Jump to content


Photo

Oriflame


  • Please log in to reply
522 replies to this topic

#461 Chandra

Chandra

    sunshine girl

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3400 posts
  • Gender:Female
  • Location:Celje

Posted 16 February 2007 - 10:13 AM

ta je take čist kožne barve, men je lep smile.gif
  • 0
IPB Image

Namen življenja je življenje, prelivajoče se v vseh odtenkih... ( Elene Danel)

www.chandra.si

#462 Red rose

Red rose

    sramežljivec

  • Člani
  • 8 posts

Posted 11 April 2007 - 12:37 AM

Pozdravljene punce! Vidim, da Oriflame kar prodira na Slovensko tržišče. Kozmetika je zelo kvalitetna pa predvsem ima to prednost, da ni postala naravna zdaj ko je to v modi, ampak je naravna že od samega začetka in to je kar 40 let nazaj. Sama jo redno uporabljam, tako v negovalne, kakor tudi estetske namene - ličila mislim. Nekatera od njih pa so primerna tudi za profesionalno uporabo.
Če bi katera želela kaj več informacij mi lahko kaj napiše, z veseljem ji bom odgovorila. Če pa slučajno nebi imela odgovora ji ga lahko priskrbim iz prve roke...prav od proizvajalcev!
Lep večer! thumbup.gif
  • 0
radovedna

#463 bluberry

bluberry

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1350 posts

Posted 11 April 2007 - 03:56 AM

Oriflame ni naravna kozmetika in nikoli ne bo..poleg tega je večina stvari bednih..ne pravim da se ne dobijo kake dobre stvari ampak,tega je malo.Zadnje cajte je sploh super da spremenijo samo embalažo in ne dejanskih sestavin down.gif
sicer pa kaj mi ne dobimo od proizvajalcev stvari ampak od dedka mraza,če naročimo?
Aja informacij je pa tukaj na forumu več kot pa ti premoreš.
Hvala bogu da so me izčlanili.. thumbup.gif
  • 0
Fake people wear fake clothes and have feak personality becouse they have FAKE BRAINS!
WINK (fake one) :))))

#464 Chandra

Chandra

    sunshine girl

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3400 posts
  • Gender:Female
  • Location:Celje

Posted 11 April 2007 - 08:06 AM

žal je res tako, da se pri nas lahko oglašuje kozmetika pod naravno, takoj ko ima vsaj 1% naravnih sestavin ermm.gif ampak Oriflame nikakor ni naravna kozmetika, sestavine to prav dobro povedo in nikakor ne morem verjeti kako samozavestno in "poznavalsko" to kozmetiko promovirajo predstavniki, ki bi morali poznati sestavo produktov in biti podkovani z znanjem tudi tukaj, ne pa da naprej prodajajo jajc, ki so jim ga vtepli v glavo vrhovni. Nekaj kremic in losjonov za telo je čist kul, negovalna kozmetika za obraz je dost zanič, nenaravna, komedogena itd., ličila so pa drugo poglavje, nekaj stvari je dost kvalitetnih in fajn, nekaj pa slabih, tako kot pri vsaki kozmetiki.
Jaz sem uporabnica že nekaj let, sem tudi članica, ampak zgolj zaradi svojih nakupov in nakupov sorodnikov, pa včasih še kak znanec kaj naroči, ampak v teh letih sem spoznala kaj je fajn in kaj zanič in folku to tudi odkrito povem, ne fopam jih, da bi zaslužila, tako kot to počne večina Oriflame-ovih članov...
  • 0
IPB Image

Namen življenja je življenje, prelivajoče se v vseh odtenkih... ( Elene Danel)

www.chandra.si

#465 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17016 posts
  • Gender:Female

Posted 11 April 2007 - 07:50 PM

QUOTE(Red rose @ 11. 4. 2007 - 1:37) View Post
Kozmetika je zelo kvalitetna pa predvsem ima to prednost, da ni postala naravna zdaj ko je to v modi, ampak je naravna že od samega začetka in to je kar 40 let nazaj.



