Jump to content


Photo

Maldivi


  • Please log in to reply
110 replies to this topic

#21 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45504 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 16 August 2009 - 10:42 AM

Še vedno moja sanjska destinacija wub.gif enkrat bo že padla, pa naj stane kolikor hoče. oops.gif
IPB Image
IPB Image
IPB Image
IPB Image
IPB Image


  • 0

#22 levck

levck

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3194 posts
  • Location:Živalski vrt

Posted 09 May 2010 - 08:41 AM

12 dnevno potovanje po maldivih tako in drugače. zaenkrat samo slikce:D

Attached Files


  • 0

#23 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10795 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 09 May 2010 - 08:53 AM

kako se je rešila panika z oblekami?? tongue.gif
  • 0

#24 levck

levck

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3194 posts
  • Location:Živalski vrt

Posted 09 May 2010 - 08:57 AM

Na koncu sem ugotovila, da je bil moj fant bolj muslimanski od muslimanov biggrin.gif doma se mu je zdelo vse prevec prozorno, pa prekratki rokavi, pa izzivalno, potem pa so ble tam vse bolj izzivalno oblecene od mene biggrin.gif Res do so večinoma vse nosile burke, ampak majcke pa take da sam gledas biggrin.gif
Mela sem glih prav za oblect sabo, vse je blo vredu, noben me ni postrani gledal. smile.gif
  • 0

#25 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10795 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 09 May 2010 - 08:59 AM

Told you so biggrin.gif

K se ti bo dal pa mal opiši potovanje.
  • 0

#26 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 09 May 2010 - 11:00 AM

noro, kok sta dala?
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#27 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 09 May 2010 - 11:06 AM

Super deluje. thumbup.gif
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#28 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29044 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 09 May 2010 - 11:12 AM

full lepe slikce! love.gif
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#29 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45504 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 09 May 2010 - 11:55 AM

Super slike. thumbup.gif Komaj čakam na poročilo. smile.gif
  • 0

#30 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16275 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 09 May 2010 - 11:57 AM

Nore slike. Paradise on earth.
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#31 Brokoli

Brokoli

    Gaga's favorite monster

  • Člani
  • PipPipPipPip
  • 4674 posts
  • Location:from Russia with love

Posted 09 May 2010 - 12:46 PM

Ful lepo! Jaz bi tudi šla kam tkole daleč, samo se pa bojim it v morje zarad morskih psov. Še v Jadranu se ne kopam več. cry.gif
  • 0
I wanna just dance, but he took me home instead, uh oh!There was a monster in my bed.

#32 levck

levck

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3194 posts
  • Location:Živalski vrt

Posted 09 May 2010 - 02:54 PM

Nej vas potolažim, da tega raja na zemlji tudi jst nism doživela, teh hišk na vodi itd. Smo se sam z ladjico mim pelali. To so resorti, kjer nočitev stane od 5000-10.000 dolarjev...Tko da sm tut jst liziko samo čez šipo polizala laugh.gif
Skratka, namen najinega potovanja ni bil to, da greva v resort in potem 12 dni izležavava ampak, da spoznava prave maldive, torej ne teh iz razglednic.
To potovanje je bilo kar malo boleče, če se tko izrazim, ker sva res ovrgla čist vse iluzije o tem kakšni so maldivi, torej to, kar nam prodajajo v agencijah.
En dan sva potovala z lokalno ladjico na sever, kjer sva imela zmenjeno za spanje. Ta ladjica je bla res doživetje, cela paluba je narejena tko da so bile postavljene pene za spanje ena ob drugi in to je pač tvoj prostor na ladji, spiš med samimi domačini.Pa sončni zahod, delfini, leteče ribe...mim otokov se pelješ...res lepo.
Sever je baje zelo lep, midva sva tam sam en otok obiskala, na žalost. Ženska s katero sva bla zmenjena je ful govorila kaj vse in kako, a se je na koncu izkazalo, da je velik govorila pa manj nardila. Sva pa šla z lokalnimi ribiči lovit ribe na te koralne grebene in je blo res hudo doživetje, tako ribo sm ujela, da so mi jo mogl 3je tipi ven pomagat vlečt tongue.gif Prvič v življenju sm jedla ribo k mi je bla dobra. Prej so mi ble ful zanič, ker so mele tak okus po morju, no to je bla riba pri kateri sm si vse prstne obliznla. ohmy.gif

