Jump to content


Photo

Mnenja o aktivnih snoveh


  • This topic is locked This topic is locked
27 replies to this topic

#21 klarca1

klarca1

    sramežljivec

  • Člani
  • 24 posts
  • Interests:kozmetika, glasba

Posted 23 January 2008 - 04:37 PM

No, pa da še jaz nekaj povem:
sama se trudim, da izbiram predvsem izdelke, ki bi vsebovali čim manj snovi, ki so popolnoma brez veze. Vseeno mi je, če so kao naravna ali nenaravna kozmetika.
Juice Beauty ima na primer izredno kvalitetne stvari, polno AOK, vlažilcev itd. in je naravna kozmetika.
Pevonia, Clinique, Estee Lauder... imajo tudi nekatere stvari kvalitetne, pa čeprav so kemični.

Po drugi strani pa je polno "naravnih firm", ki dajejo alkohol na prva mesta med sestavinami, uporabljajo izredno toksične in iritirajoče sestavine, kot so razna eterična olja, citrusi... za katera je dokazano, da škodijo koži.

Ker imam zelo občutljivo kožo si ne morem in ne smem privoščiti eksperimentiranja z izdelki: moja koža namreč reagira tako na umetne parfume v nenaravnih izdelkih kot tudi na eterična olja v naravnih izdelkih.

Lepo, da se trudijo in pridelajo organsko šentjanževo olje ter sivkino eterično olje, samo kaj ko to še vedno ne spremeni dejstva, da gre za sestavine, ki močno dražijo kožo in niso dobre v nobenem primeru! sad.gif
  • 0

#22 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 23 January 2008 - 04:58 PM

Sej zato pa je treba najt neko ravnotežje, ne pa kategorično zavračat vse, kar je/ni naravno. Jaz zase vem, da močno preferiram naravne stvari, je pa res, da vse naravno tudi ni čudovito in ni rečeno, da če je naravno, ti bo pa zihr ustrezalo. Ampak če bom imela na izbiro dobro naravno in dobro nenaravno kremo, bom 1000% izbrala naravno, ker pač verjamem, da je to boljša izbira. In če se je pač Sonchika odločila opozarjat med ocenami posebej na to, če je proizvod naraven ali ne, potem se je tko odločila na podlagi svojih prepričanj in ne vem, zakaj bi se morala zagovarjat. Kdor noče njene ocene, naj pač ne prosi zanjo, sej nihče nikogar ne sili.

Pa še nekaj je treba ločit - nisem jaz nastrojena proti dobrim 'kemičnim' proizvodom, ki imajo poleg nenaravnega notri še zgledno število na primer kvalitetnih naravnih olj in blagodejnih ekstraktov. Jaz sem alergična na tiste zadeve, ki so res v 99,9% samo kemija, ki kar pokajo po šivih od konzervansov, potem pa se notr čisto na koncu vtakne pikico jojobinega olja (ki ga je dobesedno manj kot konzervansov in ga ni dovolj za kakršenkoli efekt), potem pa se kremo fajn nadišavi, da v lepo pakungo in se gor napiše krema iz jojobe. Če to vidim, bi pa najraj iz kože skočila ... pa da ne boste mislili, da se to ne dogaja - pa še kako se.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#23 Neyka

Neyka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 232 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 23 January 2008 - 05:10 PM

QUOTE(DiLeMa @ 23. 1. 2008 - 16:25) View Post

Pa nič ne izkrivljam dejastev, zdej sm spet brala neko študijo zadnjič, češ kako so parabeni škodljivi in edino, kar zadržuje vse skupaj od uradne potrditve je to, da se tako masivno uporabljajo v kozmetiki in delajo ogromen profit, ker so poceni.

Heh dokazano je samo, da so v telesu in ne, da so škodljivi. Zatorej to da se masivno uporabljajo v kozmetiki in delajo profit ni razlog ki zadržuje vse skupaj od uradne potrditve.
Razlog je to da stvar še ni raziskana!

QUOTE(DiLeMa @ 23. 1. 2008 - 16:25) View Post

... sramota je tudi to, kar si napisala, češ da so potrebne dodatne raziskave, pa vendar še niso narejene - a tko se skrbi za naše zdravje? Ponujajo nam v kozmetiki stvari, katerih stranski učinki niso raziskani?

Kot si sama navedla so to novejše študije. Verjetno se raziskave ne zgodijo iz danes na jutri?!
Naj te opomnim, da se paraben kot konzervans uporablja od leta 1920 dalje in je veljal za neškodljivega. Zatorej njegova uporaba ni sramota. Sedaj po 88-ih letih pa so ga našli v telesu in je neka pol-panika nastala. Dokazano seveda še ni nič.

QUOTE(DiLeMa @ 23. 1. 2008 - 16:25) View Post

Pa ne vem, kaj misliš s tistimi deodoranti - a to ni kozmetika?