Haha! laugh.gif Jaz bi tudi rekla da je naravno ... če bi mi pogled padel samo na nek izvleček na koncu.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#466 **Alenka**

**Alenka**

    sramežljivec

  • Člani
  • 26 posts

Posted 13 April 2007 - 12:26 PM

Jao, kakšna reklama. Dobro, da nekateri znamo s svojo glavo razmišljat.
Naravna my ass.
Nekatere stvari so fajn, nekatere ne, vse pa imajo konzervanse, ker drugače bi vse splesnelo, tako pa je rok trajanja daljši.

Jaz tudi po pravici povem kaj je vredu in ne. Itak ne moreš s tem služit, imam pa raje zadovoljne stranke kot nezadovoljne. To je najboljša reklama.
  • 0

#467 Red rose

Red rose

    sramežljivec

  • Člani
  • 8 posts

Posted 14 April 2007 - 09:27 AM

Pozdravljene negativke!

Naj najprej ponovim, da Oriflamova kozmetika je naravna. Ne vem koliko se v to spoznate ampak vsaka krema ali drugi izdelek ima napisane sestavine, emulgatorje.... itd., torej nebi mogla nekaj napisati, kar že ne piše na embalaži ali priloženem listku. Ve pa tudi lahko preberete! Ne vem s čim se vam je toliko zamerila, saj sem sama in še veliko drugih članov kar zadovoljna z njo. Sem tudi visoko izobražena na zdravstvenem področju in prav tako kozmetičnem. Uporabljala sem tudi Juvena in La Prerie, pa tudi profesionalna ličila Paris-Berlin. A Oriflame je kozmetika, kjer dejansko plačaš vrednost izdelka.
Moje sporočilo tudi ni bilo v reklamne namene, temveč v iskanje somišljenikov v zvezi z Oriflamovo ponudbo. To, da se ne da zaslužiti z njo pa je ena velika laž, saj je splošno znano, da je MLM eden izmed najdonosnejših poslov v svetu.
Toliko za danes!
Lep pozdrav in W ORIFLAME!!!
  • 0
radovedna

#468 eve

eve

    trance chick

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10431 posts
  • Gender:Female
  • Location:Novo mesto

Posted 14 April 2007 - 10:14 AM

Oriflame sigurno ni naravna kozmetika, sam brezveze ponavlat, ker itak sestavine povedo svoje...
Sploh pa saj punce niso rekla, da je oriflame totalno zanič in podobno, pač kar se tiče negovalne kozmetike niso nekaj zelo kvalitetni, vsaj meni se ne zdi. Ličila so mi pa večina v redu...


  • 0
Never allow someone to be your priority while you're just their option.

#469 Red rose

Red rose

    sramežljivec

  • Člani
  • 8 posts

Posted 14 April 2007 - 10:27 AM

QUOTE(eve @ 14. 4. 2007 - 11:14) View Post

Oriflame sigurno ni naravna kozmetika, sam brezveze ponavlat, ker itak sestavine povedo svoje...
Sploh pa saj punce niso rekla, da je oriflame totalno zanič in podobno, pač kar se tiče negovalne kozmetike niso nekaj zelo kvalitetni, vsaj meni se ne zdi. Ličila so mi pa večina v redu...


Že sam naziv pove kaj je kaj. Oriflame je kozmetika, ki jo uporabljajo v kar 43 državah sveta in je v zelo velikem vzponu, moram pa ti povedati, da prav največ povdarka dajejo prav na razvoj v negovalni kozmetiki, kamor spadajo tudi kreme. So tudi eni izmed prvih, ki so naredili piling robčke itd., sama naprimer občudujem novi Ekolagen, pa Skindividual, mega zadevi in učinkoviti.
Je tudi podjetje, ki zelo veliko vlaga v svoj razvoj, lastni laboratoriji...ne kot večina velikih podjetij, ki odkupi določeno zadevo in pripopa ime. Sem se prepričala na svoje oči, kajti v neki zadevi, ki me zanima raziskujem, kar se najbolj da in vem, da bo tudi na Slovenskem tržišču v naslednjih letih ogromen porast.
Sigurno pa se strinjam, da vsaka ne more uporabljati vsega, zato imamo pa možnost globinske analize kože, ki ti jo mora vsaka prava članica Oriflame kozmetike omogočiti. Jaz jo svojim strankam sigurno in do danes še nisem imela nezadovoljne, kar se krem in negovalne kozmetike tiče.
Pozdrav!
  • 0
radovedna