Naslednji dan sva šla šnorklat....to je blo res smeha polno in to je cela štorija zase:
S fantom se pred odhodom pogovarjava kaj vzet in jst tko rečem, da bi vzela tisto ležalko za na plažo...pa reče fant da ni treba ker to bomo šli z gliserjov nasred morja in tm skočmo iz gliserja v vodo in gremo šnorklat...
Pa jst tko rečem, da pomoje bomo šli z uno lokalno ladjo do sosednjega otoka in se tam namestil, brisače pa to in se gremo pol tm okol potapljat...Pol tko uzameva vse sabo za vsak slučaj k še niti nisva vedla tok dobr kako bo in tko dva polna ruzaka, hrane, vode, brisače, ni da ni. In prideva tko do obale kjer naju ta tip čaka in tko gre do kolen v vodo pa se prime za en majhen lesen čoln na vesla in reče da greva notr. In pol fant tko reče, ja lej, tamle je gliser mal stran, to naju s tem zapelje do gliserja, ker s tistim ne more do obale... in pol se vsedeva v čoln in un vesla in vesla in vesla kr mim unga gliserja kr naravnost še,...pol pa ni blo nikjer več nobenga gliserja in un je še kr veslal midva sva se sam pogledala pa tok začeela smejat laugh.gif laugh.gif
In pol naju je pelal 100 metrov od pristanišča, vrgu v vodo in to je blo to... laugh.gif
Jao res sva se nasmejala tem najinim predstavam...zdej koralni greben mal stran od pristanišča si lahko mislte da ni bil glih baš nešto, par rib, par želv pa to je bol kot ne to.
Skurlo naju je na polno od 10ih do 2h popoldne v vodi, krema se je sprala, jaz sm majco pozabla uzet in naju je tko opeklo, da me še v življenju ni.
3 dni nisva mogla spat, katastrofa. In se tut nisva pol več hodila kopat te dni, ker sva bla čist boga.
Ko sva se vračala nazaj v glavno mesto, ki je do zadnjega koščka pozidano, pa vse je tam, šole,bolnice, folk dela tam itd.itd. sva še dva bližnja otoka obiskala, ampak se spet nisva nič kopala, ker sva prišla do naslednjega spoznanja: Vse lepe otoke z lepimi plažami so pokupli resorti, na manj lepih pa so domačini.
Poleg tega je muslimanska država in se morš na javnih plažah kopat z majco pa hlačami...tko da to nama tut ni blo glih kej...pa plaže res niso lepe..te domačini uporabljajo morje sam za ribe, ne hodjo se kopat in plaže so v razsulu, tok smeti še v življenju nism vidla, povsod plastenke, razne stare konzerve, same smeti...

Spoznala sva ful domačinov, folk prijazen res ful, gostoljuben, jedla sva pr njih doma, spala sva pr njih, vse. Ampak kopala sva se vsega skupi 2x laugh.gif Poleg tega je tok neznosno vroče da ti niti podrazno ne pade na pamet da bi se tm izležaval cel dan, še ponoči se ohladi na samo 28 stopinj. rolleyes.gif
hrana je ful pekoča in vse je curry,pa tuna...Še v restavracijah nič ne dobiš normalnega sam njihovo hrano.
Maldivi so drgač zlo neturistični če se ne držiš resortov, nikjer ni agencij nikjer turistov, vsi so v resortih.
Večinoma je tam vse uvoženo, vse kar majo sami so ribe, mango in papaja, pa še to samo na jugu.
Tko da, če rečem da je bil fructis šampon 10dolarjev...you get the picture...
V trgovinah je posledično vse drago, ampak midva sva skos jedla pr domačinih in sva zapravla ful mal za vse skupi. 12 dni počitnic za 370evrov za dva! pa 300 je bla letalska, tko da naju je ful pocen prišlo vse skupi.
Dol sva spoznala res vredu ljudi in se bova še vrnla na maldive, zdej bol veva kaj in kako in si bova mal drugač zastavla potovanje, mal več rajskih samotnih plaž, pa tut spoznala sva te lokalne potapljače, ki poznajo dobre place, kam če hočeš vidt morske pse, kam če mante, itd itd.

Pa večkrat sem se spomnla na reo in indijo, ble so situacije, k sm si mislna če to svinjarijo preživim, bom vse. Recimo ta tip, ki naju je gostil prrvo noč, naju je dal na svojo zakonsko postlo ležat in sva spala na 1 mesc nepreoblečeni rjuhi, ene 500x prešvicani, smrdela je tko, da sm se zjutri zbudila in mi je koža smrdela... res vse preživiš, sam da je rjuha čista, ampak, kaj češ, k si zmatran tok da komi gledaš ni druge.
Kopalnica ful umazana dlake in lasje v odtoku na polno, pomoje nikol še spucana, pač nek umetnik je bil.

Tko je blo, daleč od najinih predstav kako bo, skor da bi človek reku razočaranje pri razočaranju, ampak sva pa tok enih novih stvari doživela, da prav ne morm rečt, da sva se mela slabo.
  • 0

#33 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 09 May 2010 - 03:01 PM

O svašta, tist o rjuhi pa umazaniji. No evo, jst tega ne bi mogla. Jst še v hostel ne bi mogla it spat k z enimi v sobo za 12. Tko da nek baš popotnik nisem. Bi pa doživela Maldive. Ampak une v resortu biggrin.gif rečmo za poročno potovanje.
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#34 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29044 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 09 May 2010 - 03:15 PM

men je full všeč, ko si napisala, da sta ovrgla vse iluzije. men to, da nista bla v resortu ne pomeni 'mal dnarja, mal muske', ampak sta doživela en košček pravih Maldivov, spoznala lokalce. tko mal vidiš, kok enih debilnih pričakovanj mamo mi, ki mamo dnar, na konc ti pa v spomniu ostane en mesec nepreoblečena pojstla - js morm zase rečt, da zarad takih stvari okol hodim, ne zarad tega, da sem v hotelu pa se hodim kopat na hotelsko plažo pa ne vidm nč druzga. a vidiš, pa so ti uspel prikupit ribe za jest. wink.gif men je škoda dnarja za to, da grem dobesedno na drug konc sveta, da dobim pol tako pojstlo kot jo mam doma pa da jem tako hrano kot jo jem doma - grem raje za tri tedne v toplice za ta keš, če že. laugh.gif pejta zdej v Vietnam, vama bo vse majka. laugh.gif
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#35 levck

levck

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3194 posts
  • Location:Živalski vrt

