Jump to content


Photo

Exfoliacija - Exfoliac Produkti


  • Please log in to reply
54 replies to this topic

#21 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 02 December 2005 - 09:00 PM

No, upam da se ti bo katera tle gor javila, da naroči zate in ti potem pošlje, ti pa plačaš po prevzemu.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#22 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 03 December 2005 - 09:21 AM

Piquet, jaz sem ti poslala ZS...
Garnier TF za suho kožo ni komedogena. Jo imam in je super. Čeprav mi je trenutno premastna in še vedno uporabljam Avon M24.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#23 Piquet

Piquet

    Proud Argish owner

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4435 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana

Posted 03 December 2005 - 11:52 AM

Odgovorjeno.


Dons sm se mau pozn zbudu, tko da grem u pondelk u Tusa. Kje pa se nahaja kksna drogerija v Lublani? =)


Pa se tole. Cist informativno bom napisu sestavine Becutana. Da vidm, ce sm se dva mesca mazu s stvarjo k mi skoduje.

Ingridients: Water, Parafin Liquid, White Petrolatum, Ozokerite, Hydrogenated castor oil, Polyglyceryl 3 - Oleate, Glyceryl Sorbitan Oleostearate, Glycerol Methyl paraben, Propyl paraben, Parfun, 2-Bromo-2-nitropropane-1,2-diol

Matr kere formule, k da bi bombo sestavlu.


Pa se enkrat hvala za pomoc.
  • 0

#24 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 03 December 2005 - 12:00 PM

Tuš drogeriji sta v LJ dve - ena je pri Ruskem carju (tam, kjer je tudi Tuš trgovina), druga pa na Zaloški cesti pri tržnici Moste.
Kot že rečeno, je ta krema hudo mastna in namenjena izključno izsušeni koži. Škodi sicer ne, ampak mislim, da je zate premastna. Probaj raje s kakšno manj težko kremo.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#25 Naty

Naty

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 321 posts
  • Location:Middle of nowhere
  • Interests:Najraje imam glasbo - LINKIN PARK :D (sploh mi je všeč Mike Shinoda) ... pa ples, nogomet ;) ...

Posted 11 June 2006 - 04:47 PM

Js uporabljam že 2 meseca Skinoren in Dalacin T ... pa mi je zdravnik dal brošuro o Exfoliacu ... in me zanima, če je res kar mi je ena sošolka rekla, da če uporabljam Skinoren ni dobro uporabljat Exfoliaca!! A je to res?? Ker kao da je oboje preagresivno al neki takega ... mislim sej ne da bi uporabljala kreme od Exfoliaca ampak samo milo in piling. PROSIM HELP MEEEE!!!
  • 0
It's a Mike Shinoda thing ... you just wouldn't understand!!

#26 Naty

Naty

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 321 posts
  • Location:Middle of nowhere
  • Interests:Najraje imam glasbo - LINKIN PARK :D (sploh mi je všeč Mike Shinoda) ... pa ples, nogomet ;) ...

Posted 11 June 2006 - 04:48 PM

QUOTE(sonchika)
Piquet, piligi so treh vrst:
- mehanični - z zrnci, ki deluje abrazivno do kože in če nisi nežen, kožo tudi poškoduješ
- kemični - vsebujejo AHA kisline in s pomočjo njih odstranijo odmrle celice (najboljši je Avonov - od tistih, ki jih poznam)
- encimski - piling, ki je najbolj nežen do kože, deluje s pomočjo encimov, je pa zelo učinkovit.

Exfoliant ne pomeni nič drugega kot piling. Če si želiš kupiti piling, pojdi v prvo trgovino in si kupi kakšen mehanični piling za obraz (Scheller marelični, recimo). Če imaš malo več denarja, si kupi encimskega (v Mullerju stane Art Decojev 4300 SIT), če pa imaš še malo več denarja, si pa omisli kemični piling (Avonov stane 5900 oz. 4900 SIT, ko je na akciji). Slednji pomaga tudi pri madežih, ki nastanejo kot posledica aken, pomaga pri zdravljenju aknavosti in naredi kožo bolj mehko in svetlečo.

A res?? Ker js NUJNO rabim neki ko pomaga proti temu ... kok časa pa rabiš da ti madeži izginejo??
  • 0
It's a Mike Shinoda thing ... you just wouldn't understand!!

