Jump to content


Photo

Razna vprašanja glede prehranjevanja!


  • Please log in to reply
4962 replies to this topic

#4841 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 84002 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 28 November 2023 - 08:49 AM

Jaz pa prav ne prenesem tega riza za rizote, zanic mi je v primerjavi z drugimi vrstami. Nikoli ne kuhava prave, ampak riz posebej in potem vse skupaj zmesava in praziva.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#4842 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 31323 posts
  • Location:Primorska

Posted 28 November 2023 - 10:56 AM

Tako je delala moja mama in mi nikol ni bilo dobro, midva vedno kuhava vse v eni posodi in tako rižoto imamo pa vsi radi. 


  • 0

#4843 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 84002 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 28 November 2023 - 11:15 AM

Pri nas pa babi, pa mislim da v vrtcu/šoli tudi. Mogoče imam pa zato travme, enako kot za gres. :sick:   


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#4844 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18381 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 28 November 2023 - 11:53 AM

Vrtčevske/šolske rižote ne morejo biti dobre, ker rižota ne more stati... Gost čaka na rižoto, ne rižota na gosta. Postana rižota je ogabna. 


  • 0

#4845 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3739 posts
  • Gender:Male

Posted 28 November 2023 - 11:56 AM

Vrtčevske/šolske rižote ne morejo biti dobre, ker rižota ne more stati... Gost čaka na rižoto, ne rižota na gosta. Postana rižota je ogabna. 

No to se L. ne bi strinjal. On raje je rižoto hladno in celo strjeno/pocasto, jaz pa jo moram pojest takoj s štedilnika, ko se umeša parmezan in maslo ter je še tekoča.


  • 0

#4846 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 84002 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 28 November 2023 - 12:08 PM

Saj pravim, meni je fora v tem rižu, ki mi je res odvraten. 

Obožujem basmati, dobre so mi vse vrste dolgozrnatega riža, polnozrnat, rdeč, črn ... Arborio pa res ne. Pa tudi tak način kuhanja za nas ni praktičen, skoraj vedno skuhava za več kot en obrok pa tudi ne jemo vedno vsi hkrati, torej se pogreva.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#4847 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25491 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 28 November 2023 - 12:13 PM

Meni je pa arborio super, mi gre res na živce, če imajo v fini restavraciji kje rižoto na meniju in potem dobim nek parboiled riž s čebulo in zelenjavo. Doma jo večkrat skuham v loncu na pritisk, to mi je res fajn, da ne rabim zraven stat in mešat. Edino razmerje moraš pa malo povadit, da je na koncu prave konsistence, ampak potem so tudi vsakič dobri rezultati. Pa pečena buča zraven, njam.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#4848 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11080 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 28 November 2023 - 12:51 PM

Jaz pa basmatija ne maram, bljak.
  • 0

#4849 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18381 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 28 November 2023 - 01:50 PM

Men je skoraj vsak riž dober, razen đuveč riž, tisti bedni razkuhani... 

 

Basmati itak najbolj zraven indijskih jedi in curryjev. Mmmmm pa ful diši, ko se kuha.  


  • 0

#4850 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16486 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 28 November 2023 - 06:33 PM

Hvala za ideje. Rizoto s porom in panceto vsekakor poskusim.

Zaenkrat je najvecja verjetnost da bodo kar perutnicke iz pečice. A bodo ok pecene tudi ce imam dva pekaca naenkrat noter? 6 ljudi zna kar nekaj pojest, tako da dvomim da bo slo na en pekac?

Ideje kaj bi zraven? Razmisljala sem o kakem cesnovem kruhu. Kaj, kar bi se boljše slo?
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#4851 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11080 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 28 November 2023 - 07:47 PM

Pečen krompir v pečici bi jaz dala. 

Mene so v Franciji naučili, da se ga peče v gosji maščobi in je noro dobro. Prodajajo v Leclercu, ni drago.


