Jump to content


Photo

Sejšeli


  • Please log in to reply
90 replies to this topic

#21 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82915 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 13 June 2022 - 07:30 PM

Ni mi jasno, kako se lahko tak dopust primerja s tistim v Sredozemlju, ko si zadnjic napisala, da ne boste dali veliko vec. :) Vecini slovenskim druzinam je to se z dvema placama nedosegljivo.
  • 1

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#22 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30851 posts
  • Location:Primorska

Posted 13 June 2022 - 08:23 PM

Ufff ja, že same karte... Več kot 2500€.
  • 0

#23 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 14 June 2022 - 06:39 AM

Saj sem napisala, da je nehvalezno primerjat, ker imava pac ze v startu visji budget. Pa zaradi cakanja na potni list so se poskocile cene. Rezervirali smo 5.6., letelI bi naj 19.6, ampak so nam let odpovedali in smo leteli 12.6. Se par dni preden smo rezervirali so bile karte 100€ po osebi cenejse. Leteli smo direkt, kar je bilo tud drazje. S Turkishem ali Qatarjem bi bilo se par stotakov ceneje. Saj so karte kamorkoli tako last minute zasoljene. Pa cene so letos, ko so se covid ukrepi razrahlji in je lazje potovat in so hkrati cene goriva poskocile v nebo tud visje. A se niste ravno pritozevale nad cenami na Hrvaskem in Malti?

Pa mi bomo naredili cel krog po vseh treh otokih, kar doda stroske trajekta, kar zvisa dodatno ceno. Ce bi ostali na enem mestu vseh 14 dni, bi bilo ceneje. 1638€ za tale apartma v katerem smo sedaj + hrana in morebitna izposoja avtomobila.

Jaz sem za letos gledala Sardinijo, Kreto in Mallorco in bi po mojih izracunih dala za podobne last minute datume tud precej, ker so cene trajetkov oz. letalskih kart in rent-a-car poskocile v nebo. Nastanitve pa tud niso bile glih poceni. Za Mallorco pa je kolega, ki ze je ravno vrnil, tud rekel, da je ze taksna gneca, da joj. Cen tu ne bom pisala, ker se boste spet zgrazale.

Mi je ze zal, da sem karkoli sploh napisala.
  • 0

#24 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5739 posts
  • Gender:Female

Posted 14 June 2022 - 06:49 AM

V bistvu so tukaj predvsem karte drage. Cena apartmaja je primerljiva s Hrvaško. Kako drago ali poceni je življenje na Sejšelih pa ne vem. Ampak cene apartmajev se mi zdijo čisto solidne.


  • 0

#25 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18005 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 14 June 2022 - 06:59 AM

Ne vem, zakaj bi ti bilo žal, da si kaj napisala, Kalypso. Saj te nihče ne obsoja, HB, da si lahko privoščite. :)


  • 0

#26 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25761 posts
  • Gender:Female

Posted 14 June 2022 - 07:02 AM

Mislim, da bi bilo lahko vsem kristalno jasno, da ne moremo primerjati "švicarskega budgeta" z našim. Kalypso, ne sekiraj se....pa nikomur nisi dolžna ničesar razlagati.
Pa tudi blazno smo si različni....ko je kolega razlagal, da so našli ful fajn hotel in bodo dali 1500€ za en teden all inclusive, sem si jaz mislila svoje (meni je to ful drago in umrem, da sem samo v hotelu in ne vidim ničesar razen privat plaže), on bi pa verjetno umrl z 1/3 manjšim budgetom na roadtripu po BiH in ČG, kamor smo šli mi za 14 dni ...

Uživajte in ustvarite nepozabne spomine ❤️
  • 0

#27 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17018 posts
  • Gender:Female

Posted 14 June 2022 - 07:20 AM

Saj ni treba vsake zadeve takoj osebno vzeti, jaz vidim debato na kulturnem nivoju. In, razen stroška letalskih kart, je dejansko cena dopusta v Sredozemlju velikokrat primerljiva z bolj "luksuznimi" in oddaljenimi destinacijami. Sejšeli so recimo dražji, npr. na Tajskem bi pa še vedno ceneje prišla skozi kot na Hrvaškem.

Valda pa je za povprečne slovenske družine to nedosegljivo, noben ni zavajal da ni.

Jaz bi sicer bila vesela, če vseeno napišeš, kako se gibljejo cene obroka v restavraciji, za pivo, pa taki vsakdanji stroški.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#28 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82915 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 14 June 2022 - 07:28 AM

Jaz sem se ob teh cenah samo nacudila primerjavi med dopustom na Sejselih in tistim v Sredozemlju … Je ni. Nastanitve so se pa povsod podrazile.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#29 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18005 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 14 June 2022 - 07:37 AM

14 dni v boljših hotelih s karto kje v Sredozemlju je lahko kar hitro 5000 € in več...


