Jump to content


Photo

Potrebujem pomoč za faks, službo


  • Please log in to reply
446 replies to this topic

#421 Eli

Eli

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6738 posts
  • Location:vsepovsod

Posted 12 October 2023 - 12:05 PM

Kami, zaenkrat se ne uvaja obvezno elektronsko. Lahko imaš “ročno”, ampak mora vsebovati vse elemente, ki jih ZEPDSV-A uvaja. Je kar veliko novih zahtev predvsem to obvezno belezenje malice in razširja pojem delavca na študente in podjemnike (torej potrebuješ tudi za jjih evidenco delovnega časa). Kaj točno te zanima😁?
  • 0
With all the paradoxes in life...i could be mango and not know it!

#422 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23879 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 13 October 2023 - 09:00 AM

Vsem hvala za odgovore in pomoc

Za enkrat bomo resili, ko delavec v zdajsnjem programu izbere delo za dolocen dan, se mu bodo avtomadsko pred izpolnile ure 8-16 in vmes malica 12-12.30; vsak pa ima moznost dnevno popravljat.

Moram pa se prebrat zakon, ce moramo se kaj dodat.
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#423 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27224 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 15 October 2023 - 08:36 PM

A mogoče katera ve, kako je z obsegom delovnih ur pri skrajšanem delovniku zaradi starševstva, mora biti to neka 'smiselna' zaokrožena cifra, recimo 20, 30h na teden ali je lahko tudi 35, 37 ali kaj podobnega?
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#424 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17193 posts
  • Gender:Female

Posted 15 October 2023 - 09:17 PM

Kolikor vem, je zakonsko določen le minimalen obseg skrajšanega delovnega časa in sicer 20 ur na teden. Ostalo zavisi predvsem od dogovora z delodajalcem?
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#425 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26734 posts

Posted 15 January 2024 - 02:58 PM

Vem,da se tukaj ene bolj spoznate. Na racun cesa se doloca delovna uspesnost?
  • 0

#426 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 83969 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 15 January 2024 - 02:59 PM

Na račun tega, koliko lezeš v rit šefu.

 

 

 

Nee, sej ne. :D 


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#427 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 31306 posts
  • Location:Primorska

Posted 15 January 2024 - 03:04 PM

pri nas je bilo tako, da smo imeli do pred kratkim sistem, kjer so bile opredeljene določene kompetence in dosežki pri delu (pač čimveč merljivih zadev, ki se dajo oštevilčiti, prešteti...), potem pa nas je vodja ocenjeval po teh točkah. 

Zdaj so to ukinili in mora vodja sam predlagati, kdo si zasluži nagrado za delovno uspešnost v določenem obdobju. V okviru tega so enako kot prej umeščeni sestanki z vodjo, kjer se to malo predebatira na 4 oči,  tako da lahko tudi sam daš pobudo, se samooceniš itd. Jaz sem zdaj od avgusta dobila dvakrat in nikoli se nisem sama izpostavila, vedno  me je nadrejena predlagala višjemu vodji in je bilo odobreno. 


  • 0

#428 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18368 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 15 January 2024 - 03:05 PM

2. poglavje: Redna delovna uspešnost (Kolektivna pogodba za javni sektor - KPJS) (zakonodaja.com)


  • 0

#429 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26734 posts

Posted 15 January 2024 - 03:27 PM

Hvala!
  • 0

#430 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16481 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 15 January 2024 - 03:39 PM

To je vse fajn v teoriji, kako pa se v praksi razdeli je pa druga pesem. Pri nas vsi dobimo 1 tocko, razen sef, ki dobi 5 tock. Vse skupaj je bolj zato, da je zakonu zadosceno, pa da ni pol pizdakanja med usluzbenci.
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#431 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18368 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 15 January 2024 - 05:23 PM

Mi smo v UKC dobili vedno vsi 5, tu pa menda tudi.
  • 0

#432 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13970 posts
  • Gender:Female

Posted 15 January 2024 - 06:50 PM

Jaz dam 2 v mojem oddelku vse točke, ker je v javnem sektorju to edino, kar jima lahko dam. Eni drzava doplačuje do min. place, druga ni daleč nad njo. Obe sposobni, da bi pa vsake pol leta dosegli max tocke in to vsako leto pa spet ne. Obe to vesta.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#433 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26734 posts

Posted 15 January 2024 - 08:11 PM

Jaz sem dve dobila kar je baje tudi ok.
  • 0

#434 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16481 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 24 January 2024 - 08:11 AM

A ima katera idejo/nasvet preko kakšne pogodbe bi lahko fizični osebi (nima podjetja, s.p., karkoli) nakazali sredstva za delovanje v pospeševalniku, da bi dobili največ ven? Ideja je bila avtorska pogodba, ampak tam ful država pobere. A obstaja kaj takega kot pogodba o sodelovanju, kako je pri tem z obdavčitvijo?


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#435 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17193 posts
  • Gender:Female

Posted 24 January 2024 - 09:18 AM

Kaj pa podjemna?
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#436 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23879 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 24 January 2024 - 10:09 AM

podjemna je še bolj obdavčena, kakor se spomnim

 

Mi smo poskušali čim več dat na s.p. (so ljudje odprli popoldanske s.p. ravno s tem razlogom)


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#437 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26734 posts

Posted 07 March 2024 - 08:59 PM

Sodelavka me je danes spodbujala,sa se lotim magistrske. Nimam pa pojma o cem bi pisala. Sem odprta za predloge za raziskovalno nalogo. Tukaj me tudi toliko poznate,da bi mogoce lazje presodile kaj mi "lezi".
  • 0

#438 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14902 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 08 March 2024 - 09:27 AM

A imate online dostop do mag nalog? Uni Lj ima repozitorij, kjer so naloženi pdf-ji. Jaz bi tam začela, da vidiš, kaj te pritegne + kaj je že spisanega na teme, ki so ti blizu.


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#439 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3730 posts
  • Gender:Male

Posted 08 March 2024 - 10:01 AM

A nebi kaj s svojega področja dela? Da tudi lažje praktični del napišeš. Verjetno so mentorji tej smeri dosti bolj naklonjeni. Morda se usmeriš v smer ADHD pri otrocih, ker si že omenila, da se v tej smeri s partnerjem dosti izobražujeta.


  • 0

#440 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26734 posts

Posted 08 March 2024 - 04:12 PM

Jaz sem delala z dietetike magisterij 🤣
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users