna, da bi si izposojala fotrov avto, v bistvu ga niti ne bi upala vozit.

Ko bo keš za avto, bo tudi za izpit, nič mi ne manjka.

Aja, pa velika razlika je med tem, če živiš v Lj., ali drugje, kjer so prometne povezave nikakve.
Saj v Lj. tudi niso nevemkaj, ampak ni primerjave z mesti, kjer vozi bus enkrat na tri leta.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#484 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 25 January 2010 - 11:57 PM

Mene tud prej ni preveč mikal, sem bila istega mnenja kot Jina, pa me je potem fant prepričal. Še več, ful navdušil. biggrin.gif In mi je tud njegovega inštruktorja zrihtu k je res najboljši, ful potrpežljiv pa tak model (in še mlad je, k ti inštruktorji so vedno sami fotri). laugh.gif Pa še BMW-ja vozim. IPB Image
@Ana, ne vem kakšnega inštruktorja maš, ampak moj bi se v takem primeru postavil zate oz. bi se bil pripravljen tud skregat.
  • 0

#485 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12108 posts
  • Gender:Female

Posted 26 January 2010 - 12:04 AM

QUOTE(Jinadaze @ 25. 1. 2010 - 23:57) View Post

ko grem ven, pa pač ne morem vozit. ker nisem na vodi.


Omg, jaz pa moje asociacije laugh.gif Ko sem to prebrala, mi najprej ni bilo nič jasno, potem pa sem sklenila, da ti očitno delaš izpit za čoln butl.gif laugh.gif

  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#486 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 83013 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 26 January 2010 - 12:06 AM

biggrin.gif
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#487 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 26 January 2010 - 12:56 AM

Lol, Hevea.


Meni je pa to, kako takoj po dopolnjenem 18. letu vsi silijo s tem in kot po tekočem traku delajo izpit, totalen bulšit. Jaz res ne razumem, a to folku pomeni neko potrditev odraslosti al kej podobno neumnega, al koji k tako krvavo nucaš izpit, če veš, da se boš potem v avto usedla 1x na 2 meseca (in ja, velik je takih)?
  • 0

#488 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 26 January 2010 - 08:02 AM

Jao, spet nekateri vse osebno jemljete. blink.gif

JASNO, da če si iz mesta ne potrebuješ izpita tako zelo, kot če ga potrebuješ, če si recimo - kot jaz - iz vasi. Meni se je življenje spremenilo 100 % na boljše, hodila sem sama pohajat, na koncerte, mama me ni več hodila iskat v diskač, itd. - podobno kot Coco.

Če bi bila iz LJ, bi ga najbrž šla delat kasneje, itak.

Je pa lažje napisat kot dejansko izvesti stvari, izpit je zelo drag, in si ga ne more vsak privoščit, in če imaš v življenju trenutno drugačne prioritete, da greš seveda lahko delat kasneje, s tem se popolnoma strinjam. smile.gif

Ni pa kul, da 10 let nimaš izpita, in se non stop 'šlepaš' na druge.
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#489 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 26 January 2010 - 09:49 AM

Kdo kaj osebno jemlje? blink.gif
  • 0

#490 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 26 January 2010 - 09:56 AM

Ja ti, vidiš, spet vse osebno jemlješ. biggrin.gif tongue.gif Hecam se.

Sem prehitro vse prebrala, vzamem nazaj. lart.gif
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#491 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 26 January 2010 - 10:12 AM

wink.gif
  • 0

#492 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18227 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 26 January 2010 - 10:28 AM

No, jst sem tut ena tistih, ki je izpit začela delati že pred svojim 18., pa sem iz Ljubljane pa se vsak dan skor peljem nekam. Meni je ta izpit res nekaj tok dobrega, mam eno svobodo, neodvisnost, že prej nisem nikamor hodila z avtobusom, ampak me je vedno mami peljala, zdej pa nje ne rabim več obremenjevat in grem sama kamorkoli hočem. Jst sem pa res v teh pol leta že ful prevozila, sicer še nisem šla iz Ljubljane, ampak po mestu pa res velik.

Prvo pomoč sem nardila že v 2. letniku, cpp v šoli pa februarja lani, tko da sem aprila začela vozit v avtošoli Platos za Aškrčevo in sem mela res najbolj zakon inštruktorja na svetu. Jst tok potrpežljive osebe še v življenju nisem srečala, pa tip je bil ful zanimiv. 5 let je delal pri specialcih (pojasni potrpežljivost biggrin.gif ), skos je hodil na jadranje itd, res tak zanimiv model, spraševala sem ga skos, pa največje neumnosti, pa mi je vedno tok natančno odgovoril, brez kakršnega koli posmeha al pa karkoli, res.. Zmaga. Delala sem v Domžalah sicer, in edina slaba stvar je bila, da sem mela ful ur, pa ne po svoji krivdi. Jst sem mela do svojega rd 30.6. že tam okrog 30 ur, 2.7. sem delala glavni CPP, potem me je pa želel prijaviti na glavno, pa nisem dobila datuma. V Domžalah gre pa izpitna komisija okrog 10.7. na kolektivni dopust, in nisem uspela dobit datuma do takrat. Tko da sem šele sredi avgusta lahko delala glavno, vmes sem pa valda mogla vozit, da nisem pozabila. In ker sem vedno vozila po 2 uri, da sem sploh prišla od Lj do Domžal in nazaj, se mi je unih 15 ur ful hitro nabral. Sem pa vsaj v prvo nardila, tok sem bila vesela da sem kar v solzah klicala mami, da sem nardila, hahahah joj oops.gif

U glavnem izpit je zakon cool.gif
Mam pa sošolca, ki dela izpit za helikopter. On je šele kul biggrin.gif cool.gif
  • 0

After all this time?