#470 Regratova Lučka

Regratova Lučka

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1314 posts
  • Gender:Female
  • Location:v objemu dolenjskih gričkov

Posted 14 April 2007 - 10:28 AM

Ok, poiščite tukaj naravne sestavine:

Oriflame Body & Mind losjon za telo

Nežno vlažilen losjon za telo vsebuje pigmente, ki odbijajo svetlobo in tako pričarajo videz popolnega tena. Vlažilne sestavine so oplemenitene s cedrovino in eteričnimi olji geranije, ki kožo pomirjajo in vzpodbujajo procese obnovitve. 250 ml.

Seznam sestavin >>
aqua (water), glyceryl stearate se, canola (oil) , octyldodecanol, sorbitol, stearic acid, ceteareth-12, propylene glycol, tetrahydroxypropyl ethylenediamine, cetyl acetate, parfum (fragrance), carbomer, imidazolidinyl urea, methylparaben, propylparaben, stearyl acetate, silica, oleyl acetate, acetylated lanolin alcohol, juniperus mexicana (cedarwood oil), lecithin, pelargonium graveolens (flower oil), ascorbyl palmitate, ci 77891 (titanium dioxide), ci 77019 (mica), ci 19140 (yellow 5), ci 16035 (red 40), ci 42090 (blue 1).


(kopirano iz sestavin, ta losjon je bil ocenjen slabo, kao sama kemija).
  • 0
Vem, da živim v svojem svetu. Vendar je ok, tam me poznajo.

#471 Red rose

Red rose

    sramežljivec

  • Člani
  • 8 posts

Posted 14 April 2007 - 11:20 AM

Pozdravljena!

Glede naravnih sestavin si že sama napisala katere so, kar se pa ostalega tiče so vse veziva, gostila, itd.itd., nesmiselno se je spuščati v laboratorijsko tehnologijo, saj bi morala najprej razložiti osnove reakcij, ki potekajo pri združitvi. Povedati pa ti moram, da so ISO standardi (nekater tudi že Evropski) pri nas še veljavni in kar precej zahtevni pri obravnavi in izdajanju dovoljenj za licenco o naravni priponki nekemu izdelku. Ko imaš neko naravno sestavino in hočeš iz nje narediti kremo so to zelo zahtevni in kontrolirani procesi. Lahko pa se obrneš tudi na info@oriflame.si - in ti bodo izčrpno odpisali o vsaki sestavini posebej o tem sem prepričana.
Upam, da si z odgovorom zadovoljna!

Ne moreš se mazati z npr. rastlino???

Nisem pa tudi še slišala za to slabo ocenitev tega losjona - mi lahko poveš, kje je bilo to objavljeno???

Pozdrav!
  • 0
radovedna

#472 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 14 April 2007 - 11:52 AM

QUOTE(Red rose @ 14. 4. 2007 - 12:20) View Post

nesmiselno se je spuščati v laboratorijsko tehnologijo, saj bi morala najprej razložiti osnove reakcij, ki potekajo pri združitvi.

meni pa ravno tu postane zanimivo.
  • 0
"Celotno moč pridobiš šele takrat, ko se zaveš, da si prav to moč uporabljal že ves čas za to, da si sam sebe spodnašal." Deepak Chopra

#473 Red rose

Red rose

    sramežljivec

  • Člani
  • 8 posts

Posted 14 April 2007 - 12:18 PM

QUOTE(URŠKA @ 14. 4. 2007 - 12:52) View Post

meni pa ravno tu postane zanimivo.



Ok!
Gremo!

Pojdi v knjigarno in si kupi periodni sistem, potem pa še učbenik kemija za osnovnošolce ali začetnike, ne spomnim se več naslova a če boš tako povedala, ti ga bodo gotovo znali poiskati (lahko si sposodiš tudi v knjižnici), potem pa si preberi kaj in ti bo vsaj jasno kako se vežeta npr. kisik in vodik, da nastane voda, ki je ena izmed glavnih sestavin kozmetičnih negovalnih izdelkov in je naravna (ha,ha,ha), potem sigurno ne boš napisala, da dobijo naravno priponko izdelki, ki vsebujejo 1% naravnih snovi, kot je to napisala ena od negativnih predhodnic. Prav tako si preberi o nastanku alkoholov, itd., itd...(kaj so emulgatorji, pa antioksidanti,....), lahko se naučiš tudi kaj o vezeh (eno, dvo in trovalentnih...)....

