Jump to content


SLOVENIJA - novice, članki, kolumne, blogi, mnenja


  • Please log in to reply
4529 replies to this topic

#4421 Errol

Errol

    Sugga daddy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17907 posts
  • Gender:Male
  • Location:Errolov brlog v Banana Republic

Posted 16 February 2024 - 12:12 PM

Pravkar sem na MMC RTV prebral vest, da so na Onkološkem odstranili želodec napačnemu pacientu, zaradi napake zunanjega izvajalca diagnostike. Kaj se je zgodilo z rakavim bolnikom, ni znano. Juhej.


  • 0

ESTOY FLOR DE ATORRANTE

UN CONTURSI MALEANTE


#4422 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3548 posts
  • Gender:Male

Posted 16 February 2024 - 12:15 PM

Ravnokar berem članek in mi je slabo ob tem. Kdo je zdaj kriv, Medicinski center Barsos ali Inštitut za patologijo MF.


  • 0

#4423 Errol

Errol

    Sugga daddy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17907 posts
  • Gender:Male
  • Location:Errolov brlog v Banana Republic

Posted 16 February 2024 - 12:23 PM

Kdo je bil zunanji izvajalec diagnostike za račun Onkološkega inštituta? Mislil sem, da Onkološki sam počne to.


  • 0

ESTOY FLOR DE ATORRANTE

UN CONTURSI MALEANTE


#4424 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3548 posts
  • Gender:Male

Posted 16 February 2024 - 12:25 PM

Ja zgoraj navedena bosta na novinarski konferenci. Predvidevam, da so to zunanji izvajalci. Barsos je verjetno vzel tkivo, Inštitut pa ga je pregledal. Kje v tej verigi je prišlo dozamenjave, bodo pa sami povedali.


  • 0

#4425 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15310 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 16 February 2024 - 12:31 PM

No ja, slabo za onega ki je brez zelodca, ampak kako slabo je to sele za tistega, ki je najbrz mislil da je zdrav, zdaj mu bodo pa zaradi zdravniske napake mogoce steti dnevi.
Tudi ni mi jasno ali se to na organu ne vidi? Razumem da operater ni kriv ampak vseeno...rakav zelodec in zdrav zelodec se najbrz razlikujeta in nihce ni pomislil da nekaj ne stima?
  • 0
 

#4426 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26461 posts

Posted 16 February 2024 - 12:39 PM

Fiona to je bila tudi moja prva misel 😐, pa upam,da ne bo na koncu kriva kaka streznica ali sofer,ki je bil odgovoren za prevoz vzorcev 😐, je pa pomojem zelo tezko najti krivca v takem primeru.
  • 0

#4427 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18045 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 16 February 2024 - 12:44 PM

Kdaj bi naj sploh ta operacija bila, nikjer ne piše? 


  • 0

#4428 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3548 posts
  • Gender:Male

Posted 16 February 2024 - 01:01 PM

Vse bo jasno po novinarski konferenci.


  • 0

#4429 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15310 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 16 February 2024 - 01:06 PM

Baje konec januarja
  • 0
 

#4430 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23633 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 16 February 2024 - 02:18 PM

V razmislek.
V preteklih dneh smo spremljali poročanje o tako imenovani poroki za milijon evrov. Nekako se je zdelo zanimivo in pomembno širši slovenski javnosti sporočiti, da se je sredi Ljubljane odvila "poroka" para, mladoletne neveste in komaj polnoletnega ženina. Nismo opazili, da bi katerikoli medij ob tem odpiral kakršnokoli dilemo oziroma da bi problematiziral karkoli o tem, da so mladoletno nevesto izbrali, zanjo plačali in jo pripeljali iz tujine, nobena medijska hiša ni problematizirala prostodušnih izjav, koliko denarja so dali za nevesto, tudi tega ne, kaj se zdaj od nje pričakuje. Normalizacija tovrstnih porok v medijskem prostoru pomeni, da se mediji ne zavedajo moči, ki jo imajo pri oblikovanju stališč in vrednot. S praznim senzacionalističnim poročanjem, brez prave vsebine in brez kritičnega komentarja se tako utrjujejo škodljivi in kaznivi "običaji". Prisilne/prezgodnje/dogovorjene "poroke" povezujemo s trgovanjem z ljudmi, s kršenjem Konvencije o otrokovih pravicah, tudi s fizičnim, psihičnim, spolnim in ekonomskim nasiljem ter služabništvom in prisilnim delom.
Policija. CSD. Novinarsko razsodišče.

  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#4431 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26131 posts
  • Gender:Female

Posted 16 February 2024 - 03:29 PM

Fiona to je bila tudi moja prva misel 😐


Tudi jaz sem najprej na to pomislila. Ali niso videli, da je organ zdrav??

Se mi je kar megla naredila, ko sem slišala na radiu “novico”.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#4432 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26461 posts

Posted 16 February 2024 - 03:43 PM

Saj se bo pokazalo kako je bilo v resnici. Mogoce je bil tudi drugi zelodec "nezdrav" in le ni bil predviden za popolno odstanitev. Skoraj vedno so mediji pretirano senzionalisticni, tako da ne verjamem,da je tako brutalna resnica. Mislim za njo stoji toliko enega steokovnega kadra,ki so bili pri operaciji zraven in da niti eden ne bi imel pomislekov se mi zdi nemogoce. Mislim saj niso na srednjo poklicno hodili pa po pomoti koncali v operacijski no! Pomojem je zadaj veliko shaminga zaradi stavke in bi jih radi nesposobne prikazali.
  • 0

#4433 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26131 posts
  • Gender:Female

Posted 16 February 2024 - 09:38 PM

Se strinjam glede sezacionalizma.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#4434 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17053 posts
  • Gender:Female

