Jump to content


Photo

Prosto o sestavinah


  • Please log in to reply
529 replies to this topic

#441 levck

levck

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3194 posts
  • Location:Živalski vrt

Posted 13 April 2006 - 07:57 PM

http://www.planet-le...pic.php?t=13052

komu verjet?
  • 0

#442 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 13 April 2006 - 07:59 PM

Sem čakala, da bo tole ena ruknila na forum ... prav čakala sem, hahaha!! biggrin.gif biggrin.gif Sploh ne nameravam komentirat ... ženska podaja mnenje, da so vse kreme iste in nepotrebne, najbolje je, da se umivamo z navadno vodo in polivamo z eteričnimi olji ... pa ja. Sama poznam svojo kožo in vem koliko bolje izgleda, če uporabljam kreme s kvalitetno sestavo.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#443 Anya

Anya

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2582 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 13 April 2006 - 08:08 PM

OMFG
Kok so eni ljudje pametni. Pa itak se sam iz sebe dela norca, k ji noben ne verjame. Da bi opstila kremo in se začela mazat z eteričnimi olji. rolleyes.gif
  • 0

#444 levck

levck

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3194 posts
  • Location:Živalski vrt

Posted 13 April 2006 - 08:12 PM

Sam veš kaj..js ji pa verjamem...Nadi je enkrat dost dobr napisala neki glede tega..sej ne vem kaj že..neki v smislu kako določene sestavine vplivajo ena na drugo in mogoče ne vemo da če zmešaš eno x sestavino pa y da dobiš vn z..if u know what i mean.
Poleg tega se mi pa poraja vprašanje, zakaj se moški kasnej postarajo, gubice in to, pa si nikol v življenju ne packajo krem in tonikov po faci in nimajo nobenih problemov s suho kožo alpa mozoljasto, okej razn v puberteti..
aja pa DileMa..sej ona je napisala, da valda, da so vidni učinki teh krem...ampak kratkoročno.

Jst sm pa tut že opazla, da mi to, da kožo pustim namir najbol pomaga in sm zato čist nehala uporabljat kreme.

aja pa tole z eteričnimi olji ste čist narobe dojel, sploh se ni šlo za obraz, ampak telo!
  • 0

#445 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 13 April 2006 - 08:15 PM

Okoli staranja in moških; veš je zelo odvisno od genov, same kvalitete kože in kako tip skrbi zanjo (npr. eni kadijo ko Turki, drugi ga pijejo, tretji se mažejo s kremicami, itd). Nič niso drugačno od deklet.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#446 levck

levck

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3194 posts
  • Location:Živalski vrt

Posted 13 April 2006 - 08:17 PM

ja pa so...sj vsi pravjo, da se ženske nasplošno hitrejj postarajo. Pa še res je.
  • 0

#447 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 13 April 2006 - 08:23 PM

QUOTE(lejck)
Sam veš kaj..js ji pa verjamem...Nadi je enkrat dost dobr napisala neki glede tega..sej ne vem kaj že..neki v smislu kako določene sestavine vplivajo ena na drugo in mogoče ne vemo da če zmešaš eno x sestavino pa y da dobiš vn z..if u know what i mean.
Poleg tega se mi pa poraja vprašanje, zakaj se moški kasnej postarajo, gubice in to, pa si nikol v življenju ne packajo krem in tonikov po faci in nimajo nobenih problemov s suho kožo alpa mozoljasto, okej razn v puberteti..
aja pa DileMa..sej ona je napisala, da valda, da so vidni učinki teh krem...ampak kratkoročno.

Jst sm pa tut že opazla, da mi to, da kožo pustim namir najbol pomaga in sm zato čist nehala uporabljat kreme.


Lejck ... valjda so kratkoročni učinki, ko prenehaš z nego kože pač preneha bit lepa ... a ni to neki najbolj logičnega? To, da ti bo krema spremenila strukturo kože je pa prav smešno pričakovat ... kako dejansko bi pa naj naredila kaj takšnega? In to, zakaj se moški kasneje postarajo, ni nobena skrivnost ... imajo namreč drugačno, predvsem debelejšo kožo.

Tisto glede mešanja sestavin v kremah ... kreme so klinično testirane, da so varne za uporabo ... sploh pa če so sestavine nežne in naravne, ne bo iz tega nastala nobena ''smrtonosna mešanica''.

Gre predvsem za to, da je treba kožo negovat konstantno in z občutkom, kaj tebi in tvoji koži ustreza (smo si pač glede tega zelo različni). Obstajajo ženske, ki verjamejo, da jim bodo drage kreme na koži naredile WAU efekt, kar je seveda nesmiselno in otročje mišljenje, vendar pa vsekakor dobra krema lahko pripomore k boljšemu počutju in boljšemu izgledu kože ... določene sestavine, razni naravni ekstrakti in podobno, pač že stoletja dokazano pomagajo pri negi kože.

