Jump to content


Photo

starejši starši (oziroma DOJENČEK PO 40. LETU)


  • Please log in to reply
67 replies to this topic

#21 inchika

inchika

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1186 posts
  • Location:planet Zemlja
  • Interests:vse pozitivno

Posted 05 June 2006 - 05:04 PM

Zdej lahko jst malo čudno razmišljam, ampak tako...ker nimam točno izoblikovanega mnenja če bi imela in koliko otrok ipd. Ampak po eni strani, a ne postane malo dolgočasno, ko si enkrat "star" in če nimaš nobenega odraslega otroka, ki bi te obiskal s svojo familijo... mal tko pusto bi verjetno blo, ko prideš enkrat v leta, pa je pol tvojih sorodnikov že "adijo", pa da nimaš kakega odraslega otroka, da ti popestri mal življenje... sej ne vem, jst sam tko sama s sabo naglas razmišljam...
  • 0
Nobena pot ni dolga, če po njej hodimo s prijateljem...

#22 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 05 June 2006 - 05:09 PM

.
Ampak če imaš zaradi tega otroka, a ni to malo, hm, imetje otroka iz napačnih razlogov?



.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#23 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 05 June 2006 - 05:21 PM

Jenna sej to ne pomeni, da ga pa zato nimaš rad. Samo gre pač še za nek dodaten 'bonus' in za to, da ti otrok med drugim tudi obogati življenje na 'stara' leta.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#24 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 05 June 2006 - 05:23 PM

.
Ja, okej. Jaz mam, kot vemo, glede tega precej "eksotično" mnenje, pa rajši ne bomo več razpravljali. biggrin.gif



.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#25 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 05 June 2006 - 05:26 PM

zanimivo jenna, jaz pa si v nasprotju s tabo sploh ne moram predstavljat, da ne bi imela otrok s fantom, ki ga ljubim. otrok se mi, da te še s partnerjem bolj poveže.
pa še firbec manantra kako bi izgledal otrok smile.gif
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#26 inchika

inchika

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1186 posts
  • Location:planet Zemlja
  • Interests:vse pozitivno

Posted 05 June 2006 - 05:26 PM

Ne, ne, nisem mislila tko napisat, da bi izpadlo kot da bi bil to edini razlog za imet otroka! V takem primeru se mi zdi skrajno egoistično dejanje "dejmo met otroka, da nas bo prenašal ko bomo stari". Sploh ne tako. Sem le na splošno razmišljala, ker sama nimam točno opredeljenega mnenja kot nekatere punce, ki že točno vedo kolko otrok hočejo oziroma nočejo. Kar se tega tiče sm prav tko malo čudna biggrin.gif nimam nobene posebne želje za ali proti rolleyes.gif
  • 0
Nobena pot ni dolga, če po njej hodimo s prijateljem...

#27 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 05 June 2006 - 05:29 PM

QUOTE(sade)
zanimivo jenna, jaz pa si v nasprotju s tabo sploh ne moram predstavljat, da ne bi imela otrok s fantom, ki ga ljubim. otrok se mi, da te še s partnerjem bolj poveže.
pa še firbec manantra kako bi izgledal otrok smile.gif

Jaz si pa ne morem predstavljat, da si ti ne moreš tega predstavljat. IPB Image

Okej, bom nehala. biggrin.gif
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#28 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25330 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 05 June 2006 - 07:37 PM

se mal OT: men je pa najbolj cudno razmisljanje, da bos imel vec otrok zarad tega, da populacija slovencev ne bo upadla pa da ne bomo izumrli rolleyes.gif
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#29 Zasanjana

Zasanjana

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 452 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:drsanje, umetnost

Posted 06 June 2006 - 12:22 AM

Jaz mislim do nekje 30ega leta definitivno uzivati!!! Vsaj prblizno do tam nekje (-/+ 2 leti). Potem pa bomo kaksnega mulca imeli, ce bo tako naneslo. Enkrat zagotovo mislim imeti in mislim da zenska do 40ega leta se ni ravno prestara za otroka. Potem pa ze malo. Moski pa niti ne, v bistvu so itak vedno starejsi od nas punc (po vecini) za kar nekaj let. Moski naj bi imel nekje do 50ega leta fore, kasneje je ze tudi malo pretirano, nekje po 55em letu starosti.