Pa lep dan med knjigami! confused.gif whistling.gif
  • 0
radovedna

#474 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30833 posts
  • Location:Primorska

Posted 14 April 2007 - 12:20 PM

Tiste sestavine zgoraj so pomoje čisto povprečne in lastne veliko izdelkom,
potem torej lahko za vse te izdelke trdimo, da so pač naravni, a ne?? biggrin.gif
  • 0

#475 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 14 April 2007 - 12:22 PM

Ja, vidim, da sem naletela na gluha ušesa =) Ajde, šibam v knjigarno lol1.gif Spotoma pa zate še eno o bontonu pajznem
  • 0
"Celotno moč pridobiš šele takrat, ko se zaveš, da si prav to moč uporabljal že ves čas za to, da si sam sebe spodnašal." Deepak Chopra

#476 Red rose

Red rose

    sramežljivec

  • Člani
  • 8 posts

Posted 14 April 2007 - 12:29 PM

QUOTE(URŠKA @ 14. 4. 2007 - 13:22) View Post

Ja, vidim, da sem naletela na gluha ušesa =) Ajde, šibam v knjigarno lol1.gif Spotoma pa zate še eno o bontonu pajznem



Imaš prav, tiste, ki vsebujejo takšne sestavine so lahko naravne! Nikoli nisem trdila, da je samo Oriflame kozmetika naravna! Je pa res, da je od samega začetka, kar marsikatera ni!
Urška!
Kar se pa tiče bontona, ga imam doma in če sem te mogoče užalila, ni bil to moj namen, daleč od tega.
Res je , da se rada pošalim ampak oprosti tudi znam reči, res ni bil moj namen koga prizadeti!
  • 0
radovedna

#477 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 16 April 2007 - 05:08 PM

Draga moja, razlika med vezavo kisika in vodika, katere rezultat je voda je v tem, da voda obstaja že v naravi, ostale kemične spojine ki jih omenjša so zgolj laboratorijskega porekla. Ne boš rekla da so denimo tetrahydroxypropyl ethylenediamine, lanolin alcohol, methylparaben, propylparaben itd (izbrala nekaj poljubnih sestavin) povsem naravnega izvora. Še več, za parabene (spet poljubno izbrala ravno tole sestavino) je dokazano da niso povsem nedložne narave, višji odstotek parfuma prav tako lahko izzove alergijske reakcije, poleg tega da navadno vsebuje kup neoporečnih sestavin. In, saj ni res - pa je, tudi v naše podforumu Sestavine si lahko prebereš nekaj mnenj in člankov na to in sorodne teme.

Okoli bontona pa bi lahko prav tako razpravljali, glede na to da si nekatere članice označila z besedami "negativke" in "negativna predhodnica" (vas tudi tega učijo v kozmetičnih šolah?), ko so si pač upale pokomentirat tvoj post, oz. ko se niso povsem strinjale s tvojim mnenjem (še enkrat - nihče ni rekel da so Oriflame izdelki plošno gledano slabi, samo ne spadajo ravno v rang resnično naravnih - pri nas so to denimo Dvorec Trebnik, tudi Lush, itd). To, da kolegicam svetuješ čtivo za OŠ se mi zdi tudi nadvse neuspela replika, verjamem da ima vsak/a od nas narejeno vsaj obvezno šolanje, če ne še več, tako da so nam pojmi iz sveta kemije bolj ali manj znani.
Brez zamere seveda.

Tudi tvoj stavek da se ne moreš mazat z rastlino, ni ravno posrečen - seveda se lahko. Po nasvetih s foruma sem si denimo doma izdelala tonik (povsem naraven), pa imam izredno suho, k alergijam nagnjeno kožo. Tonik kože ni čisto nič razdražil.
Toliko v razmislek.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#478 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17016 posts
  • Gender:Female

Posted 16 April 2007 - 09:40 PM

QUOTE(Red rose @ 14. 4. 2007 - 13:29) View Post
Nikoli nisem trdila, da je samo Oriflame kozmetika naravna! Je pa res, da je od samega začetka, kar marsikatera ni!