Posted 17 February 2024 - 08:14 AM

Kakor razumem, je Barsos prevzel odgovornost. O shamingu pa zagotovo drži. Tik pred napovedano stavko se je pojavljalo kup prispevkov o nekih zdravniških napak, potegnjenih iz naftalina.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#4435 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26461 posts

Posted 17 February 2024 - 09:34 AM

No ze vceraj so potem vseeno pisali,da le ni bilo tako grozno. Clovek ni ostal brez zelodca,ampak,so odstranili nek nezdravi del,le da ni bil rakast. Tisti z rakom bo pa tudi na vrsti zanoperacijo,le da z nekaj tedenskim zamikom,kar pri tej vrsti raka vseeno ni niti zivljenjsko ogrozujoce. Si je pa Barsos verjetno popolnoma pokvaril ugled.
  • 0

#4436 Errol

Errol

    Sugga daddy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17907 posts
  • Gender:Male
  • Location:Errolov brlog v Banana Republic

Posted 17 February 2024 - 09:57 AM

Zanimivo. V poročilih, ki sem jih gledal jaz, so rekli, da trimesečni zamik ni majhna stvar. Ampak nazaj k Barsosu, čeprav ni čisto tema te reubrike. Jeseni sem zjutraj ob osmih prinesel urin za laboratorij. Sestre ni bilo v pisarni, kozarčka pa nisem hotel pustiti na mizi, kakor mi je rekla. Na sprejemnem šanku je bilo nekaj sester (tudi glavna), ki so veselo klepetale ob kavi. Glavna sestra mi je rekla, naj dam kozarček na šank, da bo že uredila. Pa sem ji rekel, naj kar ta hip uredi, dokler še ve, čigav vzorec je. Moja tečnoba jo je ujezila, usedla se je za računalnik, češ, če pa po pravilih, pa naj bo in me je začela"jebat". Daj zdravstveno, ime, priimek, lepo počasi. Trznil nisem, dal sem ji zdravstveno, počakal, da je naredila v računalniku, kar je bilo treba, nalepila etiketo na moj kozarček in ga dala tka, kamor spada. Da ne govorim, kako mi je sestra kdaj pa kdaj rekla, da mojega maila niso dobili, pa še zdravnik me je kregal, da to ni njegov problem, naj se pritožim vodji administracije. Pa kako ni tvoj problem, če sestra zajebe tvojega pacienta! Za nameček še, da če bi jaz hodil v službo pol ure kasneje, bi mi kdo kaj rekel, on pa se je mirno priguncal ob pol devetih, paciente pa je imel naročene ob osmih, ko se začne ordinacijski čas. Pri tem si je še dovolil opazko, da Barsos ni več, kar je bil. Nikoli ne bomo mogli eliminirati človeškega faktorja, ampak tako osnovnih stvari ni težko urediti.


  • 0

ESTOY FLOR DE ATORRANTE

UN CONTURSI MALEANTE


#4437 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13824 posts
  • Gender:Female

Posted 17 February 2024 - 10:20 AM

M. mi že leta razlaga koliko močnejši nadzor in sistemi kakovosti so v laboratorijih. Merijo vpliv lune na curek vode iz čistilne naprave!
V zdravstvu tega, v takšni meri, ni. Tudi vedno jim to pove, ko imajo presoje. Tudi ni testiranj v toliko paralelkah, kot je ta vindustriji. Ker so rezultati vezani na davke.
Prav si naredil, da si jim zatežil. Pri M. v službi ne moreš oddati vzorce brez označbe.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#4438 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26131 posts
  • Gender:Female

Posted 17 February 2024 - 12:02 PM

Svašta, Frčica.

Errol, se strinjam, potem pa ni čudno, da se dogaja, kar se…. :/
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#4439 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26461 posts

Posted 17 February 2024 - 03:13 PM

Ja noro res,pri nas si cesa takega ne bi dovolili. V 12,letih sem enkrat napacno oznacila epruveto,pa se to sem raje obema ponovni odvzem naredila,kot da bi sla na ziher in zamenjala samo nalepke (kje pa ves ce mas vec vzorcev krvi,a si na ostale pa prave nalepke potem nalepil).

Ja tudi v zdravstvu je razlicno,nasa bolnca je imela prva akreditacijo opravljeno in nas od tistega dne dalje vsakic le strozje privijajo v sistem kakovosti,da vcasih meji ze na nezdravo nadzorstvo,ker ob velikem pomanjkanju kadra ne uspemo vseh listin urejat...Ukc se vedno ni speljal uspesne akreditacijske presoje, ce sem prav informirana, da o Zd Lj niti ne zacnem. Ukc nima enih delavnic kakovosti v zdravstveni negi in cel kup tozb,ker delajo vsak po svoje namesto po smernicah (recimo za izvedbo posebnega varovalnega ukrepa,kjer krsijo zakon, za samo kolikor meni kolegice s travme povedo, pa verjetno je se marsikaj zadaj,cesar ne upajo ubesedit). Smo pa mi v velikem zaostanku na drugih podrocjih, ker se ene kolegice spretno izogibajo,ker se jim iskreno ne da vec izobrazevat in ucit se novih postopkov,pa uvajat novih pripomockov.
  • 0

#4440 Errol

Errol

    Sugga daddy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17907 posts
  • Gender:Male
  • Location:Errolov brlog v Banana Republic

Posted 17 February 2024 - 09:38 PM

Barsos sta kupila dva bogata podjetnika (mož in žena). Žena se gre direktorico Barsosa, da dokaže, kaj zmore dober manager. :P


  • 0

ESTOY FLOR DE ATORRANTE

UN CONTURSI MALEANTE





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users