Jump to content


Photo

Road Trip


  • Please log in to reply
112 replies to this topic

#21 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13793 posts
  • Gender:Female

Posted 06 November 2017 - 04:15 PM

Grenko sladko ja, ampak to vidiš, če si pri domačinih. Drugače pa si lahko rečeš kako si je država opomogla, ko vidiš zglancana mesta. Malo pretiravam, ampak vseeno...


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#22 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10737 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 06 November 2017 - 04:42 PM

Ja ja, se strinjam. Samo saj če hodiš po takih državah je vedno isto s tega vidika, vse je lepo in super, če si turist. 


  • 0

#23 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82914 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 09 November 2017 - 09:03 PM

Frida, jaz sem tudi ful uživala ob branju tvojih vtisov. Daj začni blog pisat. :D 

 

Midva imava za spomladi v planu en roadtrip, ampak v kontra smer.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#24 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10737 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 10 November 2017 - 01:37 PM

Hvala 😃 ampak mislim da premalo potujem za blog.
Kaksno pot pa imata v mislih? Napiai, ker me ful zanima.
Jaz sem sla zdaj prvic tako, da se res veliko vozis, je drugace ker si v vsakem kraju le krajsi cas, po drugi strani pa ful vidis, pokrajine drvijo mimo, se ustavljas kjer ti pase. Sredi Romunije nekje sva se ustavila za eno kavo in wc in je blo ful hecno, ker sva za mizo jedla grozdje iz Moldavije, ki je blo ful drugacne oblike, podolgovato. In se je en pijancek usedel zraven mene in smo skupaj jedli, je mel kar mal prevec apetita
Mam pa samo dva cloveka v zivljenju ob sebi, s katerima si predstavljam tako pot, ker ne mores bit 24h na dan skupaj z nekom, s katerim se res ne razumes super. Sem ze trpela na poteh... Jao jao
  • 0

#25 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82914 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 10 November 2017 - 05:50 PM

Bom napisala, ko jo bova točno začrtala. :) Zaenkrat so v planu Nemčija, Nizozemska, Belgija, Luksemburg in mogoče še Francija. Najboljše bi bilo, če bi lahko v Parizu pustila avto in šla z letalom domov. :D


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#26 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10737 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 10 November 2017 - 09:14 PM

Aha, sem si predstavljala da gresta do Portugalske :)


  • 0

#27 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82914 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 10 November 2017 - 09:22 PM

Ne, že tako z izjemo Londona skos na jug hodiva. :D Sept. greva na Sicilijo pa januarja grem v Valencio. 


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#28 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10737 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 10 November 2017 - 09:45 PM

Ooooooo Sicilija, noro dobr! 3kg navzgor bo šlo :D


  • 0

#29 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82914 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 10 November 2017 - 09:49 PM

:lol:


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#30 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82914 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 19 February 2018 - 09:40 PM

Vprasanje za tiste, ki ste sle na kaksen konkreten road trip, primerljiv s tem Fridinim - ste imele vse nastanitve vnaprej rezervirane ali ste jih iskale spotoma? Sla bi pa izven sezone (spomladi) in na posamezni lokaciji bi prespala vec kot eno noc.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#31 Buggy

Buggy

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5068 posts
  • Gender:Female

Posted 19 February 2018 - 10:19 PM

Midva sva imela v Evropi (Ljubljana-liechtenstein-luzern-zurich-pariz-verona) rezervirano vnaprej, v ameriki smo imeli pa samo za prve 3 in zadnje 3 noci rezervirano.
  • 0
Seduce my mind and you can have my body.
Find my soul and I'm yours forever.

#32 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 19 February 2018 - 10:43 PM

Jaz imam vedno (Evropa in cez ocean) vse vnaprej planirano in rezervirano. Torej celotno potovanje s spanjem in vsemi prevozi. Nikakor nisem tip za odlocanje na licu mesta. Se mi tudi zdi, da bi na tak nacin ful manj vidla in veliko vec zivcev izgubila.
Aja, na konkretnem “road tripu” sem bila pa po Skandinaviji, J Francije, Spaniji in Tajskem. Si ne predstavljam, da ne bi planirala :).
  • 0
Viens, reste ici!

