Jump to content


Photo

barvani in poškodovani lasje


  • Please log in to reply
107 replies to this topic

#21 evica1

evica1

    sramežljivec

  • Člani
  • 54 posts

Posted 20 December 2005 - 12:53 PM

Kako pa vi kombinirate šampone, balzame in maske za lase?
Jaz imam npr. barvane suhe poškodovane lase in še rahlo skodrane. Zato bi rada neko kombinacijo, ki bi mi lase lepo navlažila, zlepila konice in zravnala lase.
Ali kaj poznate Avonove šampone? Gledala sem balzam sleek & straight za ravnanje.
Ali je bolj važno, da se na barvane lase da šampon za barvane ali balzam za barvane?
  • 0

#22 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 20 December 2005 - 01:22 PM

Jaz balzamov sploh ne uporabljam, samo maske ... pri vsakem pranju. No, imam sicer dva Tigi balzama ampak sta tolk hranljiva da sta na nivoju maske in ju prav tako kot maske na laseh pustim eno uro.

Kar se tiče pa šamponov za barvane lase ... po navadi so taki, da preprečujejo preveliko izpiranje in bledenje barve, kar je pomembno predvsem pri umetnih rdečelaskah ker rdeča barva najhitreje zbledi.

Jaz sama se barvam na blond in ne uporabljam preparatov posebaj za barvane lase, ampak za suhe in poškodovane ker so mi pač ljubši.

Kar se pa Avonovih šamponov tiče ... tisti iz linije Naturals so dokaj v redu, oni Salon Therapy so mi pa obupni ker so preveč agresivni (vsebujejo sodium lauryl sulfate) in se mi je po njih ful lupilo lasišče, pa še vse me je srbelo.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#23 evica1

evica1

    sramežljivec

  • Člani
  • 54 posts

Posted 20 December 2005 - 01:37 PM

Ja, saj ravno o tem sem razmišljala - ali je sploh treba imeti oboje - balzam in masko? Tudi jaz se barvam na blond, ker imam že nekaj sivih las (sem pa tudi originalno blond). Mi je pa frizerka rekla, da si ona da balzam na lase pred šamponom?!
Sem preverila in je tisti balzam od Avona za ravnanje res iz linije Salon hair care.
A obstaja tudi kakšna taka maska, ki poskrbi za suhe konice in ravna lase?
  • 0

#24 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 20 December 2005 - 01:57 PM

Balzam pred šamponiranjem? Men se zdi to brezveze ... jaz lepo šamponiram in dam potem gor masko ter pustim delovat eno uro in to je to ...

Ne poznam celotne linije Salon Hair Care od Avona, vem pa, da so nekateri proizvodi ful zanič (ful alkohola imajo).

Tigi ima kolekcijo Control Freak za navlažitev in ravnanje las, mogoče bi ti blo to kul.

Control Freak Shampoo - šampon za navlažitev in ravnanje las:


Bogata pena vam bo olajšala pot do izjemno lepih, gladkih kodrov ali do popolnoma ravnih in gladkih las. Hkrati, ko čisti lase, jih tudi neguje in navlaži.

350 ml: 2.150 sit

Control Freak Conditioner - regenerator za navlažitev in ravnanje las:

Za popolno kontrolo nad kodri, valovi in naelektrenimi lasmi. Za lepe, gladke kodre ali popolnoma ravne lase.

250 ml: 2.700 sit

Control Freak Serum - gel za ravnanje in zgladitev las:


Naj bodo vaši kodri lepi kot še nikoli, ali pa jih popolnoma zravnajte! Gel varuje lase pred zunanjo vlago in zato omogoča dolgotrajno urejeno pričesko. Je lahek in olajša oblikovanje kodraste ali ravne frizure, hkrati pa lase nahrani, navlaži in izboljša sijaj.

250 ml: 3.100 sit

Sama sicer nisem poskusila še nič od tega tko da ti ne morem poročat če res deluje, imam pa nekaj drugih Tigijevih proizvodov in sem ful zadovoljna.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#25 *Živa*

*Živa*

    sramežljivec

  • Člani
  • 29 posts

Posted 20 December 2005 - 02:25 PM

QUOTE(DiLeMa)
Ful proteinov ima ta Gliss Kur za konice, ki ga imava midve (ta mala rumeno - bela embalažica na pumpico).