#27 Zlatolaska

Zlatolaska

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4192 posts
  • Location:Maribor (okolica)
  • Interests:zdravje,lepota,moda,šport,fotografije...

Posted 11 June 2006 - 04:53 PM

Tudi do več let...
  • 0
Memento mori.

#28 Zlatolaska

Zlatolaska

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4192 posts
  • Location:Maribor (okolica)
  • Interests:zdravje,lepota,moda,šport,fotografije...

Posted 11 June 2006 - 04:56 PM

QUOTE(Naty)
Js uporabljam že 2 meseca Skinoren in Dalacin T ... pa mi je zdravnik dal brošuro o Exfoliacu ... in me zanima, če je res kar mi je ena sošolka rekla, da če uporabljam Skinoren ni dobro uporabljat Exfoliaca!! A je to res?? Ker kao da je oboje preagresivno al neki takega ... mislim sej ne da bi uporabljala kreme od Exfoliaca ampak samo milo in piling. PROSIM HELP MEEEE!!!


Ej exfoliac pomeni piling, neki v tem smislu. To kai pa ti je dal zdravnik brošuro pa je pač Exfoliac ime te kolekcije za nego obraza ki je namenjena problematični koži.

Kolk si ti stara če smem vprašat?

Pa kaki tip kože maš?

Na vsa vprašanja ti bomo odgovorile samo gremo po vrsti.
  • 0
Memento mori.

#29 Zlatolaska

Zlatolaska

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4192 posts
  • Location:Maribor (okolica)
  • Interests:zdravje,lepota,moda,šport,fotografije...

Posted 11 June 2006 - 05:18 PM

Ej sonchika men je ta Avonov piling tud pritegno pozornost a bi bil zame?
  • 0
Memento mori.

#30 Naty

Naty

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 321 posts
  • Location:Middle of nowhere
  • Interests:Najraje imam glasbo - LINKIN PARK :D (sploh mi je všeč Mike Shinoda) ... pa ples, nogomet ;) ...

Posted 11 June 2006 - 05:29 PM

Stara sm 13 let ... mozolje mam pa v T predelu ... po licih pa take male bele mozoljčeke .... uporabljam Skinoren in Dalacin T ... in ne vem, če lahko poleg teh dveh uporabljam tudi Exfoliac kolekcijo al ne...pa tud tista prejšnja vprašanja ostajajo ista oops.gif cry.gif
  • 0
It's a Mike Shinoda thing ... you just wouldn't understand!!

#31 Naty

Naty

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 321 posts
  • Location:Middle of nowhere
  • Interests:Najraje imam glasbo - LINKIN PARK :D (sploh mi je všeč Mike Shinoda) ... pa ples, nogomet ;) ...

Posted 11 June 2006 - 05:31 PM

Oziroma ne v T predelu ... mam jih na čelu in to ful ... pa ob nosu včasih pa tudi take bele male, pa isto male bele po licih ... pa na licih mam trenutno take rdeče ko naj ne bi bli mozolji ampak spuščaji ker po licih nimam mozoljev
  • 0
It's a Mike Shinoda thing ... you just wouldn't understand!!

#32 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 11 June 2006 - 05:37 PM

QUOTE(Naty)
Js uporabljam že 2 meseca Skinoren in Dalacin T ... pa mi je zdravnik dal brošuro o Exfoliacu ... in me zanima, če je res kar mi je ena sošolka rekla, da če uporabljam Skinoren ni dobro uporabljat Exfoliaca!! A je to res?? Ker kao da je oboje preagresivno al neki takega ... mislim sej ne da bi uporabljala kreme od Exfoliaca ampak samo milo in piling. PROSIM HELP MEEEE!!!


Naty in Claudia, dajta vprašanje strnit v eno samo sporočilo. Sicer nastajajo samogovori kot ta tukaj.

Exfoliaca ne poznam. Samo če vsebuje kisline, potem ne gre mešati zdravil s temi kremami. Ker je enostavno preveč.

Pa prosim, da ne bi pri 13. letih uporabljali kakšnih AHA kislin proti madežem od mozoljev. Ker se lahko zgodi, da vam bo potem čez 10 let žal. Zdravljenje mozoljev ja, odstranjevanje flekov s kislinami ne.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#33 Naty

Naty

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 321 posts
  • Location:Middle of nowhere
  • Interests:Najraje imam glasbo - LINKIN PARK :D (sploh mi je všeč Mike Shinoda) ... pa ples, nogomet ;) ...