Always.


#493 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 26 January 2010 - 02:33 PM

QUOTE(Jinadaze @ 24. 1. 2010 - 23:22) View Post

Mene pa sploh ne vleče izpita delat, ga niti ne rabim. Enkrat do 30-ega bom že.



Jst sm tudi to včasih mislia, pol sm šla pa prvo pomoč narest, ker smo mel v šoli na gimnaziji in so delali skoraj vsi, pa sem valda tudi jst. S prijateljicami smo skupaj hodile na CPP in se mele fajn, ker smo prej vedno kofetkale in šle skupaj tja, ker je bila avtošola zraven gimnazije, pol sm pa z izpitom mislila še mejčkn počakat, me je pa fant gnal in mi priporočal ful zakon inštruktorja in sm naredila v prvo.
In danes si ne predstavljam, da bi bila brez izpita. Je pa res, da tudi veliko več zapravim laugh.gif ne sam za avto, ampak tudi tko. Prej se mi ni dal po trolah vlačit do btcja, rudnika,... zdej pa po faksu, če mi zapaše, sam letim tongue.gif biggrin.gif
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#494 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19782 posts

Posted 26 January 2010 - 04:34 PM

Nincha, kok so pa kle v Domžalah kej cene visoke?
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#495 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 83013 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 26 January 2010 - 07:01 PM



Princeska, samo ti nisi iz Lj. ane? Ja, bencin ni poceni, itak. Dam trenutno raje za druge stvari, kot sem že rekla, pa še svojega taksista mam. biggrin.gif


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#496 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 26 January 2010 - 07:36 PM

Nincha, zakaj si pa ti v Domžalah delala, če si iz Lj.? ermm.gif
  • 0

#497 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18227 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 26 January 2010 - 09:28 PM

Delala sem na avtošoli v Lj, Platos, za Aškrčevo gimnazijo ima sedež, ampak oni vozijo v Domžale, ker so tam baje komisisti bolj normalni. Vsaj moj inštruktor mi je povedal ful stvari, pa sej sem tut pri sošolcih vidla, za kere pizdarije so jih metal v Lj. Je reku, da se je pred dvemi leti ta cela njegova avtošola odločila, da bo izpitte opravljala v Domžalah. Pa to sploh ne pomeni, da mi je bilo KARKOLI šenkano, samo pač ne vrže te 3x, kljub temu da vse narediš prav, samo zato, da lahko 3x kasirajo. Ker v Lj to delajo, in zadnje čase vedno bolj, ker vedno več avtošol izpite prestavlja v Domžale itd., pa vedno bolj izgubljajo in zato vedno bolj mečejo. It makes sense. Jih poznam skoraj tok, ki so delali v Domžalah kot tistih, ki so delali v Lj.

Prvih 20 ur, da sem se pač naučila vozit, sva vozila po Lj, po eno uro. Potem sva pa začela vozit v D., sva štartala na Aškrčevi in se peljala tja, da sem spoznala okolje, v kerem bom delala izpit ane smile.gif

Je bila pa cena za eno uro 18€.
  • 0

After all this time?

Always.


#498 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45504 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 26 January 2010 - 09:44 PM

Če ne prej ti izpit zelo prav pride pri iskanju službe. Sicer pa jaz si niti ne predstavljam več, da bi bila brez izpita, pa živim v mestu.
  • 0

#499 paradajzz

paradajzz

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 786 posts
  • Location:lubiana
  • Interests:spanje, dremanje, počivanje..

Posted 26 January 2010 - 10:04 PM

hja..domžalska komisija je kul kakor za koga..
meni osebno ni kul, da te spustijo naprej tudi, če skoraj povoziš pešca(primer moje prijateljice..se je sicer sama od sebe sunkovito ustavila, ampak oni v komisiji ji je rekel, da je najbrž samo zmedena.pa tudi sicer je obupna voznica)
uglavnem..mene so v ljubljani 2krat vrgli, ampak jebat ga..pelat pa vseen znam:)
maja lani sem ga naredila in od takrat naprej sem prevozila že nešteto km..Zagreb, Rijeka, Pula, po Sloveniji itak, Avstrija..
meni to pomeni svobodo in si ne znam predstavlat lafa brez izpita.
drugače sem mela pa fuuul zakon inštruktorja..vozila sm pa pri avtošoli As.so ful ok
  • 0
mačka figa.

#500 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27104 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 28 January 2010 - 02:37 PM

Joooooj, kako sem jezna na svojega inštruktorja! Vozim vse lepo, naredim eno majhno napakico, takoj začne s tistim svojim sarkastično-posmehovalnim tonom 'bravo' al neki. Ok, vozim, vozim, vse kul, in v krožnem nek debil da žmigavc, da bo kao šel ven iz krožnega, potem pa kar WUM! opali gas in mi preseka pot, pol pa sem jst bila kriva. Pa čez 5 minut, evo, isto v krožnem, nek tip zavije v desno, potem pa se kar vrne nazaj na pas in se zgublja, pa sem spet bla jst kriva, ker sem hotela it not (glede na to da je že zavil v desno in je bila pot prosta). In ko mu rečem npr. "pa sej je upalu žmigavc da bo šel ven!" začne pizdit, da mu gre pri meni zelo (prav poudaril je to besedo!!!) na živce, da vedno najdem neko opravičilo. A z naslednjo kandidatko, ki me je tudi peljala domov, in ki vozi približno 10X slabše od mene, je bil pol ful nek prijazen, niti sledu o nataknjenosti, nervozi ali karkoli, ja pa fakof no. rolleyes.gif
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users