Jaz sem imela pred pol leta hudo zdelane konice in sem si jih z omenjenim Gliss Kurjevim fluidom full popravila in je od takrat nepogrešljiva stvar pri meni doma. Laski so sedaj res lepi.
  • 0

#26 evica1

evica1

    sramežljivec

  • Člani
  • 54 posts

Posted 20 December 2005 - 02:30 PM

DiLeMa, tudi jaz sem že razmišlala o teh Tigijevih izdelkih. Predvidevam, da ste pri teh že preverile sestavine in da nimajo alkoholov tako kot Avonovi?
  • 0

#27 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 20 December 2005 - 02:37 PM

Ti Tigijevi izdelki so zelo kvalitetni in nežni, brez slabih alkoholov in podobnega.

Šampon je nežen in vlažilen, regenerator je vlažilen in hranilen, vsebuje proteine in jojobino olje in celo oblikovalni serum ima proteine in izvleček jasmina in kivija, tako da je prav tako precej negovalen in vlažilen.

Lahko pa dam sestavine tudi v pripadajočo temo in bo še Sonchika ocenila, če želiš.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#28 evica1

evica1

    sramežljivec

  • Člani
  • 54 posts

Posted 20 December 2005 - 02:45 PM

Hvala. Sem pa zdaj našla še sestavine za Avonove izdelke.Advance Techniques Straight:
benzoic acid
c12-14 pareth-12
chlorphenesin
citric acid
cocamide mea
cocamidopropyl hydroxysultaine
creatine
dimethicone/vinyl dimethicone crosspolymer
disodium edta
fragrance
glycerin
guar hydroxypropyltrimonium chloride
laminaria digitata extract
magnesium chloride
magnesium nitrate
methylchloroisothiazolinone
methylisothiazolinone
methylparaben
pelvetia canaliculata extract
polyglyceryl-3 laurate
polyquaternium-44
ppg-12-buteth-16
propylparaben
sodium chloride
sodium citrate
sodium hydroxymethylglycinate
sodium laureth sulfate
sodium lauryl sulfate
titanium dioxide
water

Advance Techniques Daily Results Shampoo or Conditioner:
benzoic acid
c12-14 pareth-12
chlorphenesin
cocamide mea
cocamidopropyl hydroxysultaine
creatine
dimethicone/vinyl dimethicone crosspolymer
disodium edta
fragrance
glycol distearate
guar hydroxypropyltrimonium chloride
hydrolyzed wheat protein
hydrolyzed wheat starch
laminaria digitata extract
magnesium chloride
magnesium nitrate
methylchloroisothiazolinone
methylisothiazolinone
methylparaben
panthenol
pelvetia canaliculata extract
phosphoric acid
polyglyceryl-3 laurate
potassium sorbate
ppg-12-buteth-16
sodium citrate
sodium hydroxymethylglycinate
sodium laureth sulfate
sodium lauryl sulfate
water

Advance Techniques Color Protection Shampoo or Conditioner:
amodimethicone
c11-15 pareth-7
c12-16 pareth-9
citric acid
cocamidopropyl hydroxysultaine
creatine
cyclomethicone
dioctyldodecyl fluoroheptyl citrate
disodium cocoamphodiacetate
foeniculum vulgare (fennel) fruit extract
fragrance
glycerin
glycol distearate
hydrolyzed milk protein
laminaria digitata extract
methylparaben
octocrylene
peg-40 hydrogenated castor oil
peg-7 glyceryl cocoate
pelvetia canaliculata extract
phospholipids
polyquaternium-10
sodium chloride
sodium hydroxymethylglycinate
sodium laureth sulfate
superoxide dismutase
trideceth-12
water

Kaj pa te pomenijo v primerjavi s Tigijevimi?
  • 0

#29 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 20 December 2005 - 02:50 PM