Posted 11 June 2006 - 05:41 PM

Kako pa se naj pol znebim madežev??
Ja ta Exfoliac piše v knjižici ki mi jo je dal zdravnik da je to nega kože s sadnimi kislinami ... in zdej ne vem, če bi bila uporaba Exfoliaca (mila in pilinga) poleg Skinorena in Dalacina T preveč?? Ker potem najboljše da ostanem pri Schellerjevem milu ampak to pa nima nič proti mozoljem tako da js res ne vem ...
  • 0
It's a Mike Shinoda thing ... you just wouldn't understand!!

#34 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 11 June 2006 - 05:46 PM

Pusti madeže pri miru. Si še malo premlada za sadne kisline. Zaenkrat medeže prekrivaj. Nočem ti svetovati kislin, da ne bo kaj narobe.
Skinorena in kislin pa tudi ne gre uporabljati naenkrat, ker je preveč.
Uporabljaj Schellerjevo eamulzijo za čiščenje, tonik in kakšno lahko vlažilno kremo. In to je vse.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#35 Zlatolaska

Zlatolaska

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4192 posts
  • Location:Maribor (okolica)
  • Interests:zdravje,lepota,moda,šport,fotografije...

Posted 11 June 2006 - 06:00 PM

Em...pol pa men ni jasno zakaj je men zdravnica dala ta letak, ko ve da sn tok mlada pa me je v faco leala. Ni mi pa priporočala nihovih zdravil kr je rekla da mi bo več škode kot koristi naredlo in so premočne. Rekla je samo da mam s temi izdelki veliko upanja na uspeh. Aja sonchika a bi bil oni Avon piling za men? 1x na teden ? upam da boš rekla ja pa se opravičujem da nisn vprašanja prej v en post strnila
  • 0
Memento mori.

#36 Naty

Naty

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 321 posts
  • Location:Middle of nowhere
  • Interests:Najraje imam glasbo - LINKIN PARK :D (sploh mi je všeč Mike Shinoda) ... pa ples, nogomet ;) ...

Posted 11 June 2006 - 06:06 PM

Claudija če si tolk stara ko js lahko sam upava da je to za naju ker bi se js končno rada teh madežev znebila ... sam Sonchika je rekla, da proti temu ne moremo pomagat in da kisline niso za naju ...
  • 0
It's a Mike Shinoda thing ... you just wouldn't understand!!

#37 Zlatolaska

Zlatolaska

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4192 posts
  • Location:Maribor (okolica)
  • Interests:zdravje,lepota,moda,šport,fotografije...

Posted 11 June 2006 - 07:14 PM

QUOTE(Naty)
Claudija če si tolk stara ko js lahko sam upava da je to za naju ker bi se js končno rada teh madežev znebila ... sam Sonchika je rekla, da proti temu ne moremo pomagat in da kisline niso za naju ...


Ja, na žalost cry.gif Počakat bova še mogli kakšno leto, dve... ermm.gif
  • 0
Memento mori.

#38 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 12 June 2006 - 06:10 AM

Ne, kisline ne. Eventualno Neutrogena.
Sicer obstaja še Proactiv Solution, ampak spet vsebuje kup AHA kislin.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#39 Naty

Naty

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 321 posts
  • Location:Middle of nowhere
  • Interests:Najraje imam glasbo - LINKIN PARK :D (sploh mi je všeč Mike Shinoda) ... pa ples, nogomet ;) ...

Posted 12 June 2006 - 01:01 PM

A Sheller in ArtDeco (pilinga) kot si napisala v tej temi imata tudi kisline? Ker, če jih nimata tudi odstranita ali pa vsaj omilita madeže? A mi (nama) jih priporočaš? Vem da sm tečna s tem ... ampak res ti hvala biggrin.gif
  • 0
It's a Mike Shinoda thing ... you just wouldn't understand!!

#40 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 12 June 2006 - 02:04 PM

Ne, ta dva nimata kislin. Prvi je mehanski, drugi encimski. Noben ne odstranjuje mozoljev.
Edino če probaš še z Neutrogena masko za obraz (tisto 2v1 - gel in maska). Tisto tudi vsebuje salicilno.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users