Sicer pa kakor komu pase. Naj delajo ljudje kar zelijo, ne? saj je njihovo zivljenje in lahko pocno z njim kar hocejo.

Sama pa se nebi nikoli odlocila za otroka po 45em letu oz tudi po 40em dvomim da.

Sicer pa kar poglejte donald trump ima pri 60ih sinka biggrin.gif (ko bo otrok 18, bo njegov oci 78 smile.gif haha!)
  • 0

#30 levck

levck

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3194 posts
  • Location:Živalski vrt

Posted 06 June 2006 - 02:10 AM

QUOTE(sade)
otrok se mi, da te še s partnerjem bolj poveže.



Valda, neki more zapovnt praznino in bedo. Pol si pa folk iz dolgčasa omisl enga froca da jih bo "povezu". Pol pa par let še gre k sta obadva preokupirana s frocom, k pa odraste se pa ločjo.
  • 0

#31 Zasanjana

Zasanjana

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 452 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:drsanje, umetnost

Posted 06 June 2006 - 04:09 AM

lejck, s tem kar si napisaa se popolnoma strinjam. namrec nekateri res to pocno, in se mi zdi prav pateticno in obupano.
  • 0

#32 inchika

inchika

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1186 posts
  • Location:planet Zemlja
  • Interests:vse pozitivno

Posted 06 June 2006 - 10:43 AM

QUOTE(lejck)
QUOTE(sade)
otrok se mi, da te še s partnerjem bolj poveže.


Valda, neki more zapovnt praznino in bedo. Pol si pa folk iz dolgčasa omisl enga froca da jih bo \"povezu\". Pol pa par let še gre k sta obadva preokupirana s frocom, k pa odraste se pa ločjo.


Če je odnos med dvema že pred rojstvom otroka bolj na trhlih temeljih, potem jih po mojem tud 10 otrok ne more povezat. Sama nimam še otrok, ampak tko kot so mi druge povedale, se ti odnos z rojstvom otroka obrne na glavo; otrok pride ženski na prvo mesto, nekateri moški tega ne morejo razumeti in potem je potrebno veeeliko usklajevanja. Saj je normalno, ženska se na prihod dojenčka privaja že 9mesecev pred rojstvom, moški pa se kar naenkrat znajde v vlogi očeta...
  • 0
Nobena pot ni dolga, če po njej hodimo s prijateljem...

#33 puncapunca

puncapunca

    sramežljivec

  • Člani
  • 14 posts

Posted 06 June 2006 - 03:00 PM

Jaz mislim, da je danes že bolj obratno, da izstopajo tisti, ki imajo otroke zgodaj in ne tisti, ki jih imajo pozno, ker se starost, ko imajo otroke dviguje. Vsekakor si pa bolj vesten in odgovoren starš v zrelih letih kot pa kakšen najstnik. Jaz parvim najboljša leta za otroke so od 30-35; moje mnenje. Ne predstavljam pa si, da bi bila brez otrok. Menim, da če imaš nekoga rad, si z njim želiš tudi otroka.
  • 0

#34 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 06 June 2006 - 03:47 PM

QUOTE(inchika)
QUOTE(lejck)
QUOTE(sade)
otrok se mi, da te še s partnerjem bolj poveže.


Valda, neki more zapovnt praznino in bedo. Pol si pa folk iz dolgčasa omisl enga froca da jih bo \"povezu\". Pol pa par let še gre k sta obadva preokupirana s frocom, k pa odraste se pa ločjo.


Če je odnos med dvema že pred rojstvom otroka bolj na trhlih temeljih, potem jih po mojem tud 10 otrok ne more povezat. Sama nimam še otrok, ampak tko kot so mi druge povedale, se ti odnos z rojstvom otroka obrne na glavo; otrok pride ženski na prvo mesto, nekateri moški tega ne morejo razumeti in potem je potrebno veeeliko usklajevanja. Saj je normalno, ženska se na prihod dojenčka privaja že 9mesecev pred rojstvom, moški pa se kar naenkrat znajde v vlogi očeta...


morate pa tudi vsako besedo v negativno skrajnost obrnit, da moram vse pojasnjevat rolleyes.gif
sploh nisem mislila, da se brez otroka ne bi imel fajn in bi bil otrok edina veza med partnerjema ampak mi je otrok taka češnjica na vrhu smetane (če se smem tako izrazit ali tudi tega ne bote razumele smile.gif )
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#35 nihrida

nihrida

    dark soul

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4525 posts
  • Location:moj brlog

Posted 06 June 2006 - 06:15 PM

QUOTE(puncapunca)
Jaz mislim, da je danes že bolj obratno, da izstopajo tisti, ki imajo otroke zgodaj in ne tisti, ki jih imajo pozno, ker se starost, ko imajo otroke dviguje. Vsekakor si pa bolj vesten in odgovoren starš v zrelih letih kot pa kakšen najstnik. Jaz parvim najboljša leta za otroke so od 30-35; moje mnenje. Ne predstavljam pa si, da bi bila brez otrok. Menim, da če imaš nekoga rad, si z njim želiš tudi otroka.