Prosim ne s takimi no. Ko bo Oriflame imel certifikat, se pa oglasi!

Tukaj sploh nihče ni trdil, da je pa zdaj Oriflame slaba kozmetika. Tukaj smo razgljabljali samo o tej resnici/laži, če je naravna ali ne. Kako lahko trdiš, da je Oriflame naraven, če niti nobenega certifikata nima?

  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#479 Red rose

Red rose

    sramežljivec

  • Člani
  • 8 posts

Posted 17 April 2007 - 12:32 AM

Pozdravljene drage dame!

Oriflame je podjetje s 40 letno tradicijo, torej ni od včeraj in če bi vseboval škodljive substance, najverjetneje nebi tako hitro in uspešno prodiral na tržišče. Za sestavine zgoraj naštete, pa sem že prej omenila, da so v skladu z zakonodajo, kakor tudi vsa ostala kozmetika in prehrana, ki potrebuje določene sestavine za svoj "obstoj" in seveda bi ji še posebej na Slovenskem tržišču kaj hitro posekali kolena za poimenovanje naravna, če le tem kriterijem nebi ustrezala. Popraviti te moram tudi, da nisem obiskovala nobene kozmetične šole, ampak sem visoko izobražena na področju, ki se ukvarja prav z kontrolo sestavin izdelkov kakršni so kozmetika in prehrana. Lahko ti zagotovim, da Oriflame do danes še nikoli ni presegal dovoljenih normativov.
Kar se tiče mojega poimenovanja " negativk", pa bi si preden bi obsojala prebrala celoten tekst.
Sama sem se prijavila na forum, ker se že več let ukvarjam z Oriflamovo kozmetiko in sem si rekla- zakaj pa nebi tudi tukaj poiskala somišljenikov, oziroma navdušila še koga za uporabo te kozmetike ali razvoj posla, ki ga le to podjetje ponuja.
Nisem pričakovala nekega euforizma, oziroma nemogočega, a tudi takšnega odziva ne. Če bi bila jaz ena izmed tistih "negativk", gotovo nebi uporabila BLA, BULL SH...,itd. , kar se mi zdi bolj potrebno bontona, kakor pa če nekomu svetuješ literaturo. Torej mislim, da moje pojmovanje ni bilo nič kaj neprimerno, vsekakor pa deklet nisem poimenovala tako zaradi nestrinjanja z mojim mišljenjem!!! Vsak ima pač svoje pravo ali ne!

In še to ... mislite, da bi si nekdo privoščil napisati v Sloveniji, kjer je zavist na tako visoki ravni, v medije VISOKO KAKOVOSTNI KOZMETIČNI IZDELKI, NAREJENI IZ NARAVNIH ŠVEDSKIH SESTAVIN , če ne bi bil siguren in pravno podkovan, da si to lahko privošči in s tem ne izzove tožbe o zavajanju potrošnikov?

P.s.
Še nasvet za zelo suho in problematično kožo. Pri Oriflame kozmetiki boš po zelo ugodnih cenah našla hipoalergenske izdelke z izvlečki aloje, ki so primerni prav za takšen tip kože!

Lep pozdrav in lahko noč "pozitivke???" 2guns.gif
  • 0
radovedna

#480 Chandra

Chandra

    sunshine girl

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3400 posts
  • Gender:Female
  • Location:Celje

Posted 17 April 2007 - 01:21 AM

no to aloja kolekcijo, ki jo priporočaš, sem preizkusila, ker imam dost občutljivo kožo, pa me je strašno razočarala, tonik je še nekak, krema pa je hudo komedogena in mastna in mi je hudo mašila pore. Žal so Oriflame-ove kreme za obraz zelo revne z AOK-ji, večinoma komedogene in nasploh povprečne, se najde dosti drugih boljših krem. Sicer se pa ponavljamo...in tudi ti se, prebrskaj sestavine in potem boš razumela, zakaj imamo tako mnenje o Oriflame-u.
  • 0
IPB Image

Namen življenja je življenje, prelivajoče se v vseh odtenkih... ( Elene Danel)

www.chandra.si




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users