  • 0

#30 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82915 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 14 June 2022 - 07:40 AM

Ce se primerja, se primerja podobne stvari, ne pa apartmaja s hotelom.
Ampak ja, meni je tudi zal, da sem karkoli napisala, zaradi obcutljivosti na tem forumu.
  • -2

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#31 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25340 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 14 June 2022 - 07:44 AM

Meni je tudi fajn, da napišeš, koliko kaj stane in kje lahko privarčujejo, če si bolj fleksibilen, ker za bolj eksotične destinacije nimam nobene predstave. Se mi pa tudi ne zdi, da bi morala komu račune polagat in se zagovarjat zaradi tega, kako porabita svoj denar. Sploh glede na to, da sta že bila enkrat prej in se vama je usedla v srce destinacija, tako da sta že približno vedela, kaj pričakovat in s čim racunat ... Po vsem tem času in negotovosti korone mora res bit fajn spet na poti in pristat nekje, kjer res uživaš :) Se veselim se kakšne lepe slikice, da si oči napasem.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#32 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16245 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 14 June 2022 - 08:21 AM

Jina, a nisi ti pisala da sta rezervirala apartma za cca 200€/noč. Za deset dni je to tudi potem 2.000€, ne vem za koliko dni je Kalypso napisala ceno oz da ostanejo. Ampak meni je za Hrvaško npr to blazno drago in ne vem, če bi bila pripravljena toliko plačat samo za apartma. Ampak imamo različne poglede in prioritete. 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#33 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26435 posts

Posted 14 June 2022 - 08:39 AM

Meni je to trenutno tudi nepredstavljiv budget, ampak mi je zanimivo prebrat, vsekakor. Tudi sama vlecem primerjave, pa tudi ce niso cisto primerljive,ker nekje je pac bolj smiselno it v hotel,drugje v apartma. Mi je pa v mojem svetu itak vec vredno it na Sejšele,kot pa v recimo Amarin. Ze tu smo si ful razlicne. Bi definitivno sla,ce bi imela moznost, ze ko slike gledam mi je ful lepo. Sta pa vseeno imela precej lastne rezije ane?
  • 0

#34 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82915 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 14 June 2022 - 08:50 AM

Tasika, ne, 125 za hiso. Za apartma ne bi toliko dala, kljub temu da si znesek delimo na tretjine. Pa cene nastanitev na Sejselih, ki sta jih navedli Kalypso in ta v blogu, se mi ne zdijo nic posebnega v primerjavi s cenami letalskih in ostalih transferjev. To je pa za par dopustov in mi je pac smesna/nesmiselna primerjava.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#35 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82915 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 14 June 2022 - 08:54 AM

Mi je pa v mojem svetu itak vec vredno it na Sejšele,kot pa v recimo Amarin. Ze tu smo si ful razlicne.


Zdaj me pa res zanima, kdo bi sel raje v Amarin kot na Sejsele. :lol: Kaksne streljate, no.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#36 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18005 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 14 June 2022 - 08:55 AM

Jaz trenutno. Pa sem ziher, da še kera :)


  • 0

#37 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30851 posts
  • Location:Primorska

Posted 14 June 2022 - 08:58 AM

Mene recimo ne prepričajo izjave, ki jih pogosto slišim, da je en teden počitnic z letalom nekje v IT ali Grčiji cenejši kot pa en teden nekje na Hrvaškem (pa niso mišljeni hoteli za 2k € ali več). Kolikor sem slučajno videla, destinacija z letalom ne pride pod 500 € na osebo, s tem, da je zraven samo zajtrk ali pa mogoooče polpenzion.


  • 0

#38 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18005 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 14 June 2022 - 08:59 AM

Kako smetimo temo... :)


  • 0

#39 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82915 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 14 June 2022 - 09:02 AM

Zanimivo. :D

_M_, tocno to.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#40 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26435 posts

Posted 14 June 2022 - 09:04 AM

Ja z malim otrokom it nekam za 2 tedna z letalom kjer si samo na letalu toliko ur...verjetno res Barbarina ni edina, pa cisto razumljivo mi je! _M_ ja jaz sem ena tistih,ki sem prepricana, da skup s transferjem in usemi muckami hrvaska na koncu nanese vec kot Grcija, da je tu toliko enih skritih stroskov. Mene je 10 let nazaj res urilo,ko sem dala za 4 dni kampiranja na crno v Kamenjaku( na crno ker nismo prijavili sotora recepciji in smo si s kolegi delili strosek), z bencinom,cestninami,hrano in parkirninami pol cene tega kar me je prislo 12 dni kampiranja po Korziki... Jaz vedno poracunam koliko je prislo na koncu vse skup, tudi ce konec koncev jes in kuhas tudi doma itd... In se mi zdi,da so Sejseli ena taka elitna destinacija, za katero ena familija odsteje tistih 5000 za 2 tedna...mislim res zakaj pa ne...
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users