S tem se pa res strinjam.
  • 0
I'll place my bets and hope I'll always win
Even if I don't, I'm fucked because I live a life of sin
But it's alright, I don't give a damn
I don't play your rules I make my own
Tonight
I'll do what I want
Because I can

#36 inchika

inchika

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1186 posts
  • Location:planet Zemlja
  • Interests:vse pozitivno

Posted 07 June 2006 - 05:44 PM

Strašno patetični se mi zdijo pari, ki pač imajo sina, pa si želijo hčerko, pa dobijo še enega sina, pa oni še vedno hočejo hčerko, dokler jim nekje pri četrtem sinu ne potegne, da pač ne bodo imel hčerkice...kot da je važno kaj je po spolu!?! Mislim da je v takem času kot živimo, že cel blagoslov, da je z novorojenim otrokom vse vredu, da je zdrav...ker vedno bolj slišim neke neprijetne novice, da kako je pa ta nekaj bolan, pa drugi že bil na operaciji...bogi mali!
  • 0
Nobena pot ni dolga, če po njej hodimo s prijateljem...

#37 Hannah

Hannah

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2559 posts
  • Gender:Female

Posted 07 June 2006 - 06:06 PM

men se tut ne zdi nč narobe če imata starša še otroke tudi tko pozno, kot ste že rekle, mal večji riziko je za probleme, drugač pa... vsak otročiček dobrodošel ;)

Edin bedno mi je, ker se MLADI pari odločjo čakat do 30 --> za otroke... Sicer je res to njihova odločitev, ampak meni se zdi brezveze čakat na idealne pogoje za otroka in na to, da te bo iztekajoči plodni čas prisilil k temu da imaš otroka.

Poznam eno žensko k je rodila pri 40-ih, sicer je imela rizično nosečnost in tud carski rez potem, ampk punčka je zdrava ;)

in lejck, se strinjam s tabo... Taki starši so patetični...
  • 0
Vse, kar si že bil,
in vse, kar boš - nisi. Le
to, kar si - si ti.

(V. Bajac - Knjiga o bambusu)

#38 *Liora Lael*

*Liora Lael*

    sramežljivec

  • Člani
  • 74 posts

Posted 11 February 2007 - 11:15 AM

mene so imeli--->foter je bil pri 46-ih,mami pa pri 36-ih
zdaj sta pa stara 51 in 61 tongue.gif smile.gif
  • 0

#39 TiTa

TiTa

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3327 posts

Posted 11 February 2007 - 11:54 AM

meni se zdi tam okrog 40 leta zadnja meja,vse kar je nad ,pa neodgovorno
  • 0

#40 luminelle

luminelle

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1429 posts
  • Location:Woods

Posted 11 February 2007 - 11:55 AM




Jaz bi rekla da je zelo odvisno od cloveka.Moja profesorca je 39let stara in ima 4mesecnega dojencka.Je zelo moderna,razume mladino..totalna kopija mene:) veliko je dozivela in prezivela in iz tega se je tudi naucila.Eni recimo se nena..kakorkoli
Njen fant al moz ima hcerko mojih let (skor 20).Torej je on 56let star in je tudi ful razumevajoc,modern..okvarja se Orthobionomijo (z energijo) in razume cloveka.V mladosti sta pisala dnevnike kaj jim ni bilo vsec pri vzgoji svojih starsev.Zdaj sta jih privlekla in zacela brat,ker nebi rada delala napake njihovih starsev.PAc svobodna sta.

V glavnem ce sta sporihtana v glavi lahko imata tudi pri teh letih otroka,ce si zelita.Jaz vem da bo ta dojencek zelo srecen.
  • 0
Achte auf deine Gefühle, denn sie formen die Energie und damit dein Leben!




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users