Imam občutek, da je ta ženska ena tistih cvetk, ki so prej na kožo pacale sto in en preparat in jo dobesedno maltretirale z nevem kakšni proizvodi, sedaj se je pa spreobrnila in uporablja le vodo in neka eterična olja ... ahh please.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#448 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 13 April 2006 - 08:24 PM

Ženske se starajo hitreje kvečjemu zato, ker uporabljajo napačne negovalne preparate in zaradi sončenja v solarijih (pa tudi izven njih) in podobnih oslarij, kaj je koža od moškega tako drugačna od moje? Dobro na nas v različni meri vplivajo ženski na njih pa moški hormoni, ki pa nimajo nekega velikega vpliva na kožo.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#449 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 13 April 2006 - 09:08 PM

QUOTE(haralambus)
Pozdravljeni,

mene zanima koko je s sestavinami kreme Vichy Oligo 25 za mešano in normalno kožo, imam najmreč mešano kožo in včasim mi nastanejo mozoljčki, imam tudi kar razširjene pore, ki bi rada popravila.  
-sestavine oligo 25: water, glycerin, cyclohexa-siloxane, silica, isohexadecane,peg-100 stearate, gliceryl stearate, stearyl alcohol, mel/honey, c12-15pareth-7,ppg-25-laureth-25, carbomer,glycine soja/soybean oil, cetearyl alcohol, manganese gluconate,methylparaben,arginine pca,phenoxyethanol,ammanium polyacryloyl-dimethyl taurate,disodium edta,tocopherol,propylene glycol,parfum.
Zanima me če mi ta krema lahko pomaga pri razširjenih porah, kako je z alkoholi, ki jih vsebuje, ali maši pore, ker imam mešano, malo suho in malo mastno, svetlečo kožo. Katero kremo bi mi svetovali, če ta ni v redu.

Hvala

Ta krema je vlažilna, ne vsebuje škodljivih alkoholov, ne vsebuje pa tudi skoraj nič AOK. Ni pa komedogena. Krema je zelo povprečna.
por ne bo nič zmanjšalo. Take so, kot so. Krema pa ne bi naredila slabega in mašila por.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#450 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 14 April 2006 - 07:54 AM

No jaz sem probala ta tester Oligo 25 in vam moram povedat, da mi je bila premalo (imam suho kožo).
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#451 katjuša

katjuša

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 136 posts

Posted 14 April 2006 - 08:41 AM

Ne vem če spada to moje vprašanje ravno sem oops.gif

Prijateljica mi je rekla, da hodi gledat ocene proizvodov na Beautypoint in me zanima kje to najdem? Sem že iskala pa ne vem kje ste o tem pisali.

Hvala.
  • 0

#452 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 14 April 2006 - 08:56 AM

Beautypoint... za to prvič slišim.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#453 pinga

pinga

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3804 posts

Posted 14 April 2006 - 11:19 AM

js bi vprašala kako je s tem mineralnim oljem. a to zdej je komedogeno al ne?ker sm brala pri enem izdelku na tem forumu, da kao ni komedogen, razen če mineralno olje maši pore. zdej sm pa na enem drugem portalu (ravno na beautypoint, tralalalalala3) prebrala da je to izjemno komedogena sestavina. kako je s tem?
  • 0

#454 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 14 April 2006 - 11:48 AM

Naj ne bi bilo komedogeno, ampak če imaš kožo nagnjeno k mozoljavosti, ti ga ne priporočam.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#455 pinga

pinga

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3804 posts

Posted 14 April 2006 - 11:52 AM

neki je čudn tole, napisala sem lepa . si, pa mi je v postu potem pisal lepa-si.com. da slučajno ne bi blo kake pomote.

ok noče mi spremenit. pravilno je lepa pika si.

aja sonchika, a na sestavinah dejansko piše mineral oil al je kak čudn ime? pa če je spet kak lev ime, a bi lahk v napisala to zravn? ker sm rahlo nagnjena k mozoljavosti.
  • 0

#456 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 14 April 2006 - 12:47 PM

QUOTE(pinga)
aja sonchika, a na sestavinah dejansko piše mineral oil al je kak čudn ime? pa če je spet kak lev ime, a bi lahk v  napisala to zravn? ker sm rahlo nagnjena k mozoljavosti.


Paraffinum Liquidum/Mineral Oil
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#457 pinga

pinga

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3804 posts

Posted 14 April 2006 - 01:20 PM

hvala
  • 0

#458 haralambus

haralambus

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 106 posts

Posted 14 April 2006 - 07:03 PM

Pozdravljeni,

rada bi vas uprašala koko je s sestavinami oz. kakšne izkušnje imate z naslednjimi izdelki: Avon krema za oblikovanje prsi, lancaster youth prolongator.

Zanima me tudi kateri šampon in balzam je preizkušeno najboljši za suhe, blond barvane lase neglede na ceno. Včeraj sem prebrala, da je izredno dober loccitan oliva, kaj pa nekateri dragi šamponi in balzami v Millerju so boljši kot ta?


Hvala za odgovore.

Petra
  • 0

#459 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 31304 posts
  • Location:Primorska

Posted 14 April 2006 - 07:17 PM

http://www.lepa-si.c...opic.php?t=3605

Tole je dobro.
  • 0

#460 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 16 April 2006 - 01:19 AM

Špela,kera druga ... !
Pomarančna krema od šelrja-nočna ...je ta?

IPB Image
smoothing Evening primrose oil night cream


IPB Image
Intensive thistle oil restorative cream

Mal mi je čudn, ker je ne najdm.Je sam pod dnevno,nč ne piše nočna.Pa še to-na moji piše za vse vrste kože,kle pa da je za suho,Pa sm vse čeknla na njihovi strani.-Mislm,sj najdm nočno,sam tko,no,čudn mi je,ker ubistvu nobena od teh dveh krem ne predtavlja pomarančnega olja k sm šla v slovar gleat ampak ene druge čudne ratslince.
Lej,še to-ta,k je kao dnevna-no tako slikco mam jz na nočni!(piše pač nočna in ta roža je gor)zdj sm pa vidla kle kao nočno pa slikco k je gor in jz nimam take.Mam lih obratn.Al me trga?Dj povej mal še ti.
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users