Jump to content


Photo

Kje stanujete?


  • Please log in to reply
109 replies to this topic

#21 tinca

tinca

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1159 posts

Posted 04 May 2005 - 12:53 AM

QUOTE(tipkovnica<)
jst sm tud iz bežigrada ... živim v blokovskem naselju in je ful lepo ker je kr mir pa še ful je zeleno. men je prou všeč ta kombinacija urbanega in narave. prou hudo je k pogledam čez okn pa mam razgled na celo ljubljano - šiška, šentvid, dravle, črnuče ... vidm šmarno goro, gore, travnike ... in vse ostalo. obenem pa vidm še bloke, stolpnice in bajte in je prou kul k je tok ljudi na kupu.

jst nikol ne bi živela na podeželju. se mi zdi da človkeu lahk hitr dolgčas rata in lahko si tud osamljen, medtem ko v bloku so pa non-stop ljudje okol tebe, pogovarjaš se z vsemi in se navadš bit v "sožitju" z vsemi ljudmi. Medtem k pa na podeželju se mi pa zdi je človk ful omejen glede družbe, preveč se navadš na tiste ljudi okol sebe in pol k odrasteš mogoče mal težje funkcioneraš v enem okolju k je ful novih ljudi, itd.


....halooo?! ermm.gif ermm.gif ermm.gif
  • 0

#22 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 04 May 2005 - 06:31 AM

Tako je pač njeno mišljenje. Hvala bogu, da smo ljudje različni in enemu paše to, drugemu pa kaj drugega.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#23 katya

katya

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 234 posts
  • Location:kamnik

Posted 04 May 2005 - 09:07 AM

jst sem v bloku je kr super nova soseska in mir...starsi pa imajo hiso in rada pridem domov na nas mali vrticek smile.gif
  • 0

#24 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29045 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 04 May 2005 - 11:27 AM

QUOTE(Nikita007)
ampak še skos sva vsak na svojem. Jaz sem blazno rada sama... da imam 'svoj mir'


hvala enako ...
  • 0

#25 Kim

Kim

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1138 posts
  • Location:Griže

Posted 04 May 2005 - 03:50 PM

hmmm.....kr nekaj časa 5 let sem živela v Solčavi (mala vasica sredi hribov pred Log. dolino...fenomenalno, mir, idila...vse kar sm pogrešala so bli moji prijatelji...)....2 leti v Mariboru Blizu bolnice...malo izven centra ampak vse na dosegu...motila me je glavna cesta za ljubljano in prve 2 meseca nism spala skoraj nič..aaaa...drugače pa ti dve leti ble zame najbolj nore )....slabo leto v Ljubljani... štep.-biz. ..hjanoja....umes skačem do obale...mmmm ....ma trenutno sem pri starših...in neglede na to, kam grem, kje sem, kje delam, kaj počenjam...vedno rada pridem sem...stanujeta v kraju, ki je 10 km oddaljen od celja, ampak na robu enega drugega mesta, od trgovin, kina, pošte...itd..sta oddaljena 10 minutk....ko stopim iz hiše...grem čez cesto sm v gozdu, ki ima fenomenale potoke in jase...lepe sprehajalne poti, za hišo je vrt.., okoli je veliko dreves in sami prijazni sosedje (skoraj)..torej hiša je iz ene strani obdana z gozdom..ob strani vrt na drugi strani pa so stanovanske hiše in bloki...
ampak merna ulica, merno naselje, sožitje....
aj lajkit IPB Image

  • 0
včasih angel včasih hudič..
spontana,nagajiva,samosvoja,provokativna,energicna,samozavestna,divja..drugačna,povprečja me resnično ne pritegnejo..
jp...postavljam meje svojega ozemlja IPB Image

#26 lana

lana

    sramežljivec

  • Člani
  • 71 posts
  • Location:primorska
  • Interests:vse

Posted 05 May 2005 - 09:08 AM

Krasna si bistra hči planin...

Poznate ane ? Naš Gregorčič je opisal razgled z mojega okna smile.gif . Živim ob reki Soči, v hiši z vrtom, blizu gozda ... Ni ga denarja na tem svetu, ki bi me spravil živet v mesto.
  • 0
živi in pusti živeti

#27 Fergie

Fergie

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2499 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 05 May 2005 - 09:42 AM

Jaz živim v Ljubljani - Štepanjsko naselje, in sicer v stolpnici. Ko sem bila majhna so se moji hotl preselit v blok - večje stanovanje pa se zaradi naju z bratom niso mogli. Danes pa mi naše naselje, zaradi ljudi, nikakor ni več všeč. Z veseljem bi se preselila in zelo rada bi imela hišo pa živali, k jih nikoli nisem mogla imeti. Samo je še par let pred mano do tega koraka.
  • 0

#28 Kim

Kim

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1138 posts
  • Location:Griže

Posted 05 May 2005 - 04:46 PM

mishka kjer je volja je pot :thumleft:
  • 0
včasih angel včasih hudič..
spontana,nagajiva,samosvoja,provokativna,energicna,samozavestna,divja..drugačna,povprečja me resnično ne pritegnejo..
jp...postavljam meje svojega ozemlja IPB Image

