Jump to content


Photo

izpadanje las


  • Please log in to reply
54 replies to this topic

#21 missy

missy

    sramežljivec

  • Člani
  • 1 posts

Posted 26 November 2004 - 02:18 PM

ojla...lep pozdravček vsem skupaj! Sem nova na forumu in po naključju sem vidla tole temo...

Tudi sama imam zadnje 4 mesece probleme z izpadanjem las. Sam js nikoli prej nisem sploh opazila, da mi grejo dol, niti spomladi in jeseni ne... imam drugače zelo goste in močne in zdrave lase, malo skodrane... toda sedaj mi opazno izpadajo in to ful... in začel se mi je poznat... lasje so se mi vidno zredčili in tud kodrajo se mi ne več... in sem čist obupana.

zanima me če je kakšna punca imela podobno tezavico in še najbolj to, če so ji lasje zrastli nazaj... kr bom umrla od straha cry.gif

lep pozdravček
  • 0

#22 barb

barb

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 158 posts
  • Interests:vse po malem

Posted 26 November 2004 - 05:10 PM

dobrodošla missy wink.gif
ne vem, kaj bi lahko bilo narobe... mogoče kakšna hormonska sprememba...
  • 0
What matters most, is how you see yourself!

#23 JAGODA

JAGODA

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 580 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:šport,živali, kuhanje...

Posted 27 November 2004 - 01:33 PM

QUOTE(barb)
dobrodošla missy wink.gif
ne vem, kaj bi lahko bilo narobe... mogoče kakšna hormonska sprememba...


jst se strinjam pa še enkrat heloooooooooooo
  • 0

#24 *vesnica*

*vesnica*

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 215 posts
  • Location:kranj
  • Interests:ličenje!!!in vse drugo

Posted 27 November 2004 - 02:07 PM

maaaa, men tud te dni lasje kar v sopih vn letijo rolleyes.gif spremenila sm sampon,da ni to razlog? zdj mam od fructisa silk and shine...a ga se kaksna uporablja? dj naj poroca ce se njej tudi to dogaja?.....

v upanju da ne bom plešasta rolleyes.gif .....
  • 0

#25 JAGODA

JAGODA

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 580 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:šport,živali, kuhanje...

Posted 27 November 2004 - 03:59 PM

QUOTE(*vesnica*)
maaaa, men tud te dni lasje kar v sopih vn letijo rolleyes.gif spremenila sm sampon,da ni to razlog? zdj mam od fructisa silk and shine...a ga se kaksna uporablja? dj naj poroca ce se njej tudi to dogaja?.....

v upanju da ne bom plešasta rolleyes.gif .....


pumoje je vzrok šampon. čeprou fructis priporačajo usi men ni uredu k mam pol čist take grde lase
  • 0

#26 free

free

    sramežljivec

  • Člani
  • 11 posts

Posted 10 March 2005 - 06:40 PM

da malo obudim temo. pr men je bla pa zadeva takale,polet sm opazla da so mi ful zacel izpadat lasje,in pol se to kr ni in ni nehal (res je da sm mela tud dost tezav pa zivci pa to),ampak men lasje se vedno ful izpadajo.mam dolge ravne,v sr soli sem mela tezave stem da so se mi hitr zmastil,in zdj opazam da mam ful tanjsi cop......ksn predlog?
lep pozdrav
ursa
  • 0

#27 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22466 posts
  • Gender:Female

Posted 09 August 2005 - 09:29 PM

Ojla! Mene zanima katera hrana pomaga proti izpadanju las? Lani poleti sm v lekarni kupla Nutrival plus(mislim da se tako kliče) kapsule, ki imajo vitamine in minerale proti izpadanju las in mi je pomagalo. Ko sm bla enkrat slučajno pr dermatologu mi je reku, da so to najbrž hormonske spremembe in zarad tega izpadajo. Baje tudi kvas pomaga proti izpadanju. Kako ga je treba uživat? A kr tako ven iz paketka? Aja, pa kje se proso dobi? K sm v tej temi zasledila, da tudi to pomaga. Raje bi dala svojim lasem vitamine s hrano, kot pa s tabletami, pa me zanima, če ima katera kak nasvet.

