Jump to content


Photo

IKEA


  • Please log in to reply
460 replies to this topic

#421 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23615 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 26 May 2021 - 04:41 PM

Ja
In tudi res obvestijo
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#422 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17041 posts
  • Gender:Female

Posted 19 July 2021 - 06:59 AM

Ima kdo doma PAX sestav omar in če je zadovoljen?

Ugotovila sva, da se nama vgradna omara po meri ne splača, poleg visoke cene vodila za drsna vrata dejansko poberejo kar nekaj globine. Danes bova imela izračun za Alples, ampak je že omenjal znesek do 3k, toliko pa res ne bi dala za nekaj začasnega.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#423 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45504 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 19 July 2021 - 07:24 AM

Ja, midva imava in so ok. Stabilbe, prostorne. Dobro so tud prezivele eno selitev. Fajn mi je, da si jih lahko seatavis po svojih potrebah.
  • 0

#424 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26457 posts

Posted 19 July 2021 - 08:09 AM

Mi imamo dve. Zelo fajn so. Dvometrska z drsnimi vrati je bila 500€,ker so vecinoma samo police in obesalo, metrska z navadnimi vratibje bila okrog 200€, pa so 4 predali,2 polici in eno obesalo.
  • 0

#425 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17041 posts
  • Gender:Female

Posted 19 July 2021 - 10:39 PM

Danes sva šla še enkrat preveriti fizično in se nama zdi kar na nivoju kvaliteta. A ste kupile vsako stvar posebej

(okvir, vrata, predalnike, vodila....)? Midva bi rabila 3,5 metra omar in bo treba malo pokombinirat.

 

Ni mi pa jasno, ali je v ceno, navedeno ob sestavih vključena celotna notranjost ali ne, s spletne strani se mi ne zdi razvidno.

Naprimer: https://www.ikea.com...bela-s29396251/

 

Orodje za načrtovanje je pa obup, ne morem si kaj dosti pomagat z njim.


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#426 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5744 posts
  • Gender:Female

Posted 20 July 2021 - 05:24 AM

V Ikei kuhinjo narocis na oddelku in ti oni potem naredijo seznam kaj samopostrezno vzames in kaj prevzames. Jaz bi ti predlagala, da se narocis na izris (rezerviras termin in imas 2 uri s svetovalcem). Stane to 30€, ki pa jih dobis nazaj, ce kupis kuhinjo. Drugace pa je Ikea ful prilagodljiva. Imas nesteto moznosti, tako postavitve kot design.
  • 0

#427 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17041 posts
  • Gender:Female

Posted 20 July 2021 - 06:28 AM

SG, hvala, me je pa zanimalo za PAX, kuhinje ne bova vzela pri Ikei.

Nama pa še nihče ni računal za izris v drugih salonih, je pa res, da nobenega papirja ne dajo.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#428 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5744 posts
  • Gender:Female

Posted 20 July 2021 - 09:05 AM

Za Pax je isti sistem. Naročiš na oddelko, potem pa dobiš seznam kaj sam vzameš in kaj oni pripravijo.


  • 0

#429 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18035 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 20 July 2021 - 09:43 AM

A ima katera mogoče Ribba okvirje za slike? Ne vem, kako jih naj pritrdim na steno, ker so tako široki.


  • 0

#430 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25361 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 20 July 2021 - 10:22 AM

Matilda, sporoči, če/ko kaj izves ... meni tudi ni jasno, kako to gre, pa bi tudi radi od Ikee vzeli garderobno omaro za v eno od spalnic na morju.

Barbarina, si dobila kako žičko zraven? Midva sva imela ene večje iz Ikee in si tisto žičko nekako horizontalno fiksiral na okvir s plastičnimi zaponkami, ki držijo hrbtisce na mestu, potem pa to žičko obesil na žebelj.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#431 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45504 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 20 July 2021 - 12:03 PM

Za PAX je cist enostavno. Na oddelku si na racunalniku sestabis omaro, potem pa ti samo doda kaj vse potrebujes in kje v trgovini to najdes (oz. ce mors na prevzem za bulky items).

Ribba okvirje pa smo imeli pred leti za razstavo in ce se prav spomnim so bile zraven zicke na katere si obesil okvir.
  • 0

#432 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3535 posts
  • Gender:Male

Posted 20 July 2021 - 12:58 PM

Na spletni strani si tudi lahko sestavis omare in potem sprintas seznam vseh stvari, ki jih potrebujes.

Tam ti tudi pokaze katere elemente znotraj lahko skombiniras in koliko. Ce imas recimo navadna vrata te takoj opozori kje lahko imas predale in kje ne, ker so tam panti od vrat.
  • 0

#433 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17041 posts
  • Gender:Female

Posted 20 July 2021 - 01:56 PM

Na spletni strani si tudi lahko sestavis omare in potem sprintas seznam vseh stvari, ki jih potrebujes.


Saj za ta program sem mislila, da ful trokira in sem včeraj prej izgubila živce kot da bi si sestavila omaro. Moj je tudi na svojem veliko zmogljivejšem laptopu porabil vsaj 2 uri, da je zrisal kuhinjo.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#434 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3535 posts
  • Gender:Male

Posted 20 July 2021 - 03:28 PM

Za kuhinjo ne vem, za pax omaro pa nisem imela tezav, sem si takoj zrisala par modelov.
  • 0

#435 _Mayckica_

_Mayckica_

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3168 posts
  • Gender:Female
  • Location:Bled

Posted 27 July 2021 - 01:29 PM

Matilda dajta kontaktirat še Izi mobili, midva sva pri njih dala delat vgradno omaro in sva zelo zadovoljna, tudi cena se nama ni zdela pretirana lahko potem slikam kako izgleda
  • 0
Dance...when everything is falling apart, and you have nowhere to go, just turn on the music and let you feelings flow

#436 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17041 posts
  • Gender:Female

Posted 27 July 2021 - 01:48 PM

Hvala, ni treba, sva ugotovila, da bi nama vgradna omara zaradi profilov za drsna vrata pobrala čisto preveč globine. Ker imava že tako max. 65 cm prostora in če bi upoštevali še ta drsna vrata, bi imeli police globoke le nekaj čez 50 cm. Tako da bova raje imela klasična vrata.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#437 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23615 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 31 July 2021 - 09:58 PM

https://m.facebook.c...102210888442543
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#438 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3535 posts
  • Gender:Male

Posted 20 December 2021 - 02:51 PM

A se da pax omare pri sestavljanju kaj prilagodit in koliko je dejanska mera točna. Imam sobo, ki od stene do stene meri 199 cm (kolikor pač lahko s tem mehkim metrom natančno izmeriš) in bi rada not postavila dve pax omari v dolžini 2x100 cm. A mislite, da bi šlo ali se raje niti ne mučim. Sem razmišljala, da bi se okvirje omar (spodnja in zgornja stranica) rahlo pohoblalo pred sestavljanjem, sam potem verjetno zmanjšam luknje za moznike.


  • 0

#439 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17041 posts
  • Gender:Female

Posted 20 December 2021 - 07:22 PM

Težko pomoje. Ker ti bo ravno 1-2 cm sfalilo in bi morala eno stranico žagat/odstranit, pa to potem ne bo to.


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#440 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3535 posts
  • Gender:Male

Posted 21 December 2021 - 08:41 AM

Saj sem potem pogruntala, da četudi zmanjšam stranice, mi potem nobeden od vstavkov (predali, štanga) not ne bo šel. Škoda no, ker bi prišla zelo ugodno skoz.


  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users