Moj stavek je bil popolnoma enoumno napisan.
Rekla sem pač samo da so najbolj od vseh kozmetičnih izdelkov na udaru deodoranti...

QUOTE(DiLeMa @ 23. 1. 2008 - 16:25) View Post

Aja, pa še nekaj - parabeni se ne navezujejo samo na raka na dojkah - sklepajo tudi, da povzročajo okvare jeter, pa še nekaj drugih zadev - ne bom se spuščala zdejle v finese, sem povedala svoj point. Zdej pa sem tudi jaz zaključila.

Not where I live... Resnično sem se potrudila najti kaj o jetrih in parabenu ampak mi ni uspelo najti ničesar ki bi namigovalo na to kar trdiš.
Sicer me stvar zanima ampak predvidevam, da na ta post itak ne bo več odgovora. Kake druge zadeve so pa še morda kak kontaktni dermatitis pri 10% ljudi.

lp

QUOTE(DiLeMa @ 23. 1. 2008 - 16:58) View Post

Sej zato pa je treba najt neko ravnotežje, ne pa kategorično zavračat vse, kar je/ni naravno. Jaz zase vem, da močno preferiram naravne stvari, je pa res, da vse naravno tudi ni čudovito in ni rečeno, da če je naravno, ti bo pa zihr ustrezalo. Ampak če bom imela na izbiro dobro naravno in dobro nenaravno kremo, bom 1000% izbrala naravno, ker pač verjamem, da je to boljša izbira. In če se je pač Sonchika odločila opozarjat med ocenami posebej na to, če je proizvod naraven ali ne, potem se je tko odločila na podlagi svojih prepričanj in ne vem, zakaj bi se morala zagovarjat. Kdor noče njene ocene, naj pač ne prosi zanjo, sej nihče nikogar ne sili.

Pa še nekaj je treba ločit - nisem jaz nastrojena proti dobrim 'kemičnim' proizvodom, ki imajo poleg nenaravnega notri še zgledno število na primer kvalitetnih naravnih olj in blagodejnih ekstraktov. Jaz sem alergična na tiste zadeve, ki so res v 99,9% samo kemija, ki kar pokajo po šivih od konzervansov, potem pa se notr čisto na koncu vtakne pikico jojobinega olja (ki ga je dobesedno manj kot konzervansov in ga ni dovolj za kakršenkoli efekt), potem pa se kremo fajn nadišavi, da v lepo pakungo in se gor napiše krema iz jojobe. Če to vidim, bi pa najraj iz kože skočila ... pa da ne boste mislili, da se to ne dogaja - pa še kako se.


Sicer pa itak razumem tudi tvoj point. Jaz samo ne maram nekega brezveznega extremizma. V vsaki stvari se nekaj dobrega najde. Najbolje je pa če znaš združiti oboje.
Ampak vsakemu svoje...

  • 0
Hey girls I lost myself! Anyone found me?
I have gone to look for myself... If I should return before I get back, Please keep me here.

#24 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 23 January 2008 - 05:17 PM

Sorry, sam neverjetno me živcira, ko me tako na debelo citiraš, ko da ne vem kaj sem napisala v prejšnjem postu - sem na tekočem s svojimi mislimi, lahko mi odgovarjaš brez prekomernega citiranja.

Ne vem zakaj si napisala, da ne bo več odgovora na ta tvoj post - je to spet kakšna brezvezna provokacija? Zdej ne vem kje ti živiš (niti ne vem, zakaj bi bilo pomembno), ampak brala sem o jetrih že v ene par revijah, nazadnje sicer v Modni Jani, ki vem, da ni čtivo leta, ampak konkretno je to edino, kar se spomnim - bom poiskala kje sem še to zasledila, iz glave žal trenutno ne vem - I'll get back to you.

Ne vem pa tudi, kaj toooolk zagovarjaš te zadeve, ko da so konzervansi nekaj tako neškodljivega, da bi jih na žlico futrala svojemu novorojenčku. Ok, pretiravam, sej vem! laugh.gif wink.gif Jaz samo pravim, da če se jim lahko izognem, potem se jim bom. Začela si z nekim obtoževanjem glede tega, kako se vršijo ocene, pa ti je bilo odgovorjeno, da se ocenjuje po lastni vesti in prepričanjih, če pa želiš, pa lahko še sama brez problema dodajaš zraven svoje ocene.

Pa da ne bo pomote - nisem se prišla kregat, absolutno nimam nič proti tebi, se vidi iz tvojih postov, da razmišljaš o zadevah in ne palamudiš kr v tri krasne, pa se tudi v določenih zadevah strinjam s tabo. Ampak kot vidiš, ne bova prišli čisto skupaj, pač stremiva proti različnim stvarem.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#25

  • Guests

Posted 25 January 2008 - 02:51 PM

QUOTE(Neyka @ 23. 1. 2008 - 17:10) View Post

Heh dokazano je samo, da so v telesu in ne, da so škodljivi.



