Jump to content


Photo

Kontracepcijske tablete


  • Please log in to reply
4119 replies to this topic

#4041 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18008 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 15 October 2014 - 06:28 PM

To, da je treba čakati, je veljalo včasih, ko so bile bolj močne te tabletke, sedaj ni treba čakati. Seveda pa se mnogim ženskam ciklus ne uredi takoj, nimajo ovulacij ali imajo kakšne druge težave, da ne morejo zanositi. Samo ne moremo pa kar posplošiti, saj vidite, tudi me smo po prenehanju vsaka drugače odreagirale...


  • 0

#4042 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 15 October 2014 - 06:37 PM

Jaz tudi zdaj že nekaj časa razmišljam, da bi nehala s KT, pa se kar ne morem odločiti za ta korak. Imam občutek, da bi že takoj zanosila, ker sem že pozabila, kako in kaj moje telo deluje... Mi je zdaj veliko lažje ne mislit. Otroka pa še ne misliva met. Pred kratkim sem mu rekla, da še eno leto jemljem, potem pa konec. 

 

 

Ko prenehaš s KT, vsaj nekaj mesecev ni niti teoretične možnosti, da zanosiš, četudi bo hotela. Mislim, da gin. priporočajo, da začneš delati na otroku najmanj eno leto od prenehanja, saj drugače lahko pride do komplikacij/anomalij na plodu.

 

 

_M_, mogoče bi morala še enkrat prebrat, saj sem govorila za tiste, ki se jim ciklus ne normalizira takoj.

Pogojev, ki morajo biti izpolnjeni za zanositev (in normalen potek nosečnosti) je pa nešteto in reden ciklus je samo eden od njih. Telo se lahko po prenehanju čisti do enega leta. Ne vem, kaj je tu nejasnega.

 

?????? :D

Napisala si čisto jasno in si se zmotila. Ne vem zakaj zdaj zavijaš v celofan...


  • 0
Viens, reste ici!

#4043 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 15 October 2014 - 07:54 PM

Definitivno ne drži, kar je Jina napisala. Če tako pogledaš... potem sploh ne bi delali panike, če vmes ne bi jemal kakšen dan, teden, celo mesec tablet. Po tvoji razlagi sploh ne bi moglo priti potem do zanositve. Pa temu še zdaleč ni tako.

 

Sem pa tudi jaz že slišala, da kakšni priporočajo, da po prenehanju še uporabljaš pregradno zaščito in šele potem začneš delat na otroku. Jaz vem, da bi se tega držala... Za vsak slučaj...


  • 0

#4044 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30855 posts
  • Location:Primorska

Posted 15 October 2014 - 08:00 PM

Jst sm prej za hec mal guglala  na to temo in med drugim prebrala tudi Pušenjakovo mnenje, da ni potrebna nobena pavza med prenehanjem in zanositvijo, ker se hormoni menda v parih dneh izločijo iz telesa...


  • 0

#4045 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25341 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 15 October 2014 - 08:18 PM

Izlocijo iz telesa morda ze (itak jih dnevno dovajas, torej sledi, da niso prisotni v telesu kdovekako dolgo), ampak da se pa v telesu ravnovesje nazaj vzpostavi, pa verjetno traja razlicno dolgo, kar sabo prinese morebitne izostale menstruacije/ovulacije. Ni pa receno, da ne mores takoj zanosit ali da bodo neizbezno sledile kaksne okvare ploda. V statistike se pa nisem poglabljala, tako da kaj vec ne morem dodat. 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#4046 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82915 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 15 October 2014 - 08:53 PM

?????? :D
Napisala si čisto jasno in si se zmotila. Ne vem zakaj zdaj zavijaš v celofan...


Jaz nisem navedla nobenega podatka, ki bi si ga sama izmislila, samo napisala sem, kar je meni povedala moja gin. in kar se spomnim, da sem prebrala. Skupaj z izkusnjami tistih, ki so prenehale z njimi, se mi je pa to zdelo cisto verjetno. Bi bilo pa zanimivo videt kaksno statistiko.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#4047 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 16 October 2014 - 07:32 AM

Jaz sem takoj po prenehanju KT dobila M in od takrat sem imela reden ciklus in ne bi rekla, da spadam v tisti zanemarljiv procent, ker poznam še kar nekaj takih primerov. Pa to, da 1 leto po prenehanju ni priporočljivo zanosit, tudi ne drži.


  • 0

The only thing standing between you and your goal

is the bullshit story you keep telling yourself

as to why you can't achieve it.


Jordan Belfort


#4048 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11534 posts
  • Gender:Female

Posted 30 October 2014 - 03:37 PM

Jaz sem šla tudi čez celo grozo po prenehanju tabletk. M. sem dobila po ene treh mesecih, ko sem bila že tik pred tem da grem do gin. da mi umetno sproži, potem se je še nekaj časa urejala, zdaj je kolikor toliko redna - je pa precej grozna ali pa jaz nisem navajena, ker sem bila 5 let na KT in nisem navajena takih hudih bolečin od M. Koža je bila grozna, jaz prej nikoli nisem imela težav s kožo potem pa pravi razcvet po hrbtu, obrazu, dekolteju. Lasje brez življenja, tudi precej izpadali pa nekaj časa sem morala res pazit kateri šampon uporabljam, da je bil čimbolj nežen, ker me je vse srbelo po glavi, enako z gelom za tuširanje, če je bil preveč parfumiran ali karkoli so se mi po dekolteju in hrbtu naredili prav boleči mozolji, zdaj je to v redu (dokaj), s šamponi zaenkrat nimam več težav. Zgubila sem cca 5 kg od prenehanja - ampak to predpisujem predvsem stresu, službi, ker sem občutno manj jedla kot včasih. Ne bi jih več jedla, ker res pridejo vse težave za tabo, je pa res da na srečo se uredi vse nazaj.


