Jump to content


Photo

Kakšno pričesko izbrati?


  • Please log in to reply
65 replies to this topic

#21 Tanjci

Tanjci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2899 posts
  • Location:Celje
  • Interests:stvari na tem forumu

Posted 17 October 2005 - 11:08 AM

QUOTE(DiLeMa)
Tanjci ... ti odstopim pol volumna ker je preveč ravn tolk bedno kot premal. rolleyes.gif
Če hočeš pa res volumen si pa lase vedno suši tko da maš glavo navzdol obrnjeno in potem na koncu zaključi z dozo laka za lase, obilno razprši z razdalje ene 30 centi, da ti ne bo las zlepilo ... to pa drži potem par dni, vsaj pri moji prijateljici, ki ima iste probleme kot ti. wink.gif

sej glih to sem hotla poudart, da je odvisno od las tud to, kakšno vrsto frizure si sploh lahko privoščiš. Po tem kar sem prebrala, maš ti ful več dela z lasmi kot jst rolleyes.gif Not kul.
Kar se pa tvojga predloga tiče, imam žal tud tolk hitr mastne lase, da ne smem kej preveč stvari gor dajat. Point je pač, da imaš frizuro, ki je za tvoj tip las. Jst si kakšne takšne, kot sta spodaj, recimo ne morem privoščit (slikci sta samo za primer, ne da si takšno frizuro želim... nisej najdla bošga)

IPB Image
IPB Image
  • 0
Posted Image

#22 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 17 October 2005 - 11:24 AM

Men pa nobena od teh dveh frizur ni ravno slaba.

Aja Tanjci ... lak ne masti las, tko kot jih kakšni geli ali voski za lase ... v bistvu ravno obratno ker lase nekoliko izsušijo. Ta moja kolegica ma ful gladke, svilnate, precej dolge lase, ki se ji pa tudi blazno hitro mastijo (noben šampon za mastne lase ji ne pomaga) pa pravi, da ji lak za lase samo dobro naredi.

Poskusi, sej izgubit nimaš kej. wink.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#23 Tanjci

Tanjci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2899 posts
  • Location:Celje
  • Interests:stvari na tem forumu

Posted 17 October 2005 - 12:11 PM

lak proti mastnim lasem... zanimivo 8)
to pa je za probat... sam a ve pol kera za tak lak, po katerem lasje niso čist zlepljeni? tko, da se jih da razčesat... upam, da me razumete. ker ko sem bla priča na prijateljičini poroki in sem si pri frizerju dala nardit frizuro, sem mislila, da si jih nikol ne bom uspela počesat mad.gif rolleyes.gif

btw... men je taprva frizura v redu (sam ni moj stil)... frfru pa imam tak, sam imam drugač dolge lase
smile.gif
  • 0
Posted Image

#24 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 17 October 2005 - 12:46 PM

Tanjci ... z lakom za lase se da celo goljufat če že imaš mastne lase ... malo posprejaš pri lasišču in po laseh in ta potem maščobo nekak vsrka oziroma zakrije. oops.gif

Lak skoraj noben dandanes več ne zlepi las, če se ga uporablja zmerno in v dost veliki razdalji ... torej tko, da imaš med uporabo roko skos stegnjeno. Ko delajo frizerji te zlo močno obstojne frizure po mojih izkušnjah tega pravila ne upoštevajo, ker hočejo dosežt zlo utrjeno frizuro oz. efekt zabetoniranih las. biggrin.gif

Zelo dobri laki so Gliss Kur Hair Repair. Imaš različne (za barvane lase, za poškodovane lase, za volumen itd.) in vsi so res fajn ... dobro obstojni, nimajo vsiljivega vonja, pa tudi las ne zlepijo ... brez problema lahko lak skrtačiš dol z las.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#25 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 17 October 2005 - 12:54 PM

QUOTE(DiLeMa)


Zelo dobri laki so Gliss Kur Hair Repair. Imaš različne (za barvane lase, za poškodovane lase, za volumen itd.) in vsi so res fajn ... dobro obstojni, nimajo vsiljivega vonja, pa tudi las ne zlepijo ... brez problema lahko lak skrtačiš dol z las.

ja ta je res fajn!pa tud fructisov ni slab!
Drgač mam pa jz tko kt ti,dilema,eno puhasto metlo k si lase umijm,hhehe oops.gif .Pol se mi pa še skravžlajo in mam kot en pudl kraužle na vse strani,zato dam pol gor isto serum pa likalnik še pade biggrin.gif mislm,da se kr isto zabavava,dilema laugh.gif .Kokrat na tedn si pa lase pereš?(ker men je to kr muka ta ves postopek....)
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#26 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 17 October 2005 - 01:03 PM

Rea ... lepo vedet, da nisem edina. biggrin.gif Tudi meni je ves ta postopek ful muka, najprej cela tona seruma za glajenje, potem sušenje s fenom ki traja celo večnost in na koncu še likanje oz. bolje rečeno žganje las. rolleyes.gif Tko da na koncu dobim po enournem garanju ven slap gladkih laskov in sem ponosna nase. biggrin.gif Včasih se res zamislim kako lahko imam po 6-letnem barvanju na blond in rednem 'praženju' še kar tako goste lase ... sem res hvaležna za dobre gene. biggrin.gif

Aja ... lase si pa perem enkrat na teden (izjemoma dvakrat) ker se mi ful nič ne mastijo in s tega zornega kota bi si jih lahko še bolj poredko prala.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#27 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 17 October 2005 - 01:07 PM

QUOTE(DiLeMa)


Aja ... lase si pa perem enkrat na teden (izjemoma dvakrat) ker se mi ful nič ne mastijo in s tega zornega kota bi si jih lahko še bolj poredko prala.