Hvala, lp smile.gif
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#28 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23564 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 10 August 2005 - 07:40 AM

Tudi jaz sem šla na pregled k dermatologu, ker je izpadanje las preseglo vse meje normale.
Predpisal mi je B-complex tablete (Krkine). Res da so najdržje, vedar imajo menda največ sestavin B vitamina. Te moram jest 3x na dan po eno tableto.
Prav tako mi je predpisal Vichy šampon in pa en preparat REGAINE 2 % za masažo lasišča.
Lahko rečem, da se mi je po 3 mesecih redne uporabe stanje začelo izboljševat (še kakšen mesec in bi ostala brez las cry.gif ).
Pa začela sem uporabljat regenerator po šamponiranju, da lažje razčešem mokre lase.

Upam, da ti to kaj pomaga!

LP
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#29 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 10 August 2005 - 11:12 AM

QUOTE(free)
da malo obudim temo. pr men je bla pa zadeva takale,polet sm opazla da so mi ful zacel izpadat lasje,in pol se to kr ni in ni nehal (res je da sm mela tud dost tezav pa zivci pa to),ampak men lasje se vedno ful izpadajo.mam dolge ravne,v sr soli sem mela tezave stem da so se mi hitr zmastil,in zdj opazam da mam ful tanjsi cop......ksn predlog?
lep pozdrav
ursa



imela sem iste probleme...sicer imam skodrane lase in ne ravne kakot ti, vendar sem opazila, da je mogoče čop izvir problema. dozdeva se mi, da se lasje, ne izpadajo, temveč lomijo.in kar groza me je bila ko sem videla vso to 'šavje' ko sem si jih razpustila ... sedaj sem se postrigla in je bolje.

IPB Image
  • 0

#30 tinca

tinca

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1159 posts

Posted 10 August 2005 - 04:21 PM

Ja, tudi čop povzroči izpadanje las (tako mi je vsaj rekla frizerka). Meni ne izpadajo več toliko odkar si jih spnem s ščipalko ali metuljčkom biggrin.gif
  • 0

#31 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 10 August 2005 - 05:50 PM

Tole se sicer ne nanaša na izpadanje las, pa vendar ... pred kakšnim tednom sem si nabavila novi šampon in ga moram ful, ampak res ful pohvalit! biggrin.gif

Naj najprej povem, da imam kar pošteno uničenje lase ker si jih že sedem let redno belim in si umivanja las brez uporabe intenzivne negovalne maske sploh ne predstavljam in to pri vsakem pranju. Lase imam tako suhe, da mi kar škripajo in šampon se mi zelo težko speni tako da imam občutek, kot da bi si prala žico. biggrin.gif

Tale šampon je pa nekaj čisto drugega. Takoj se speni in moram rečt, da mi popolnoma brez uporabe mask naredi božansko mehke in gladke lase ... uporabila sem ga že trikrat in niti enkrat nisem po pranju nanesla maske - ker lase vseeno zlahka razčešem, glavnik kar zdrsi skoznje. Naj še omenim, da šampon tako noro diši da dol padeš in se ga na laseh ful voha vsaj še dva do tri dni.

No, govorim o šamponu Garnier Ultra Beauty Glatt Effekt Shampoo. Šampon je namenjen poškodovanim in neukrotljivim lasem in vsebuje orehovo olje ter breskvine liste, ima pa tudi izglajevalni učinek (ki se ga resnično opazi).

Sej vem, da sem malo zašla s teme, ampak res sem morala tole odkritje delit z vami, ker mi je to definitivno najboljši šampon ever, pa sem jih preizkusila že nešteto.

Kar se tiče pa same teme ... lasje speti v čop res niso dobra izbira. Jaz sem imela včasih zelo dolge lase (tam nekje do sredine riti) in čeprav nisem imela nikoli problemov z izpadanjem in so bili moji lasje zelo gosti in zdravi, mi je frizerka vedno rekla naj ne nosim čopa, ker baje strašno lomi lase in tudi obremenjuje lasišče.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#32 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22466 posts
  • Gender:Female

Posted 10 August 2005 - 06:35 PM

QUOTE(Kami)
Tudi jaz sem šla na pregled k dermatologu, ker je izpadanje las preseglo vse meje normale.
Predpisal mi je B-complex tablete (Krkine). Res da so najdržje, vedar imajo menda največ sestavin B vitamina. Te moram jest 3x na dan po eno tableto.
Prav tako mi je predpisal Vichy šampon in pa en preparat REGAINE 2 % za masažo lasišča.
Lahko rečem, da se mi je po 3 mesecih redne uporabe stanje začelo izboljševat (še kakšen mesec in bi ostala brez las cry.gif ).
Pa začela sem uporabljat regenerator po šamponiranju, da lažje razčešem mokre lase.

