Jump to content


Photo

Obstaja možnost, da sem noseča?


  • Please log in to reply
180 replies to this topic

#21 aeylita

aeylita

    sramežljivec

  • Člani
  • 60 posts

Posted 07 October 2007 - 08:11 PM

...
  • 0

#22 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 07 October 2007 - 08:29 PM

Ta jutranja tabletka vsebuje zelo močne odmerke hormonov, ki povzročijo krvavitev in s tem vgnezditev opojenega jajčeca v maternici, oz. nosečnost. Zaradi velike doze hormonov skoraj v celoti poruši hormonski sistem- menstruacija zaostaja, oz. je nekaj časa sploh ni, slabo počutje... Stranski učinki niso zanemarljivi, ker je to zelo hud poseg v telo. Zaužije se lahko do 72 ur po spolnem odnosu in se jo dobi samo na recept, ki ga predpiše zdravnik ali pa ginekolog.

(ne razumem, kako lahko to tabletko dobiš v lekarni brez recepta, ker to je praktično ogromna doza hormonov. Če ne moreš kontrac. tabletk dobit brez recepta, mi ja skrajno nemogoče dobit tud teh brez recepta....) hmm.gif
  • 0

#23 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11078 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 07 October 2007 - 08:36 PM

Jaz sem bila zraven, ko je prijateljica dobila 4 tabletke v lekarni. Lekarnarica je samo odrezala 4 stran iz zavojčka.
  • 0

#24 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 07 October 2007 - 08:43 PM

A res? Ne, sj ne rečem, js bi bla tud vesela, če bi samo zavila v lekarno pa prosila za te tabletke, samo vse ne vedo kako in kaj s temi tabletkam, tud če jim farmacevt razloži navodila. hmm.gif Res zanimivo, KT pa mormo na recept dobivat... Ta jutranja tabletka pa je le urgentna...
  • 0

#25 Cali

Cali

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 134 posts

Posted 07 October 2007 - 08:44 PM

Meni je blo po teh tabletkah tako svinsko slabo da ne moram opisat..komaj sem hodla,komaj govorila..In to celo noč...vse kar sem pojedla al popila sem zbruhala.Sem pa slišala da lahko vzameš tudi diane 35 večje odmerke na 12 ur-samo nevem koliko tablet.V lekarni bi ziher vedeli povedati.

  • 0

#26 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11078 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 07 October 2007 - 08:46 PM

Pa sej, kaj pa moraš vedet? Časa imaš 72 ur, zdele poješ dve tabletki, čez 12 ur pa še drugi dve. Pol pa cel dan bruhaš in se hočeš vrečt v kanto za smeti, pol je pa dobr. wink1.gif
  • 0

#27 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13970 posts
  • Gender:Female

Posted 07 October 2007 - 08:51 PM

Jaz pa nisem nikoli imela nobenih stranskih učinkov, mislim da sem jih vzela trikrat ali dvakrat, nisem zihr. enkrat mi je bilo minimalno slabo, to je pa vse. Menstruacijo sem tudi imela redno potem.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#28 pinga

pinga

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3804 posts

Posted 07 October 2007 - 08:59 PM

js sm to nardila ene trikrat in vedno sm tako bruhala, da sm misla, da me bo konec
  • 0
"Freedom is just another word for nothing left to loose" (J. Joplin)

#29 kokoška

kokoška

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 458 posts

Posted 07 October 2007 - 09:00 PM

pa pazite, te tabletke niso tak neškodljive kot pravite, to je ogromna količina hormona naenkrat in naj bi se jih vzelo samo enkrat v življenju
  • 0

#30 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25828 posts
  • Gender:Female

Posted 07 October 2007 - 09:01 PM

jao punce k res ne znate merkat? ;)
  • 0

#31 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 07 October 2007 - 09:08 PM

Ne smete dovolt, da naredite to večkrat, ker to res ni štos, prav zarad tega mi ni jasn, kako lahk to kr tko dobiš... Tvoj zdravnik al pa ginekolog ima vsaj evidenco in vas pozna bolje kot pa kakšen na urgenci al pa v lekarni. Hm, ne vem no, al so sam mene tko naučil, al sm res bolj zatežena glede tega hmm.gif
  • 0

#32 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13970 posts
  • Gender:Female

Posted 07 October 2007 - 09:10 PM

Hm, ne vem no, dvakrat da se zgodi v sedmih letih? Če je to velik, pa prav no...
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#33 pinga

pinga

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3804 posts

Posted 07 October 2007 - 09:15 PM

ma dobr, zdej je, kar je, tega ne bom več delala, ker ne bo več tragedija, če se zgodi.
  • 0
"Freedom is just another word for nothing left to loose" (J. Joplin)

#34 luminelle

luminelle

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1429 posts
  • Location:Woods

Posted 07 October 2007 - 09:15 PM


Vprasanje: Tabletke jemljem konstantno vendar vceraj po spolnem sem pozabla tabletko vzet.Vzela sem jo po 6-urah.Naj grem po jutrano tabletko?72 ur se ni minilo.
  • 0
Achte auf deine Gefühle, denn sie formen die Energie und damit dein Leben!

#35 pinga

pinga

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3804 posts

Posted 07 October 2007 - 09:18 PM

ne, v 12 urah jo morš vzet, tko da ni nič narobe
  • 0
"Freedom is just another word for nothing left to loose" (J. Joplin)

#36 luminelle

luminelle

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1429 posts
  • Location:Woods

Posted 07 October 2007 - 09:23 PM

Zdaj pa diham.Hvala!
  • 0
Achte auf deine Gefühle, denn sie formen die Energie und damit dein Leben!

#37 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13970 posts
  • Gender:Female

Posted 07 October 2007 - 09:30 PM

QUOTE(pinga @ 7. 10. 2007 - 22:15) View Post

ma dobr, zdej je, kar je, tega ne bom več delala, ker ne bo več tragedija, če se zgodi.

Pinga, hočeš reči če bi zanosila ponesreči da bi otroka obdržala?
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#38 pinga

pinga

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3804 posts

Posted 07 October 2007 - 09:32 PM

ja
razmišljam tudi o namerni zanositvi tongue.gif
  • 0
"Freedom is just another word for nothing left to loose" (J. Joplin)

#39 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13970 posts
  • Gender:Female

Posted 07 October 2007 - 09:46 PM

Ja lepo Pinga smile.gif
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#40 Kebabsi

Kebabsi

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1663 posts

Posted 07 October 2007 - 09:55 PM

Jaz sem kolegci povedala za to tabletko in je ženska šla po njo 3 x v pol leta blink.gif . Mene je skor kap, saj sem jo nazadnje še jaz tja peljala in pol napizdila kaj se gre. Nato sem jo še peljala ginekologu, da se je zmenla za kontracepcijo, ker je tko smotana in njen tip tudi, da ne pazita dovolj. Pač neodgovorne osebe.
  • 0





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users