#29 Lumpyka

Lumpyka

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 509 posts

Posted 10 May 2005 - 06:56 PM

Jst pa živim v majhni vasici v Zasavju (oz. že kr proti Dolenjski). Najbližji večji kraj je oddaljen kakih 20km stran. Zaenkrat živim še s starši (včasih se za kak dan ali več preselim k fantovim tastarim wink.gif ), čez pol leta se pa preselim v LJ (zaradi faxa).
Mi je pa tuki gor v našmu koncu kr všeč ker je mir, ni hrupa, gužve... pa še če hočm vn, v naravo, jo mam 15m stran od hiše. Tko da za lavfat je dost terena, za domače živalce je pa tut bolš, ker imamo ob hiši vrt in travnik in niso tko kot v mestih v 'zaporih'. smile.gif
Moti me mogoče le to, da se morm v najbližje mesto (kamor hodm v šolo in vn) vozit pol urce kar je pa včasih kr utrujajoče, če morm večkrat na dan kam. ermm.gif
  • 0
Live - like there's no tomorrow,
Love - like you've never been hurt before and
Dance - like nobody's watching...

#30 phoebe

phoebe

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2022 posts
  • Location:Neverland

Posted 11 April 2006 - 03:24 PM

Kje zivite-v hisi ali stanovanju?V koliko sobnem stanovanju?Vam je pomebno koliko je sobno?Bi se raje preslili??

Pisimo torej predvsem tukaj o takih stvareh biggrin.gif
  • 0
I am falling between dreams and reality

#31 phoebe

phoebe

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2022 posts
  • Location:Neverland

Posted 11 April 2006 - 03:26 PM

Pa da zacnem jaz;)

zivim v stanovanju,sicer imamo tudi hiso,vendar se bolje pocutim v Lj. v stanovanju...mgoce se bomo kdaj preselila-vendar zaenkrat ne smile.gif ,nase stanovanje je 2,5 sobno... biggrin.gif ,zivim pa v bloku in ne v stolpnici. 8)
  • 0
I am falling between dreams and reality

#32 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25374 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 11 April 2006 - 03:47 PM

do 6.leta v bloku (se pravi v stanovanju - 2 sobi+kopalnica+kuhinja z jedilnico), od takrat naprej v hisi. mi je cist fajn, razen tega, da ni nevem koliko druzbe tle okol ...
  • 0

#33 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 11 April 2006 - 04:25 PM

Živim pri fantu v hiši. V hiši nas živi več in imava svoje stanovanje.

V blok pa nikoli več ne bi šla. Hvala lepa.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#34 tinca

tinca

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1159 posts

Posted 11 April 2006 - 04:28 PM

Živim še s starši v hiši (rojstna hiša mojega očeta), je sicer majhna hiša ampak čisto dovolj za nas. Imamo 3 spalnice - mojo sem delila s sestro in je največja (22m2). To je v zgornjem štuku, spodaj pa imamo še kopalnico, kuhijno+jedilnico in d.sobo. Na vrhu pa podstrešje, ki je čisto neuporabno. Potem je tu še velika garaža, zraven klet, letna kuhinja in še ena kopalnica.

V stanovanju pa res ne bi živela, mogoče bi potrpela kakšno leto, če bi imela stanovanjski problem.

S fantom pa si delava prizidek pri njemu doma. Bo v štuku in imel bo 3 spalnice, kopalnico, wc, utility, veliko dnevno sobo, kuhinjo + jedilni kot, balkon na eni strani in terasa na drugi. Spodaj pa garaža, delavnica, kurilnica, klet in verjetno polnilnica za vino in še en skupni prostor za 'žure'.
  • 0

#35

  • Guests

Posted 11 April 2006 - 04:30 PM

Kaj pa ce bi na forumu odprli novo temo, recimo naselitev al kaj podobno bedastega, in bi dali not vse podobne zadeve kot je tale, potem slike vasega doma, ki mislim da jih je odprla Verja, pa tisto kolk so draga stanovanja, ki mislim da je bla v rubriki aktualno...
Kaj menite??
  • 0

#36 Rianna

Rianna

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4793 posts
  • Location:Maribor

Posted 11 April 2006 - 07:26 PM

živim v hiši.
  • 0
La vita senza house musica non e vita
IPB Image
There's nothing more that I want
Then to touch you
To seek truth in your eyes
The only thing that I want
Is to be with you and watch the sunrise

#37 piko*biko

piko*biko

    **LeGeNdA**

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5294 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 11 April 2006 - 07:46 PM

blok
  • 0
Lazje je verjeti lazi, ki si jo slisal stokrat, kot pa resnici, ki je nisi se nikoli

#38 smetanca

smetanca

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1269 posts
  • Location:Celje

Posted 11 April 2006 - 07:47 PM

hisa. moti me mogoce sam mal prevec prometna okolica ermm.gif
  • 0

#39 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 11 April 2006 - 07:54 PM

Hiša.

V blokec se nebi preselila no way. smile.gif
  • 0
Viens, reste ici!

#40 hudička

hudička

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2225 posts
  • Location:pekel

Posted 11 April 2006 - 08:08 PM

sm v bloku, ampak ne v klasičnem lublanskem ampak tko bol mali je , ubistvu večstanovanjska hiša
mamo pa hodnik, 2 otroške sobe, kopalnca, WV, kuhna + jedičnca, spalnica, dnevna soba in balkon

in ubistvu mi je prav všeč. tko da nam mela nič proti če bom živela v nekem takem stanovanju ko bom šla na svoje
  • 0
Sprijazni se s svojim življenjem.Sprejmi ga takega kot je sedaj, da slučajno ne zgrešiš še tistega drobca sreče,ki čaka nate! (Phil Bosmans)




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users