Jump to content


Photo

Predsedniške volitve


  • Please log in to reply
383 replies to this topic

#21 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13970 posts
  • Gender:Female

Posted 18 October 2007 - 09:01 PM

Jaz sem že volila ker me v nedeljo ne bo - za Gasparija.


Mateya, proti Peterletu sem ker je v koaliciji, sicer ni v vladi, kljub temu pa kandidira s podporo SDS, NSi in mogoče še koga. In ni mi všeč da mnogokrat, sploh ko je malo bolj provokativno vprašanje, ne želi naravnost odgovoriti na vprašanje. Pa njegov govor me rahlo spominja na kakega župnika.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#22 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15567 posts
  • Gender:Female

Posted 18 October 2007 - 09:03 PM

QUOTE(Jenna @ 18. 10. 2007 - 21:38) View Post

Mah, Jelinčič je sicer zabaven in ma velikokrat tudi najbrž prav, ampak za predsednika pa po moje ni, ker nas bi čisto izoliral in bi bili z vsemi sposkregani. Po moje bo zmagal Türk - v drugem krogu. UPAM.

S temle se totalno strinjam. Ma svoja stališča in čeprav mi je zoprn, se velikokrat strinjam s tem kar pove. Tudi zdej, ko sem gledala na pop tv soočenje nikoli ni neki mutil in okolišal, ampak jasno izrazil svoje mnenje. Medtem, ko Petrle sam neki lapa pa nč ne pove. Ja, če bi bil Jelinčič, bi bli ziher skregani z vsemi. laugh.gif laugh.gif

Jenna men pa Gaspari deluje, ko en psihič, ful oči rola. biggrin.gif Pa žena je bla, ko ena čistilka, nč namazana, pa nek čudn trak u glavi.

Na Turku pa me tut neki moti, ko en šolarček je, sam mi je vseen od vseh še najbl.

edit: Frčica kok si že volila, don't understand.

edit 2: pa vseen mam ful filing, da bo zmagu Petrle, ker ga folk najbl pozna, ko bi se le motila!
  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.

#23 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13970 posts
  • Gender:Female

Posted 18 October 2007 - 09:05 PM

Dragica, možno je bilo iti predčasno volit, do danes. Pa sem šla da ni šel glas Peterletu. Drugače nisem tako zavedna biggrin.gif
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#24 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 18 October 2007 - 09:06 PM

QUOTE(Dragica @ 18. 10. 2007 - 22:03) View Post
edit: Frčica kok si že volila, don't understand.

Predčasne volitve!

In Frčica, pravilno. Tvoj razlog mi je všeč. IPB Image


edit: ja, Dragica, to je za tiste, ki jih npr. v nedeljo ne bo doma iz takšnih iz drugačnih razlogov, da majo vseeno priliko it volit.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#25 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15567 posts
  • Gender:Female

Posted 18 October 2007 - 09:07 PM

Aja, nisem vedla, da tut to lahko.
  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.

#26 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 18 October 2007 - 09:09 PM

Jelinčiča (an)organsko ne prebavljam. Fuj in fej, fašista en mad.gif .

Se pa še odločam med Gasparijem in Turkom, v drugem krogu (če bi bil nasprotnik Jelinčič) bi pa volila tudi za Peterleta, mi ni toliko napačen spljoh (cerkev gor dol).
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#27 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27222 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 18 October 2007 - 09:16 PM

QUOTE(crna @ 18. 10. 2007 - 22:09) View Post

Jelinčiča (an)organsko ne prebavljam. Fuj in fej, fašista en mad.gif .



Meni pa je Zmago prav zabaven možič, vedne se narežim ko ga poslušam biggrin.gif
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#28 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45613 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 18 October 2007 - 09:17 PM

Meni nobeden izmed kandidatov ni všeč, tako da verjetno niti ne bom šla volit. Če pa si slučajno premislim pa bom ali za Petrleta ali za Gasparija. Türk mi je izredno antipatičen, Jelenčič pa še bolj.

  • 0

#29 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13970 posts
  • Gender:Female

Posted 18 October 2007 - 09:20 PM

Jelinčič je tudi meni zabaven, čeprav je postal že zelo predvidljiv. Lahko je otresati, me pa zanima če bi znal kaj naresti. Gre pa vedno večkrat čez mejo...
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#30 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45613 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 18 October 2007 - 09:42 PM

Jaz sem gledala interviju oz predstavitev na sloveniji 1, ko so Jelenčiča spraševali take kočljive stvari a la zakaj je vozil pijan, zakaj je bil zaprt ipd. In na vse je tak odgovoril kao da so mu podtaknili. No, nekatere stvari mogoče že, ostalo pa dvomim. V glavnem mi je zoprn. Pa učna ura zgodovine mu ne bi škodila...
Türk pa je tak za stare ome, meni je osladen.

  • 0

#31 celia

celia

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1626 posts

Posted 18 October 2007 - 09:47 PM

Jst se odločam med Peterletom in Türkom. Gaspari premalo gestikulira, sicer ne dvomim da je strokovnjak. Türk je malo smešen, ko mr. bean mi je, sam simpatičen vseen.
  • 0

#32 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 18 October 2007 - 09:49 PM

QUOTE(Kalypso @ 18. 10. 2007 - 22:42) View Post
Türk pa je tak za stare ome, meni je osladen.