  • 0

#4852 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27224 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 12 January 2024 - 01:57 PM

A obstaja zamrznjen pomfri, ki ni mega nezdrav in poleg krompirja ne vsebuje še 15 aditivov? Itak bi ga vrgla v pečico, ker ne znam cvreti. Ali je vse potejto potato? :lol:
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#4853 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16771 posts
  • Gender:Male

Posted 12 January 2024 - 02:06 PM

A ni vsak samo krompir pa olje (ker je ze malo ocvrt)? Vsaj Sparov, Hofer... Drugace je mogoce z valovitim, kroketi, podobnim predelanim.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#4854 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11080 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 12 January 2024 - 02:12 PM

Imajo raznorazna olja vmes in sladkor.
  • 0

#4855 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27224 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 12 January 2024 - 02:12 PM

Bom pogledala embalažo, imam v spominu, da sem pred več kot 10 leti pripravljala pomfri in sem bila presenečena nad količino sestavin. :hmm:
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#4856 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11080 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 12 January 2024 - 02:18 PM

Jaz tudi. Pogledala sem sestavine, ker sem enkrat kupila zmrznjen sladki krompir, ki je bil slasten, ko sem pa jaz narezala krompir in dala razne zacimbe pa ni bil niti malo podoben.
  • 0

#4857 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16771 posts
  • Gender:Male

Posted 12 January 2024 - 02:23 PM

Jap. Tudi na spletni trgovini ni navedeno. Toasti tudi vecinoma nimajo tega notri vec (razen v Hofru, tam imajo vsi), cakam se tortilje, ker tisto pa samo gledas in rabis celo popoldne, da preberes seznam.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#4858 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26591 posts
  • Gender:Female

Posted 13 January 2024 - 02:23 PM

Hehe, zanimivo za riž in rižote. Jaz dolgo nisem marala riža ravno zaradi teh pocastih vrtčevskih/šolskih rižot, običajno z mesom, ki ga nisem mogla ločiti od ostalega poca.
Potem je pa mami začela kupovati basmati riž in me je pritegnil z vonjem, okusom in izgledom (posamezna zrna). Sedaj kuham včasih poc (Arborio), včasih parboiled, mi je pa še vedno najboljša rižota tista, kjer so sestavine ločeno kuhane. Pa v rižoto vedno dodam malo Chardonnaya.
Skuham vedno več, ker imam rada tudi pogreto naslednji dan (parboiled se ne spaca).
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#4859 Errol

Errol

    Sugga daddy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18075 posts
  • Gender:Male
  • Location:Errolov brlog v Banana Republic

Posted 01 March 2024 - 08:34 AM

Kaksna pa je italijanska rižota?

V lonec naliješ olivnega olja toliko, da pokrije dno. Prižgeš rahel ogenj, streseš notri riž in ga mešaš, dokler ne postekleni. Nato doliješ vodo in ga na majhnem ognju kuhaš. Ko je kuhan vmešaš v riž maslo in parmezan. Za rižoto uporabljaš carnaroli, Vialone nano, lahko tudi arborio. Prva dva od naštetih spustita dovolj škroba, da je pocast videz. Jebeš čebulo. Kvečjemu šalotko. Če hočeš dodati okus, je najbolje, da najprej na olju popajcaš strok česna tako, da nagneš posodo, da se naredi mlaka olja. Paziti moraš, da se česen ne začne žgati, odstraniš ga, ko zavohaš vonj. Daj nato česen na desko, ker ga lahko pol speštaš z vilico (ali z unim za streti česen) in zamešaš v skuhan riž, če hočeš imeti intenzivnejši okus. Ko je riž skuhan, vmešaš vanj masla po okusu, nato pa potreseš z generozno količino parmezana in posodo pokriješ in pustiš stati ene dest minut, da temperatura naredi svoje. Buon apetito. Ne pravim, da je to edini in zveličavni način, čeprav sem se ga naučil v Italiji in od Italijanov.


  • 2

ESTOY FLOR DE ATORRANTE

UN CONTURSI MALEANTE


#4860 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25491 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 01 March 2024 - 08:41 AM

Kolikor vem, se doliva toplo/vroco jusno osnovo, ne pa vode ;) In to malo po malo, potem pa mesas, dokler se ne vpije, in spet dolijes. Na zacetku, ko preprazis riz na olju, lahko najprej se malo z belim vinom zalijes. 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 




2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users