  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#4049 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17019 posts
  • Gender:Female

Posted 28 January 2015 - 10:21 PM

Jaz imam še za 4 mesece recept za KT (Diane 35), potem pa bom tudi prenehala. Zakaj ne že takoj zdaj, težko rečem, pač se moram psihično pripravit, ker je pomembna odločitev...

Malo me skrbi, kako bo potem, ko se bo treba navaditi spet na kondome, pa neredni ciklusi in ostalo sranje, ki ga opisujete itd. Kar se tega tiče, sem se zelo razvadila. 

Razlog za prenehanje pa je upad libida. KT jemljem že nekaj let in prej nisem opažala nobenih stranskih učinkov (razen mogoče več celulita, ampak to lahko pripišem tudi čemu drugemu), niti mi ni vplivalo na libido; do pred dobrim letom nazaj, ko sem doživela smrt bližnjega - to je sprožilo nihanje razpoloženja in izrazit upad libida... Zdaj nihanj razpoloženj več nimam, libida pa še vedno zelo malo, za kar mislim, da so krivec tabletke. 


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#4050 kartika

kartika

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 252 posts

Posted 31 January 2015 - 06:41 PM

Jaz sem koncala KT decembra 2013 in zanosila maja 2014. Moja G mi je svetovala da takoj ko neham KT zacnem jemat folno kislino in ene tru mesece naj pazimo... Tako smo tudi naredili, nekje do marca smo pazili in pol v drugem ciklusu sem ze zanosila :) nosecnost je bila super, zdaj cakamo samo da dojencek pride ven ;)
  • 0

#4051 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 27 April 2015 - 04:44 PM

Punce, ste po prenehanju opazile tudi kakšne spremembe na oz. glede prsi?


  • 0

#4052 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 27 April 2015 - 04:47 PM

Meni so šle z začetkom jemanja na eno številko gor, potem pa za eno dol. Tako da sem zdaj na istem kot pred začetkom jemanja.


  • 0
Viens, reste ici!

#4053 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26438 posts

Posted 27 April 2015 - 07:37 PM

Meni so se nazaj na b zmanjsale, pa se shujsala sem,tako da so zdaj precej boge.
  • 0

#4054 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18222 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 27 April 2015 - 07:52 PM

Meni so se par mesecev po zacetku jemanja fuul povecale (vsaj eno cifro ce ne vec), ampak je trajalo samo kaksne tri mesece, potem je slo nazaj. In ko sem koncala s tabletkami so se mi spet za tri mesece fuul povecale, in zdaj so spet normalne. Na zalost. <_<
  • 0

After all this time?

Always.


#4055 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17019 posts
  • Gender:Female

Posted 28 April 2015 - 12:42 AM

Jaz imam na KT bolj polno B, niso se za celo št. povečale, so se pa malo ja. Poleti končam z njimi in bom videla, če bo kaj drugače. 


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#4056 _Mayckica_

_Mayckica_

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3153 posts
  • Gender:Female
  • Location:Bled

Posted 14 May 2015 - 08:11 PM

Jaz sem samo premenjala kontracepcijske na manj močne in z malo drugačnimi hormoni in sem imela tako stranske učinke kot bi nehala, grozni boleči mozolji, nenormalno izpadanje las, joške so se mi spet zmanjšale, po dolgem času imam spet PMS (kar je bilo nekaj novega za mojega fanta).

 

Tako da predvidevam da če bi zdaj nehala s temi katere jemljem sedaj ne bi bilo tako hudo (vsaj upam), najbrž je odvisno od vrste tabletk.

 

Sem pa imela prej Diane 32, zdaj pa imam Yasminelle


  • 0
Dance...when everything is falling apart, and you have nowhere to go, just turn on the music and let you feelings flow

#4057 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17019 posts
  • Gender:Female

Posted 25 June 2015 - 11:41 PM

Slab mesec bo, odkar ne jemljem tabletk in se mi zdi, da se že pozna na vlažnosti (je boljša). Koliko časa po prenehanju jemanja ste začele opažat dobre ali slabe after-efekte? 


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#4058 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11534 posts
  • Gender:Female

Posted 27 June 2015 - 02:45 PM

Pri meni so se spremembe na počutju, psihi, libidu začele kazat tam po treh mesecih. Problemi s kožo so se začeli po dobrem pol letu od prenehanja pa precej časa je trajalo, zdaj v tem momentu lahko rečem, da imam v redu kožo - tako kot pred začetkom jemanja. Traja pa kakšno dobro leto, če ne celo več da se celo telo stabilizira - oz. tako je bilo pri meni.


  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#4059 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 27 June 2015 - 02:55 PM

Jaz sem imela toliko stranskih učinkov, da se mi zdi, da si moje telo nikoli ni povsem opomoglo od jemanja KT. :(

Mi je zelo žal, da sem jih sploh jemala. 


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#4060 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18008 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 28 June 2015 - 12:57 PM

Enako. Najbolj zalujem za lasmi.
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users