#33 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10737 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 19 February 2018 - 10:48 PM

Jaz pa ravno obratno kot Ana :D

Na tem road tripu  mi je bilo veliko lažje, da sem imela samo en cilj pred sabo, ne pa vseh 8, ker bi potem morala "gledat na uro". To mi je dalo tudi prosto odločanje glede obstanka, ker ti kakšen kraj potegne in bi bil tam še kakšen dan več. Ponudbe na bookingu je bilo pa kljub zadnjemu trenutku veliko. 

Naredi kot sta vajena oz. saj sama vesta že zdaj, kaj vama bolj ustreza.

 

A Sicilija je še v planu? Reč ja :)

 

Ana, a na Tajskem si avto rentala? Jaz sem bila tam pred 12 leti in smo šli čisto na blef vse, z busi naokrog po državi.


  • 0

#34 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 19 February 2018 - 10:52 PM

Saj to je res odvisno od cloveka. Jaz bi zivcnega fasala, da nimam vse planirano. Pa nimam pojma kako potem lovis internet in neko normalno povezavo za bokirat vse in se s tem cas izgubljas. Jaz rada prej naredim research in vse pregledam v miru, pa potem samo uzivam.

Frida ne, itak ne. Sem dala zato v narekovanje. Ampak vnaprej sem rezervirala vse letalske karte, ladje in nastanitve.
  • 0
Viens, reste ici!

#35 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82914 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 19 February 2018 - 10:56 PM

Jaz se bom verjetno tudi odlocila za rezervacije vnaprej, si pa vseeno komot predstavljam, da bi iskala sproti. Minus se mi pri tem zdi predvsem po nepotrebnem izgubljen cas na poti, pa cisto drugace je, ce lahko prek neta razisces ponudbe, sploh ce nisi zadovoljen z vsakim pajzlom.

Frida, tezko recem za sept., je se predalec in se lahko se 10x premislim. :D Glede na to, da sva bila dve leti zapored v J Italiji, me vlece se kam drugam. Pa zdi se mi, da bi za dolocen budget lahko sla kam dlje, ker Italija res ni poceni. Sploh ko berem v raznih FB skupinah, da ljudje za ta denar potujejo na drug konec sveta. :)
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#36 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25761 posts
  • Gender:Female

Posted 20 February 2018 - 06:25 AM

Midva sva 14 dni po Romuniji in 14 dni po Grčiji (+Makedonija, Č. Gora, Hrvaška) vsa prenočišča sproti poiskala. Skočila sem dol z motorja, vprašala za ceno, če mi je bilo všeč, sva ostala tam, če ne, sva iskala naprej.

Isto na Tajskem, edino da tam nisva bila na motorju :) Še vlak sva skoraj širiti kupovala karte.
  • 0

#37 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26435 posts

Posted 20 February 2018 - 06:37 AM

Mi smo vedno vse iskali sproti, ampak vecinoma smo tudi kampirali in pri kampih se mi zdi vseeno lazje. Na ta nacin smo sli z avti Korzika, Sardinija, Sicilija, Bretanija in Normandija, pa vzhodna Nemcija in Danska. V hotelih smo spali, ko smo sli v Bolgarijo pa tudi nismo nic rezervirali. Potem smo letele s puncami recimo Maroko in Irska pa letos s fantom na Finsko pa potem rentacar in dalje pa tudi nikoli nic rezervirali (edino lani s fantom tito koco, ker sva bila v casu rallya in je bilo vse polno). Tudi nikoli nisem nic bookirala sproti, vedno smo sli v stilu o glej hostl, gremo vprasat ce imajo kaj prosto, samo 1x se nam ni izslo in smo skoraj spale v avtu :)
  • 0

#38 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82914 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 20 February 2018 - 11:01 AM

Midva vedno hodiva v apartmaje, nikoli v hotele, hostle in kampe, zato jih je se toliko tezje najti.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#39 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10737 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 20 February 2018 - 11:06 AM

Jina, pomoje ne bosta imela nobenega problema v vsakem primeru:) Men pa vcasih ful pase it v hotel.
Ora, ti si ful vidla no! Pa nic napisala :P
  • 0

#40 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 20 February 2018 - 11:25 AM

Jina, kam pa nameravata na road trip?


  • 0
Viens, reste ici!




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users