Jp,res je muka. Jz že kr obolevam biggrin.gif in pomisl ... jz si jih perm 2 krat, 3krat na tedn, pa prištej ta 'najin' postopek ... sj te srt prime biggrin.gif .
Obup. Sam jz zdj tko delam, da si jih umijm in posušim na zraku čez dan al pa noč, tko, da vsj s tem nimam problemov. Mogoče edino, če se mi kdaj res kam mudi in si pol v istem dnevu oz. isti uri in posušim in polikam.(največkrat si jih zveečr umijem,zjutri pa likam.)
Ej,dilema,a veš un balzam od glis kurja k ga mava? No,a ti si s tistim po celi dolžini las namažeš,pol pa še serum?Al si daš serum sam na konice?
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#28 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 17 October 2005 - 01:14 PM

Ja, jaz si tudi čimbolj poskušam lase sušit na zraku, da grem kar z mokrimi spat ... pa še za lase je to pošteno zaslužen počitek.

Kar se tiče tistega najinega balzama od Gliss Kur ... ga nanašam po celi dolžini las, vendar ne čisto ob lasišču ... ene 5 cm las pri lasišču pustim pri miru, tam itak niso poškodovani. Na konice pa nanesem Klasove silikonske kapljice, ki so super pri ravnanju las - zaprejo lasno povrhnjico in nardilo okoli konice las takšen zaščitni film, ki lase varuje pred vročino ravnalnika.

Samo pazit je treba pri doziranju tega silikona ker je zadeva blazno mastna in lahko hitro zmasti lase ... drugače je pa fenomenalno.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#29 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 17 October 2005 - 01:28 PM

QUOTE(DiLeMa)
Na konice pa nanesem Klasove silikonske kapljice, ki so super pri ravnanju las - zaprejo lasno povrhnjico in nardilo okoli konice las takšen zaščitni film, ki lase varuje pred vročino ravnalnika.

Samo pazit je treba pri doziranju tega silikona ker je zadeva blazno mastna in lahko hitro zmasti lase ... drugače je pa fenomenalno.

ja,saj zato prašam! Sem mislila da si daš celega boga na laske! Prvo balzam po celih laseh in še serum povsod.Jaz si tud dajem serum sam nakonice.(Frizerka mi vedno ta serum razpotegne po celih laseh,ne vem zakaj ermm.gif )
No ampak,zdaj ne uporabljam več tok tega seruma ampak od gliss kura hair repair haarspitzenfliud-FULL FAJNI!!!
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#30 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 17 October 2005 - 01:35 PM

Kter fluid je to? Kok zgleda? Kok ga uporabljaš? Kolk stane?

Prosim za info! biggrin.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#31 Tanjci

Tanjci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2899 posts
  • Location:Celje
  • Interests:stvari na tem forumu

Posted 17 October 2005 - 02:38 PM

DiLeMa thanks za nasvet... neki imam od Glis Kur-ja (iz Silk kolekcije) pa še enkrat prej sem kupila Slik oblogo pri njih in sem bla ful zadovoljna. Fajn pa je, da slišim da še Rea pohval zadevo... tko da si grem kupit (ko bo štipendija... sem že čist nestrpna.. kje je ?! IPB Image)
  • 0
Posted Image

#32 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 17 October 2005 - 02:40 PM

NIČ NE POVEM biggrin.gif ,ne saj ti povem-lej,to je taka mala bela tubica na potisk-ziher jo majo povsod.(gor ima še napis glis kur in nekaj rumenega je gor)
Jaz jo imam res že zloooo dolg....(50ml)ne vem sicr kako to,sam jo mam res že dolg.Tko,da si dam jz to na konice,ko so še mokri lasje,tisti serum pa pol ko mam suhe in si ga dam po likanju.
a ti si daš tisti serum na mokre al suhe lase?
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#33 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 17 October 2005 - 02:43 PM

Včasih na mokre, včasih pa na suhe ... čist kokr se mi zazdi. Sej pomoje je vseen ...
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#34 AnYa_r

AnYa_r

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 131 posts
  • Location:Maribor
  • Interests:marsikaj

Posted 17 October 2005 - 05:48 PM

Za tanke lase in ki se hitro zmastijo svetujem, da si daj balzam na lase samo na konice, ker drugace mas prej mastne če daš po celem lasišču! Glede volumna las pa si daj po pranju las na lase peno za lase bilokatero pač brezbarvno ne biggrin.gif potem pa obrni glavo navzdol s tem mislim da vse lase naprej vržeš in si jih tako sfeniraš in to je to! Glede laka za lase pa ne svetujem ker ni tak naraven videz las in zglea pol ko da maš lasulju na glavi!
Jaz pa uporabljam za lazje razcesavanje tud od gliskurja kao serum v tisti večji flaški, aja pa ne daje se na suhe lase ampak samo na vlažne ali ravnokar oprane!
  • 0
Kdor hoče videti, mora gledati s srcem, kajti bistvo je očem nevidno!