Posted 13 May 2010 - 08:45 AM

Ma ja sej se strinjam, sam midva sva res hotla uklučt v to najino potovanje še neposeljene otoke, kjer bi se lahka samedva kopala, pa pol nakonc se uni niso nč zmenl, so tak folk da velik govorijo pa bol mal nardijo.Drgač pa ja, vietnam je najina naslednja destinacija, sam je mal velik financni zalogaj predvsem zarad drage karte.
Pa itak ce gres v vietnam gres res potovat, na maldivih se pa v uni vrocini ful tezko okol premikas, pa razn une lepe vode pa palm pa plaz itak ni druzga za vidt.
  • 0

#36 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 13 May 2010 - 03:01 PM

lejck, tud če je vroče pač gibaš, midve sva gibale v indiji vsak dan med 40-48C, to, da sva jebale ježa res ni treba 2x rečt.
ej lejck, kje sta pa tok pocen karto dobila?
drgač pa za vietnam,obstaja alternativa, npr., kupš karto za BKK, pa pol od tam z nizkocenovci letiš gor dol, če je dovolj dobra razlika v ceni, da se ti to splača.
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#37 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 13 May 2010 - 03:45 PM

^^ Ta varianta se skor najbolj splača, če paš dobiš ugodno do BKK.

QUOTE(Špela @ 9. 5. 2010 - 16:15) View Post

men je škoda dnarja za to, da grem dobesedno na drug konc sveta, da dobim pol tako pojstlo kot jo mam doma pa da jem tako hrano kot jo jem doma - grem raje za tri tedne v toplice za ta keš, če že. laugh.gif

Podpis.

  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#38 levck

levck

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3194 posts
  • Location:Živalski vrt

Posted 13 May 2010 - 04:21 PM

Farha condor je mel eno akcijo joker flights in je blo 10 destinacij like las vegas, dominikanska, puket, maldivi, sejseli, mavricius, brazilija, mombasa in ti si zvedu kam bos su sele po tem k si placu karto. Zbral si si datum kdaj bi su pa za kok casa pol pa so te poslal kamor so te. Midva sva ful nastudirala, ker sva hotla maldive,sejsele alpa mavricius, in sva flight plan pogledala in si izpisala kere dneve letijo na te otoke in sva pol tak verjetnostni racun nardila, recimo vidla sva da v mombaso kamor nisva hotla it letijo ob petkih, v las vegas pa ob cetrtkih...sejseli pa maldivi so bli pa v sredo in vracal so se ob nedeljah...in pol sva zbrala dneve glede na ta najin izracun in upala, da bo kej od tega, ce pa bi blo kej druzga bi pac sla kej druzga, nic od tistga ni blo slabo.
No in sva nakonc res dobila in sva se prve 5 minut skor da jokala od srece, druge 5 minut pa od nesrece k sva vidla te cene teh nocitev, k je biu najbol bedn apartma 100eur na noc na osebo.
In pol sva pac stopla v kontakt s to zensko in se zmenla...


Je pa tko, da na lastno pest si tam organizirat ne mors nic. Nimajo nobene agencije, vse kar lahka nardis da gres v hotel/resort in ti povejo isto ceno k je na internetu. Da ne pozabm oment da je voda v resortih po 5dolarjev, pa en izlet na snorklanje 100usd na osebo, skratka cene v resortih grejo do neba.
Midva sva tut mislna najprej, sej se že kej zmeniš, vedno kej pocen dobiš, tle pa dejansko če nobenga ne poznaš, greš lahka sam v resort, alpa v glavno mesto, ki je poseljeno da zadnjega metra.

Attached Files


  • 0

#39 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 13 May 2010 - 10:00 PM




Jaz bi samo omenila, da so meni tiste hiške na vodi ultra bedne.
Pa ne zato, ker si jih ne morem privoščiti (LOL), ampak res no ... sploh ne štekam tega čara.



  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#40 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45504 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 13 May 2010 - 10:09 PM

Mene pa še vedno mikajo tiste hiške + morje + ribe v morju + plaža ... samo kolikor poznam svoje potovalne navade bi imela poležavanja na plaži po treh dneh dovolj. biggrin.gif Če bi se že odločla za take polčitnice bi pa itak rabla en cel kovček knjig za krajšanje časa. biggrin.gif Nekoč... samo pred tem pa me še čakajo druge destinacije. smile.gif

lejck kak sta pa spoznala tisto žensko - kje na internetu ste se našli?
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users