Jump to content


Photo

Hrčki


  • Please log in to reply
60 replies to this topic

#21 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 17 February 2007 - 12:23 PM

saj ga ne mislim dat uspavat. je pa res, da je star že tri leta in nima več dosti pred sabo cry.gif
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#22 Brokoli

Brokoli

    Gaga's favorite monster

  • Člani
  • PipPipPipPip
  • 4674 posts
  • Location:from Russia with love

Posted 17 February 2007 - 12:36 PM

cry.gif cry.gif





Daj kako sliko pripopi smile.gif
  • 0
I wanna just dance, but he took me home instead, uh oh!There was a monster in my bed.

#23 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 18 February 2007 - 05:34 PM

Ko sem bla stara ene 10 let sem mela 3 hrčke. Živeli so 7 let. smile.gif
  • 0
Viens, reste ici!

#24 Brokoli

Brokoli

    Gaga's favorite monster

  • Člani
  • PipPipPipPip
  • 4674 posts
  • Location:from Russia with love

Posted 18 February 2007 - 06:09 PM

ohmy.gif to je ful dolgo. Ponavad povprečno dočakajo 3 leta tam okoli.
  • 0
I wanna just dance, but he took me home instead, uh oh!There was a monster in my bed.

#25 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 18 February 2007 - 06:39 PM

7 let?? Pa si sigurna da so bli hrčki biggrin.gif Tega pa še nisem slišala no.. Povprečna življenska doba hrčkov je od 1,5 - 3 leta.
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#26 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 19 February 2007 - 02:11 PM

Živijo!

Sade kam si pa peljala hrčka? Edino dober vet ne VF v Mestnem Logu in pa na Muti Dr. Golob Zlatko. Mogoče bi se ga pa dalo kaj popraviti?

Eni hrčki res dolgo živijo, moj prvi hrček je bil star približno 3 leta, če ne več ko sem ga dobila in je živel še 5 mesecev, nato pa sem ga dala uspavati, ker ne vem kako ampak čez dan je postal paraliziran. Verjetno je padel.

Mimi enako zlata hrčica je živela 2 leti in par mesecev, Švigi (Phodopus campbelli) pa je umrl nasilne smrti. Zdaj imam dva zlata, ki sta skotena 29.9.2006, in Phodpus roborovskii-jeva, ki pa sta skotena 26. 12. 2006. Upam na najboljše.

Pa sem zasledila da imajo ravno ti najdaljšo življensko dobo ok 5 let.
  • 0
IPB Image

#27 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 20 February 2007 - 06:58 PM

Nasilne smrti ? ohmy.gif

V bistvu je en živel 7 let, niso vsi trije umrli kot happy family. biggrin.gif Vglavnem ja.
  • 0
Viens, reste ici!

#28 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 21 February 2007 - 12:52 PM

nasilne smrti-končal v gobcu bele zverine, s črnimi pikami. ker nisem zaklenila vrat ponoči, on pa je veselo hodil naokrog, pa je veter odprl vrata (odprto okno) in ga nisem več našla. Dokler ga čez dva dni ni našel pes-sredi dnevne. No vsaj hitro je umrl, če sem že bla tk štorasta. sad.gif
  • 0
IPB Image

#29 pinga

pinga

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3804 posts

Posted 25 February 2007 - 05:14 PM

fantovga hrčka je mačka ponoč ujela skoz rešetke in ker ga ni mogla vn zvlečt, ga je pojedla kokr ga je lahk, ostanek okostja so pa zjutri našli visečga na kletki. groza cry.gif
  • 0
"Freedom is just another word for nothing left to loose" (J. Joplin)

#30 redkvica

redkvica

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2250 posts
  • Gender:Female

Posted 25 February 2007 - 09:51 PM

omg ne cry.gif grozno blink.gif cry.gif

A mislite, da bi hrček lahko (srečen) preživel, če bi dobil hrano in vodo v petek zvečer in pol naslednjo šele v nedeljo zvečer? hmm.gif
  • 0
If sometimes you feel yourself little useless, offended and depressed, always remember that you were once the fastest and most victorious sperm in your group!

#31 Brokoli

Brokoli

    Gaga's favorite monster

  • Člani
  • PipPipPipPip
  • 4674 posts
  • Location:from Russia with love

Posted 25 February 2007 - 10:07 PM

Pomoje da ja. Edino pri vodi morš pazit da jo ma ful.
  • 0
I wanna just dance, but he took me home instead, uh oh!There was a monster in my bed.

#32 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 25 February 2007 - 10:15 PM

Redkvica seveda. Ampak pazi, da mu daš vodo v napajalnik, ker v posodici se voda ful hitro umaže in potem jo moreš tut po 2x na dan menjavat. Napajalnik pa brez problema. Hrane mu pa daš poln lonček. Saj mala miš ne je tolko. ;)
  • 0
Viens, reste ici!

#33 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 26 February 2007 - 02:44 PM

Pazit moreš da mu daš dosti hrane. Recimo dve polne pesti mešanice. Med tednom pa mu pponudi kaj od zelenjave (radič, regrat, brokoli), rastline( mladi listi malin, regrat, detelja, navadni plešec, rman), sadje ( košček jaboolke, hruške, grozdja, jagode, maline) in seveda sir, skuta, muhe, salama.... Lahko mu daš pa tud kaj sena. Pač da ne je same mešanice, ker si s tem ne zbrusi zobk dovolj.
  • 0
IPB Image

#34 redkvica

redkvica

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2250 posts
  • Gender:Female

Posted 26 February 2007 - 04:18 PM

Recimo, da mu pustim hlod, polno posodico hrane in kos korena. Pa napajalnik bo imel 100%, v lobnčku je brezveze. Sir, skuta, slama? A to tudi lahko jejo? Kolko pa?

edit:
včeraj sva s fantom najinemu bodočemu hrčku sestavla hiško in rov (karkoliže). In klical se bo Jaka. huhu

IPB Image

IPB Image
  • 0
If sometimes you feel yourself little useless, offended and depressed, always remember that you were once the fastest and most victorious sperm in your group!

