Jump to content


Photo

Kontracepcijske tablete


  • Please log in to reply
4119 replies to this topic

#4081 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15258 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 20 June 2016 - 01:59 PM

2 leti je nisem imela, ko sem jo dobila sem imela cikluse na 34-65 dni, res super. Ciklus mi je v normalne okvire (28-30) dni resetiral sele porod, prej pa nobene tablete ne....
  • 0
 

#4082 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 20 June 2016 - 03:43 PM

A so še kateri po prenehanju jemanja FUL izpadali lasje?

 

Meni se sicer zdi, da so mi malo začeli že prej, sedaj je pa dobro leto, odkar sem jih prenhala jemat in v tem času mi je izpadla ogromna količina, pa ne najdem razloga za to.


  • 0

#4083 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 20 June 2016 - 04:26 PM

Jaz ugotavljam, da je stanje las FUL povezano s hormoni. Bolj, kot si mogoče mislimo. :(

 

Meni so KT, ki sem jih že pred ohoho leti nehala jemati, tako porušile hormonsko ravnovesje, da imam od takrat težave z izpadanjem las. Po kakšnem slabem letu so mi začeli ful izpadat, potem se je po kakšne pol leta umirilo, ampak do danes vem, da se mi hormoni še niso povsem spravili v ravnovesje. In nimam niti približno tako lepih in gostih las, kot sem jih imela pred KT. Vsaj pol tanjši čop imam. :( Pa se mi nočejo zgostiti nazaj. 

 

Mi je ful žal, da sem jih kadarkoli jemala. Ni bilo vredno. 


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#4084 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18222 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 20 June 2016 - 05:05 PM

A so še kateri po prenehanju jemanja FUL izpadali lasje?
 
Meni se sicer zdi, da so mi malo začeli že prej, sedaj je pa dobro leto, odkar sem jih prenhala jemat in v tem času mi je izpadla ogromna količina, pa ne najdem razloga za to.

FUL ful ful. Izpadali so mi v najvecjih sopih, pomoje mi jih je polovica izpadla, grozljivo je blo. Pol sem leto in pol furala podaljske za zgostitev, ker sem mela svoje tako redke, da nisem mogla cist nic. Po priblizno treh letih je stanje zdaj spet normalno, hvalabogu.

Zaceli so mi izpadat po 9 mesecih, torej takrat, ko sem dobila M, ocitno so se takrat hormoni "prebudili", takrat se mi je tudi koza poslabsala, in to dvoje je trajalo priblizno pol leta. Potem je slo pa pocasi na boljse.

Meni je bil to (in koza) najbolj gaden stranski ucinek in razlog, zarad cesa se jih nikoli vec niti od dalec ne dotaknem.
  • 0

After all this time?

Always.


#4085 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 20 June 2016 - 05:06 PM

Fak. Jaz jih imam pol manj, kot sem jih imela. In mi ful vpliva na samozavest, čeprav jih imam hvalabogu še vedno precej, ampak ni to to.


  • 0

#4086 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18222 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 20 June 2016 - 05:48 PM

Ja, pa ti mas res grivo, jaz mam pa ze tko ful tanke in redke same po sebi tako da je bila sploh katastrofa. Ampak mine, pa tut stanje se potem popravi, ce te kaj tolazi, samo zdrzi zdaj to. :/ A koza je pa ok?
  • 0

After all this time?

Always.


#4087 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 20 June 2016 - 05:55 PM

Ironija je ta, da mi naenkrat kocinovje povsod ful bolj poganja, samo po glavi, kjer bi bilo treba ne, haha. Ja, koža je OK. Sem se bala kakih izbruhov, o katerih vas je ful pisalo, pa mi je bilo vsaj tu prizanešeno.


  • 0

#4088 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17019 posts
  • Gender:Female

Posted 20 June 2016 - 09:15 PM

Jaz sem opažala nekaj mesecev po prenehanju povečano izpadanje las - da se mi je zdelo malo čudno in da se je ostanek las na krtači in po umivanju povečal. Niso mi pa

izpadali v šopih ali kaj podobnega. Zadnje pol leta ne opažam nič posebnega, se je stanje znormaliziralo. 

Koža pa se je poslabšala, sploh po ramah in zgornjem delu hrbta se mi ves čas pojavljajo nečistoče, ni nič drastičnega da bi mi zdaj kake hude akne udarile ven, 

mi je pa dovolj udarilo na samozavest, da sem šla k zdravnici po Belakne. 


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#4089 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14832 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 20 June 2016 - 09:31 PM

Meni se je tudi konkretno sesul organizem, izpadanje las je trajalo 1 leto, nato pa sem potrebovala tudi cca 1-2 leti, da se je stanje normaliziralo in sem zdaj na istem, kot prej. V najbolj kritičnem obdobju sem se čisto postrigla, do ušes, res ultra kratek paž, da je bilo vsaj malo volumna.

 

Koža je še vedno raahlo problematična, pa prej ni bila nikoli, ampak sem zdaj nekje na 20% mozoljev v primerjavi s tem, kar sem imela v obdobju, ko me je najbolj 'prizadelo' to hormonsko nihanje. Ničesar nisem zdravila na kak poseben način ali z dopolnili, oziroma občasno uporabim kako masko, ko se spomnim, samo se mi ne ljubi s tem ukvarjat, ker ne opažam posebnega efekta. Sem čakala, da je šlo pač mimo.

 

Imam pa zdaj (ne vem, a je povezano) full bolj skodrane lase. Če si pustim, da se naravno posušijo, sem kot ovca. Zgleda, da so bolj suhi, kot prej. 


