Jump to content


Photo

Zoisova štipendija


  • Please log in to reply
547 replies to this topic

#481 Freya_

Freya_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6695 posts

Posted 01 October 2012 - 08:42 PM

Eno vprašanje. Letos so spremenili pogoje - če npr. daš da se voziš (torej da študiraš izven domačega kraja), ne dobiš nobenega dodatka, pač pa samo subvencionirano vozovnico, ki jo moraš kupit (pač subvencija se upošteva samo ob nakupu, ni tako kot lani, da si avtomatsko dobil nakazan dodatek). Zdaj pa mi je kolegica rekla, da če izbereš možnost, da živiš izven domačega kraja, da moraš tudi dat neko potrdilo (lani tega ni bilo). A je katera že oddajala vlogo? Jaz namreč gledam in ne zasledim nobenih posebnih prilog, kar se tega tiče.
  • 0

#482 malička

malička

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 278 posts
  • Interests:marsikaj

Posted 01 October 2012 - 09:05 PM

Jaz sem oddala vlogo za državno štipendijo in tudi tam moraš priložit potrdilo, da npr. bivaš v študentskem domu. Na to me je opozorila delavka na Centru za socialno delo, sama tega nisem nikjer zasledila.
  • 0
Vedno je bolje obžalovati nekaj, kar smo storili, kot pa nekaj česar nismo!

#483 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12108 posts
  • Gender:Female

Posted 01 October 2012 - 09:22 PM

Freya, jaz moram oddat kopijo najemne pogodbe, ki jo moram seveda ekstra v ta namen it naredit, pa še registrirat začasno prebivališče. Tragedija.
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#484 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17054 posts
  • Gender:Female

Posted 01 October 2012 - 11:32 PM

Jaz sem oddala vlogo za državno štipendijo in tudi tam moraš priložit potrdilo, da npr. bivaš v študentskem domu. Na to me je opozorila delavka na Centru za socialno delo, sama tega nisem nikjer zasledila.


Kje pa to potrdilo dobiš zdaj? Namreč, odgovori glede prošenj za podaljšanje bivanja hodijo šele okrog sredine oktobra po pošti...
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#485 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14844 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 02 October 2012 - 07:43 AM

Pri hišniku lahko dvigneš potrdilo o začasnem bivališču, morda bo to ok?

Jaz sem to potrdilo (original, kopije nisem naredila, ker sem smotana) poslala že za nekaj drugega, in me zdaj malo skrbi, ali mi lahko izdajo novo. Najbrž ja, samo bo še dlje časa trajalo.. :/
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#486 Freya_

Freya_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6695 posts

Posted 02 October 2012 - 08:39 AM

Hevea, WHAAAAT?? A pa misliš da potrdilo o začasnem prebivališču ne zadostuje? Jaz živim pri fantu, ne bom z njim najemne pogodbe sklepala, lol. :D
  • 0

#487 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25373 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 02 October 2012 - 09:51 AM

Jaz tudi, ampak sem prijavljena na obcini na tistem naslovu. Jim bom kar kopijo uradnega dokumenta poslala (pa se v nizozemscini je, haha).
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#488 Freya_

Freya_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6695 posts

Posted 02 October 2012 - 11:31 AM

Ok, potem če se grem prijavit (začasno bivališče) na ta naslov, in to pošljem, je to ok?

Ampak kolegica je oddala vlogo in ni priložila nobenig prilog (isto je dala, da biva izven domačega kraja). Tako da dobivam en velik mixup informacij!
  • 0

#489 Parvinder

Parvinder

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3483 posts
  • Gender:Female
  • Location:Suomi

Posted 02 October 2012 - 12:38 PM

Jaz sem oddala za državno in sem napisala samo naslov, kjer živim med tednom, in je bilo v redu, ni soc.delavka nič rekla o kakršnemkoli potrdilu.
  • 0
tudi pozimi dišiš po cvetju poležane trave spomladi

#490 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25373 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 02 October 2012 - 02:40 PM

Je katera kdaj oddajala vlogo za studij v tujini? Kako izgleda 'neuradni prevod' dokumentov?
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#491 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14844 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 02 October 2012 - 02:48 PM

Mislim, da to pomeni, da ni potrebno, da je overjen pri notarju. Lahko vprašam poba, ko pride nazaj.
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#492 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12108 posts
  • Gender:Female

Posted 02 October 2012 - 03:23 PM

Očitno samo meni tako težijo :( eni je prav izrecno napisala, da mora biti nujno pogodba.
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#493 Freya_

Freya_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6695 posts

Posted 02 October 2012 - 03:34 PM

A to so ti zatežili, ko si jim pisala/jih vprašala? Namreč nikjer ne piše, da bi bilo potrebno kaj priložit.
  • 0

#494 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25373 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 02 October 2012 - 04:30 PM

Mislim, da to pomeni, da ni potrebno, da je overjen pri notarju. Lahko vprašam poba, ko pride nazaj.


To razumem, ja, samo ne vem, kako naj se lotim tega ;) Najboljs, da podobno postavitev naredim v Wordu in pac prevajam?
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#495 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14844 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 02 October 2012 - 05:43 PM

Ja, nekaj takega, plus zraven priložiš pač 'original' oziroma kopijo.
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#496 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12108 posts
  • Gender:Female

Posted 02 October 2012 - 09:36 PM

A to so ti zatežili, ko si jim pisala/jih vprašala? Namreč nikjer ne piše, da bi bilo potrebno kaj priložit.


Ne, jaz sem oddala kot običajno, potem sem pa čez par dni dobila mail, da moram priložit še to pogodbo. Jaz sem potem pisala, če je dovolj samo začasno bivališče in dobila odgovor NE, pošlji pogodbo ali pa ne bo nič z denarci. No, zdaj imam overjeno pogodbo in jutri grem prijavit začasno prebivališče, tako da HA.
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#497 Freya_

Freya_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6695 posts

Posted 02 October 2012 - 09:53 PM

What? Ker jaz sem ravno zdaj dobila menda zanesljive informacije, da je potrebno priložiti samo potrdilo o začasnem prebivališču. Tako piše TU in na Štud. svetovalnici so isto rekli kolegici.

Jaz pogodbe zaenkrat ne bom oddajala. A tvoj lastnik ima prijavljeno, da oddaja stanovanje?

Ma jaz mislim da še sami ne vejo dobro. Na živce mi grejo s tem, zadnji dve leti se samo komplicira.

Pa še nekaj. :D A mislite, da če daš vlogo za subvencioniran prevoz (ker potem dobiš mesečno za bus+trolo za cca 20 € se mi zdi), lahko na skladu to ugotovijo (če si dal v vlogi za Zoisovo pa začasno prebivališče)?
  • 0

#498 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12108 posts
  • Gender:Female

Posted 02 October 2012 - 09:55 PM

Jaz sem še stari program in pri nas dejansko piše, da je treba oddat pogodbo, začasno prebivališče pa preverijo oni sami. Jaz sem si pač zrihtala tako, da bo ok, upam.
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#499 Freya_

Freya_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6695 posts

Posted 02 October 2012 - 09:59 PM

Kje ti pa to piše? A vi imate drugačne vloge? Pri nas ni nič pisalo, kar nekaj mutijo. In ful jih poznam, ki so brez vsega oddali, ker niso vedeli.
  • 0

#500 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12108 posts
  • Gender:Female

Posted 02 October 2012 - 10:12 PM

Ja, drugačne so. Nekje je napisano, ampak jaz itak nisem vedela, ker sem izpolnila tako, kot vsako leto.
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users