#35 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 26 February 2007 - 04:53 PM

hrčki so vsejedi. Muhe mu daj kolikor jih pač poloviš-ni neke omejitve. sir in skuto ter ostalo pa ne več kot max x na teden-tako nekako, v zmernih količinah. Ma trgovcem pa ne verjeti, ker dostikrat buče prodajajo-poleg bolnih in brejih živali. rolleyes.gif

Na ime tako ne slišijo-prej na šumanje vrečke. Kakšnega pa dobiš? In kakšno ima hišico? upam da s snemljivo streho, da lahko fajn spučeš in prezračiš in preveriš zalogo hrane, da mu ne po brezveznem filaš v kletko.

Za navajanje na roko pa posodico s hrano kar stran in ga hrani iz roke, da se bo navadil da mu roka nič noče. Počasi se bo pustil malo pobožat (nekaterim ni všeč) in pa dvignit. Ko bo zares zaupal pa ga lahko dvigneš višje in še igral se bo, tako da bo plezal iz roke na roko, do ramena...
  • 0
IPB Image

#36 redkvica

redkvica

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2250 posts
  • Gender:Female

Posted 26 February 2007 - 04:58 PM

torej naj ga hranim z roko? in če ne poje vsega mu lahko stresem kam ali probam kasneje? hmm.gif
Streha pa ni snemljiva, sem čuisto pozabla na to. Mogoče pa bo bolše zanj, ga vsaj ne bova tolko drezala, ko bo not tongue.gif
načrtujem ruskega hrčka, enega sem že mela. pa so ful prisrčni, mogoče preveč plašni smile.gif
na tla mu lahko natresem žaganje, kaj pa časopisni papir, vata?
  • 0
If sometimes you feel yourself little useless, offended and depressed, always remember that you were once the fastest and most victorious sperm in your group!

#37 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 26 February 2007 - 05:14 PM

vata ni dobra, ker se mu lahko zatakne v žepke. Časopis ni dober, zaradi črnila. Daj mu kako wc rolo, žagovino, pesek za glodavce. To je fajn. V pesku se kopajo in čistijo kožuh.

Maš u mislih Phodpus Campbeli? Ti niso plašni, razen kak iz trogovine, kjer so že po defaltu plašne živali.

Ja, če si vsega ne zbaše mu lahko streseš na tla. Pač da ma stik z roko na prijazen način je pomembno in tako je najlažje-polno hrane na roki.

tud meni je foter obe hiški za hrčka naredil taki rolleyes.gif verjemi prav fajn bo smrdelo gnezdo-ker ne bo zračno. Če vzameš rusa, pa sploh ne rabiš hiške ampak gnezdo iz sena, ki ga zgrizejo in se majo fajn, pa še škodljivo ni biggrin.gif

roborovskii ima eden tako gnezdo, da drug pa nič, razen wc role, itak si pa sami naredijo gnezdo. Fitz ga ne radbi ker ima fajn pokrit del dna, z zgornjo etažo.
  • 0
IPB Image

#38 redkvica

redkvica

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2250 posts
  • Gender:Female

Posted 26 February 2007 - 08:28 PM

IPB Image

takega sem mislila. sicer pa ga bova mela šele oktobra, ko pridem v lj smile.gif
  • 0
If sometimes you feel yourself little useless, offended and depressed, always remember that you were once the fastest and most victorious sperm in your group!

#39 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 26 February 2007 - 10:27 PM

Jaz mam ruskega. Moj flip hehe. smile.gifIPB Image

No, jaz sem mela prej že 5 hrčkov (zlatih) in so si vsi tiščali nekam noter hrano, Filip (ruski hrček) pa nikoli ! Res, prav presenetlo me je, ampak misli, da si ruski hrčki ne tlačijo v žepke hrane.

Moj Filip se ful rad kopa v "mivki", jaz mu jo nasipam v "wc" (to je taka plastična posodica, v katero naj bi hrček hodil opravljat potrebe (jeah right biggrin.gif ) ) no in nasipam mu tisto mivko, ki se kupi za kopat činčile. To res obožuje. Prav kopa po tisti mivki in si jo na kožušček meče, potem pa ma tak mehkega. Cuker moj. smile.gif
  • 0
Viens, reste ici!

#40 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 26 February 2007 - 11:20 PM

Mi lih čuvamo hrčka od sosede za 1 tedn laugh.gif sam ne vem kako mu je ime-skratka-full je smešn,sm ga dala na postlo,pa ga moja čivava skozzzzzzzz voha,pa na hrbt obrača,pa neki po smrčku lupčka,pa se okrog njega smuka,pa ko ga dam v kletko gre zraven (psička)in glavo v kletko steguje pa ga voha,ko jo zaprem,pa kr dežura zraven ene pol ure pa ga gleda thumbup.gif laugh.gif laugh.gif
Sm že pozabla kako je met hrčka,a ne,k sm ga mela tko like 10 let nazaj,pa še tkrt sm ga nazadnje ubila cry.gif
Sm ga spaštirala huh.gif
Ga bom probala slikat
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users