Jump to content


Photo

Vprašanja


  • Please log in to reply
491 replies to this topic

#441 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14829 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 15 February 2022 - 02:30 PM

Jaz sem se na Tenerifih kopala v sredini decembra, 2018. Pa se ne spomnim, da bi me zeblo. Ma takrat je bilo toplo, za kratke rokave ves dan, pa brez padavin, bila sem tam cca 3 tedne. Priporočam obisk otoka La Gomera (s trajektom iz Tenerifov), to imaš par dni dovolj za raziskovanje z avtom, meni je bilo noro lepo tam, manj naseljeno in obljudeno.

 

El Teide je bil v času mojega obiska nekje na 10-15 stopinj in preko noči pod 5. Nisva pa šla do vrha, ker je bila gondola takrat zasedena za najin termin + draga, ne spomnim se točno, nisva se preveč sekirala skratka. Raje se res izognem masi turistov na teh punktih, pa grem kam, kjer je bolj na easy.


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#442 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22476 posts
  • Gender:Female

Posted 04 April 2022 - 08:41 PM

A na Bookingu se cene razlikujejo, če gledaš na spletni strani ali pa na mobilni aplikaciji? :o

Kakšne finte no. Gledam en apartma na računalniku, potem sem ga pa še na telefonu pogledala in mi na telefonu za 3 nočitve izpiše 90 eur nižjo ceno kot na spletni strani na računalniku.


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#443 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26435 posts

Posted 04 April 2022 - 08:51 PM

Ce ga bos prevec gledala bo kmalu drazji, isto je z letalskimi kartami pri nizkocenovcih.
  • 0

#444 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22476 posts
  • Gender:Female

Posted 04 April 2022 - 08:57 PM

Haha, ja, sem se spomnila tudi na to. Moram nehat gledat. Bom fantu rekla, naj s svojega telefona pogleda kasneje. :lol: Sem našla še direktno spletno stran apartmaja in sem jim pisala, da vidim, kakšno ceno mi bodo ponudili. 


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#445 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 04 April 2022 - 09:02 PM

Ni nujno. Se dogaja, ampak vedno manj.

Ja razlicne cene online in na appu. App ima velikokrat “mobile only” cene. Pa ce si prijavljen je ponavadi tud ceneje kot ce nisi. Ce dostopas iz razlicnih drzav se cene tud razlikujejo. Mi smo enkrat ob istem casu preverjali cene istega hotela iz Slovenije, Bosne in Švice in je bila cena iz Švice najcenejsa. Tako da go figure kako si zmisljujejo cene.
  • 0

#446 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22476 posts
  • Gender:Female

Posted 04 April 2022 - 09:08 PM

Pa mislila sem tudi, da je pravilo, da če rezerviraš direkt preko lastnika, je sigurno nižja cena. Meni je pa eden po telefonu ponudil višjo ceno kot je bila na Bookingu.


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#447 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 24 April 2022 - 10:44 AM

Midva sva vceraj na bookingu istocasno gledala en hote, pa sem imela jaz 300chf visjo ceno kot moz. :butl: sem si pa jaz ze prej ogledovala hotel, on pa je bil na strani prvic.


Na netu najdem nasprotujoce si informacije. Ponekod je navedeno, da je za vstop v drzavo potreben potni list z veljavnostjo najmanj 1 mesec po odhodu iz drzave, drugod pa da je mora bit veljaven se 6 mesecev. Kam je najbolje, da se obrnem, da dobim prave informacije - na nase MNZ ali raje na Immigration office drzave?
  • 0

#448 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14829 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 24 April 2022 - 12:22 PM

To drugo, ker je od drzave do drzave razlicno.
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#449 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23582 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 24 April 2022 - 05:45 PM

Midva sva vceraj na bookingu istocasno gledala en hote, pa sem imela jaz 300chf visjo ceno kot moz. :butl: sem si pa jaz ze prej ogledovala hotel, on pa je bil na strani prvic.

Se mu ravno danes razlagala, da sem slisala/,brala o tem in ko sem sla drugic pogledat isti apartma, mi je ceno dvignil iz 54 eur na 63. Nisem pa mu rekla, da gre se on preverit, da ne bi se njemu 😋

Edit: sem sla se enkrat gledat brez belezenja zgodovine in je vrnil na 54
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#450 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 25 April 2022 - 11:15 AM

Hvala Olivija!
 
 
Kako hitro ste dobile potne liste, ko ste jih naročile na UE? Brala sem, da gre hitreje, če ga prioritetno naročiš na UE v Celju (kjer tiskajo potne liste). Ima katera izkušnje s tem? 
 
Ambasada v Bernu je katastrofa. Dva tedna bi mogla čakat samo na termin, da lahko naročimo potni list, pol pa še cc. 14 dni, da ga dobimo. Tudi če ga naročimo prioritetno. :butl: Pa še dražje je vse skupaj, tako da nam razlika pokrije del stroškov poti, da se peljemo v Slovenijo.
  • 0

#451 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3507 posts
  • Gender:Male

Posted 25 April 2022 - 12:07 PM

 

 

 

Kako hitro ste dobile potne liste, ko ste jih naročile na UE? Brala sem, da gre hitreje, če ga prioritetno naročiš na UE v Celju (kjer tiskajo potne liste). Ima katera izkušnje s tem? 

 

 

Nimam izkušenj sem pa slišala enako kot ti, da gre hitreje. Spomnim se, da sem enkrat morala v Cetis po eno tiskovino (to je firma v Celju, ki tiska uradne dokumente) in sem se počutila, kot da grem v strogo zastražen zapor. Glih toliko, da mi niso še prstnih odtisov vzeli :)


  • 0

#452 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16244 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 25 April 2022 - 12:14 PM

Mislim, da je bilo en čas celo da si ga v UE CE dobil isti dan? Ko so naši igrali v Turčiji na EP v košarki je folk masovno hodil v CE po dokumente. 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#453 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 26 April 2022 - 08:29 AM

To bi bilo super. Hvala tašika. Se bom pozanimala. :) 


  • 0

#454 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30845 posts
  • Location:Primorska

Posted 26 April 2022 - 08:31 AM

Ja, od sodelavke hči gre danes po PL v Celje, da bo prej.
  • 0

#455 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29012 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 26 April 2022 - 08:43 AM

B. je šel tudi v Celje, so poslali osebno, vozniško in potni list v roku tedna dni, če ne manj.  Lahko pa naročiš prioritetno in ga dobiš naslednji dan na UE Celje. 


  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#456 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16244 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 27 April 2022 - 03:21 PM

Kako je zdaj s prestopom Hrvaške meje, gkedajo kaj?
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#457 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30845 posts
  • Location:Primorska

Posted 27 April 2022 - 03:23 PM

Sej ni benga pogoja več.
  • 0

#458 Eli

Eli

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6709 posts
  • Location:vsepovsod

Posted 27 April 2022 - 05:42 PM

Jaz sem bila danes, nič niso gledali.
  • 0
With all the paradoxes in life...i could be mango and not know it!

#459 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16559 posts
  • Gender:Male

Posted 18 August 2022 - 10:01 AM

Kje bi bilo v drugi polovici oz. konec septembra se za kopati v Evropi? Da nima voda glih 20 stopinj, ampak vec.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#460 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17998 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 18 August 2022 - 10:18 AM

Španija, Grčija, J Italija, Turčija :)

 

Verjetno si hotela točne destinacije, vem. :)

 

Sardinija ima povprečno 25°C v septembru. Jaz bi šla v Kalabrijo enkrat...


  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users