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#4090 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15258 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 21 June 2016 - 05:31 AM

Jaz sem o KT govorila z eno ginekologinjo.In je rekla da so res strup, pa ne tako v smislu kaj dajes vase, ampak v smislu zaviranja reproduktivnega sistema. In da se to opaza sele sedaj, ceprav hormonsko kontracepcijo se vedno mnozicno predpisujejo vsem mladoletnicam.....in potem to papcajo 10 let, po nehanju jemanja ima pa en mali procet sreco, da jajcniki niso zaspali, druge pa se z dolgimi, nerednimi, neobstojecimi cikli in policisticnem izgledu jajcnikov soocajo v letih, ko si zelijo otroka.
Jaz ne vem za kaksno zascito se bom odlocila kasneje, ampak vsekakor ne bo hormonska.....
  • 0
 

#4091 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 21 June 2016 - 08:05 AM

Meni se od prenehanja jemanja KT na vsake nekaj mesecev (včasih par mesecev zaporedoma) dogaja, da imam pred menstruacijo grozljivo migreno, ki traja tudi do dva dni + zraven mi je slabo in včasih tudi bruham. :( Če imam "srečo" se isto ponovi še tik pred koncem menstruacije. 

 

Druga stvar je pa to, da se mi je po prenehanju KT na obrazu pojavil bolj izrazit "puh", več tistih nežnih dlačic imam, kar me tudi precej moti, ker nikoli tega nisem imela. Z mozolji na srečo (razen po ramenih) nimam kakšnih težav. 

 

Tretja stvar je pa to, da se par dni pred menstruacijo (včasih tudi po) ponoči totalno prepotim. Predvsem tilnik, včasih pa dobesedno celo telo. 

 

In vse to se mi je začelo po prenehanju KT, pa se do danes še ni ustavilo.

 

V bistvu izgleda moja zdravnica čisto izgubljena, ko ji povem te stvari in mi ne zna nič kaj svetovati, razen tablet proti bolečinam za migreno. Ostalo se ji ne zdi problematično. Res žalostno, da moramo sami brskati po internetu in ugotavljati kaj se da narediti.

 

No, vse zgoraj našteto so simptomi hormonskega neravnovesja. Nisem pa še ugotovila, kako efektivno spraviti hormone nazaj na normalno stanje (po možnosti brez kakšne dodatke hormonske terapije ali kemije). Če ima katera kak nasvet, bom hvaležna. 


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#4092 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 21 June 2016 - 08:17 AM

No jaz lahko povem malo bolj pozitivno zgodbo.

 

Jemala sem jih dobra 4 leta, takrat nisem imela nobenih stranskih učinkov. Potem sem jih nehala in takoj naslednjič dobila menstruacijo, ki je od takrat redna (znotraj normalnega cikla). KT mi niso vplivale na kožo, na lase, na  težo, na razpoloženje,... na nič.

 

Je pa recimo moja mama (če verjamemo v to, da jabolko ne pade daleč od drevesa), zanosila takoj po koncu jemanja KT (pa jih je tudi jemala dosti let). Obe s sestro sva se rodili zdravi.


  • 0
Viens, reste ici!

#4093 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5739 posts
  • Gender:Female

Posted 21 June 2016 - 08:27 AM

Ana, ista zgodba pri meni. Jemala sem jih pet let, nehala zaradi zelje po narascaju. Prvi mesec sem dobila menstruacijo po 30 dneh, drugi po 28, tretji mesec pa menstruacije ni bilo vec, ker sem bila ze noseca. Nobenih tezav s kozo, lasmi ali podobnimi nevsecnotmi, ki jih opisujete.

Po porodu sem jemala tudi kontarcepcijske tablete, cerazette mislim, da so bile. Po 10 mesecih so bile pa ocitno prevec sibke, ker sem imela tri tedne dolgo krvavitev. Sem jih nehala jemat in od takrat imam redne cikluse na 27 oz. 28 dni.
  • 0

#4094 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 21 June 2016 - 08:41 AM

Jaz mislim da bom šla po porodih nazaj na KT.


  • 0
Viens, reste ici!

#4095 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25342 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 21 June 2016 - 09:34 AM

Jaz bi po porodih (ko bi sklenila, da druzina ne bo vec stevilcno rastla) resno razmislila o vazektomiji. KT mi niso privlacna opcija, sem jih jemala dobro leto kakih 10 let nazaj, to je pa tudi to. 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#4096 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15258 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 21 June 2016 - 10:02 AM

Midva sva tudi soglasna za vazektomijo, naceloma, ampak obstaja moznost da gre vse skupaj narobe in stvari ne delujejo vec, tega pa nihce noce.
  • 0
 

#4097 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16246 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 07 February 2017 - 04:24 PM

Je imela katera po koncu jemanja tabletk z nenormalnim mastenjem las? Kako ste zadevo ukrotile? 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#4098 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12107 posts
  • Gender:Female

Posted 07 February 2017 - 09:11 PM

Jup. Pri meni je trajalo cca eno leto in se je potem samo normaliziralo, ampak se mi še vedno mastijo neprimerljivo bolj kot na KT.
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#4099 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27082 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 09 October 2019 - 07:35 AM

Ni prava tema, a najboljsi priblizek - a se tablete za prestavljanje M dobijo v prosti prodaji ali je potreben recept? Toplice imam rezervirane ravno takrat. :S Opcija je, da prebukiram termin, ce bo mozno, ampak sem casovno omejena in seveda obstaja moznost, da bi imela M potencialno tudi v novem terminu, fml. Hoces naredit nekaj dobrega zase, pa telo se bolj zafrknes. :wacko:
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#4100 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17019 posts
  • Gender:Female

Posted 09 October 2019 - 05:48 PM

Primolut Nor je samo na recept. Sej mogoče boš uredila že s tem, če samo pokličeš ginekologa/osebnega.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users