No, ker se redno update-am s temi zadevami bom rekla sam tole: Ce bi ga nasli samo v telesu, bi bil problem. Problem, ker to pove, da te snovi prehajajo skozi kozo v telo, se tam kopicijo, in bojo tam slejkoprej zacele delat zgago. Zakaj? Ker tja ne spadajo. Lahko ti pridejo v krvni obtok in ti poslabsajo kri.Lahko pridejo v limfni obtok, iz cesar lahko dobis cel kup bolezni, za katere sploh ne bos vedela, da so rezultat tega. Vceraj sem gledla eno oddajo, ko je zenski prisel tekoci silikon iz prsnih vsadkov v limfni sistem in je mela pol vse kar je mogoce, kronicno utrujenost, parkrat meningitis, gorzno oslabljen imunski sistem otd... in je trajalo dolgo, preden so ugotovili, da je to od tega. Se nekaj, na necloveskem primeru. Skoljkin biser je rakava tvorba! Nastane pa, ko v skoljko zaide kaka smet ali zrnce peska in jo noter ritira, zuli, riblje... in scasoma se to poveca in oblukuje v biser. Mi ga blazno cenimo, v bistvu je pa to rak. Se ti ne zdi, da ce smetimo nase telo s takimi stvarmi, ki dokazano! prehajajo skoz kozo v telo, kri... da lahko telo na to odreagira zelo podobno kot skoljka?

No, zgoraj sem napisala, ce bi parabene nasli samo v telesu... Problem je v tem, da jih niso nasli samo v telesu, oziroma ne kjerkoli v telesu, ampak v RAKAVIH CELICAH, na priblizno 80% ljudi z rakavimi obolenji. Zgovorno??
  • 0

#26 Neyka

Neyka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 232 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 28 January 2008 - 10:20 AM

Ehh... Špekulacije, domneve, ugibanja. Ne pravim, da te ne razumem samo to kar ti praviš smo v prejšnjih postih že predebatirali.

QUOTE(izabela @ 25. 1. 2008 - 14:51) View Post

No, ker se redno update-am s temi zadevami bom rekla sam tole:

Po tem kar si napisala nisem dobila občutka da se ful neki extremno "update-aš" okoli tega. Osrednja tema so bili parabeni. Nisi povedala nobenih novih dejstev in virov za le te.
Primerjava s silikonom in školjkami je seveda brezpredmetna!!! V tem trenutku se mi ne da razlagat zakaj. No sej če se ne strinjaš lahko še malo o tem predebatirava. Lahko rečem samo: "Ne mešaj hrušk pa jabolk!"


No ker se jaz redno NE update-am s temi zadevami bom rekla samo tole:
Rakava tvorba v človeškem telesu pomeni anomalijo in vsekakor v nobenem primeru ni delo našega obrambnega sistema. Rak pomeni mutacijo človeških celic.
"Rakava tvorba " v školjki pa seveda sploh NI rakava tvorba. Je rezultat školjkinega obrambnega mehanizma. Školjka namreč svoje telo zaščiti s tem, da ustvari zaščitni ovoj okoli tujka. Ta zaščitni ovoj pa seveda NISO podivjane školjkine celice zato torej to NI rakava tvorba. Školjka ostane nedotaknjena. (tako nekako kot pajek lahko proizvaja pajčevino tako je školjka sposobna ustvariti biser) Ja, narava je res vsemogočna.
  • 0
Hey girls I lost myself! Anyone found me?
I have gone to look for myself... If I should return before I get back, Please keep me here.

#27 Neyka

Neyka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 232 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 28 January 2008 - 10:35 AM

QUOTE(DiLeMa @ 23. 1. 2008 - 17:17) View Post

Sorry, sam neverjetno me živcira, ko me tako na debelo citiraš, ko da ne vem kaj sem napisala v prejšnjem postu - sem na tekočem s svojimi mislimi, lahko mi odgovarjaš brez prekomernega citiranja.

tongue.gif
QUOTE(DiLeMa @ 23. 1. 2008 - 17:17) View Post

Ne vem zakaj si napisala, da ne bo več odgovora na ta tvoj post - je to spet kakšna brezvezna provokacija?

Ne ne. To sem rekla zato ker si rekla, da si z debato zaključila pa sem predvidevala, da se ti ne bo več dalo odgovarjat...

  • 0
Hey girls I lost myself! Anyone found me?
I have gone to look for myself... If I should return before I get back, Please keep me here.

#28 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 28 January 2008 - 11:57 AM

Tale tema več nima smisla. Zato zeklep. Vse to bo vodilo samo do prepira (in NE izmenjave mnenj).
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users