Peterle je še bolj osladen in na veliko sadi rožice in je straaašno sočuten. Predvsem pa mlačen, kjer bi bilo precej dobro, da bi bil odločen in predvsem imel jasno izdelano stališče (no, seveda, uradno ga nima in skos svoj odgovor usmerja na pravno državo in krneki) - sploh glede npr. tega, kdo je bil sodelovalec z okupatorjem (no ja, celo sam je izjavil, da je bil njegov foter belogradist - torej ne moreš po svoji krvi pljuvati, a ne), kdo je branil državo, ipd. Mlačen pa je zato, ker se noče seveda zdaj zameriti komu, čeprav vsi vemo, kak stvari pri njemu stojijo. Še dobro, da je predsednik bolj predstavniška funkcija. Vlada pa itak drugo leto pade. IPB Image
Peterle je, tak kot je rekla Makarovička - farški norček z orglicami. laugh.gif
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#33 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45613 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 18 October 2007 - 10:00 PM

Če že primerjamo Petrleta in Türka. Petrle je vsaj verjel in podpiral slovensko osamosvojitev. Türk pa je takrat ni verjel v osamosvojitev. Drugače pa mi že kot oseba Türk ni všeč in me nekaj na njem odbija. Pa ne zdaj, da mi je Petrle kaj blazno bolj simpatičen, mi ni, ampak se mi zdi, da ima v Evropi nek ugled in je bolj diplomat, kar mislim da bi mu kot predsedniku prav prišlo. Kaj pa je sploh predsednikova vloga- predvsem reprezentativna.
  • 0

#34 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 18 October 2007 - 10:03 PM

Mi je malo žal da vseh teh kandidatov ne poznam tako dobro, se bo morala mal pozanimat do nedelje (politika mi pač ni bajvečji interes). Itak je pa to zgolj brezpomenska funkcija, tko da mora bit nek šarmer.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#35 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 18 October 2007 - 10:06 PM



Eh, jaz se ne bom spuščala v debate, pa bi se rada, ampak jutri odidem in me do nedelje ne bo, pa bi bilo brezpredmetno. =) Morda pol pred drugim krogom. =)

  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#36 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13970 posts
  • Gender:Female

Posted 18 October 2007 - 10:18 PM

QUOTE(Jenna @ 18. 10. 2007 - 22:49) View Post

Peterle je še bolj osladen in na veliko sadi rožice in je straaašno sočuten. Predvsem pa mlačen, kjer bi bilo precej dobro, da bi bil odločen in predvsem imel jasno izdelano stališče (no, seveda, uradno ga nima in skos svoj odgovor usmerja na pravno državo in krneki) - sploh glede npr. tega, kdo je bil sodelovalec z okupatorjem (no ja, celo sam je izjavil, da je bil njegov foter belogradist - torej ne moreš po svoji krvi pljuvati, a ne), kdo je branil državo, ipd. Mlačen pa je zato, ker se noče seveda zdaj zameriti komu, čeprav vsi vemo, kak stvari pri njemu stojijo. Še dobro, da je predsednik bolj predstavniška funkcija. Vlada pa itak drugo leto pade. IPB Image
Peterle je, tak kot je rekla Makarovička - farški norček z orglicami. laugh.gif

Iz tvoji ust v bošja ušesa, Jenna biggrin.gif
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#37 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45613 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 18 October 2007 - 10:18 PM

Ma vsak ima svoje mnenje in vsak z volilno pravico bo volil (ali pa tudi ne) tako kot sam misli v tistem trenutku. Pač je tak da veliko ljudi sploh ne pozna kandidatov, da si ustvari podobo o njih na poglagi par ene dveh debat in mnenj tistih s katerimi se druži. Priznam tudi jaz sem med njimi- me današnja politika ne zanima dovolj (vem, slab izgovor) tako da Jenna, če se ti da se kar razpiši kaj meniš o vsakem kandidatu. Me zanimajo tvoja stališča.
  • 0

#38 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13970 posts
  • Gender:Female

Posted 18 October 2007 - 10:18 PM

QUOTE(Kalypso @ 18. 10. 2007 - 23:00) View Post

Če že primerjamo Petrleta in Türka. Petrle je vsaj verjel in podpiral slovensko osamosvojitev. Türk pa je takrat ni verjel v osamosvojitev. Drugače pa mi že kot oseba Türk ni všeč in me nekaj na njem odbija. Pa ne zdaj, da mi je Petrle kaj blazno bolj simpatičen, mi ni, ampak se mi zdi, da ima v Evropi nek ugled in je bolj diplomat, kar mislim da bi mu kot predsedniku prav prišlo. Kaj pa je sploh predsednikova vloga- predvsem reprezentativna.

Aja? a lahko to malo bolj razložiš?
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#39 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 18 October 2007 - 10:24 PM

Rečmo bobu bob:

Peterle bo itak zmagal, če nič drugega zato ker je najbolj priljuden in dobesedno najbolj znan, pa ker ima dobro propagando, zadnje čase nonstop slišim neke reklame zanj, medtem ko se o drugih niti šušlja ne. Like it or not.
Kdaj bojo pa znani rezultati (po volitvah jasno)?
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#40 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45613 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 18 October 2007 - 11:06 PM

Frčica,
Peterle je bil eden akterjev, ki se je zavzemal za osamosvojitev. Pod njegovim vodstvom je vlada izpeljala pogajanja z opozicijo ter postopek za izvedbo plebiscita o samostojni in neodvisni Sloveniji. Na tem plebiscitu so se Slovenci odločili za samostojnost. Ta vlada je potem izpeljala odločitev plebiscita. DEMOS je sicer projekt o samostojni Sloveniji in njenem mednarodnem priznanju uspešno izpeljal, je pa kasneje prav ta vlada, ki je izvedla osamosvojitev padla.

Kar se tiče Danila Türka pa je, kot sem nekje prebrala pred časom, izjavil, da se Slovenija nikoli ne bo osamosvojila. Zdaj če je to res ne vem, glede na njegovo politično usmerjenost v stari jugi pa temu kar verjamem. No če sem iskrena verjamem, ker mi sploh ni niti malo simpatičen.

No bo kar bo, bomo videli.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users