Tele sestavine so glupe za pregledovat ker so zložene po abecedi, namesto da bi bile od tiste ki je je največ, do tiste, ki je je najmanj ... da vidiš koliko je česa notr. Ker je velika razlika, če je neka dobra negovalna sestavina bolj na začetku sestavin (torej je je veliko) ali pa na samem koncu (je ni skoraj nič).
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#30 lala

lala

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 920 posts
  • Location:Mb

Posted 20 December 2005 - 03:11 PM

Hey DiLeMa!KO se našamponiraš in spereš si daš masko gor.. em..si eno uro v kopalnici al se gres drugič tušat ko jo gres sprat?
  • 0
(_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
user posted image

#31 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 20 December 2005 - 03:28 PM

Jaz se lepo stuširam in si vmes našamponiram lase, jih sperem, sfrotiram in še sebe lepo obrišem in oblečem. biggrin.gif Potem dam pa na lase masko (morajo bit lasje ožeti in sfrotirani, ne pa tako mokri, da kaplja od njih) in potem imam to eno uro na laseh, lase si ponavadi spnem z ono veliko sponko vrh glave ali pa jih zavijem v folijo, da mi ne nagajajo in lahko normalno vse delam. Ko pa preteče ena ura, pa lase kar s tušem nad banjo sperem ali pa kar v umivalniku.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#32 lala

lala

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 920 posts
  • Location:Mb

Posted 20 December 2005 - 03:31 PM

Kupila si me sam zdaj pa moram najt frrski salon ki prodaja Tigijeve produkte! biggrin.gif
  • 0
(_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
user posted image

#33 lala

lala

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 920 posts
  • Location:Mb

Posted 20 December 2005 - 03:45 PM

Si me ze napisala!20min sem skusala sama najt in sem obupala - zlata si :love5:
  • 0
(_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
user posted image

#34 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 20 December 2005 - 03:46 PM

Ni problema! wink.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#35 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29188 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 21 December 2005 - 10:57 PM

skor sm šla že spat ne da bi tole za reo prepisala! biggrin.gif

NOVO PRI DM!!!! garnier fructis color resist intenzivna nega brez izpiranja za barvane lase, 200 ml, 899 sit v dm-ju. (prepisano iz kataloga dm božič-novo leto 2005, veljavnost od 21.12.-03.01.)
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#36 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 21 December 2005 - 11:11 PM

[quote=Špela]skor sm šla že spat ne da bi tole za reo prepisala! biggrin.gif

NOVO PRI DM!!!! garnier fructis color resist intenzivna nega brez izpiranja za barvane lase, 200 ml, 899 sit v dm-ju. (prepisano iz kataloga dm božič-novo leto 2005, veljavnost od 21.12.-03.01.)
uiii hvala-sam me ni pritegnil-sem že sama vidla!!! biggrin.gif
jaz bi raje kej od tigija!!! biggrin.gif
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#37 Michelle

Michelle

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2687 posts
  • Gender:Female

Posted 21 December 2005 - 11:55 PM

a ve si vse to daste na lase? ker pri meni je vsak drugi dan šampon + balzam (če se mi mudi, še to ne) in je to to. ful malo kompliciram, pa ne zato, ker ne bi dosti dala na nego las.

bi bla pa hvaležna, če bi mi katera prddlagala kakšno dobro stvar za konice.
  • 0

#38 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 22 December 2005 - 12:06 AM

.

Za konice je zelo dobra zadeva od Klasa - silikonski koncentrat! Treba z njim škrto, ker je ful masten. Ampak izredno učinkovit, pa še drag ni - malo pod 2k, imaš ga pa za ful dolgo časa.
Biopoint ima še ene take kristale z lanenimi semeni za konice, so pa dražji - malo pod 3k.
Pa Alfaparf kristali - ti so pa še dražji, okoli 4k.
Meni je dobra tudi od L'Occitane maska - Ultra Rich Hear Cream - si jo dam samo na posušene konice.

.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#39 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 22 December 2005 - 12:36 AM

klasovega dobiš tud za 1400 v dm-u
in za 1000 v tušu!
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#40 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 22 December 2005 - 10:39 AM

Meni je od Gliss Kur Haarspitzenfluid boljši kot Klasov ... poleg tega vsebuje tudi proteine pa ful nič ni masten ... pri Klasovem moraš pa res pazit, ker je kot eno olje.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users