#35 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 17 October 2005 - 05:53 PM

QUOTE(AnYa_r)
Glede laka za lase pa ne svetujem ker ni tak naraven videz las in zglea pol ko da maš lasulju na glavi!


Samo pri nepravilni uporabi (pršenje iz premajhne razdalje) in pri slabi kvaliteti laka. Če se prši z večje razdalje (iztegnjena roka) in lepo enakomerno, se laka na laseh sploh ne opazi.

Je pa res dober trik ta, ki sem ga že sama prej omenila in si ga izpostavila tudi ti ... sušenje las z glavo obrnjeno navzdol ... lasje pridobijo viden volumen, če pa še prej vtreš v mokre lase kakšno volumensko peno in na koncu na suhe lase malo laka za lase, pa je volumen očiten in tudi traja nekaj dni. Samo s peno ne pretiravat, ker lahko naredi ful trde lase.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#36 Tanjci

Tanjci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2899 posts
  • Location:Celje
  • Interests:stvari na tem forumu

Posted 17 October 2005 - 06:24 PM

QUOTE(AnYa_r)
Za tanke lase in ki se hitro zmastijo svetujem, da si daj balzam na lase samo na konice, ker drugace mas prej mastne če daš po celem lasišču! Glede volumna las pa si daj po pranju las na lase peno za lase bilokatero pač brezbarvno ne biggrin.gif

- prvo stvar itak že delam (oz nikol si ga nisem dajala po celi glavi)

- to kar navajaš kot drugo je pa najhujša napaka, ki bi jo lahko nardila... ker pena je najslabša za že itak mastne lase... si jih lahko drug tad takoj umijem evil.gif

Prej verjamem da bi bil lak ok, drugače pa pač nič. Ker lasje se mastijo tud zato, ker je lasišče razdraženo od zunaj (preparati, vročina, smog...) in znotraj (hormoni, stres, neprimerna hrana...). Zakaj so moji tolk hitr mastni ne vem... rolleyes.gif

  • 0
Posted Image

#37 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 17 October 2005 - 06:32 PM

Tanjci poskusi z lakom za lase, prej pa posuši lase z glavo navzdol ... pa res posprejaj lak iz večje razdalje in potem poročaj.

Jaz držim pesti, da bo delovalo, ker moji prijateljici res pomaga. wink.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#38 Tanjci

Tanjci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2899 posts
  • Location:Celje
  • Interests:stvari na tem forumu

Posted 17 October 2005 - 06:43 PM

itak DiLeMa... sporočim (enkrat)! wink.gif biggrin.gif
  • 0
Posted Image

#39 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5774 posts
  • Gender:Female

Posted 18 October 2005 - 08:56 AM

QUOTE(rea)
QUOTE(DiLeMa)


Zelo dobri laki so Gliss Kur Hair Repair. Imaš različne (za barvane lase, za poškodovane lase, za volumen itd.) in vsi so res fajn ... dobro obstojni, nimajo vsiljivega vonja, pa tudi las ne zlepijo ... brez problema lahko lak skrtačiš dol z las.

ja ta je res fajn!pa tud fructisov ni slab!
Drgač mam pa jz tko kt ti,dilema,eno puhasto metlo k si lase umijm,hhehe oops.gif .Pol se mi pa še skravžlajo in mam kot en pudl kraužle na vse strani,zato dam pol gor isto serum pa likalnik še pade biggrin.gif mislm,da se kr isto zabavava,dilema laugh.gif .Kokrat na tedn si pa lase pereš?(ker men je to kr muka ta ves postopek....)


se vama pridružujem. lase si moram obvezno prat dopoldne (ko/če imam čas). ker večerno pranje in potem spanje naredi učinek eksplodirane bombe na moji glavi! biggrin.gif
  • 0

#40 Fergie

Fergie

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2499 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 18 October 2005 - 09:01 AM

QUOTE(-supergirl-)
se vama pridružujem. lase si moram obvezno prat dopoldne (ko/če imam čas). ker večerno pranje in potem spanje naredi učinek eksplodirane bombe na moji glavi! biggrin.gif


Jaz si pa zvečer umijem lase in grem še z mokrimi spat in takrat imam najlepše lase-frizuro. Potem imam malo valovite lase in enkrat me je celo ena vprašala, če sem si jih zjutri navijala. Kot da bi se mi jih dal ob 5-ih zjutraj blink.gif
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users