Upam, da ti to kaj pomaga!

LP


A te tablete se brez recepta dobi? Hmm, bom šla kej v lekarno povprašat katere imajo najmanj raznih barvil, konzervansov, stabilizatorjev in tega sranja.

Mogoče ve katera, kateri balzam bi bil najboljši za poškodovane lase? Sm se odločila za eno terapijo za polepšanje las... Po mnenju Helene Blagne jajce na lase zelo dobro učinkuje biggrin.gif Pa res se lepo svetijo lasje potem. Pa neko "masko" za lase sm zasledila na netu-iz jajca, kvasa, olivnega olja in medu. Bom probala v kratkem. Če ima katera še kak tak domač recept, kar na dan z njim tongue.gif
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#33 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23564 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 11 August 2005 - 01:08 PM

B-complex tablete se dobi v vsaki lekarni in so brez recepta.
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#34 Pizzamaker

Pizzamaker

    sramežljivec

  • Člani
  • 1 posts

Posted 16 February 2006 - 12:36 AM

idea.gif Imam en nasvet za vse s problebi lasišča ter las:
Litru mlačne vode Primešajte četrtino skodelice jabolčnega kisa.S to mešanico ipirajte lase po umivanju.Učinkuje tako da lase vitalizira in jim daje sjaj in volumen!!!
Ali pa tole ki je res dobro za za masko če so vam lasje od sonca ali morske soli uničeni:! banana,1/2 jabolka,žlica medu,žlička jabolčnega kisa.
Sadje očistite In dodajte vse ostalo ter z paličnim vse zmiksajte da bo kaša.Nanesete pa ga kot usak regenerator po umivanju las in pustite stati 5 min.Sperete in ostanek spravite v hladilnik ter lahko ponovno uporabite samo ne čakat dosti dni ker so sestavine kar hitro pokvarljive...
Za lesk las pa je preprosta fora:Vašemu šamponu dodajte kanček olivnega olja in to je vse!!!Ali pa tole za moč las:2Rumenjaka zmešaj z sokom pol limone.Masko nanesi na umite lase in jih ovij z folijo da je boljši učinek.Pusti delovati 20min in vaši lasje bodo imeli finost in sijaj.


Upam da sem komu pomagal in da bomo skupaj našli pravo pot saj moto je:Več glav več ve in to drži kot pribito!!!
  • 0

#35 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 16 February 2006 - 07:31 AM

Hehehe, tole je pa že pol materiala za fin müsli twisted.gif
  • 0

#36 pika

pika

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 766 posts
  • Location:Novo mesto
  • Interests:glasba

Posted 16 February 2006 - 09:17 AM

:laughing3:
  • 0

#37 Chandra

Chandra

    sunshine girl

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3400 posts
  • Gender:Female
  • Location:Celje

Posted 16 February 2006 - 10:05 AM

moji sestri so ful izpadali lasje, pa je jedla vitaminske tablete pa ni bilo nič bolje, pol je pa zamenjala šampon in si začela prat z otroškim in se ful pozna razlika, ji res skoraj nič več ne izpadajo, najbrž je imela prej preagresiven šampon za njeno lasišče...
  • 0
IPB Image

Namen življenja je življenje, prelivajoče se v vseh odtenkih... ( Elene Danel)

www.chandra.si

#38 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 16 February 2006 - 11:43 AM

Pizzamaker hvala za nasvete ... bom vsekakor v prihodnosti preizkusila kakšnega. wink.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#39 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 16 February 2006 - 11:51 AM

Joj, men gre tud izpadanje las tako na živce. A se sploh da kej narest proti temu? Jst mam pa še zelo goste lase in je tega full pol. evil.gif
  • 0

The only thing standing between you and your goal

is the bullshit story you keep telling yourself

as to why you can't achieve it.


Jordan Belfort


#40 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 16 February 2006 - 12:29 PM

[jz sm si 1krat dala zmiksano banano na lase biggrin.gif
blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif
obup,obup,obup.V kopalnci sm bla 3ure,ker sms is spirala banano dol.fak ej
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users